42 yaşinda hiç hesapta yokken 3. ya da 4. çocuk mu geliyor

Sizde galiba salca ekmekle büyür diyenler grubundasiniz. Bu devirde maddiyat en önemli etkenlerden biri. Farklı olmasını bizde isteriz ama malasef hayatin gerçekleri
En önemli değil bence tek önemli etken maddiyat paran olduktan sonra bakıcı da tutarsın temizlikçi de hazır yemekte yersin . Zaten bunları yapmadıktan sonra gerisi kolay .

Siz doğuracaksınız beliki, aynı durumra olsam bende doğrurdum sanırım. İyiki değilim
Çünkü aynı yaştayız, düşüncesi bile korkunç geliyor bana şuan
Çocuklarım 15 ve 11 yaşında, Allah onlara uzun ömür versin ama benden geçmiş
Maddi olarak değil ama manevi ve fiziken çökerdim böyle bir durumda.
İkiz bebek mutlaka çok güzeldir ama ilk çocuklar olsa, bizim ailede çok yaygın o yüzden ikinci hamileliğimde ikiz der dr diye çok korkmuştum 1ken 3olur diye.
Bi tanıdığımın iki oğlu vardı birde belki kız olur diye üçüncüyü yaptı oda ikiz oldumu, olmuşken ikiside erkek oldumu. 2ken 4 oğlu oldu, şuan ruh hali bakirköyden halice

En önemli değil bence tek önemli etken maddiyat paran olduktan sonra bakıcı da tutarsın temizlikçi de hazır yemekte yersin . Zaten bunları yapmadıktan sonra gerisi kolay .

Öyle aslinda. Az yumuşatıp yazdim.
Amaç hava atmak değil ama bizim durumumuz tam yazdığınız gibi.
Eş ailesinden laf carptiranlar oluyordu (geç bebek sahibi olduğumuz için) ama mutlu mesut yaşiyoruz. Yetemediğime veya öncelik duymadığım konulara yardımcı gelıyor.

Oğlumla full gezip güzel anılar biriktiriyoruz, hayatin tadini çıkartıyoruz. Maddiyat olunca yaşın fazla önemi kalmiyor.

Bunu böyle açık açık söyleyince malasef linç ediliyoruz. Çocuğa sevgi yeter, genç anne olmak nimet, çocuk 20 olunca sen nene gibi 60 olacaksin vs. diyen kadınlarla başa cikamiyorum malasef. Her insanin hayat planlamasi kendine diyorum ve çekiliyorum. Bana ve çocuğuma kuru kuru sevgi yetmiyor :)

Benim de evime sürekli temizlikçi gelse istediğim zaman dışarda yeseydim istediğim zaman uyusaydım haftada 1 kere eşimle baş başa dışarı çıksaydım günde 2 saat yalnız zaman geçirseydim şuan 2. Çocuğu yapardım . Olmayınca olmuyor bebek büyütmek zor değil ki yanında yüklendiğim tüm sorumluluklarım bana çok ağır

O çocuklara da yetmiyor.
Eşimin ailesi maddi
Sıkışıklıkta üç çocuk büyütmüşler. Eşim oh iyi ki kardeşim var yoklukta demiyor. Onu yapamadım, bunu yapamadım diyor. Ailem ben mezun olduğumda arkadan yeni bir çocuk okuttuğu için mecbur hemen iş hayatına atladım. Halbuki okulda kalıp akademisyen olmaya çalışabilirdim diğer arkadaşlarım gibi diyor. Hepsi 3 5 sene anne babasının desteğine güvendi şimdi istedikleri hayatı yaşıyorlar ben hayata hemen atlamak zorunda kaldım diyor.
Mutlaka her çocuk kardeşlerinin bir şeylerinden kısılmasına neden oluyor. Kardeş romantize edip şart aman bir boğaz derken aslında öndeki çocuklardan fedakarlık yaptırıyorsun

Hiç bir çocuğa kuru kuru sevgi yetmiyor
Bizede yetmiyordu şimdiki nesille hiç yetmiyor
En basit örneği benim kızım 15 yaşında cebinde Iphone 15i var. Ne gerek var hepsi aynı işi görüyor demiyor, benim neden yok diyor. Boşver Iphone’u ben sana Nokia 3310 alayım çünkü seni çok seviyorum desem güler geçer, doğurmasaydın ozaman beni der.
Çok çocuk, kalablık aile iyi güzel ama her anlamda bakıp yetebilene.
Eskidenmiş o büyüğü küçüğe baksın, küçüğü büyüklerin eksileri ile büyüsün. Karnı tok, altı kuru daha neolsun.

Büyük çocuğa sorumluluk adı altında kardeş baktıranlarada ayrı uyuz oluyorum.
Bezini getirsinmiş, kremi uzatsınmış.
Kendin al bezini, kremini yanına. Çocuğamı güvendin kardeşi yaparken. İlkinde nasıl yapiyordun diğerlerindede öyle yap, neymiş kardeşini benimsesinmiş. Bunları yapmadanda benimsiyorlar zaten, tecrübe ile sabittir.

Bencede asla yetmiyor ama anlatamiyorsun.
Az zorlarsam kişisel boyuta geçiyor.
Kalpsiz ve paragöz kadin ilan edildiğim çok oldu.

Oğlum olana kadar bebek kiskanan kadindim mesela :)
Yillarca kimse bebek istemediğimi ve sıkı sıkı korunduğumu anlamadi ve inanmadi.
Vakti zamani gelince ve istediğimde doğal yoldan olmadi ama bunu bile "allahin cezasi" olarak dile getirdiler :)
Cahille dertleşmesi bile zor.

40 yaş üstüyüm. Hiç keşke erken doğursaydım demedim. İyi ki geç olmuş, gezmişim tozmuşum,hayatımı kendime göre yaşamışım. Şimdi de kızıma göre yaşıyorum.

Kesinlikle katiliyorum.
Çocuk malasef maddiyat demek. Ben ailesiz (yani maddiyat olmadan) hayata atıldığım için asla ama asla aynılarını çocuğuma yaşatmak istemedim.
Başka bir konudada yazmıştım ama maddi açıdan yetemeseydim asla dogurmazdim. Sevgi bir yere kadar. Maddi açıdan çocuğa yetememek, yaşlılıkta kendine yetememek demek. Birde hem sefillik çekip üstüne anne babasina baksin diye çocuk doğuran kadinlara malasef saygi duymuyorum. Böyle bir annelik kutsal mutsal değil benim gözümde.

40 yaş üstüyüm. Hiç keşke erken doğursaydım demedim. İyi ki geç olmuş, gezmişim tozmuşum,hayatımı kendime göre yaşamışım. Şimdi de kızıma göre yaşıyorum.

Bende asla demedim. 20li yaşlarda çocuk doğurmak aklima bile gelmiyordu. Geçende eski günlüklerimi cikardim ve okudum. Yani aklimda yokmuş evlenmek ve anne olmak

nasıl yani? Hamileyken regl mi oldunuz?
Yok sadece o kadar çıkmıştı ki hamilelik düşüncesi 7 senenin sonunda ilk ay regl oldum ama unuttum sandım (ki zaten regl sonrası tek ilişkim oldu )sonraki regl döneminde ki gecikmede ya hamileysem diye test yaptım dr gidince öğrendim ki 9 hafta olmuş

Çok ilginç deneyimler. Kimisi zorlar olmaz kimisinin olması mümkün değil gibiyken olur

Çok ilginç deneyimler. Kimisi zorlar olmaz kimisinin olması mümkün değil gibiyken olur
Son doğumda tüp ligasyonu yaptırdım 20 ye yakın dosyada sesli okuyup tüp bebek de bile %30 aşağısı hamile kalma olasılığım olduğunun açıklandığını ve kabul ettiğimizi yazıp imzaladık bazen hamilelik ihtimali var denilince tedirgin oluyorum yinede

Her insanin hayat planlamasi kendine diyorum ve çekiliyorum.
Bunu biliyor olmanıza şaşırdım her ailenin şartları, hayat planlaması farklı ve kimse zengin değil diye başka keyiflerden eksik kalmak mecburiyetinde değil. Hayatımda aklıma gelmeyecek özentilikte cümleler okuyorum şu tarz konular açıldığında.

Kadın bedeni çok şaşırtıcı. Bilim keşke erkek bedeni yerine kadın üzerine yoğunlaşsa da bu mucizelere bir açıklama verebilseler. Şuan tükettiğimiz ilaçlar bile erkek bedeni üzerine yapılan araştırmalarla geliştiriliyor. Erkek kilosu baz alınıyor.
Hala hamile olan kadına kist diyebiliyolar ya da kisti olan kadına hamile diye teşhis koyabiliyolar. Benim yakınlarımın başına geldi bu saçmalıklar. Hala çileli regl döngüleri için normal diyen jinekologlar var

Niye şaşırdınız? Ironinizi yesinler :)
Tabiki sevişme ve doğurma zevkinden ve keyfinden eksik kalmak zorunda değiller.
Kimse kimsenin kukusuna karışamaz. Ana onlar ana! Aç ayı oynamiyor ama neyse.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…