Premature Bebekler 33.haftada erken dogum riskim var(sancılarım baslaid)destek olurmusunuz bana da

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
inşaallahh
pipirikli biriyim ben nası desem herseyde hemde bi işi garantıye almam gerek gıbı ama bu oyle bısı degıl

unutmaya calısıyorum ancak agrı hemen yüreğimi kaldırıp yüzüm düşürüyor
ü

Gülencim bugün kaçta dr. gideceksin?Dr. dönüşü dr. ne dedi buraya yaz.Bizi merakta bırakma....

gülencim yazını okudumda Allah hayırlı doğum nasip etsin ben 31 haftalık yüksek tansiyondan erken doğum yaptım oğlum Ege 1768 gr doğdu ve 4 gün küvözde kaldı.senin oğlunun kilosu çok çok iyi durumda bence sürekli yat ve bol bol sıvı tüket.unutmadan çokta panik yapma tamammı:)))))))

nevin yarın kontrol 12:30 inşallah hayırlı haberlerle dönerimm

egenin annesii oyyy masallahh sizeee sende çiğer iğnesi vurulmuşmuydunn

oglum gerci söz vermişti bana daaa rahımıme ilk konuldukları anda 36 önce gelmıyecektı dinler herhalde sozunu
oyyy popişini yerim onun

canım 10 gün hastanede yattım ben hastaneye yatışımın 6. günü Ege doğdu ..o 6 gün içinde 2 tane kalçadan vurulmuştum ama ozaman haberim yoktu benim ben herşey yolunda tansiyon düşünce hastaneden çıkçam zannediyordum meğer bebeğin alınacağını herkez biliyormuşta bana söylemiyorlarmış daha çok heyecan yapıp tansiyonum çıkıcak diye ...24 tansiyonla ameliyata girdim ben düşün artık....

ayy canımm preklamsımı oluyor cok gecmıs olsunn ıyıkıde bılmıyormuşssun canım

medicaldemı dogum yaptın sende bursadakınde

evet preeklampsi güzelimm.ben Zübeydehanım Doğum Evinde yaptım Bursada ama çok memnun kalmıştım...

evet hiç bişeyin garantisi olmaması çok kötü kimse anlamıyorki
bazen sınırım bozulkuyor aglıyorum
ya kaybedersem diye dile getirmek bile istemiyorum a nnemler hemen bagrıyo ne biçim seyler düşünüyosun sen diye ben sucluyolare sonra kendimi suclu hısssedıp aglıyorum
zeynep sende yatıyormusun nasılsın bugün varmı agrın sızın ?
herşeyim hazır olaydı bari
şuanda evde halılarım kalkıp tülleirm yıkandı ütülendi asıldı
haılar yıkamada koltuklar yıkandı
evde tek başımayım yatak odasında yatıyorum
öğlen yemeğim yoktu annem daha yemek getirmediği için süt ısıtıp dogradım yedim halbuki semviyorum hiç psikolojim bozuldumu bozulacakmı kestiremiyorum tabi bebek iyi olsun ne yapalım bir kere dogum yapacağım belkide istedim giib olsun istiyorum ama ne yazıkki hayat bizim kurdumuz planlarla yürümüyor .. tek dileğim 15 gün daha dursun ve oğlum saglıkla uzun ömürle dünyaya gelsin canım evladım benim :gitme:

canım ew ısı kolay yapılır bunun ıcın sıkma canını. yanına gelıp kalabılıcek bırılerı yokmu? en azından 2-3 hafta bırı kalsın senle madem yatman gerekıyo o zaman mutlaka bırı gerek yanına. haftan cok dusuk cok kotu degıl canım uzme kendını tabı gonul ıster gelısımını tamamlasında dogsun ama artık cok daha erken dogan bebekler bıle yasatılabılıyor. umutsuzluga kapılıp kendınıde bebegınıde uzme. ben sureklı yatmıyorum canım doktorum sureklı yatmanı gerektırıcek bı durum yok kendını cok yorma makul sekılde hareket edebılırsın dedı. ewımın ısını yemegımı yapıyorum yıne. ay basında kayınvalıdem gelıcek yanıma bı 10 gun sonra sımdılık ıdare edıyorum. bugun yıne az az agrım var her an adet olucakmısım gıbı... yarın 36.haftama gırıyorum salı gunude kontrolum var onu beklıyorum bakalım...

canım ew ısı kolay yapılır bunun ıcın sıkma canını. yanına gelıp kalabılıcek bırılerı yokmu? en azından 2-3 hafta bırı kalsın senle madem yatman gerekıyo o zaman mutlaka bırı gerek yanına. haftan cok dusuk cok kotu degıl canım uzme kendını tabı gonul ıster gelısımını tamamlasında dogsun ama artık cok daha erken dogan bebekler bıle yasatılabılıyor. umutsuzluga kapılıp kendınıde bebegınıde uzme. ben sureklı yatmıyorum canım doktorum sureklı yatmanı gerektırıcek bı durum yok kendını cok yorma makul sekılde hareket edebılırsın dedı. ewımın ısını yemegımı yapıyorum yıne. ay basında kayınvalıdem gelıcek yanıma bı 10 gun sonra sımdılık ıdare edıyorum. bugun yıne az az agrım var her an adet olucakmısım gıbı... yarın 36.haftama gırıyorum salı gunude kontrolum var onu beklıyorum bakalım...

annem yakın , ama ananem ve dedem onda ananem felclı ve yatalak
kız kardesım vs yok ustelık yengemde hamıle benden 2 hafta buyuk annem gıdıp gelıyor sureklı kalamıyor kayınvalıdeme teklif etmedık oda bısı demedı idare etmeye calısıyorum iştee oyy masallah zeynepp sende kendınee dikkat ett 10 gun sonra rahata kavusucaksınn
benim bi arkadaşım benimle aynıydı haftası 27 haftada dogumla bebeklerini kaybegtti o zaaman bi 30 görsem iyi diyordum fakat insan hiç rahat olmuyo bende şimdi keşke senin haftanda olsamm o haftaya gelirsem bi sonraki haftayı isticem eminim sengözlerimebaksanab :Saruboceq: inşallah 36 görürümm oğlumun söz verdi gibi

gülay beni hatırladınmı bilmiyorum..

inşallah oğlun zamanında gelir canım. dua edicem senin için.

bende tüp bebekle hamile kaldım. ikizlere.. 10+2 deyiz şuan...

tekrardan geçmiş olsun. olumsuzluklara takılma... herşey güzel olucak inşallah.

fatosmurat tı diğer sitede kullanıcı adım..

ben seni biliyorum ama :)

gulencim merhaba hala doğurmadığını gördüm çok sevindim umarım kontrolünde iyi geçmiştir hiç umutsuzluğa kapılma bebeğinin haftası ve kilosu çok iyi :)

ayy nevracımm inşallahh daha sona yaklasmamasımdır :Saruboceq:

oğulların nasıl şimdi iyiler dımı
kac kılo dpogdular kılodan zıyade ciğerleri önemlı galba dımı
nefes almaktamı zorlanıyolar yoksa cok hızlı hızlımı alıyolar

inşallah cnm,oğullarım Allahıma binlerce şükür iyiler.....1700 ve 2025 kg doğdular ama dediğin gibi sağlık durumları daha önemli....nefes almakta zorlandıkları için solunum makinesine bağlıyolar....cnm sen erken doğum düşüncesini kafanda atmaya çalış inan yatmakla olmuyor nerdeyse son 2 ay yattım ben ama kafamda hep erken mi doğurucam düşüncesi vardı hep kendimi dinleyip dururdum orammı sancıyor burammı ağrıyor yok bebeklerim iyi mi diye diye bir hamilelik geçirdim..drumda erken doğumu sen kendin yarattın,çağırdın resmen demişti.....

fatosmurat tı diğer sitede kullanıcı adım..

ben seni biliyorum ama :)
haaa aklıma geldii valla ama dur bakalım dedim ne yazacakk
tebrikk ederimm allah kucagına almayıda nasip etsin neden artık gelmiyosun foruma

gulencim merhaba hala doğurmadığını gördüm çok sevindim umarım kontrolünde iyi geçmiştir hiç umutsuzluğa kapılma bebeğinin haftası ve kilosu çok iyi :)
kontrol yarın canım saat 4.30 ertelendi dr cenazesi varmış başıma bişey gelmimey bari o zamana kadar adamada ulaşamayız mazallahh yarabbbbimmmmmmm
inşallah daha kesin 2 hafta da görücen beni buralarda yüce allahım kısmet ederse

inşallah cnm,oğullarım Allahıma binlerce şükür iyiler.....1700 ve 2025 kg doğdular ama dediğin gibi sağlık durumları daha önemli....nefes almakta zorlandıkları için solunum makinesine bağlıyolar....cnm sen erken doğum düşüncesini kafanda atmaya çalış inan yatmakla olmuyor nerdeyse son 2 ay yattım ben ama kafamda hep erken mi doğurucam düşüncesi vardı hep kendimi dinleyip dururdum orammı sancıyor burammı ağrıyor yok bebeklerim iyi mi diye diye bir hamilelik geçirdim..drumda erken doğumu sen kendin yarattın,çağırdın resmen demişti.....
haklısın canımm çok dogru düşünmemem gerek dalga gecmem gerek zaten iş olacagına varacak en azından ben emretmeliyim hayır dogurmucam dogurmucam diye
ve bol bol dua yer gök duayla inşallah

maşallah oğullarına canımm maşallah rabbim damatlıklaırnıda göstersin inşallah delikanlıların

allah evladına uzun omurler versınn
kımısı 7 tane doguruyo banamısın demıyo artık bunye meselesımı bilmiyorumm

Amin cnm,sende inşallah zamanında ve sağlıklı bir şekilde kavuşursun bebişine.....

X