3aylık bebeğimle boşanmayı düşünüyorum:((

Eger anlattiklariniz dogruysa bunlarda insan mi demekten kendimi alakoyamiyorum .

vay be. demek eğitim para hiç biri fayda etmiyo olmayınca omuyo kötü hep kötü. kadın hep ezilmeye sindirilmeye çalışıyo. evlenirken kadının baskın karakterine aşık olan erkek evlenince bu durumdan rahatsızlık duyuyo. yani odun hep odun. doğudada batıdada, eğitimli eğitimsizde, zenginde fakirde durum değişmiyo demekki. allah iyi insanlarla karşılaştırsın. sizin ve bebeğinizinde yardımcısı olsun inşallah

Nedense bu konu bana hic inandirici gelmedi. Hem diyorsunuzki klinigim var doktorum, hemde babamdan kalan ceyiz parasiyla salon takimi aldim. Yani ne bileyim benim de iyi bir isim var ama esimin ailesinden hic bir sey beklemedim bana her seyi esim aldi. Bana cok celiskili geldiniz.

yazmışsınız siz doktor musunuz ,işletmeci mi? yada iki işi aynı anda mı yürütüyorsunuz? eğer öyleyse eşiniz ve ailesi gibi görmedik biriyle neden evlendiiz bana çok ama çok saçma geldi konunuz kusura bakmayın! hem maddiyat zorluğu çektiğinizi yazmışsınız hemde özel günlerde eşinin ailesine aldığın hediyelerden bahsetmişsin.

üstteki msjda yazdığım gibi aynen banada saçma geldi,üstelik konusma tarzı yazım hataları bir doktormuş gibi gelmedi açıkcası,birde hem işletmeciyim hemde doktorum yazmış anlamadım

Konu sahibinin anlattığı maddi sorunlar kimine göre basit ufak yada maddiyata düşkünlük olarak görülmüş.
Ama sinek de küçüktür mide bulandırır değil mi...
Kına gecesinde siyah bluz pantalon giy diyip kendinin abiye giymesi ne denli kıskanç ve dar bir insan olduğunun en basit ve bariz kanıtı.
Resmen aşık atmış seninle koskoca kadın.
O kadar meraklı düğüne derneğe evliliğini tazelesin bir düğünle
Aslında bunları bu raddeye sürükleyen sadece sensin canım :26:
Zira sen bu denli tolerans göstermeseydin bu insancıklar tepene bu kadar çıkamayacaktı
Plazmalar bilgisayarlar...Ne gerek var tüm bu jestlere
Bir bluz bir saat nelerine yetmiyor
Standartlarının çok çok üstünde tutup hakettiklerinden fazlaca değer vermişsin .
Velhasıl üzülen sen olmuşsun hem de ziyadesiyle :26:
Neticede mutlu olabilseydin aldıkların helali hoş olurdu ama yüzün gülmemiş ki hiç :26:
Stresten sütün kesilmiş.Bunu okuynca içim burkuldu :26:
Eşinin sana verdiği destekten saygıdan sevgiden şüpheliyim şahsen...
Zira seven sayan erkek başka olur başka davranır.
Sahiplenip ezdirmez de ezmez de...El üstüne tutup başa taç eder...
Senin eşinde sinsilik sezdim :26:
Ailesine bağlı onların dolmuşuna binen biri.
Keşke çocuk için yeterli önlemleri alsaydınız :26: iş işten çooktan geçmiş bile..
Ailenin arkanda olması ilaveten bir mesleğinin olması gelirinin olması en önemlisi kendine güveninin tam olması(yazdıklarından bunu sezdim ) çok büyük avantaj.:13:
Şu forumda şiddet gören hakaret işiten aldatılan birsürü kadın var.Tüm bunlara rağmen boşanmayıp evliliklerini
sürdürüyorlar.
Neden mi ?
Çünkü kendilerine güvenleri yok.Sırtlarını dayayacak aileleri yok...Gidecek yerleri yok..
Ama bunların içinde en can alıcısı özgüven olmayışı.
Kendine güvenen insan ekmeğni taştan çıkarır.
Merdiven siler gündeliğe gider para kazanır gene o ezikliğe mutsuzluğa dayanmaz katlanmaz ve boşanır
Konu sahibi arkadaşım hakkında hayırlısı...
Sevgi herzaman her koşulda yeterli değildir.
Bunu sakın unutma.Çok şükür icra ettiğin bir mesleğin var.Kimseye tamah edecek durumun yok.
İyi düşün ve sana mutluluk getirecek bir karar ver :13:
Ve bundan sonra üç kuruşluk insana beş kuruşluk değer verme

İnsanın kendine ettiğini,yedi cihan bir araya gelse edemezmiş...
Hep böyle olmaz mı?Kendi değerimizi hiçe sayıp,görmediğimiz değeri,saygıyı vermeye çalıştıkça
iyi niyetimizin faturası hep böyle kabarık olur.
Aynı özveriler de bulundum,haketmediğime inandığım davranışları bile tolere ettim.
Müşfik olan,olgunluk gösteren,ortayı bulan oldum.
Evet eşim herşeye değer ama gereksiz iyi niyetimin ve mütevaziliğimin budalalık olduğunu,
her görüşmemizde devirdikleri çamlarla ancak anlıyorum.
Çok vıcık vıcık,samimi bir ilişkimiz olmadı hiç ama ben yine de attığım adımlar için pişmanlık duyuyorum.
Size naçizane tavsiyem;sorunlarınızı eşinizle halletmeye çalışın.
Bıkmadan,usanmadan konuşun,tartışın ama bir orta yol bulup uzlaşın.
Eşinizin bariz bir yanlışı yok gibi.Tabi ki size ne hissettirdiği önemli ama şu dönemde ayrılık gibi keskin bir
karar vermeyin derim.Yaşadığınız sıkıntılara lohusalığınız da eklenmiş.
Daha hassas,daha duygusal,daha tepkili olmanız çok normal.
Yaşamadım henüz ama hamileliğin sık duygu değişimleriyle kıyaslıyorum,
Bence acele karar vermeyin.Üstesinden gelemeyeceğiniz bir durum değil,olmamalı!
Bu zamana kadar siz müsade ettiğiniz için bu denli hayatınıza dahil olmuşlar.
Artık izin vermeyiverirsiniz,eşiniz tabi ki alıştığı düzenden,ailesinin yaptıklarının unutulup,
hoş tutulmasından vazgeçmek istemeyecektir.
Ama sahip olduğu,kendi kurduğu ailesini de kaybetmeyi göze alamayacaktır bence.
Hiçbir hak kolay kazanılmıyor malesef.
Siz zorladıkça o da zorlayacaktır.Vazgeçmeyin ve inatla ailesini hayatınızdan uzaklaştırın.
Bence sizin tek mevcut sorununuz bu insanlar ve onlardan kaynaklı tartışmalar.
Aşılabilir bence,en azından boşanma kararı vermeden önce denemeye değer...

butun yazılanlardada haklı ıolabılırsınız ama bır tulum bır corap bır altın bır bılmem ne parası dıye bahsetmenız cok sasırtıcı sızkı doktorsunuz okumussunuz
ne derler buyuk adam olmussunuz ama goruyorumkı kadınlar hep aynı kafada herhalde...

ne olacağı baştan belliymiş...
ama benim asıl kızdığım eşim beni hep korudu yazmışınız 2 cümle öncesinde de balayında konuşmadı demişsin ailesi yüzünden
cnmm çok geçmiş olsun... sen güçlü bir kadınsın ve çocuğuna da kendine de eşin olmadan daha iyi bakacağın kanısındayım
kendini toparla biraz... zararın neresinden dönsen kardır... şuan loğusalık deprasyonun tam olarak bitmemiş olabilir, kendini sığınacak limana kol kanat gerecek bir limana atmak isteyebilirsin, bu yüzden eşinin seni kandırmayı başarması çok çok kolay çünkü savunmasızsın buyüzden kendine gel ve eşine inanma o adamdan sana zarardan başka birşey gelmez.... o aileye sahip olduğu müddetçe

Kocanızın tarafından baktığım zaman sizin gelir duzeyinizinyuksek olusunun ezikliğini cahilce görmemiş haraketlerle atlatmak istemişler üzerlerinden. Tek takıntıları bu durum uzerinden kaynaklanıyor. Ayrıca diğer inandırıcı bulmayan arkadaşlar için söylüyorum hem işletmeci hemdoktor şöyle oluyor . İki doktor bir klinik açmışlar kendileri çalışıyorlar bu kadar basit . Benim anladığım bu. Sizin açınıza geldiğimde hep maddiyattan bahsetmişiniz yani sizde sanki maddi gucunuzun farkındasınız ve birazda bunu kullanıyorsunuz kocanızın tarafına karşı . Kocanızın her aile ferdine lcd tv falan bişiler almışınız. Onlarda bu durumun hem ezikliğini yaşamış hemde faydalanmışlar masaallah. Ama sizde de biraz sorun var gibi geldi maddi gelir düzeyinizin yuksek olusunu kaldramamışsınız. Ben çalışmıyorum ama bizimde gelirimiz yuksek diyebilirim. Hiçbir zaman ağzıma altındı takılan takıydı kim gizli kim ulu orta taktı almadım. Çunku neden biliyormu sunuz bunları konustugunuzda ancak antipati çekersiniz. Çoğu evliliklerde sorun olan maddi sıkıntının çözümü sizde problemler doğurmuş. Butun sorunlar karşılıklı onlar kadar sizde hatalısınız. Eşinizde ailesinin tarafında olmakla hatalı ama belkide çok çemkirdiyseniz birazda o yöne doğru siz itmişsinizdir oralarını anlatmadığınız için bilemeyiz. Amacı sizi acımasızca eleştirmek değil ama biraz kendinizde de hata aramalısınız.

Maddi açıdan iyi olduğunuzu yazınızın başından sonuna kadar sürekli vurgulamışsınız,tamamen yazdıklarınızdan yola çıkarak yorumluyorum sanki eşiniz de sizin paranız için evlenmiş gibi geldi,eşinizin ailesine aldığınız hediyeler belki sizin için(maddi değeri yüksek hediyeler aldım)demekti ama bence o hediyeler göz boyamak,egosunu tatmin etmeye çalışan bir insanın hediyeleri gibi algılanmış.Bu kanıya sizin sadece maddiyat üzerinde durmanızdan dolayı vardım..
Eşinizin sizi sevdiğinizden eminseniz ve onunla konuşup ailesinin tutumu hakkında hemfikir olucaksanız ayrılmayın..
Ama siz de sürekli maddiyatınızın fazlalığıyla,eşinizin ailesinin maddiyatı ile kendi maddiyatınızı kıyaslıyıp onları küçük görecekseniz bence ayrılmalısınız.Bu ilişki böyle yürümez madem maddi imkanınız çok çok fazla bebeğinizle rahatça yaşarsınız..

sakin yanlis anlamayin da ben evhanimi olarak kendimi bu kadar ezdirmezken siz doktor olarak neden kendinize bunlari reva gordunuz anlayamadim. benimde her bayan gibi esimle sorunlarim hep oldu olacak da ama bir gunden bir gune esimin ailesinden hickimseyle bir polemigim olmadi olacagini sezdigim anda lafimi soyleyip ''orda durun bakalim'' mesajini verdim ben tavirlarimla ha ama su an dort dortlukmu evliligim hayir ama dedim ya esimden cekiyorum hamdolsun ailesinden degil. bir dargin bir barisik gidiyor iste
size gelince yani doktor ne demek bence akan sular durur cok saygin bir meslek onlarin sizin adiniz anilinca kendilerine ceki duzen verip sizi velinimet olarak gormeleri gerekirken siz kendinize neler yaptirmissiniz. esiniz suan sizi ve cocugunuzu degil onlari ailesi goruyorsa birakin kalsin onlarla zaten! sizin ciddi anlamda bir yaptirim uygulamadan ipleri eline alabilme ihtimaliniz hic yok. esasen bu sekilde evliliginizin gideri yok bence kararli bir sekilde esinizle konusup ''boyle boyle olacak ben boyle istiyorum ha eger sen istemiyorsan o zaman ayrilalim ''deyip ayak diremeniz lazim ama bunun icin once ayriligi cidden dusunmeniz lazim yani blof yapmayin o da rest cekebilir esasen sizi asla kaybetmemesi gerektigini hem kendi hem sulalesi zaten biliyordur merak etmeyin gardinizi alin planinizi yapin yuvanizi kurtarin derim ben allah yardimciniz olsun

yazının sonuna kadar parayı okurların gözüne soka soka anlatmış. ben de acaba ne iş yapar ki "işletmeciyim" dediği iş ne ki dedim tamm arkadaşın doktor olduğu yazıyordu. sonra "yok artık" dedim. kusura bakmayın yani refleks olarak çıktı bu. neden yakıştıramadım mı diye sorarken: yazıda ciddi yazım hataları var, tıp fakültesi okumuş, TUS gibi zor bir sınavı geçmiş,(uzmanlığını yapmış ki mua. açmış) uzman bir doktorun bu şekilde hayatını idame etmesi çok tuhaf geldi bana... TIP okumak disiplin işidir ve hayatının belli bir düzende belli bir disiplinde kendi kontrolünü yapabilecek bir bireyin ellerinde olması lazım. dışarı çıkınca abisinin sürekli konu sahibiyle takılması kontrole karşı kayıtsız olduğunu gösteriyor. parayı ele alış şekli ise cabası.
aldığı pahallı hediyeler..bunları anlatması.. yani maddi güç yerindeyse eğer ne kadar olduğunu da bilmiyoruz,parayla yapılmış bir nikah gibi görünüyor. madem doktorsun tuzun normal insana bile fazla olduğunu bilirsin yemeseydin madem kayınvalidenin yaptığı yemekleri.

Ne alaka canım benim?
ben bunların icinde yaşadığım için biliyor ve o yüzden merak ettim.

is hayatında kontrolcu olduğu kadar bunu normal hayatında iyi olacakları anlamına gelmezki.
yazi hatalarıda türkceyi cok kullanmadığı yada Avrupa'da yaşadığı için yapmış olabilir, yada kafası cok dağınık.

biri doktorum diyince, gözünüzde okadar büyütmeyin. Onlarda sizler, bizler gibi insanlar.
benim kardeşlerimin bir kaç tanesi tip dalindalar, benden cok hata yapar ve bazende birşey anladıkları olmaz.

Konu sayıbinin yerinde olsaydım eşiyle konuşup o aileyle bir daha görüşmek istemediğimi, aksi takdirde ayrılacağımı söylerdim.

Son düzenleyen: Moderatör:

ayy canım kıyamam yaaaa bu ne bu kadar sen kendı annen baban gıbı gormussun onlara yapmadığın ıyılık kalmamıs karsılığında gorduğun ılgı alakaya bakarmısın resmen ellerınden gelen butun kotulukllerı yapmıslarr allahım yaa..
bence ıs esınde bıtıyorr o senı ezdırmezse kımsede senı bu denlı ezemez..eşini al karşına sakın sakın konus sana son kez konusuyorum de ve ısteklerını belırt ya bu ıstedıklerım olur de yada ben hayatından gıderım de..emın ol esın senı gercekten sevıyorsa senı kaybetmeyı goze alamazz

eşinizi bilmem ama sırf doktorsunuz diye eşinizin ailesi sizinle evlenmesine izin vermiş

slm herşeye ok de eşinin ailesi 26 yaşında evlenmesi için onay vermemişte bence dogru yapmışlar 30 yaş altındakı erkeklerın evlılıklerinide grüyoruz etrafımızda toplumumuzda bu arada sizin yaşınızı merak ettım ? ailesiyle anlaşmak zorundada degılsınız önemlı olan ıkınızın anlaşması bencede olmuyorsa zorlamıycaksınız neden tek taraflı sadece siz fedakarlık yaptınızki ailesi sizi kilolu diye istememşya çokta tındı deseydiniz kilolu kişiler sevilmiyormiki zzayıflarsınız olur biter hem kilo hastalıktır sizin daha bilmeniz lazım bu arada birde kadının ne meslegi yaptıgı önemli degildir önemli olan ne kadar insan ne kadar mutlu oldugudur.burda yazan bayanlar dr sunuz diye size ters tepkiler vermişlerde gerek yok böle şeylere herşeyden önce bir anne olmuşsunuz bu arada dogumunuzunda etkisi var sinirleriniz bozulmuş siin zamana bırakın bence hemen boşanmayın

hadi aile kötü diyelim
esiniz cok mu iyi
esiniz zaten sizi ailesi olarak görmüyor
bu böyle devam ettigi sürece daha buraya cok yazarsiniz
ver sonunda aklinizda kaybedersiniz
meslek var para var
bence baska sansin yok gibi
bol sans diliyorum

okudugumda yuh dedim.. cok özür diliyorum dimdik ayakta durduysaniz bunlara ragmen helal olsun!

yuva kolay kolay yikilmaz diyenlerdenim Ama vazgec bu es'ten hayatini daha fazla yipratma..

sende insan evladisin..annen baban seni bu dünyaya baskasinin kahrini eziyetini cek diye getirmediler

yapma bunu kendine güzel ablam.. bak mesleginde cok güzel doktormussun, cocugunuda al kendi yolunu ciz derim..

zaten esin sana cok deger verse seni sevse saysa,ailesine gerekirse tavrini koyardi seni daima savunur el üstünde tutardi..

esin coktan vazgecmis baksana seni ezip gecmis... zararin neresinden dönsen kardir.

Son düzenleme:
Bütün mesele 'Haklar ve Ayrıcalıklar'
Siz hakkınızı savunmamış onlarda kendilerine verilen ayrıcalıkları hakları zannetmişler.
Eşinize ve ailesine hatırlatmak gerekiyor'Hak olanı kimse alamaz ama ayrıcalıklar alınabilir'

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…