42 yaşinda hiç hesapta yokken 3. ya da 4. çocuk mu geliyor

Aynısından bende de var .üniversiteyi nasıl kazanmışım hayret ediyorum ilgi yok destek yok posta gazetesinin deneme sınavlarını çözerek kazandım hacettepeyi 😅 41 yaşındayım 2 yaşında oğlum var bir kere geldiğini hatırlamam , artık yüzsüzlük yapıp arıyordum 1 saat çocuğa bakabilir misin eşimle işte bir kahve içmeye çıkalım ihtiyaç oluyor çünkü başbaşa kalmaya .. abim ordan dadı tut der annem aman şimdi bakamam
Oğlum elime bastı yarım kaldı , uzun lafın kısası tatile gideceğimi duyarlar yok annemi de götür niye götürmüyorsun , yurtdışına çıktım story attım ohh iyi geziyorsun insan bizi de götürür vs zor anlarımda neredeydiniz pardon …. Nasıl dolmuşum yalnız 🤣yurtdışına yerleşme planımz var umarım giderim ve bağlarımı koparırım onlarla

Eğitim konusunda yeterli atama yapılmıyor, bütçeden yeterli miktar ayrılmadığı için de KPSS de yüksek alan değil de sözleşmeyle yerel alımlar ucuza Suriyeli gibi çalıştırma zihniyeti. Verim de ona göre tabii. Kısır döngü.
Bence de artık eğitim fakülteleri kontenjanları düşürülmeli, insanların hayalleriyle oynanmamalı.
Bir öğretmen olarak öğretmen ihtiyacı yok ülkede, dengesiz dağılım var.Doğıya atanan öğretmen özür grubundan üç yılda batıya geliyor,hadi tekrar doğuya atama yap.Bizim okulda 11 norm fazlası var,ilçede dahi gönderilecek boş norm bulamadılar.Kimi 8 kimi 10 saat derse girdi.Bizim branştan ilde sadece merkezde 150 fazla öğretmen var.Yazık değil mi ,derse dahi giremeyen öğretmene devlet maaş ödeyip duruyor.
Ayrıca biz de son sınıflara atama yapılmayacak bölümleri ısrarla yazmayın diyoruz,atanamayacağını bile bile yazıp sonra ağlamanın anlamı yok ki.

Bebek ikiz mi konuyu takip edemedim ben
Evet sohbet koyu ben arada kaynadım 😀 ikiz değil. Kesin net. Diğer doktor iki tane kese var sanki diye beni iyice endiselendirdi simdi tek keseye oh be der hale geldim... yalnız kalp atışları duyulmadı. 7+0 im şu an. Cuma günü tekrar gidicem vajinal bakarız olmadı kese sağlıklı gözüküyor dedi.

Evet sohbet koyu ben arada kaynadım 😀 ikiz değil. Kesin net. Diğer doktor iki tane kese var sanki diye beni iyice endiselendirdi simdi tek keseye oh be der hale geldim... yalnız kalp atışları duyulmadı. 7+0 im şu an. Cuma günü tekrar gidicem vajinal bakarız olmadı kese sağlıklı gözüküyor dedi.

Sağlığınıza dair tetkiklerinizi yaptırdınız mı?

Ah neyse cidden tek olmasına bende sevindim şuan 🤓 daha 1 hafta yolu var hayırlısıyla duyun inş bize de yazın olur mu merak ediyorum

Sağlığınıza dair tetkiklerinizi yaptırdınız mı?
Endokrin doktorumla henuz gorusmedim. Sali gorusecegim. Ama bu arada tum tetkikleri yaptırdım garip bir şekilde hayatımın hiç bir döneminde olmadığı kadar iyi çıktı değerlerim. Tiroit değerlerim bu sene yükselmeye başlamıştı zaten ilaçla kontrol altına almıştık hemen. İlacı bıraktım şimdilik haftaya tekrar kan verip duruma bakalım dedi kadın doğum doktorum.

Verem sanıp sıtmaya razı olmak mı diyorlardı buna 😃😃

Son guncellememi yapmaya geldim. Bebek gelişmemiş boş kese. Bugün kürtaj oldum. Kullandığım tiroid ilacı bebeğin gelişmesini engelliyormus. 2 hafta önce öğrendiğimde kesmiştik ilacı ama ilk 5 hafta farkında olmadığım için kullanmıştım ve o da bu şekilde etkilemiş... Son iki haftada çok değişik duygu durumları yaşadım ve bugün patlayarak epeyce bir ağladım. Hayırlısı böyleymiş... Eşime sarıldım çocuklarıma sarıldım simdi biraz daha iyiyim daha da iyi olacağım.

Son guncellememi yapmaya geldim. Bebek gelişmemiş boş kese. Bugün kürtaj oldum. Kullandığım tiroid ilacı bebeğin gelişmesini engelliyormus. 2 hafta önce öğrendiğimde kesmiştik ilacı ama ilk 5 hafta farkında olmadığım için kullanmıştım ve o da bu şekilde etkilemiş... Son iki haftada çok değişik duygu durumları yaşadım ve bugün patlayarak epeyce bir ağladım. Hayırlısı böyleymiş... Eşime sarıldım çocuklarıma sarıldım simdi biraz daha iyiyim daha da iyi olacağım.
Hayırlısı böyleymiş tabiki karışık duygularda olmanız normal ama öncelik sizin sağlığınız
Çocuklarınızla sağlıklı hayırlı bir ömrünüz olsun

Tedavinizi yarım bırakmamalısınız. Hastalığınız çok ciddi bir hastalık. Ameliyat olmanız çok önemli. Hayırlısı böyleymiş. Tedavinizi aksatmayın.

Tedavinizi yarım bırakmamalısınız. Hastalığınız çok ciddi bir hastalık. Ameliyat olmanız çok önemli. Hayırlısı böyleymiş. Tedavinizi aksatmayın.
Zaten Eylül ayında bir ameliyat planlanmıştık. Onu ertelememe gerek kalmadı. Sadece ameliyat sonrasi için daha ilgili bir endokrin doktoru bulmam gerekiyor

Evet Ankaradayım. Çok sevinirim
endokrin cerrahide en iyilerden biri Ankara’da çok şanslısınız. Benim ameliyatımı kendisi yaptı. Ferit taneri. Çok başarılıdır. Çok kalpten öneririm. Yeri cinnahta
Endokrinde doktorum mutlaka değişmiştir çok sene geçti ama ben gazi üniversitesinde hocalardan birine gidiyordum. Ekstra bir ücret ödeyerek proflara direkt görünüyordunuz takibimi oradan bir hoca yapardı.

endokrin cerrahide en iyilerden biri Ankara’da çok şanslısınız. Benim ameliyatımı kendisi yaptı. Ferit taneri. Çok başarılıdır. Çok kalpten öneririm. Yeri cinnahta
Endokrinde doktorum mutlaka değişmiştir çok sene geçti ama ben gazi üniversitesinde hocalardan birine gidiyordum. Ekstra bir ücret ödeyerek proflara direkt görünüyordunuz takibimi oradan bir hoca yapardı.
Ben de hacettepede bir hocaya gidiyorum endokrin icin. Onun önerisiyle yine hacettepede genel cerrahide prof Dr Ahmet Bülent Doğrul ile ameliyat tarihi kararlastirmistik. Tavsiyeniz için teşekkürler. Ferit hocayla da bir görüşeyim ben 🙏

31 yaşındayım ve 4. Gebeliğim banada supriz oldu 3 çocuk hayalimdi 4. Rabbim nasip etti bnde endişe duydum bnde korkuyorum bu devirde nasıl büyürler nasıl yeetebilirim diye ama rabbime güven Allah'ım o canı veriyorsa sabrını da rızkını da verir..
Allah çocuklarınızı size bağışlasın. Benim endişelenecek herhangi bir durumum kalmadı bu konuyla ilgili

X