45 gram hediye

Sevgili arkadaşlar hepinizin mesajını okudum vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim burdam edindiğim bilgilerle hayatıma az çok yön verebildim eş ailesi akraba vs gibi konularda bu mevzuyu da çözeceğime inanıyorum.
Dünden beri yazılanlara sinir olarak okudum.hadi değer görseniz karşılığını alsanız bi şekilde tamam derim ama bu kadar enayilik olmaz.siz disinizden tirnaginizdan artırıp para biriktirin koca ailesine dağıtsın.45 gr altın yetmesin üstüne beyaz eşyalarını da dizsin. ki kardeşlerin durumları da çok iyiymiş yani.Dur demezsen bunun sonu gelmez.yarin cocuklari olur sünnetleri olur bu böyle sürüp gider.

Kendi kardesime hem nişan da iki hem düğününde iki tane altın taktik o zaman tabi uygundu. Gorumceme düğününde cumhuriyet taktik biz bilezik yerine böyle olmasını daha çok tercih ettik.

Ki bizim ihtiyaçlarımız var ben birikim yapıyorum bi şekilde ilerisi için öyle sanıyormusum daha doğrusu hediyeymiş o
sizde çalışıyor musunuz öyle mi geçiniyorsunuz?
çalışıyorsanız çalışmazsanız zorlanacak mı?
bu durumda size güveniyor
eğer öyleyse diretir kabul etmem ben olsam

Evim arabam yokken, degil kardesime kendime almam o tarz bir hediyeyi.

buyuk abi olarak maddi yardim kapsaminda buyuk bir hediye almak istemesi mantikli ve hos geliyor,
ancak kendisini ve ailesini oncelikli dusunmeli.

Sevgili arkadaşlar hepinizin mesajını okudum vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim burdam edindiğim bilgilerle hayatıma az çok yön verebildim eş ailesi akraba vs gibi konularda bu mevzuyu da çözeceğime inanıyorum.
Lütfen artık eşinizin sizi ailesine karşı ezdirmesine ve fedakarlıklarınızı yok saymasına izin vermeyin.

Merhaba hanımlar
Eşimin erkek kardeşi önümüzdeki hafta evleniyor eşim takı olarak 45 gram bilezik takmak istiyor sebebini sorduğumda ailem bana o kadar aldı sonuçta diyor ( ki ne dertlerle aldılar ) sonucta erkek kardeşi evlenirken bize bir hediye almadı çalışmıyordu diye . Ben hediye almayalım demiyorum ama daha uygun bi altın ya da bilezik yine takalıö diyorum resmen kavga ediyoruz ben senelerdir araba alırız diye biriktiyorum adam hediye edecekmiş. Sizce nasıl davranmam gerekiyor
Eşiniz ne iş yapıyor? Holding sahibi mi? 45 gram bilezik nedir, saçmalamasın

Merhaba hanımlar
Eşimin erkek kardeşi önümüzdeki hafta evleniyor eşim takı olarak 45 gram bilezik takmak istiyor sebebini sorduğumda ailem bana o kadar aldı sonuçta diyor ( ki ne dertlerle aldılar ) sonucta erkek kardeşi evlenirken bize bir hediye almadı çalışmıyordu diye . Ben hediye almayalım demiyorum ama daha uygun bi altın ya da bilezik yine takalıö diyorum resmen kavga ediyoruz ben senelerdir araba alırız diye biriktiyorum adam hediye edecekmiş. Sizce nasıl davranmam gerekiyor
onun altında başka bi iş var bence sen bı agzını yokla ailesinin takmayacağı altını eşin takıcakmış da öyle anlaşmışlar gibi geldi bana

bu ne arkadaş
ya böyle sivri zeka heriflerle evlenmeyeceksiniz nesilleri tükenecek
ya da bu adamları borca harca sokacaksınız ne bileyim kredi vs ödeyecek ki elinde çar çur edecek parası olmayacak
ya da çalışıp kendinizi yormayacaksınız tek maaş ile geçinip gidecekler sırtlasın bakalım evinin, eşinin, evladının yükünü

adama bak, yok zamanda millete gram gram altın dağıtıyor
ay döverim ben böyle kocayı

eşinizin önünü kesin
kesin bir dille ben bu kadar takılmasına razı değilim
evli olmasaydık istediğini yapabilirsin
artık maddiyat konusunda birbirimize danışmadan yapamayız
ben maksimum ....gr altına rızam var
ve söylediğinle tavrın aynı olsun ve dediklerini uygulamalısın

İki kardeşe de 30ar takıldı üstüne resmen evlerini dizdi bana yeni baştan düğün yapıp ev dizmesi lazım aslında :) ki evlenirken çok ama çok yıprandım sorunlar yaşadım. Ama dediğinizi dikkate alacm teşekkür ederim.
Tek tek kardeşlere kaç gram takıldı hesap edip size takılanı da hesaba ekleyip size borcu olan altın gramını söyleyin gerçekten.
Ben nefret ederim böyle hesaplardan, düğünde ne takıldıysa karşılığı da o takılacak gibi şeylerde garibime gider çünkü onlar hediyedir ve karşılığı beklenmeden yapılmalıdır lakin özür dilerim sizin eşiniz bu tür hesaplar peşinde biri olduğundan hak ediyor, sizin aileniz de kaç gram altın taktıysa karşılığı o kadar olacakmış, yine özür dilerim kusura bakmayın ama bu da samimiyetsiz geldi, söz konusu sizin aileniz olunca takacağı altını gramı gramına hesap edebilir, kendi kardeşlerine yaptığı gibi bol keseden yapmaz gibi geliyor bana.

İmkanı olan isterse kardeşine ağırlığınca altın taksın lakin sizin ihtiyaçlarınız varken, dişten tırnaktan arttırılarak kenara konmuş parayı da aileye gösteriş için vay vay vay abiye bak densin diye 45 gram altına yatırmak mantıklı insan davranışı değil.
Eşinizin yaptığı ailesinin taktığı altının karşılığını vermek değil, ki böyle bir zorunluluğu da yok, eşinizin yaptığı aileye kendini ispat, namım yürüsün çabası.

Eşim normal bir memur ev yok araba yok ben çalışmıorum kendimden kısıp biriktiriyorum araba almak için ama eltiye hediye biriktiriyoröusum farkında değilmişim
Çıldırmalık mesele.Eşinizin ailesinin takacağı altını eşinize taktırıyorlar resmen.

Evim arabam yokken, degil kardesime kendime almam o tarz bir hediyeyi.

buyuk abi olarak maddi yardim kapsaminda buyuk bir hediye almak istemesi mantikli ve hos geliyor,
ancak kendisini ve ailesini oncelikli dusunmeli.
aynen katılıyorum tek maaş ev yok araba yok bu kötü ekonomi de 45 gram altın takmak ne demek.minübüse otobüse binip o düğüne gidip 45 gram takacak ha.akıllara zarar.insanın en büyük düşmanı gene kendisi lafının tam karşılığı bu adam.

Aynen öyle olavak artık :) yeri geldi bir yıl aileme gidemedim sırf birikim olsun diye
Bundan sonra sakın birikim yapmayın,sürekli taksite sokun.Eşiniz sonuna kadar hakediyor,birikim yapıyorsanız da kendinize saklayın söylemeyin sakın.Ben sinir oldum burada,sizi düşenemiyorum.

Tek tek kardeşlere kaç gram takıldı hesap edip size takılanı da hesaba ekleyip size borcu olan altın gramını söyleyin gerçekten.
Ben nefret ederim böyle hesaplardan, düğünde ne takıldıysa karşılığı da o takılacak gibi şeylerde garibime gider çünkü onlar hediyedir ve karşılığı beklenmeden yapılmalıdır lakin özür dilerim sizin eşiniz bu tür hesaplar peşinde biri olduğundan hak ediyor, sizin aileniz de kaç gram altın taktıysa karşılığı o kadar olacakmış, yine özür dilerim kusura bakmayın ama bu da samimiyetsiz geldi, söz konusu sizin aileniz olunca takacağı altını gramı gramına hesap edebilir, kendi kardeşlerine yaptığı gibi bol keseden yapmaz gibi geliyor bana.

İmkanı olan isterse kardeşine ağırlığınca altın taksın lakin sizin ihtiyaçlarınız varken, dişten tırnaktan arttırılarak kenara konmuş parayı da aileye gösteriş için vay vay vay abiye bak densin diye 45 gram altına yatırmak mantıklı insan davranışı değil.
Eşinizin yaptığı ailesinin taktığı altının karşılığını vermek değil, ki böyle bir zorunluluğu da yok, eşinizin yaptığı aileye kendini ispat, namım yürüsün çabası.
Evet öyle söyleyecm ki beğendiğim çok sevdiğim ve istediğim bi takı var yıllardır alamıyordum kendime madem öyle alır artık bundan sonra

Evet öyle söyleyecm ki beğendiğim çok sevdiğim ve istediğim bi takı var yıllardır alamıyordum kendime madem öyle alır artık bundan sonra
çocuklarınız var mı?bu diğer normal durumlarda size tasarruf yap der mi eşiniz?kısar mı yani sizden?ona göre yorum yapacağım

Bundan sonra sakın birikim yapmayın,sürekli taksite sokun.Eşiniz sonuna kadar hakediyor,birikim yapıyorsanız da kendinize saklayın söylemeyin sakın.Ben sinir oldum burada,sizi düşenemiyorum.
adamın arabası bile yokmuş ya bu ne cömertlik kardeşe.aklım almıyor

X