42 yaşinda hiç hesapta yokken 3. ya da 4. çocuk mu geliyor

ha 3 ha 4 ALLAH SAGLİKLİ HUZURLU BÜYÜTMEYİ NASİP ETSİN ALLAH VERMİŞSE Bİ HİKMETİ VAR
Bu rahatliktan ben de istiyorum tohumuna para mı verdim yiğenim diyip, çocuklarının ne adını ne sayısını bilmeyen Suriyeli dayı kafasi bu,nerde görsem tanırım tertemiz , pırıl pırıl

Son düzenleme:
Piraye senin yorumlarını çok beğeniyorum ama bu yoruma pek katılmıyorum. Parkta ya da havuzda oğluma bir sürü çocuk yardımcı oluyor, oynatıyorlar. Benim oglanda daha küçüklere yardımcı oluyor, onlarla oynuyor. Tehlikeli şeyler yaparlarsa uyarıyor bile artık. Çocuklar neden kardeşi ile birlikte oynamasın, göz kulak olmasın ki?
Yorumu yapan kişi sanki kız çocuğu alsın kardeşini büyütsün demiş gibi yorumlar yapılmış. 8 yasindaki çocuk ufak tefek şeylerde gayette yardımcı olabilir. Kardeşinin bezini getirme, anne mutfaktayken göz kulak olma vs kötü şeyler değil. Eve alınan kedi köpek içinde çocuklara sorumluluk veriyoruz, kardeş icin neden vermeyelim?

Zaten doğurmak istediğinizi söylemişsiniz. Bir çocuğun bakımı nasıldır onu da biliyorsunuz. Siz düşünün biz ne desek boş. Ben 30 yaşındayım çocuğum yok. çevreden de doğur diye baskı geliyor, fantazide doğurmayı çok isterdim ama dünya kaynaklarının tükenmesi, mültecilerden kaynaklanan güvenlik sorunu, ekonomik anlamda tamamen yetebilmek, eşimle ilişkimin sağlam olması gibi dertlerim olduğundan dolayı yapmıyoruz. Yani bence kendi isteğinizden önce, o çocuk şuanki ailenize gelmek ister mi, gelirse de mutlu büyür mü diye düşünmelisiniz

Canım benim, senin söyledigin doğru olan ama o işler yüzde doksan öyle olmuyor bizim ülkemizde... Zaten benim yanıt verdiğim ilk üye de , acaba dogursam bakabilir miyim endişesi taşıyan konu sahibine , daha ilk mesajında "bakarsın, kızın da yardımcı olur" diyerek senin dahil olduğun yüzde onluk kesimden olmadığını çok net ifade etmişti . Sonra lafı değiştiriyorlar tâbi, bin iyle dimidim, kıdın kıdinin dişmıni seviyesine düşülüyor hemen kaçınılmaz olarak ama zihniyet çok net ortada maalesef...

Son düzenleme:
Ben de 3. Yü düşünmezken ve 2 çocuktan sonrasını yapanlara kızarken, bu sebepten hemen tüp ligasyonu oldum çünkü 2 çocuk çok yeterliydi, bize idealdi.

Sonra tüp ligasyonlu olduğum halde hamile kaldım ve büyük şok yaşadım. Psikolojim bozuldu, kabul edemedim. İstemiyorum, doğsa bile sevemem ben bunu dedim. Yani çok reddettim kendimce.

Aldırmaya gittim, bebeği gördüm (adet geciktirici almıştım, regl gecikince ona bağlamıştım) büyümüştü. Doktordan, yarim saat müsade istedim düşünmek için.

Tavuk döner sevmem, tiksinirim hatta şu an bile asla yemem. Yıllardır ağzıma sürmem. O an felaket derecede canım tavuk döner çekti ama öyle böyle değil. Resmen gözüm döndü ben çocuğu falan unuttum, koşa koşa döner yemeye gittim Sonra aldırmadım.

Şu an 4 yaşında, çok zor geldi ve plansız olunca alt üst oldum. Neden bilmiyorum ama oğlum, çok dilli ve aşırı sevimli bir çocuk oldu fakat çok hareketli.

İşten gelince (2.5 yaşından bu yana) yorgunsam "Anneciğim, kuzum seni üzdüler mi? Acıktıysan yemek yapayım" Sinirlenmişsem "Sakin ol anneciğim, ben yanındayım, benimle konuşabilirsin" "Ellerine sağlık, yemek çok güzel olmuş, teşekkürler güzel annem, sen çok güzel bir kadınsın vs. Vs." Diyen yani bıcır bıcır bir şey oldu maşallah.

Hastalığınız gözden geçirin sizi riske etmesin, eğitebilir misiniz? Madden yeter misiniz? Maddi gücüm iyi olmasa, eğitimimi veremesem, sağlığımı etkilese farklı düşünürdüm.

2 çocuğu olan ben tövbe tövbe kinamiyorum diyerek okudum konuyu (haşa kınamak derken yani yanlış anlaşılmasın. Hani ne büyük konuşsak başımıza geliyor ya o anlamda) benim için akıl tutulması olur sanıyorum. allahim olmayanlara versin diyorum sürekli, olan evlatlarıma da sağlık versin inşallah. ben yapamam mesela. belki maddi olarak bakarım evet ama manevi olarak çok yıprandım ben vocuk konusunda. o yüzden sanıyorum ben aldirirdim. Hele ki 42 43 yaşından sonra ikizler. Allah korusun. Rabbım isteyenlere versin inşallah kimsenin kucağını boş koymasın ama bu devirde 4 cocuk (belki 3 hayirlisi neyse diyeyim artik) benim için hiç mümkün olmayan bir konu. yine büyük konuşmayayım dikimi ısırayim da Allah yardımcınız olsun.

Tüplerinizi bağlattığınız halde hamile mi kaldınız?
Tıbben mümkün olmayan bir şey rahim kapalıyken nasıl olmuş doktorunu ne dedi bu konuda

Merhaba. Oncelikle umarim gonluzce olur hersey. Bence anne olmanin yasi yok. Dediginiz gb eger imkanlar el veriyorsa ve hala bunun icin enerjiniz varsa ister 40 olsun yas ister 50 farketmez bence. Esinizin bu haberden mutlu olmasi bile iyi bir dogurma sebebi aslinda :) benim.bir oglum var 4 bucuk yasinda ve ben ikinciyi bile dusunmuyorum mesela. Kimi kadin benim gb bi tane yaptim tamam artik calismaya devam edicem kendime daha cok zaman ayiricam tum imkanlarimi bir cocuguma kullanicam gb dusunurken kimi kadin da cok cocuga enerji bulabiliyor. Ben ozeniyorum acikcasi ama dedgnz gb tam artik kivamina geldi derken ayni surecten bir kez daha gecmek dusuncesi beni vazgeciriyor. Bunun icin de tum onlemleri almis bulunmaktayim :) ama.sizin gb bir durumum olsaydi yani ben istemesem de boyle bir gebelik yasiyor olsaydim asla sonlandirmayi dusunmezdim. Kendimi mecbur buna hazirlar ve hayatimi ona gore sekillendirirdim.. her iste vardir bir hayir :) neyi neden yasadigimizi hc bir zaman bilemeyiz :) umarim hayirlisi olur..

Tüplerinizi bağlattığınız halde hamile mi kaldınız?
Tıbben mümkün olmayan bir şey rahim kapalıyken nasıl olmuş doktorunu ne dedi bu konuda
Evet, o şekilde hamile kaldım. Çok düşük bir ihtimalde olsa var zaten 2. Yi oldum şu an sorun yok. Korkumdan komple üreme takımını çıkarın demiştim

Olmayana takılı kalmaktansa şu ana odaklanıp en güzel şekilde değerlendirmek önemli olan. Ne guzel kızınız çok merhametli belli. Geçmiş olsun bu arada.
Ben de kamuda calisiyorum. Eşim her konuda destek ailelerden de çok destek alıyoruz. Cocuklarin bakimi sadece benim uzerimde olsa şu anki psikolojim çok farklı olurdu. İşte tabi bunlardan önce düşünmem gereken kendi sağlığım ve doktorumun bu konuda diyecekleri...

Allah askina artik rizkiyla gelir, bak kimler bebek istiyorda olmuyor sukret temali söylemleri birakabilir miyiz ulkece.

Bebek rizkiyla falan gelmiyor, bu ulkede acliktan cocuklar ölüyor, farkindasiniz degil mi? Ne yani o çocuklar dogustan gunahkar mi da acliktan olecek kadar cile cekiyorlar.

Ikincisi birilerinin bebegi olmuyor, benim veya bir baskasinin oluyor diye ben niye kefaret oduyorum? Teknoloji gelisti, yapay rahimle gebe kaliniyor artik imkanlar o kadar cogaldi, su oksimoron dusunceyi de silip atabilir miyiz artik?

Allah isteyen ve hakedebilecek herkesin kucagini doldursun diyebilecegim tek sey bu.

Hay ağzından öpeyim

Şu anda kendimi de dahil ediyorum çocuklara yapılan harcamalar tüketim cilginliginin bir parçası haline geldi. Şu kursa da göndereyim şu oyuncağı da alayım. Kiyafetleri en kaliteli yiyecekleri en organik. Aman eksik kalmasın geç mi kaldık. Çocuğum en birinci süper zeki süper yetenekli olsun. Sınavlarda birinci olsun hep koşsun koşsun...

Ama bu o kadar yorucu bir hayat ki. İlk cocugumda bu sarmalin içine öyle saplanmisiz ki bi gün bi durdum ve etrafıma baktım. Başım döndü küçük bir cinnet aninda eşyaların yarısını elden çıkardım. Hala iki çocuk için fazlasıyla eşya var evde... Yok blw yemeli en organiginden alayım en temizi ben yapayım her seye yetiseyim...

Çocukların gelişimsel ihtiyacı kac yaşında olursa olsun en başta koşulsuz, şartsız, basariya ve yaptiklarina endekslenmeden sevildiğini hissedebilmesi. Önceliğim bunu sağlayabilmek.
Mutlu huzurlu bir ailede ozguven kazanarak büyümesi. Kurstan kursa koşturmak yerine gerçekten nerede mutluysa orada bulunmasını sağlamak. Yeni ufuklar yeni bakış açıları kazandırmak açık fikirli merhametli çalışkan çocuklar yetiştirmek. Öncelik bunları yapabilirsek ne mutlu bize...

Bence ona sorma şansım olsa gelmek isterdi ya. Eglenceli bir aileyizDoğurmak istiyorum demedim aslında. Şu an bir kaç değişken var. İlk etap cumartesi günü kadin dogum doktorumla görüşme. Onu başarıyla atlatırsam haftaya salı endokrin doktorumla görüşme. Sonrasında daha sağlıklı dusunebilecegim.

Şu hamileligi oyle veya boyle atlatayim tuplerimi baglatayim artik diyordum. Boyle bir ihtimal varsa o da gelir beni bulur. Soylediginiz iyi oldu. Yoksa ben 50ye kadar doğurmaya devam edebilirmisim Üretimi durdurmanın kesin çözümü nedir acaba?

Ailede var bizim 40 yaş üstü 4 çocuk :) tek fark planlı ve menepoz değildi. Eşin bukadar heyecanlıyken ben olsam aldırmam bi şekilde büyüyor çocuklar büyütmüşsün diğerlerini kıskançlık krizleri olmayacak mesela diğerleri zaten ergenliğe girmişlerdir tabi 3 ünü büyütüp çocuksuz olucam oh derken 4. Numara gelmesi senin açından şaşırtıcı olmuştur anlıyorum :) hayırlısıyla gelsin inşallah eşinin mutlu olmasına ayrıca çok sevindim her erkek sevinmiyor bence ama tabi senin kararın eşinle konuş içim kötü oldu bunu derken ama yani 3 çocuk var 4. Sana gerek yok deyip aldırmak içim çiz etti belkide benim yok diye bukadar duygusalım bilmiyorum hayırlı olsun yine de

Sevişmemek?

Ben kazayla hamile kalmaya asla inanmazken ve yer yüzünde aklımıza gelebilecek her türlü önlemi almışken şu an aslan gibi 8 yaşında maşallah. Büyük konuşmamak lazımmış öğrendim Meryem ana gibi oldu bence

Yanlış okudunuz herhalde. 8 ve 4 yaşında 2 çocuğum var. 3 değil gittiğim bi soktor şüpheli bir kese daha gördü o yüzden 3. Veya 4. Çocuk mu geliyor acaba dedim

Ben spralle üçüncü çocuğuma tek ilişkiden hamile kaldığımda ne linç edilmiştim bu topikte zaten kendim de kabul edemediğim bir haldeydim 26 yaşındaydım o zaman

Sonrasında dördüncü çocuğuma çok isteyerek hamile kaldım Ama ben hem maddi hem manevi yetebilecegimden emindim

Burada herkes kendi hayat şartlarına göre yorum yapıyor sizin durumunuzu da bilmiyoruz ne maddi ne manevi olarak o yüzden karar verirken bunların hesabını yapın eşinizle ve hayırlısı olsun hakkınızda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…