3. doz biontech Covid-19 aşısı olanlar... Yan etkileri neler?

Meehaba,iki doz biontech asisi oldum bu yil icinde. En son dozum 20 temmuzdu.iki doz biontech olup da 3. Biontechi yaptiranlarin 2.asilarini en son ne zaman yaptirdiklarini ogrenebilir miyim? Bu arada covit hic gecirmeyenlerin.

Neden önce eşiniz olsaymiş? Sizi birazcik denek olarak düşünmüş bence.Bana eşim deseydi bu lafi ,sen ol hayatim ,bi kötü olursan ben seninle ilgilenirim derdim.Kontrolcü ve yönetici insanlari hic sevmem de kusura bakmayin nolur,okuyunca mudahale ettim☺

Cok pardon yanlis okumusum ,siz ona demissiniz

Meehaba,iki doz biontech asisi oldum bu yil icinde. En son dozum 20 temmuzdu.iki doz biontech olup da 3. Biontechi yaptiranlarin 2.asilarini en son ne zaman yaptirdiklarini ogrenebilir miyim? Bu arada covit hic gecirmeyenlerin.
16 temmuzda ikinci doz biontech aşımı oldum
19 aralikda üçüncü doz biontech aşısı oldum
Birinci dozda hafif kol agrisi
Ikinci dozda halsizlik
Üçüncü dozda iki gün atesim çıktı
Daha önce covit gecirmedim

2.dozda mahvolmuştum ama 3.dozda sadece kol ağrısı yaşadım bence gayet normaldi

Haftaya okulum tatil olacak o zaman olmayı planlıyorum. 1 ayı geçti korona atlattım doktorum aşını olabilirsin dedi. Koşarak olacağım resmen bir de omicron yaşamak istemiyorum çok zordu
Bende kasımın ilk haftası pozitif oldum. Sıfır aşılı idim; eşimde öyle. Eşimin bir sürü kronik rahatsızlığı vardı, yirmi yıldır sigara içiyor, ayakta atlattı. Benim hiçbir kronik rahatsızlığım yok, ömrümde sigarayı elime almadım. Hastaneye düşürdü beni. Pozitif olmamdan tam bir ay sonra yani hastaneden çıktıktan 10 gün sonra banada aşı tanımlanmış e-nabızdan baktım inanamadım. Yahu daha antikorlu değilmiyiz biz ? Sıkıntılar devam ettiği için kardiyologa, dahiliyeye, göğüs hastalıklarına gittim. Göğüs hastalıkları doktorum covid süresincede beni online takip eden doktorum, özel muayenehanesi var, ona sorduğumda hocam aşı olacakmıyım aşı çıkmış deyince ; hayır asla en erken 5.5 ay sonra olabilirsin, şuan olursan pıhtı atar dedi siz doktora danıştınızmı ? Bir de covid geçirenler belirtili belirtisiz en az 3 ay ecopirin kullanacak demişti kardiyolog bana. Kullanıyormusunuz ?

Türk aşısı mı daha o aşı değil, aşı adayı olabilirmi acaba ?

Doğuştan ritm bozukluğum var, alerjik astımım ve hipoglisemim var.

İlk aşıda şekerim baya dibe çakıldı, 2 gün kol ağrısı oldu. 2. Aşıda çarpıntı ve nefes darlığı problemim oldu ama sanki merdiven çıkmışım gibi, 3-4 saate geçti. 3. aşıdan sonra 2 gün kol ağrısı oldu, ertesi gün grip olacakmışım gibi oldu ama ayakta geçirdim. Bu kadar.

Göğüs hastalıkları, acil hekimi, dahiliye ve genel cerrah gittim ben de. Düzelemedim çünkü. Doktora danıştım olabilirsin sıkıntı yok dediler geçmiş olsun size de

Cok pardon yanlis okumusum ,siz ona demissiniz
1.dozda bayağı kol ağrısı çektim. 2.dozda denk mi geldi o gün çok sıcaktı klimalı odada uyumuşum yoksa aşıdan mıydı bilmiyorum 2 gün ateş, mide bulantısı çektim. Şimdi okula giden kızım var. Aşı yine yan etki yaparsa okula getirip götürmeye, ilgilenmeye birimiz ayakta kalalım anlamında aynı anda olmayalım dedim.

3. Doz biontech aşımı dün akşam saat 21.00 da oldum. Akşam herhangi bir yan etkisi olmadı, sabah kol ağrısıyla uyandım fakat Gündelik hayatı etkileyecek düzeyde değil. 2. Dozda yoğun baş ve sırt ağrısı yaşamıştım bu sefer o etkiler olmadı.

Ben 2 doz oldum. Akdeniz ateşi ve fibromiyalji hastasıyım bir de kan pıhtılaşmam var zaten aşı vurunmam riskliydi fakat covid olursam da ölümcül olacağı için mecbur olmak zorunda kaldım. İlk aşıyı oldum sadece halsizlik ve kol ağrısı vardı aradan 9 gün geçti ve ben covid oldum sandım nefes darlığı eklem ağrısı baş ağrısı ateş ve yataktan çıkamıyordim test yaptırmaya gittim benden D-DİMER diye kanda bakılan bir test varmış onu istediler normalde en yüksek değerin yaş çarpı 10 ( 28 yaşındayım 280 çıkması gerekiyorken) 2000 lerde çıktı ve acil yatış yapmam gerektiğini her an vücudumda bir yerlere pıhtı atabileceğini söylediler ve beni apartopar covid servisine yatırdılar sonra covid test sonucum çıktı negatifti. Yani aşının yan etki yaptığını öğrendik. Sonra 2. Dozu yaptırdım tabi bu sefer tecrübeliydim tekrar hastaneye yatmak istemedim ve aşı olduğum gibi kendime karnımdan kan sulandırıcı vurmaya başladım hafif halsizlik ve grip gibi atlattım fakat 3. Dozu olmaya çok çekiniyorum çünkü çevremdeki herkeste hiç kronik rahatsızlıklari olmamasına rağmen çok büyük yan etkiler yaptı Allah bilir bana ne yapar diye korkuyorum açıkçası.

Haklisiniz,dogru tabii.Ben de ilk doz biontech de 2 gün grip gibi halsizlik ve kol agrisi,ikinci doz biontech de sadece kol agrisi yasadim.esim ilk doz da da ikinci dozda da grip gibi oldu.onun da kolu hic agrimadi.Herkes de farkli olabiliyor. Sifa olsun hepimize

Ilk iki dozu ayni tarihler de olmusuz.Ben daha 3.yü olmadim.Ocakta olurum yüksek ihtimal 3. Dozu.Benim ilk doz da 2 gün grip gibi oldum.ikinci dozda hic bi sey hissettmedim.Sadece kol agrisi.Sifa olsun hepimize insallah

3. Aşımdan( üç aşım da biontech ) bir iki gün sonra koltuk altı lenf bezim sisti,sislik iki gunde kayboldu,asidan hemen sonra kolda ve el parmaklarimda yanma hissi ve uyusma oldu,bas agrisi,bogaz agrisi ve halsizlik de yasadim, on gun oldu asi olalı, su an birşeyim yok, şükür.

Son düzenleme:
1. Doz aşıdan sonra sadece kol ağrım oldu.
2. Doz aşıdan sonra Ateş halsizlik titreme oldu belirtiler başladıktan 3 saat sonra parol içtim yarım saate geçti. Ama 10 gün tat ve koku gitti.
3. Doz aşı için akşama randevu aldım ama etkileri okuyunca korktum. Halsizlik uyku falan çocugum var benim için zor olur. Bilemedim.

Cuma günü eşimle biontek 3.cu doz aşımızı yaptırdık. Eşim hafif kol ağrısı çekti sadece. Ben ise iki gün kolum kopacak gibi kaslarım eklem yerlerim üşütürsün o şekilde ağrıdı yattım. Geçti çok şükür. Allah'm korona olanlara yardım etsin.

3 doz sinovac sonrasi 4.dozu biontech de dun aksam oldum aşıyœ sadece kolum agriyordu sabah uyandigimdan beri eklemlerim agriyor agır bi grip gibi halsizim midem bulaniyor atesim cıkıyor 2 adet parol ictim o toparliyor esimde kol agrisi dısında birsey olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…