3. doz biontech Covid-19 aşısı olanlar... Yan etkileri neler?

Açıdan 12 saat sonra hafif ateş ve tansiyon düşüklüğü yaşadım. Devamında tekrar ateş ve eklem ağrılarım oldu. Aşıdan sonraki 30. saatte iyi hissediyordum artık.

İlk dozda sadece kolum ağrımıştı, 2. dozda da böyle kötü etkilenmiştim.

Ben de dün oldum üçüncüyü. İlk ikisinde çok bir şey olmadı.
Ama bu sefer biraz soğuk algınlığım vardı zaten, sanırsam aşıyla beraber etkiler coştu. Vücudumda biraz kırıklık var, biraz başım ağrıyor, kolum biraz ağrıyor, ateş yok. Biraz üşütmüşüm gibi işte. Ama zaten dün aşıdan önce de bir gariptim. Hangisini aşı yapıyor hangisini soğuk algınlığı emin değilim. Ama çok da şikayet edemem, yani evet azıcık hasta gibiyim ama buna da şükür. Ölmenin yanında bayılmak kalır bunlar. Umarım pazartesiye toparlanırım da işime gidebilirim.

Bildirim gelince yazmak istedim çarşamba geceden ve perşembe gününden daha iyiyim ama hala göğsümdeki o ağırlık kalkmadı derin nefes alamıyorum

Üçüncü doz BioNTech Covid-19 aşısı sonrası görülen yan etkiler neler?
Ben olmadım ama kayınvalidemde aşı olan kolunda bayağı ağrı oldu ve kalıcı oldu yukarı ve sırtına doğru hareket ettiremiyo rahat bir şekılde iç çamasırını bile ilk zamanlar ben bağlıyordum

vücudum kırıldı üzerimden tır geçmiş gibi sürekli bir uyku hali oldu.

ilk iki dozda hiç bir yan etkisini görmedim
Kazen bey, sigara kullanıyor musunuz?
Ben etkilenenlerin sigara kullananlar olabileceğini düşünüyorum. Bağışıklıkları zayıf diye ama daha örneklem kümem yeterli değil

Bünyeyle alakali bisey heralde bu herkesde ayni olmuyor 2 doz biontech oldum yurt disindaym yeterli asi olmadigindan beklemedeyiz zaten 2 ci asimida gecen ay olmustum sadece kol agrisi vardi bende ama kolumu kaldiramiyodum beton gibi agir geliyodu kaldirmak ve cok agriodu

Kol agrısı,sırt agrısı ve bel agrısı yasadım.Üşüttüm zannettim fakat ası ile birlikte basladıgı icin asıdan umuyorum.

Çarşamba günü oldum, 2 gün kolum ağrıdı. Onun dışında iyiyim çok şükür.

Haftaya okulum tatil olacak o zaman olmayı planlıyorum. 1 ayı geçti korona atlattım doktorum aşını olabilirsin dedi. Koşarak olacağım resmen bir de omicron yaşamak istemiyorum çok zordu

Ben haziranda ilk dozumu oldum,kan pihtilasmam olduğu için kalp damar cerrahisi onay vermeden vurulamiyorum

Kazen bey, sigara kullanıyor musunuz?
Ben etkilenenlerin sigara kullananlar olabileceğini düşünüyorum. Bağışıklıkları zayıf diye ama daha örneklem kümem yeterli değil

niye 3.cüde etkileniyorlar peki?
öyle olsa daha 1.cide etlilenirlerdi bence

çevremden duyduğum 3.dozun kırıp geçirdiği ben daha yaptırmadım bi tırstım açıkçası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…