30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Seçim de olabilir
Alın yazında :)

Hangisi sınavınsa. Evlenmemek Benım seçimim benim kararım. Alın yazmi yaptığım secimlerle değiştiriliyorum. :)

O da doğru ama bizim seçiyor olmamız daha mantıklı gibi geliyor. Sonuçta herkes en iyisi için dua eder ama bir sürü boşanan insan var. Çok karışık bu işler.
Kızlar gerçekten bu işler karışık. Birisi öyle diyor birisi böyle... Allah bilir en doğrusunu.

seçimlerimizi Allah bildiği için her şey belirli bence. temel şeyler dışınd çoğu şeyi kendmiz seçiyor. eş konusunda da bence seçimlerimiz var .

kızlar, akşam yazdıklarınızı okudum.
benim bu yönde düşüncelerim..

Allah(cc) geçmişi ve geleceği, herşeyi biliyor. sınırı yok.
geçmiş gelecek kavramı biz insanlar için var.
Yaradan için öyle bir zaman dilimi bulunmuyor.

biz hareketlerimiz düşüncelerimizle -olacak olanı- yaşıyoruz.
Yaradan bunu da değiştirebilir, gücü herşeye yeter.
o noktada dua sabır tevekkül devreye giriyor.
Yoksa kader hiç değişmeyen bşy olsaydı?
bu Dünya ya gelmemizin bir anlamı olmazdı. -diye düşünüyorum-
işte Dünya bir geçiş noktası,
hani bazen problemin sonucunu buluruz ama sağlama yaparız ya ..

işte orda bir kırılma noktası.
onu da fazla sorgulamak caiz değil diye düşünüyorum.

bunlar benim şahsi düşüncelerim kızlar. bende paylaşmak istedim.
herkes farklı düşüncelere sahiptir tabii ki.

Evet ama herkes mutlu olmasını ister, o amaçla başlamıyor muyuz? :)
Neyse evlilik falan değil de sevilsem iyiydi.

benim demek istediğim şey. Mutluluğu evlilikte yada eşsiz olmakta aramak yanlış. Biz aslında kendi içimizde mutsusuz.

Evlilik veya iş veya bambaşka hayati kararlar, elbet kaderin cilvesi. Ben çok araştırdım. Çok farklı kaynak taradım. Kısaca benim anladığım ve gördüğüm. Ne yaşarsan yaşa Allah senin nasibine senin çabanla-duanla alın yazını yazıyor.

Kaderini sen şekillendiriyorsun. Sana ettiğin duayla veya yaptığın davranışlarla yüzlerce seçenek çıkartıyor. Onun senin nasip olman ise yine Allah'ın takdiri.
Kaderini yaptıklarınla sen şekillendiriyorsun. Allah bana evliliği nasip etmedi demek üzülmek yanlış gibi. kendi seçimim deyip de üzülmekte yanlış. En güzeli Allah'ın takdirine bırakmak.

Kendinle mutlu değilsen seni hiç bir şey mutlu etmez ki

Kuracağımız yuvalar hep mutlu devam etsin inşallah.
Sevmek , sevilmek güzel şeyler. Çok özel ve büyülü şeyler.

Günaydın

Benim düşüncem de öyle Petunya.
Yazdıklarını görmemişim

Son düzenleme:

özellikle yukardaki satırları çok beğendim mavili

Çok güzel yazmışsın teşekkürler. Ama ben böyle bir şey demedim yanlış anlaşıldım sanırım söylediğim şeyden çok saptık. Benim bahsettiğim mutlu olmak içi evlilik değil, kendi içinde mutlu olan evlilikti. İkisi çok farklı kavramlar. Evlilik için küçüğüm bence ama aşk bir ihtiyaç. Mutlu olmak için değil ama insanın hayatında eksik olmaması gereken şeylerden biri bence güzel bir ilişki.

Mutluluk her güzel yürekli insana nasip olsun inşallah. :)

Herkese iyi akşamlar :)

Size karşı biraz mahcup um zamanında yazdığınız mesajlara cevap veremedim . o sıralar gelen giden çok oluyordu ve yazamadım bildirimlerde kayboldu bunun için hepinizden özür dilerim hepinize çok teşekkür ederim . ara sıra siteye gelmeye çalıştım ama fazla da yazamadım . Annem düşüp omuzunu kırdığından beri ameliyat şüphesi vardı . bugün biraz hafifledi o şüphe ama hala taktıkları alet takılı ve bir eli içinde oturup kalkarken bile yürürken bile bize ihtiyaç duyuyor . inşallah bugünlerde geçecek .

Herkese güzel bir hafta sonu dileklerimle

çok geçmiş olsun

çok geçmiş olsun
Günaydin kızlar .
geçmiş olsun denizcim Allah şifa versin .
Tekrar Hos geldin
:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…