Premature Bebekler 33.haftada erken dogum riskim var(sancılarım baslaid)destek olurmusunuz bana da

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ah Mehtap çok teşekkür ederim bundan 5 hafta önce 26 haftada dogum yapan arkadsima senin konunu okumuştum onun bre girmendirsati yoktu Allahım inşallah bekler Mehtap aslında sakinim ama neyle karsilacagimi bilemiyorum rahim ağzı uzunluğum iyiymis ama bugün uyiyse yarın ne olacağı bilmiyorum sneij şiddetli sancım oldu rabbaimn tekrarlatmak inşallah onu kaybetmem degilmi

Ah Mehtap çok teşekkür ederim bundan 5 hafta önce 26 haftada dogum yapan arkadsima senin konunu okumuştum onun bre girmendirsati yoktu Allahım inşallah bekler Mehtap aslında sakinim ama neyle karsilacagimi bilemiyorum rahim ağzı uzunluğum iyiymis ama bugün uyiyse yarın ne olacağı bilmiyorum sneij şiddetli sancım oldu rabbaimn tekrarlatmak inşallah onu kaybetmem degilmi

Canım bence bebeğin daha bekleyecek bu kadar endişelenmemeye çalış. Ama farzetki yarın doğum yaptın bunda korkulacak birşey yok Doğum olsa bile bebeğin belki de hiç küveze dahi girmez. Girse de çok kısa sürede çıkar. Ama sürekli bunları düşünürsen bebeğini strese sokmuş olursun. Hep zamanında doğum yapacağını düşün. Bebeğinin haftası çok iyi hiç endişelenme. Anne karnındaki bebekler annelerinin hissettiklerini hissediyor. Güzel şeyler düşünerek bebeğine yardımcı olmaya çalış ki sana sağlıkla gelsin. Bol bol dinlen canım.

Tamam Mehtap haklisin rahatlamam gerekiyor inşallah Rabbim yardımcımız olsun kızına sevgiler inşallah hemenicm dişleri çıkar :)

canım Allah yardımcın olsun ınsallah zamanında saglıkla gelır yavrun

Kıslar merhabalar
tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım
dün hiç birşeyim yoktu gayet günlük yasatima devam ederken. Saat 4:00 civarında belimin agridini fark ettim yoruldum herhalde diyip oturdum sonra gecmedini fark ettimde sag kasığımda sürekli ağrıyordu gelip giden bı Ağrı değil uzandım yarım saat gecmeyince icime kurt düştü bı dusa birimde Dr arım gel mel derse hani temiz olayım diye senmisin dusa giren 3 kere önce karnıma sonra kasığıma inen agriyla kendimi attım dışarı hemen Dr aradım anlatım durumu Dr kendi çalıştı bı hastaneisnde yok mecidal park Bahçelievler'e yönlendirdi beni hemen ginyinip esime annenlere kaynanamlara haber verdim Dr dltelefonda yenidoganijda vlyer varmi acaba diyince tamam dedim ağlaya zirlaya hastaneye gittik. Trafik kapalı Cuma aksamı saat 18.30 cevizlibagda kaldık idrarda sıkıştım sancılar artık beni bagritir vaziyete gelince 112 aradık defalarca teleofnu yüzümüze kapadılar polis arbasina soyleidk anons ede ede hastenye varidmizda artık ayakta duracak Halim kalmamıştı apar topar dogumhaneye alındım nst 20-30-40 ağrılar çıktı
serum verdiler birde iki tane rahim kasilmalairni önleyici hap tekrar nst giridmde sancılar 50 bile çıktı saka olmalıydı yani yolda bağıra cgaira gelen ben b ağrıları hissetmiyordumn ebe idrar sıkıştım için öyle da şiddetli hissetimi söyledi dr aradı bı saatte 15 dk arayla 4 kere nidilat icirdiler doktorum gece 1 de geldi rahim agzina bakildi açılma yok yairn çıkarsın dedi buaradA ilk gittimde daha ciğer geliştirici iğne ikisi bir arada vuruluyomusun colestine mı ne ondan vurdular Sabah'ta vurun dedi gece ara ara uyudun nst girdim sabah nst girdim ne çıktı bisey demediler birde kahvaltıda adalat içirdiler nst yapıp taburuc ettiler erken dogum riskin var dedi Dr sürekli yat bol su iç ve korkma dedi dogsada yasar dedi bı hafta da dursa iyi olur dedi ama bence dogmucak dedi 14 Şubat'ta alicam ben dedi bebeği ölçüm yapıldı 2520 gr çıktı bebegim erkek
erken doğumlarda kızların daha dayanıklı oldunu duydum
beni. Haftalarımda dogum yapan annemler acba hangi hastanede dogum yaptılar
yogun bakıma gerek kalıyormu kuvezde ne kadar kaldılar
hiç bilgim yok bilirsem da rahat ederim diye düşünüyorum
riski haftalarda degilsin deselerde kötü seyler duusnmek istemiyorum bana destek olurmusunuz lütfen arkadaslar hala ağrımam var kasığımda siddetlenirse gel dediler
medical Park'ta suanda yenidoganda yer yokmuş sizler nerelerde doğurdunuz

canim benim ya rabbim yardimcin olsun lutfen bu kadar stres yapma hrsey olucagina varir canim hic stres yapma surekli dinlen insallah bebegn zamanini beklicek beklemese bile masallahhh bebeginin kilou sagligi yerinde allahin izniyle bisey olmicak bebegine sende bebegini strese sokma :teselli: hersey gonlunce olsun canim benim dularimdasin olumunekankayizsmile opuyorumnanaktan

Kaymaklim yeterki cnaim oğluma birsey olmasın Rabbim onu bizden ayirmaisn inşallah zor bulduk onu o benim ilk gozagrim o benim ömrümü bana geri verdi anne olmak ock zomrus Rabbim herkeze kolaylık versin bu yoldaşa gözyaşı döken tüm kader arkadaslarıma Rabbim evlat sevgisi tatdirsin uzun ömürlü bebekleirmiz olsun sağlıklı inşallah

canım geçmiş olsun umarım erken gelmez bebeğin send edikkat et yerinden kıpırdama..dr ne dediyse onu yap...

gulen medıcanada ssk old ıçın kuvez parası almıyo.........guzel duşun ınş bebegın dayanır...........bu aradada arastır uygun yerler........haftan cok ıyı hıç tedırgın olma........bebısın kucagına gelecek ınş

Benim Dr disaridan gelecegi için acaba medicalparktAd SSK var ama para alirlarla rnı acaba onuda araştırmam laizmmi

dr dısardan gelıyosa dr alır parasını onceden konuş hastane ıle anlaşması nasıl .............herseyı konuş .......kuvez ssk ıse para almıyolar ekstra bı sorun cıkmazsa.........mesela goz muayenelerı gıbı

Sordum sordum almiyolarmis kuveze para
4.5 milyar dogum ücreti hastene ile doktorun parası dahil

ya yınede pahalı kızım ya.........benım üçüz dogumdu ıkı buçuk verdım medıcanaya ...........sen bu tarafa gel enıyısı

mutlaka vardır uygun ve temız ordakı medıcanayı sorsana.........

Benin Dr dışarıdan gelecek ya
pahalı diye değiştirmek iateidm degistiricemtim Cuma gunü başka Dr gitmiştim sabahtan
çünkü durum çok parlak değil smeisitm gecen gün aku sayfasında
ama bu saatten sonra Dr değiştirmeyi göze alamam ki medicNaya geliyormu bilmiyorum sormam laizmmi
2.5 bıçak parası 2 binde hastane alıyomuş acaba medicana dış Dr geldimde ne alıyor oersembe randevuda konuşur. Zaten alternatif bı hastane olmalı yenidoganda yer olmayabilir felan diye

o zaman hayırlısı canım...........ıçın nasıl rahat edecekse onu yap ......yetrkı bebısın gelsın kucaguına saglıkla

Doktorum sqolsun kkinigin eğlencesinden gece geldi bizi ziyarete her Dr gelmez iyi oldumu kendi görmek istemiş rahim ağzımıza o ölçtü biraz oturur sonra eismle yemek yiyip gitmiş ona güveniyorum

bence erkek kız dayanıklılığını düşünüp kendinizi dahada strese sokmayın 2006 yılında yeğenim 34 haftalıkken kordon dolanması sonucu alınmak zorunda kaldı üstelik 1800 gr.dı 11 gün küvezde kaldı şuanda ele avuca sığmıyo...allah yardımcınız olsun umarım bu durumu en kısa zamanda atlatır bebeğinize zamanında kavuşursunuz...

canim benim korkma....Allah insallah yardimci olcak sana...minik pasamiz bitane...unutmasin

Kıslar merhabalar
tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım
dün hiç birşeyim yoktu gayet günlük yasatima devam ederken. Saat 4:00 civarında belimin agridini fark ettim yoruldum herhalde diyip oturdum sonra gecmedini fark ettimde sag kasığımda sürekli ağrıyordu gelip giden bı Ağrı değil uzandım yarım saat gecmeyince icime kurt düştü bı dusa birimde Dr arım gel mel derse hani temiz olayım diye senmisin dusa giren 3 kere önce karnıma sonra kasığıma inen agriyla kendimi attım dışarı hemen Dr aradım anlatım durumu Dr kendi çalıştı bı hastaneisnde yok mecidal park Bahçelievler'e yönlendirdi beni hemen ginyinip esime annenlere kaynanamlara haber verdim Dr dltelefonda yenidoganijda vlyer varmi acaba diyince tamam dedim ağlaya zirlaya hastaneye gittik. Trafik kapalı Cuma aksamı saat 18.30 cevizlibagda kaldık idrarda sıkıştım sancılar artık beni bagritir vaziyete gelince 112 aradık defalarca teleofnu yüzümüze kapadılar polis arbasina soyleidk anons ede ede hastenye varidmizda artık ayakta duracak Halim kalmamıştı apar topar dogumhaneye alındım nst 20-30-40 ağrılar çıktı
serum verdiler birde iki tane rahim kasilmalairni önleyici hap tekrar nst giridmde sancılar 50 bile çıktı saka olmalıydı yani yolda bağıra cgaira gelen ben b ağrıları hissetmiyordumn ebe idrar sıkıştım için öyle da şiddetli hissetimi söyledi dr aradı bı saatte 15 dk arayla 4 kere nidilat icirdiler doktorum gece 1 de geldi rahim agzina bakildi açılma yok yairn çıkarsın dedi buaradA ilk gittimde daha ciğer geliştirici iğne ikisi bir arada vuruluyomusun colestine mı ne ondan vurdular Sabah'ta vurun dedi gece ara ara uyudun nst girdim sabah nst girdim ne çıktı bisey demediler birde kahvaltıda adalat içirdiler nst yapıp taburuc ettiler erken dogum riskin var dedi Dr sürekli yat bol su iç ve korkma dedi dogsada yasar dedi bı hafta da dursa iyi olur dedi ama bence dogmucak dedi 14 Şubat'ta alicam ben dedi bebeği ölçüm yapıldı 2520 gr çıktı bebegim erkek
erken doğumlarda kızların daha dayanıklı oldunu duydum
beni. Haftalarımda dogum yapan annemler acba hangi hastanede dogum yaptılar
yogun bakıma gerek kalıyormu kuvezde ne kadar kaldılar
hiç bilgim yok bilirsem da rahat ederim diye düşünüyorum
riski haftalarda degilsin deselerde kötü seyler duusnmek istemiyorum bana destek olurmusunuz lütfen arkadaslar hala ağrımam var kasığımda siddetlenirse gel dediler
medical Park'ta suanda yenidoganda yer yokmuş sizler nerelerde doğurdunuz

canım cok gecmıs olsun. bu mınıklerın acelesı ne anlamıyorum. bende 35.haftamın ıcındeyım 1 haftadır agrılarım vardı doktorum ılaca baslattı kasılma ve agrıları onleyıcı. dedıgıne gore 37 hafta olana kadar kullanıcaz 2 hafta daha.sonra kesıcekmısız. ara ara duran ara ara baslayan agrılarım oluyo adet agrısı gıbı baslayınca gun boyu kesıntısız suruyo benımkıde. ınsallah ıkımızde rısklı zamanları atlatır sagsaglım kucagımıza alırız bebıslerımızı. ben avrasya hastanesınde yapıcam dogumumu doktorum orda oldugu ıcın...

X