42 yaşinda hiç hesapta yokken 3. ya da 4. çocuk mu geliyor

Bazi yorumlar cidden korkunc.
Empati kurdum, ben daha dogumhanedeyken bidaha dogurmayacagim diyodum kizim 2.5yasindq fikrim ayni. Kafam kaldirmaz, enerjim goturmez, gece kalkamam, bidaha bu kadar fedakarlık yapmak istemiyorum acikcasi. Ama siz kendinize guveniyosaniz hem maddi hem manevi olarak doğurabilirsiniz tabi.

Bide sunu soyleyeyim kucuk cocuklara elbet sorumluluk verilir. Kisa sureli olarak tabi. Mesela parka wnne- abla-kardes geliyor. Kardesini sallamaktan, kaydirmaktan abla oyun oynayamiyor. Kardesinin susamasindan yere düşmesine kadar sorumluluk ablaya verilmis Bu görüntüye cok fazla sahit oldum. Boyle bisey yapmayacağınızı dusunuyorum. Kardesiyle oyun oynayabilir, resim yapabilir, beraber yemek yiyebilirler ama al altini degistir al besle demek bana bencilce geliyoru
Şu mesajda bir tane yanlış cümle yok ya bende sizinle aynı fikir görüşteyim

Şu hamileligi oyle veya boyle atlatayim tuplerimi baglatayim artik diyordum. Boyle bir ihtimal varsa o da gelir beni bulur. Soylediginiz iyi oldu. Yoksa ben 50ye kadar doğurmaya devam edebilirmisim :skandal: Üretimi durdurmanın kesin çözümü nedir acaba?
Her korunma yönteminde düşük ihtimal bile olsa var. Ayyy Rabbım isteyene nasip etsin inşallah. Asla düşünmüyordum ve çok zor oldu. Tamam evlattır seviyoruz ama, hepsi bir birey ve onlarla uğraşmak hayli yorucu. Hani sadece besle besle köy kenara durumu yok.

Eğitmek, topluma güzel kazandırmak için çok çaba sarfetmek lazım. Bana kalsa 1 çocuk bile idealdi ama eşim, çocukları çok seviyor, ilgili bir baba ve kardeşi olsun demişti 2. Oldu ama 3. Bayağı sürpriz oldu 😅 ben ayılıp bayılırken, eşim hayal kurmaya başlamıştı.

Çok ciddi olarak ilk defa karşı karşıya geldiğimiz ilk durumdu ve gerildik haliyle. Ben aldırmak için randevu aldım diye tavır yaptı, çok ikna etmeye çalıştı. Ben de inat ettim, normalde orta yol buluruz ama, direndim resmen.

Sonra döner yemek için vazgeçtim işte 🤣 Ama, Allah var zaten gebeyken yormaz, sırf kendi istediği oldu diye extra üzerime düştü.

Bizim şartlar uygundu ama siz iyi düşünün yinede

Allah akıl fikir versin. Sanki pazardan patates tartar gibi ha 3 ha 4 diyorsunuz.
Bir çocuğun masrafıyla 2 çocuğun masrafı bir mi? Bir de ikiz her şeyden aynı anda iki tane alacaksınız o arada arkada okula giden okul masrafı olan çocuklar olacak. Siz ek kitap, test kitabı ve dershane parasından haberdar mısınız?
Dört çocuk okutmak ne demek biliyor musunuz?
Dışarıda yemeğe götürsen altı kişi hesabı ödemekle dört kişi hesabı ödemek bir mi? Yada çocuklar sinemaya gitmek istese iki çocukla bir çocuk bir mi olacak?
Sinemaya giden kalmadı ya 😀 kaldı mı

Her korunma yönteminde düşük ihtimal bile olsa var. Ayyy Rabbım isteyene nasip etsin inşallah. Asla düşünmüyordum ve çok zor oldu. Tamam evlattır seviyoruz ama, hepsi bir birey ve onlarla uğraşmak hayli yorucu. Hani sadece besle besle köy kenara durumu yok.

Eğitmek, topluma güzel kazandırmak için çok çaba sarfetmek lazım. Bana kalsa 1 çocuk bile idealdi ama eşim, çocukları çok seviyor, ilgili bir baba ve kardeşi olsun demişti 2. Oldu ama 3. Bayağı sürpriz oldu 😅 ben ayılıp bayılırken, eşim hayal kurmaya başlamıştı.

Çok ciddi olarak ilk defa karşı karşıya geldiğimiz ilk durumdu ve gerildik haliyle. Ben aldırmak için randevu aldım diye tavır yaptı, çok ikna etmeye çalıştı. Ben de inat ettim, normalde orta yol buluruz ama, direndim resmen.

Sonra döner yemek için vazgeçtim işte 🤣 Ama, Allah var zaten gebeyken yormaz, sırf kendi istediği oldu diye extra üzerime düştü.

Bizim şartlar uygundu ama siz iyi düşünün yinede
Tavuk döner olayı baya iyiymiş yalnız 🤣

Yanlış okudunuz herhalde. 8 ve 4 yaşında 2 çocuğum var. 3 değil :olamaz: gittiğim bi soktor şüpheli bir kese daha gördü o yüzden 3. Veya 4. Çocuk mu geliyor acaba dedim
Pardon çok özür 🤭 yanlış veya hızlı okumuş olabilirim siz nasıl kendiniz için uygun buluyorsanız inşallah öyle olur hayırlısı olsun 🙏🏼

Bu rahatliktan ben de istiyorum 🤣 tohumuna para mı verdim yiğenim diyip, çocuklarının ne adını ne sayısını bilmeyen Suriyeli dayı kafasi bu,nerde görsem tanırım tertemiz , pırıl pırıl
O kadarını da yaradanın düşünmesi gerekmiyor muydu?

Ben de tersi yönde arttırayım.senelerdir içime boşalmayla hamile kalamıyorum.allah benden alıp sizin gibilere vermiş galiba.
Çünkü hepimizin hak edişleri farklı . Bu dünyada deneyimlemek için geldiğimiz konular farklı o yüzden şuan bunu yaşıyorsunuz . Eğer olması gerekiyorsa doğru zamanda doğru şekilde kucağınız dolsun

Karnınızdakininde size ihtiyacı var.Herkes yeri geliyor daha sık aralıklarla doğum yapıyor.Ablamın 82-83 ve 86 doğumlu 3 çocuğu var.Evet zorlandı ama büyüdüler
Eee öldürecek ya da iade edecek hâlleri yok ya çocukları tabi büyüyecekler. Laf mı şimdi bu?

Tüplerinizi bağlattığınız halde hamile mi kaldınız?
Tıbben mümkün olmayan bir şey rahim kapalıyken nasıl olmuş doktorunu ne dedi bu konuda
Tıbben mümkün değil derken 😄 özellikle 30lu yaşlarda tüpler bağlatılıyorsa bu işlem klipsleme -basit tabiri ile anlatıyorum- tarzı oluyor ve zamanda açılabiliyor, işlemden önce gebelik ihtimali olduğuda söyleniyor zaten. Eğer hiç çocuk düşünülmüyorsa hayati tehlikeler varsa tüpler bağlatılmak yerine aldırılmalı bu şekilde sadece tüp bebek ile yeniden hamile kalınabilir.

Allah kolaylık ve sabır versin anne olmak kolay değil ama 2 çocuğa bakmışsınız inşallah bunlarada güzelce bakarsınız sağlıkla gelsinler sizi yormasınlar ve kolay bir gebelik geçirin inşallah

Zannediyorum ki çocuğu fazla görenlerin ve sürekli maddiyattan bahsedenlerin hepsi evde professor yetiştiriyor :dondurma: hepsi de dislike atmış :duduk:

kendinize ve esinize güveniyorsanız neden olmasin, umarım küçük ve sakin bir şehirde yaşıyorsunuzdur.

Sizde galiba salca ekmekle büyür diyenler grubundasiniz. Bu devirde maddiyat en önemli etkenlerden biri. Farklı olmasını bizde isteriz ama malasef hayatin gerçekleri

X