3aylık bebeğimle boşanmayı düşünüyorum:((

sadece ilk yazdığın yazıyı okudum içim şişti.yazacaklarımı kötü algılama burada haksızlığa uğrayan tek kişi sen değilsin çünkü.eşin ve eşinin sülalesini münasip şekilde yaşamından çıkar,eşinle boşanma sonrası konularda anlaşabilmeyi dene,kilo ver ve bilinçaltında oluşmuş eziklikle vedalaşmanın yollarını dene.madem ki doktorsun,ruh ve beden sağlığı konusunda ilim irfan yollarını bizlerden daha iyi bilirsin,zaman kaybetme derim ben.

senden az kazanan ezik bir erkekle neden evlendinki işte bütün mesele senin üstün olman kilo filan bahane eşinin ailesi içten içe kıskanıyorlar seni boşan bencede arkadaşım. çocuğun için kötü olacaktır ama uygun şekilde yetiştirirsen en az hasarla atlatır üstelik böyle bir ailede daha fazla zarar göreceği kesin.

Senden az kazanan ezik erkek mi ? :KK53::KK53: Bu kadar ağır yorumları ne kadar kolay yazıyorsunuz anlayamıyorum. tanımadığınız etmediğiniz bir insana ne kadar kolay boşan diyorsunuz!!

Öncellikle yorum yapan herkese teşekkürler. Kendi içimde tarafsız kuramadığım mahkemem oldunuz, daha sağlıklı muhakeme etmemi sağladınız. Duymak istemediklerimi de duyurup, karar verip adım atmama yardımcı oldunuz.
Eşimle, içerisine hayırlar koyabildiğim, neye ihtiyacımız olduğunu net şekilde belirten, sakin bir konuşma yapabildim sayenizde. Sonuç olarak abisini işimizden uzaklaştırarak ilk adımı attık. Tatsız oldu biraz ama ailesi işimin içinde değil artık.
Eşimle ben öğrenciyken görüşmeye başladım. Güzel bir şirkette, güzel bir karıyeri vardı, bense diş hekimliği okuyordum ve ne olacağım belirsiz, maddi olarak arkası sağlam olmayan biriydim. Sonra, artık ablam diyebileceğim kadar yakınim olan şimdiki ortagımla tanıştım. İlk klinik açtığımızda kredimi ödeyince cebime 200 tl kalırdı, ailemle yaşamasaydım bitmiştim, o kadar vahimdi. Maddiyatçı değiliz ikimizde ama ailesi için ne yazık ki aynı cümleyi kurmak zor. İster istemez hep faturaları bekarken eşim ödediği, sürekli batan abisine maddi omuz verdiği için evlenmesine karşı çıktıklarını düşünurüm.
Velhasılı kelam ailelerimizi çok içimize sokmayacağız, bizde yatılı kalmayacaklar, en azından bir ilişkimizi rayına oturtana kadar. Zira benim annem de bu kadar olaydan sonra beni koruyan dişi panterim oldu, çok üzgün ve ajite, o da biraz kafasını dinler, uğraşmaz benimle.
Umarım toparlarız, kuzuma kıyamıyorum, henüz çok bi çare...

umarım çözüme kavuşursunuz,bütün anlattığın olaylar sırasında senin üzülmeni engelleyemeyen eşin değişir,hatalarını farkedip seni ve yavrunuzu korur..ama daha önemlisi sen kendini koruyabilmeyi başarabilirsin bütün olumsuzluklardan.mutluluklar..

iyi bir mesleğiniz varken bence kendinizi daha fazla ezdirmeyin, çok üzüldüm. Allah yardımcınız olsun.

yaşadıklarınızın benzerlerini bende yaşadım hatta burda hep paylaşmış,dertleşmiştim ..bende lohusayken çok büyük sorunlar yaşadım.1 aylık bebeğimle annemlere gittim eve geri döndüm( dönmez olaydım ) 2 ay sonra aynı sorunlar devamettiği için şu anda annemlerdeyim..boşanma aşamasındayız..benim eşimde nişanlıyken ailesinin kıymeti yokken şimdi hala annemde annemde diyor..oğulmu görmeye geliyor ayda bir o gün bile oğluyla hasret gidereceğine annem diye kavga çıkarıyor..diyeceğim o ki..bir erkeğin annesiyle savaşılmazmış gerçekten

Öncellikle yorum yapan herkese teşekkürler. Kendi içimde tarafsız kuramadığım mahkemem oldunuz, daha sağlıklı muhakeme etmemi sağladınız. Duymak istemediklerimi de duyurup, karar verip adım atmama yardımcı oldunuz.
Eşimle, içerisine hayırlar koyabildiğim, neye ihtiyacımız olduğunu net şekilde belirten, sakin bir konuşma yapabildim sayenizde. Sonuç olarak abisini işimizden uzaklaştırarak ilk adımı attık. Tatsız oldu biraz ama ailesi işimin içinde değil artık.
Eşimle ben öğrenciyken görüşmeye başladım. Güzel bir şirkette, güzel bir karıyeri vardı, bense diş hekimliği okuyordum ve ne olacağım belirsiz, maddi olarak arkası sağlam olmayan biriydim. Sonra, artık ablam diyebileceğim kadar yakınim olan şimdiki ortagımla tanıştım. İlk klinik açtığımızda kredimi ödeyince cebime 200 tl kalırdı, ailemle yaşamasaydım bitmiştim, o kadar vahimdi. Maddiyatçı değiliz ikimizde ama ailesi için ne yazık ki aynı cümleyi kurmak zor. İster istemez hep faturaları bekarken eşim ödediği, sürekli batan abisine maddi omuz verdiği için evlenmesine karşı çıktıklarını düşünurüm.
Velhasılı kelam ailelerimizi çok içimize sokmayacağız, bizde yatılı kalmayacaklar, en azından bir ilişkimizi rayına oturtana kadar. Zira benim annem de bu kadar olaydan sonra beni koruyan dişi panterim oldu, çok üzgün ve ajite, o da biraz kafasını dinler, uğraşmaz benimle.
Umarım toparlarız, kuzuma kıyamıyorum, henüz çok bi çare...

aynı aylarda doğum yaptığımız için bebeğinizin tepkilerini tahmin edebiliyorum benim minişim babayı gözleriyle takip eder hep ona gülücük atar.niçin o insan diyemeyeceğim yaratıklar için bundan mahrum kalsın maddi durum iyi olabilir sonuçta emek vermişsiniz.ama hiç kimse o bebişe baba satın alamaz.aile meselesinde benzer sorunları yaşadık en azından altınlarınızı kurtarmışsınız biz onlarıda alamadık .onlara bu zevki tattırmayın derim nacizhane fikrim asla ayrılmayı düşünmeyin.kilo problemi kişiseldir bence.benim kuzenimin eşide kilolu ama dünya güzelidir

Kabusum tatlı sonlandı. Eşim çekirden ailemizin kıymetini geç de olsa anladı. Sarsıntılı geçiş döneminden sonra sular duruldu. Sonunda mutluyuz... Allah herkesin derdie derman versin, her şeyin hayırlısı olsun. Beni buradan dinleyen herkese çok teşekkür ederim...

Benim çilem evlenmeden başladı. Eşimin ailesi kilolu olduğum için istemedi beni, ama inanılmaz politiklerdi eşime beni çok sevdikleri söylerlerdi, öyle de görünürlerdi ama mesela biz hiç yalnız sinemaya gitmedik, sabah brunch yapmadık. Hep abisi takılırdı bize. Akşam geç kalsa kıyamet kopardı. İş ciddiye binip eşim bana evlenme teklif ettiğinde annesi gitsin kendine spor araba alsın diye kanına girdi. 26 yaş erkenmiş evlenmeye.
Neyse bir şekilde istendim. Turp gibi annane dede, babanne dede gelemediler 2 saatlik yoldan da enişte istedi beni. Bir tek tek taş istedi annem. Kuyumcuyla anlaşıp en küçük ve düşük kalite taşları koydular önüme. Nışanı bize otelde yaptırdılar. Mobilyaları alıcaz dediler. Kendi mobilyacılarına götürüp bana ödettiler. Rahmetli babamdan kalan çeyiz parasıyla aldım salon takımımi anneme duyurmadan. Nikah yemeği içinbir yerle anlaşmamışlardı bile, 1 önce eşimin kolundan çeke çeke ben ayarladım. Nikah yemeğine 1000 km yoldan gelen amcalarımı götürmemeye çalıştılarKına da ne giyilir sizin buralarda dedim kayın validen siyah pantolonunla siyah bluzunu giy dedi ki kına günü gördüm ki kendine tuvalet diktirmişti. Düğün alıs verişini ne yapalım dedim. Sen al ben sana öderim dedi. Benim cezvem olmayışıni doladı diline oğluna çeyiz olarak kola bardağı getirdi 30 tane kadar. Gelinliğin 250 tl sini ödememişler ben teslim almaya gittiğimde vermediler rezil oldum. Nikah sonu altınları vermedim kasaya koydurdum diye tatsızlık çıkardılar balayında eşim benle konuşmadı, burnumdan geldi. Bu kadar olaya niye katlandın derseniz hem eşimi seviyordum hem de eşime güveniyordum. Her şeyi elele yaptık, hep bana destekti, sahip çıktı. 1 sene nerdeyse hiç görüşmedik.
Aileyiz dedim yanaştım. Bayramda seyranda. Anneler gununde, doğumgünunde anneme, kardeşime ne yaptiysam emsalini onlara yaptım. Annesine mutfağ tv, bekar abisine 82 ekran lcd, babasına netbook aldım. Özel günlerde gittik, evim dışında kalmaktan hiç hoşlanmam ki yatıya bile kaldım. Abisinin okulu abitirmesini torpille sağladım, oratağı olduğum şirkete işe aldırdım.
Sonra ne mi oldu hamile kaldım. Tuzlu yasaktı, kayınvaldeciğim bütün yemekleri tuzlu yaptı trende tansiyonum firladi bayram zehir oldu. Doğum yaptım, yattığım hastaneyle hava atabilmek için herkesi çağirdı odada bi canımla uğraşamadım. Eve çıktım kendine yemek koydu, oğluna yemek koydu geçti karşıma yedi, beni unutmuş öyle dedi. Bebk için ne istersin dedi, istediğimi almadı, parasıyla 1 tam altın alıp salonun ortasında 3 foto makinesi eşliğinde düzenlediği takı merasimiyle takti. Benim annem, 2 teyzem ve ortağım gizli saklı takmıslardı ayni tamı. Lohusaligimin 3 günu olay çıkardı karın beni istemiyor ben hissediyorum bi daha da gelmem dedi doğum günümu rezil etti. Akşamına geldi surat salladı, laf değirdi, pasta kesti gitti.
Benim evime yaktığım gaza, pişirdiğim yemege laf ettiler, cok luks dediler. Benim işletmeciliğimi beğenmediler kayınpederim işlerin başına geçip beni kurtarmaya kara verdi. Annemi usulünce kovup eve yerleşmeye karar verdiler 15. Gunumde. Siz yoruldunuz gelmeyin biz halledelim dediler. 28 gün boyunca kendi yatağima çıkamazken karnımda 8 kat dikiş fellik fellik emzirecek delik aradım evdeki erkek populasyonundan kaçarak. Eşime gaz verdiler annemle sidik yarıştırdılar ki. Gebeliğim boyunca her doktora gidişimde annem vardı. Bebeğime dünya kadar masraf yaptı, 2 tulumla arayı kapattıklarını sandılar. Sonunda lohusalık depresyonum artti, sütüm kesildi. Ortagimla dertleşirken eşim duydu kavga koptu. Huzurumun, mutluluğumun içine tükürdüler gittiler.
Ama bitmedi eşimin abisi iş yerinde çalışmadi, çalışmadi çemkirince ben suçlu oldum. Tekarar kavga koptu bebegimi de alip anneme gittim. 2 gün oluyor eşimle barıştık gibi, şimdile torun bahane yatıli gelmek istiyorlar. Ben gene ses etmezdim de eşim artiik elimi uzattığımde tutmuyor. Beni, kızımi değilde annesini, babasını asıl ailesi görüyor. Yoruldum. Tükendim. Ben yalnız kalmak için evlenmedim ki...
Ayrılık çok üzer, çok seviyorum ama kafam çok karışık...
Bu arada ben doktorum, klinik işletiyorum, eşiminden de yüksek gelirim var. Ama bir evlilikle başa çıkamadım. El imdat...

kusura bakmayın ama yazinizin tamamini okuyamadim.esinizin erkek kardesini torpille mezun ettirdiginiz kısminda koptum cunku.butun bunlar da basiniza kul hakki yediginiz icin geliyor olmasin? yazmayin bari ayip.dusunce yapinizi kalbinizi yazinizda cok iyi anladim.Allah iyi insanlari iyilerle karsilastirir.kendinize bi sorun bakalim ben iyi bi insan miyim diye.

kusura bakmayın ama yazinizin tamamini okuyamadim.esinizin erkek kardesini torpille mezun ettirdiginiz kısminda koptum cunku.butun bunlar da basiniza kul hakki yediginiz icin geliyor olmasin? yazmayin bari ayip.dusunce yapinizi kalbinizi yazinizda cok iyi anladim.Allah iyi insanlari iyilerle karsilastirir.kendinize bi s,orun bakalim ben iyi bi insan miyim diye.

Şartlar hanımefendiciğim şartlar insani her türlü duruma sokar. 9 yıl önce cemaat kökenli bir hocaya asker çocuğu olarak ders ortasında hiciv yaparsan hoca da sana takar 9 değil 19 sene okutur kardeşinin nişanlısının amcasının yakın adkadaşı çıkmazsa. kul hakkının bunun neresinde olduğunu tartışmayacağım. Derdi olana destek yerine vur abalıya yapacaksanız bence siz de bir sorun bakalim iyilik bunun neresinde diye??

konu oldukça eskiymiş ama söylemeden geçemeyeceğim usluba bayıldım

umarım huzurla devam ediyordur evliliğiniz

banada sanki herkeyi dört,dörtlük lster haliniz var gibi , yine iyimiş durumun m,addl açıdan boşanınca ne olacak kıza üvey baba gelecek kimin evlili sorunsuz ki , fedekarlık yapmayan anneye mutlaka üvey baba gelir sanki o adam,a fedakarlık yapmayacan mı? ne boşanması ya ,sakın ben evlenmem demeyin işin sonu belli marifet zaten dayak,alkol,uyuşturucu yoksa boşanma niye o kadar herkes çekiyor o yavru babasıyla büyüsün ,boynunu eğme,ilerisi çok daha iyl olacak ,sabır

X