45 gram hediye

Merhaba hanımlar
Eşimin erkek kardeşi önümüzdeki hafta evleniyor eşim takı olarak 45 gram bilezik takmak istiyor sebebini sorduğumda ailem bana o kadar aldı sonuçta diyor ( ki ne dertlerle aldılar ) sonucta erkek kardeşi evlenirken bize bir hediye almadı çalışmıyordu diye . Ben hediye almayalım demiyorum ama daha uygun bi altın ya da bilezik yine takalıö diyorum resmen kavga ediyoruz ben senelerdir araba alırız diye biriktiyorum adam hediye edecekmiş. Sizce nasıl davranmam gerekiyor
Kardeşi tabiki bilezik takmalı ama 45 gr nedir
10 gr hediyelik bileziğde kardeşe ayıp bence oda ayrı. Onu bizlerde dayı, hala, teyze, amca gibi yakınlar takar. Kardeşe daha iyi birşey olmalı imkan varsa. 20gr gibi. Ailesinin size taktığı sizi bağlamaz, onlar evladına yapmışlar siz kardeşe. Abartmasın eşinizde.

Yani eşiniz kardeşine 23 bin TL lik bilezik takmak istiyor öyle mi:KK57: bu devirde kardeşim evlense ben bilezik takmam açık söyleyeyim. En fazla tam altın takarım. Ha çok varlıklı olursunuz amenna, en iyisini yapsın. Ama tek maaş, eviniz kira arabaniz yokmus, eşinizin yaptığı şey dusuncesizlik kimse kusura bakmasin.

Yani eşiniz kardeşine 23 bin TL lik bilezik takmak istiyor öyle mi:KK57: bu devirde kardeşim evlense ben bilezik takmam açık söyleyeyim. En fazla tam altın takarım. Ha çok varlıklı olursunuz amenna, en iyisini yapsın. Ama tek maaş, eviniz kira arabaniz yokmus, eşinizin yaptığı şey dusuncesizlik kimse kusura bakmasin.
Gramında 10 tl daha artış oldu😅

Maddi durumunuz iyiyse neden olmasın ki . Bizim oralarda düğünlerde kardeşler yaklaşık 8-10 bin sterlin dügün hediyesi takarlar . Tabi bunlar karşılıklıdır . Diğerinin de dügünü olsa üstene biraz katarak takar .

Maddi durumunuz iyiyse neden olmasın ki . Bizim oralarda düğünlerde kardeşler yaklaşık 8-10 bin sterlin dügün hediyesi takarlar . Tabi bunlar karşılıklıdır . Diğerinin de dügünü olsa üstene biraz katarak takar .
8-10 bin sterlin mi dedin neyyyyyyy?hesaplayamayacak kadar fakirim :rolleyes:

Hanig yöreydi burası California yöremiz mi bekar erkek akraba var mı :deli:

45 gr kardeşine takarsa eşinize hiç hediye takılmamış olacak bari yarısını taksın diğer yarısınıda kendisine hediye takmış sayarsınız birde şuan altın çok arttı o zamanki değeriyle alakası yok

Sizi çok iyi anlıyorum benim kaynımda çokk iyi işte çalışıyordu çeyrek taktı ev hediyesi vs de almadı. Ayrıca cimri de ilk evlenince bizi yemeğe çağırdı uyumuşlar kız arkadşı ile dışardan Söyledi eşime abi kartını versene dedi 😂 ama eşim her geldiklerinde efsane sofralar hazırlamak istiyor. Böyle duyunca ne var kardeşi yapsın diyorsun ama işin içinde aşırı sinir bozucu. düğününde eşimde böyle büyük şey takmak istese çokkk kızarım.

Eşinize sorar mısınız kardeş lazım mıymış :temizlik: 45 gram ne demek, insanlar bir çeyrek alamıyor. Velev ki düğünde 45 değil 100 gram takmış olsunlar. Şimdi ile eskinin altın fiyatı aynı mı ki o kadar abartmış. Ben olsam 10 gramlık şık bir bilezik takar yoluma bakarım.

45 gr mi benm esimin ailesi bile dugunde yarim altin takti( onu da esim almis takin ayip olmasn bos çıkmayın diye) ve 35 bin borç bıraktılar boşver in ya bir cumhuriyet yada hediyelik bilezik takin insanlar çocuklarına yapmıyor ne öyle saçmalık sizde kendi geleceğinizi düşünün

45 gr mi benm esimin ailesi bile dugunde yarim altin takti( onu da esim almis takin ayip olmasn bos çıkmayın diye) ve 35 bin borç bıraktılar boşver in ya bir cumhuriyet yada hediyelik bilezik takin insanlar çocuklarına yapmıyor ne öyle saçmalık sizde kendi geleceğinizi düşünün
Gözümde canlandı koskoca mazi :KK14: Sizi o kadar iyi anlıyorum ki.

X