35 yaş kadın kontenjanı

Adaletsizliğin üçü beşi olmaz. Bugun gençlere yarin sizin çocuklarınıza unutmayın. Herkes sınava girer, ne kazanırsa onu okur. Arada 300 puan fark olan bir bölüm için bu adaletsizliktir.

Almasinlar bize ne kiadamlar seçerek alıyor zaten biz herkesi alıyoruz

Sınavsız ikinci üniversite hakkınız da var. Tabi burdaki gibi her bölüm yok ama güzel bölümler de var
Orada ilgimi çeken bölüm yok psikoloji olsaydı okurdum.veterinerlik okumak isterdim ama işten gidecek vaktim yok zaten gitmedende olacak bölüm değil.neyse okusun 35 yaş üstü lisans mezunu olmayan ablalar yine başaramadıkbazıları memurluk için yapmışlar falan demiş ama memur olarak sizi almak isterlerse hizmetli olarak alırlar sonra boş kadro açılınca düz memur olursunuz bunun için üniversite bitirmeye gerek yok zaten işçi kadrosunun hem izni çok hem maaşı hem emekli olunca daha avantajlı yani onun için ablalar kasmaz üni okumayı falan.

İşte asıl mesele bu üniversiteden atılma durumu varken içindeki gerçek azimli kısım bitirip diğerleri bırakacak. Azimli kısım mesleğini de yapabilecek seviyeye ulaşmış olacaktır.

Burda şunu düşünmek gerek verilen eğitim için de tolerans sağlanmayacaksa eğitimi hakkı ile alacaklarsa neden olmasın?

Ama maalesef bu uygulamanın kadınları düşünmekten ziyade milletvekilliği için çıkarıldığını düşünüyorum. Konu siyasi yani

Farklı üniversitelerin yaz okullarında ders alma imkanı ve kredi denkliği verilirse; ortalama bile yapar.

O kadar becerebileceğini sanmıyorum ama farklı üniversitelerde Anadolu’da falan her iş döner. Boğaziçi fizik çok ekstrem bir tercih olmuş keşke farklı bir şey tercih etseymiş. İstanbul üni biyoloji mesela :)

Onlara da tepki veriliyor zaten; hepte verildi. Tüm eğitim hayatını Türkiye'de geçirmesine rağmen; sınav zamanı gelince YÖS ( Yabancı Öğrenci Sınavı )' e girip matematik ve genel yetenek sorularıyla en iyi üniversitelere haksız şekilde yerleştirildiler.

Farklı üniversitelerin yaz okullarında ders alma imkanı ve kredi denkliği verilirse; ortalama bile yapar.
İstenilen yerden yaz okulu alınamıyor. Üniversite izin vermiyor veya ders denk olmadığı için sayılmıyor. İlle de o kazananları mezun etmeleri için her yol denenecek diyorsunuz.

İstenilen yerden yaz okulu alınamıyor. Üniversite izin vermiyor veya ders denk olmadığı için sayılmıyor. İlle de o kazananları mezun etmeleri için her yol denenecek diyorsunuz.

Yıl içerisinde yeni kararlar alınmayacağının garantisi var mı sizce ?

Göze alabiliyorlarsa, yaz okullarından önce ve sonra mezun edilen öğrenciler ve okulların eğitim kalitesine dair genel bir değerlendirme yayınlasalar da açık açık herkes okusa son durumu keşke.

acaba hangi partiye yakin kadinlar o kontenjanla giriyordur merak ettim.

Öyle bir bitirirler ki.zamanında arkadaş puanı olmayan yerde tıp diploması aldı denklik falan halletti şuan acil tıp doktoru devlet hastanesinde.para olduktan sonrası kolay kapağı atıp bir açığıda bulup yollarına bakıyorlar.bu gözler neler gördü neler yeterki adamın ve paran olsun…

Herkesi kendin gibi görme yani eğitimlisin imkanın var diye herkes aynı şartlarda değil demekki kazanamayan varmış

Memuriyet için yazmışsında memuriyet için almak istedikleri zaman zaten üniversite mezunu olmasına gerek yok alırlar hizmetli kadrosu yada düz memur kadrosundan sonra çalışır o şekilde bir süre sonrada kadroya alınır isterse o arada okur birşeyler kadrosu açılırsa görevde yükselme sınavı ile o kadroya geçer.sözleşmeli olup sonradan kadroya alınan bir sürü memur var yani böyle yollar varken oturup 4-5 yıl üniversite okuyup memur mu olacaklar?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…