30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Evet hep hayırlısı diyoruz da aklıma takıldı, insanın evleneceği kişi belli derler ya hani o zaman hayırlı eş için dua etmenin mantığı nedir?

Şöyle düşün. Senin için belirli bir kader var. Seçim Senın. Evleneceğim kişi. Belli evet. Ya Sınavin olur. Ya da mukafatini. allah karsima çok seçenek sunar Seo seçersin.

Espri yapmıyorum ciddi soruyorum, sorgulamak günah değil ki.
Ben de espri yaptığını düşünmedim.
Hatta bu neden benim aklıma gelmedi dedim.
Tabii ki sorgulayabiliriz.
Ha yalnız şu var Allah'ın hikmetinden sual olunmaz o ayrı, yani Allah'a hesap soramayız. Haşa. Zira allah layükseldir.
Tabii bu bizim konumuz dışı idi. :) aklıma gelmişken yazdım.

Evet onun

:)

Anlamadım

Allah kaderini yazar şana. Evlenmek, evlenmemek senın seçimin. Şayet sen evlilik ile bazı. Noktalarda imtihan olacaksan bunu degistirmezşın.

Allah insana çok yok sunar. İyi ve kotuyu Seo seçersin. Allah kulunun neyi seçeceğini iradesine birakmis. Hayat sadece sinav. Yeri. ::)

Yok tabi ki hesap sormuyorum, muhakkak mantıklı bir açıklaması vardır diye sorguluyorum zaten. Birçok günahı ve sevabı böyle keşfettim ben sorgusuz sualsiz inanmadım. Sorgulayarak inanmak daha sağlam olmasına sebep oluyor.
Belki de o kadar katı değildir kaderimiz, değişebiliyordur. Bir arkadaşım da birden fazla kısmetimiz var ama hangisini seçeceğimiz bize kalmış demişti. O da mantıklı. Karşıma hayırlı olanını çıkar diye dua etmek anlamlı oluyor o zaman.

Canım, sen Allah'ı sorgulandın demedim zaten farkındasındır.

Evet, kimisi de diyor ki: Evleneceğin insanı sen seçiyorsun! Senin iradene kalmış. İnan hangisi doğru bilemiyorum ama ben benim irademe bağlı olmadığını düşünüyorum. Çünkü hiç evlenmeyecek tipler pat diye evleniyor... Demek ki diyorum o kişi karşısına çıkıyor, vakti saati geliyor...

Seçim de olabilir
Alın yazında :)

Hangisi sınavınsa. Evlenmemek Benım seçimim benim kararım. Alın yazmi yaptığım secimlerle değiştiriliyorum. :)

O da doğru ama bizim seçiyor olmamız daha mantıklı gibi geliyor. Sonuçta herkes en iyisi için dua eder ama bir sürü boşanan insan var. Çok karışık bu işler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…