45 gram hediye

Esiniz dupeduz enayilik yapiyor. Bu kadarda mantiksiz olunmaz yuh. Allah size sabir versin o kadar sıkıntıyla biriktirdiginiz esinizin enayiligine kurban gidecek. Tek bir memur maasiyla su ekonomik sartlar altinda ev yok araba yok cocuk masrafindan hic bahsetmiyorum bile bu kadarda sorumsuz davranilmaz ya allah akil fikir versin.

Esiniz dupeduz enayilik yapiyor. Bu kadarda mantiksiz olunmaz yuh. Allah size sabir versin o kadar sıkıntıyla biriktirdiginiz esinizin enayiligine kurban gidecek. Tek bir memur maasiyla su ekonomik sartlar altinda ev yok araba yok cocuk masrafindan hic bahsetmiyorum bile bu kadarda sorumsuz davranilmaz ya allah akil fikir versin.
Tüm kardeşleri evlerini arabalarını aldılar biz kaldık böyle :)

Tüm kardeşleri evlerini arabalarını aldılar biz kaldık böyle :)
Benim oyle bir abim olsa bende ev alma firsatini kacirmazdim valla. Cok sinir bozucu bir durum esiniz size gercekten haksizlik ediyor. Bence durusunuzu net bir sekilde sergileyin 25 bin tl hibe edilecek bir para degil ozellikle ulkenin ekonomisi ucurumun esigindeyken. Kafasina dank ettirmeye calisin bunu bir sekilde.

Benim oyle bir abim olsa bende ev alma firsatini kacirmazdim valla. Cok sinir bozucu bir durum esiniz size gercekten haksizlik ediyor. Bence durusunuzu net bir sekilde sergileyin 25 bin tl hibe edilecek bir para degil ozellikle ulkenin ekonomisi ucurumun esigindeyken. Kafasina dank ettirmeye calisin bunu bir sekilde.
Konuşamıyorum ki . Çok kötü kavga çıkıyor yine ben yıpranıyorum

Bu erkeklere hesap bilen kadın yaramıyor.
Zaten ailede zar zor geçinirken bir köşede parası olunca ya alengirli yollara girmeye başlıyor ya ailesine şuna buna yağdırdıkça yağdırıyor.
O yüzden yiyip, içip gezeceksin zerre sıkıntıya girmeyeceksin.
Nasıl geçineceğini bırakın o düşünsün.
Bundan sonra böyle zaten .

Merhaba hanımlar
Eşimin erkek kardeşi önümüzdeki hafta evleniyor eşim takı olarak 45 gram bilezik takmak istiyor sebebini sorduğumda ailem bana o kadar aldı sonuçta diyor ( ki ne dertlerle aldılar ) sonucta erkek kardeşi evlenirken bize bir hediye almadı çalışmıyordu diye . Ben hediye almayalım demiyorum ama daha uygun bi altın ya da bilezik yine takalıö diyorum resmen kavga ediyoruz ben senelerdir araba alırız diye biriktiyorum adam hediye edecekmiş. Sizce nasıl davranmam gerekiyor
O hediyeyi ailesi yapacak eşiniz büyük saçmalamış.

Konuşamıyorum ki . Çok kötü kavga çıkıyor yine ben yıpranıyorum
bazı ailelerde "ebeveynlik" yapan çocuklar olur. genelde büyük çocuk.. ebeveyn sorumluluğu atıverir buna, ohh rahat. bu çocuk ailesi tarafından sömürülür ama fark etmez. fark ettirmeye çalıştığınızda bu gerçekle yüzleşmek zor geldiği için gözünü kapamayı tercih eder. bu durum onda çok öfke oluşturabilir. bu tarz çok tanıdığım var ne yazık ki, çoğu yaşı ilerleyince ya da dara düşüp kardeşinden destek göremediğinde anlıyor meseleyi.

Tek okuyan iş sahibi olan eşim ve abi onlara göre yapmak zorunda . Diğerlerinin yok(!) olmasına rağmen sıfır evleri ve sıfır arabaları var bizde ikimci el bir araba bile yok:)
Ah ah bu model bir koca bende de var kardeşlerin arasında tek okumuş benle evlenene kadar ailesine kardeşlerine yedirmekten bir çöp sahibi olamamış. Babası eşimi mühendis diye onbinlerce lira kazanıyor sanıyor🤬 kardeşleri eşlerine 2. Arabalarını alırken bizde yerli 2. El araba bile yok🤬ailesine kızmıyorum kocamın aptallığına kızıyorum. Aptallığın okumakla ilgisi yok demek ki..

bazı ailelerde "ebeveynlik" yapan çocuklar olur. genelde büyük çocuk.. ebeveyn sorumluluğu atıverir buna, ohh rahat. bu çocuk ailesi tarafından sömürülür ama fark etmez. fark ettirmeye çalıştığınızda bu gerçekle yüzleşmek zor geldiği için gözünü kapamayı tercih eder. bu durum onda çok öfke oluşturabilir. bu tarz çok tanıdığım var ne yazık ki, çoğu yaşı ilerleyince ya da dara düşüp kardeşinden destek göremediğinde anlıyor meseleyi.
Şimdiden göremiyor ki zaten ne bir saygı ne bir maneviyat

Ah ah bu model bir koca bende de var kardeşlerin arasında tek okumuş benle evlenene kadar ailesine kardeşlerine yedirmekten bir çöp sahibi olamamış. Babası eşimi mühendis diye onbinlerce lira kazanıyor sanıyor🤬 kardeşleri eşlerine 2. Arabalarını alırken bizde yerli 2. El araba bile yok🤬ailesine kızmıyorum kocamın aptallığına kızıyorum. Aptallığın okumakla ilgisi yok demek ki..
Aynıyız ...

Merhaba hanımlar
Eşimin erkek kardeşi önümüzdeki hafta evleniyor eşim takı olarak 45 gram bilezik takmak istiyor sebebini sorduğumda ailem bana o kadar aldı sonuçta diyor ( ki ne dertlerle aldılar ) sonucta erkek kardeşi evlenirken bize bir hediye almadı çalışmıyordu diye . Ben hediye almayalım demiyorum ama daha uygun bi altın ya da bilezik yine takalıö diyorum resmen kavga ediyoruz ben senelerdir araba alırız diye biriktiyorum adam hediye edecekmiş. Sizce nasıl davranmam gerekiyor
Boşa o adamı.Ben yiyemiyorum al sen ye der gibi.45 Gr nedir arkadaş.al 10 Gr git işine.Ben olsam kavga eder cingar çıkartırım çok fena .

Merhaba hanımlar
Bize kardeşi 5 Gr taktı ne 45 i kendi cocugunuz mu😳😳😳

2 erkek kardesim evlendi, her ikisinde de bekardim ben , 10 ar gram 1 er tane bilezik taktım aynı model olacak şekilde. Ben evlenirken de kardeslerim bana aynı şekilde cevap verdiler , yani 45 gram ne ola ki.
Anne ,baba , abla , kardeş olmaz , yani eşiniz ve kardeşi olur baska kimseleri olmaz belki o zaman takabilir derim en nihayetinde abi baba gibi oluyor genelikle . Ama baba , anne varsa onlara düşer o da durumları varsa 45 gramlık takacak

Altın maliyetlerinden, gramından falan anlamıyorum.
Ama kardeşlerin düğün hediyelerinin "karşılığını vermek" şeklinde düşünülmesini doğru bulmuyorum.
Herkes
durumu el veriyorsa kardeşine, ablasına, abisine en güzelini hediye etmeli.
Yani komşu bana çeyrek takmıştı ben de ona çeyrek takmalıyım düşüncesi bence kardeşler için geçerli olmamalı.

Kardeş için fazladan bilezik taktılarsa o ayarda kardeşe takılır genelde

X