Premature Bebekler 33.haftada erken dogum riskim var(sancılarım baslaid)destek olurmusunuz bana da

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
asağıda olduu nasıl belli olduu kedi
benimde karnımı kim gıorse karnın asada dıyolardı hep banada

gülencim burada gördüğüme sevindim seni, demek beklio daha seninki... insallah annesini üzmez daha da bekler küçük delikanlı:)

dün aksam baya morelım bozukldu sürekli büyük wc varmıs gıbı hıssettım ıkınma istegıoldu mercimek corbası ıcmiştim ondan oldu galiba am acok korktum
dr dun eşim mesaj atmış eşim cumartesıden berı yatıyo ve canı cok sıkılıyo sureklı yatmasımı gerek demıs oda yatmak erken dogum yapmaktan daha ıyıdır zaten havada karlı kontrolde görüşürüz demiş
halbuki oturabılırmı diye sormak istemiş eşim ama
o mesajı goruncede sok oldum allah korusun bızı ınsallahh

dün aksam baya morelım bozukldu sürekli büyük wc varmıs gıbı hıssettım ıkınma istegıoldu mercimek corbası ıcmiştim ondan oldu galiba am acok korktum
dr dun eşim mesaj atmış eşim cumartesıden berı yatıyo ve canı cok sıkılıyo sureklı yatmasımı gerek demıs oda yatmak erken dogum yapmaktan daha ıyıdır zaten havada karlı kontrolde görüşürüz demiş
halbuki oturabılırmı diye sormak istemiş eşim ama
o mesajı goruncede sok oldum allah korusun bızı ınsallahh

allah korusun bencede hem şimdi yatmaların tadını çıkar gülencim daha sonra söyle bir iki dakika uzanabilsem diyeceğin günler olucak yaramaz oğluşun tam sen uzandığında sanki bir çip takılı gibi üstünede hemen viyaklıycak. Bol bol dinlen allah seni ve oğlunu korusun zamanında yaşayın bu mutluluğu inşallah

ebrizm;
allah razı olsun canım yeterki ogluşum saglıkla gelsin de ne yapalım kurşun askerdikiliriz allah inşallah bize kötü şeyler yaşatmasın inşallah zor bulduk bebişimizi inşallah rabbim evlat hasreti çeken herkeze saglıklı hayırlı uzun ömürlü evlatlar nasip eylesin

Geçmiş olsun arkadaşım,inşallah bekler minik yaramazın gününü....Ben 33+6 da ikiz bebeklerimi doğurdum ikiside erkek...doğuma acil 120 ye vuran sancılarla gittim ve inan o kadar sancım olduğunu hastaneye gidip nst ye bağlanınca görüp şok olmuştum zaten hemen doğuma alındım tek belirtim sürekli tuvalete çıkma isteğiydi...birde karnım taş gibi olup duruyordu,rahim ağzında hiç açılma yoktu bile....Bende erken doğum olmaması için haftada 1 kez bir iğne vuruluyordum hatta doğuma gittiğim günde vurulmuştum hiçbir faydası olmadı maalesef:KK43:( 30. haftamdada celeston iğne vurulmuştum fakat bebeğimin biri solunum sıkıntısıyla doğdu makinaya bağlandı 12 gün küvözde kaldı,diğeride 9 gün kaldı ama onun solunumu iyiydi....International hospital yeşilköy de yaptım doğumumu yenidoğan yoğun bakımda çoookk iyi bir hastane dr ve hemşirelerde süper...yalnızca özel sigorta geçiyor ve yoğun bakımdada hiçbir sigorta geçmiyor bildiğim kadarıyla biz toplamda 30.000 tl ödedik küvöz için...drum dışardan geldi onada 4.000 tl ödedik.....

ne iğnesi vuruluyodun nidilat felandmı ?

birde tuvalet ihtiyacın küçükmü büyükmüydü benimde oluıyorda
inşallah tekrarlamaz ya
dr medicalpark iyi diyordu ama orada yer olmuyormuş pek bebeğim iyi olsunda ne yapalım kredi falan çekicez artık dr yarın konuşucaz alternatif bi hastane da olmalı yenidoganı iyi olan ki son anda acıkta kalmıyalım vall acibademe gel demişti bana orada bir günlük küvez 1000 liraymış

çiğer iğnesi işe yaramıyormu acaba yada sık sık olmak mı gerek

senin cocuklarını allah bagıslasın hiç bi kompikasyon felan olmadı dimi

ne iğnesi vuruluyodun nidilat felandmı ?

birde tuvalet ihtiyacın küçükmü büyükmüydü benimde oluıyorda
inşallah tekrarlamaz ya
dr medicalpark iyi diyordu ama orada yer olmuyormuş pek bebeğim iyi olsunda ne yapalım kredi falan çekicez artık dr yarın konuşucaz alternatif bi hastane da olmalı yenidoganı iyi olan ki son anda acıkta kalmıyalım vall acibademe gel demişti bana orada bir günlük küvez 1000 liraymış

çiğer iğnesi işe yaramıyormu acaba yada sık sık olmak mı gerek

senin cocuklarını allah bagıslasın hiç bi kompikasyon felan olmadı dimi

Cnm proluton depot diye bir iğneydi 12. haftadan doğuma kadar vuruldum,tuvalet ihtiyacım doğuma giderken büyük, doğumdan bir hafta öncesi sıklıkla küçüktü cnm ama hep böyle karnımda yoğun bir gaz varmış gibi bir his vardı bende,acıbadem hastanesiyle international hastanesi aynı kurum zaten çok pahalı ama gerçekten yoğun bakımı çok iyi....celeston iğnesine rağmen bebeğimin birinin ciğerleri gelişmemişti maalesef demekki % 100 işe yaramıyor bu iğne..... Sadece 3 gün solunum cihazında kaldı cnm komplikasyon derken ne gibi mesela anlamadım.....Bu erken doğum tüp bebeklerin kaderi gibi geliyor bana ya tek olsun çoğul olsun:KK43:(((

psikolojiylede alakalıymış
çünkü tüp bebekte ikizde olsa tekde olsa tüp bebek yöntemiyle hamile kalanlar genelde erken dogum yapıp kaybetmekten korkarmış ve hakketten bir kısmıda erken dogum yaparmış kanıtlanmış bişi yok ama dr söyledi bunu bana
nevra çok kroktum ya arada benimde oluyor büyük tuvaletim var gibi ama ben 3 gün tuvalete çıkamamıştım belki çok birikti diyorum umuyorum umut ediyorum :gitme:
inşallah benim bebişime işeyarar ya bakalım dr belki haftada bir tekrarlar iğneyi
4 tane oldum şimdiye kadar akşam 2 bir arada sabah 2 bir arada

birde sancın oldu içnmi hemen dogum yaptırdılar acılman yoksa belkiyolarmı zaman kazanmak için benim şuanda acılma çok şükür dr acılma olmadı için da dogurmazsın dedi birde rahim agzı uzunlunu ölçtü 4 hafta daha gelmez demiş annemlere

gülencim nasılsın ??
bek bende 33+3 de doğum yaptım..
oğlum çok sağlıklı...
sen 34 e gireceksin galiba???

nınımm gerçektennmii
allah bagışlasın
hangi hastanede dogum yaptun sen neden erken dogurdun canım

benim bugün 33 artı 5 oldu inşallah en aşa daha 15 gün durur 37 sonra zaten dur demiyorunm çıksın gelsinde 15 gün daha gelmesin

küvezde ne kadar kaldı bazılarının hiç küveze girmemiş sanırım dogmadan belli olmuyor öylemi

gulencım benım doktorum bebekle alakalı demıstı. kımısı 36 da dogar kuveze ıhtıyac duymaz kımısı 37 de kuveze gırer o hıc bellı olmaz demıstı... yanı kesın bısey de yok aslında :KK43:

evet hiç bişeyin garantisi olmaması çok kötü kimse anlamıyorki
bazen sınırım bozulkuyor aglıyorum
ya kaybedersem diye dile getirmek bile istemiyorum a nnemler hemen bagrıyo ne biçim seyler düşünüyosun sen diye ben sucluyolare sonra kendimi suclu hısssedıp aglıyorum
zeynep sende yatıyormusun nasılsın bugün varmı agrın sızın ?
herşeyim hazır olaydı bari
şuanda evde halılarım kalkıp tülleirm yıkandı ütülendi asıldı
haılar yıkamada koltuklar yıkandı
evde tek başımayım yatak odasında yatıyorum
öğlen yemeğim yoktu annem daha yemek getirmediği için süt ısıtıp dogradım yedim halbuki semviyorum hiç psikolojim bozuldumu bozulacakmı kestiremiyorum tabi bebek iyi olsun ne yapalım bir kere dogum yapacağım belkide istedim giib olsun istiyorum ama ne yazıkki hayat bizim kurdumuz planlarla yürümüyor .. tek dileğim 15 gün daha dursun ve oğlum saglıkla uzun ömürle dünyaya gelsin canım evladım benim :gitme:

nınımm sen da önceden bana yazmıştın suyun gelip gitmiştin hatırladım şimdi sakın kusura bakma tekrar sordum diye

psikolojiylede alakalıymış
çünkü tüp bebekte ikizde olsa tekde olsa tüp bebek yöntemiyle hamile kalanlar genelde erken dogum yapıp kaybetmekten korkarmış ve hakketten bir kısmıda erken dogum yaparmış kanıtlanmış bişi yok ama dr söyledi bunu bana
nevra çok kroktum ya arada benimde oluyor büyük tuvaletim var gibi ama ben 3 gün tuvalete çıkamamıştım belki çok birikti diyorum umuyorum umut ediyorum :gitme:
inşallah benim bebişime işeyarar ya bakalım dr belki haftada bir tekrarlar iğneyi
4 tane oldum şimdiye kadar akşam 2 bir arada sabah 2 bir arada

Cnm bende son zamanlara doğru hergün tuvalete çıkamıyordum,var gibi hissediyordum kabızdım diyebilirim gidip saatlerce tuvalette oturduğum oluyordu...o yüzden çok dikkat et cnm....celeston genelde işe yarıyor ama işte benim bebeğim gibi istisnalarda oluyor.......cnm 120 ye 130 a varan sancılar zaten doğum sancıları oluyomuş ve biraz daha beklenirse bebek sıkıntıya giriyomuş ki benim bebeğimin biride sıkıntıya girmeye başlamıştı yani rahim ağzının açıklığıyla ilgili değil doğum sadece......

ayy nevracımm inşallahh daha sona yaklasmamasımdır :Saruboceq:

oğulların nasıl şimdi iyiler dımı
kac kılo dpogdular kılodan zıyade ciğerleri önemlı galba dımı
nefes almaktamı zorlanıyolar yoksa cok hızlı hızlımı alıyolar

nınımm sen da önceden bana yazmıştın suyun gelip gitmiştin hatırladım şimdi sakın kusura bakma tekrar sordum diye

evet canım suyum gelmişti..
bak ama sen moralini yüksek tut..:eek:lmaz:
çok karamsarsın...herşey çok güzel olacak inan..
bebeğinede yansır canım..
huzurlu bir bebek istiyorsa huzurlu ve mutlu geçir günlerini
doğuma kadar ve sonrası için..
inana etkileniyorlar kuzular...:emir_bebek:

X