3 ayda 92 kilodan 62 kiloya indim

Kahvaltım
2 haşlanmış yumurta 0
10 zeytin 0
50 gr peynir (tuzlu olduğu için ) 1
50 gr kızarmış ekmek 30 birim sanırim ekmek
şekersiz çay
şekersiz Türk kahvesi
toplam 31 birim

zayıflama bilgileri diye bir sitede şu cevap vardı ve altında da tezat bir yorum vardı.

Taze ekmek ile kızartılmış ekmek arasında, kalori açısından hiçbir fark yoktur. Ekmek kızarttığınızda, ekmeğin içindeki suyu kaybetmiş olursunuz. Tahmin edeceğiniz gibi suyun kalorisi yoktur, bu yüzden ekmeğin kalorisinden bir şey eksilmez.

"Çok yanlış bir bilgi veriyosunuz!!! Eğer ekmeği kızartırsanız, içindeki glikoz ve karbonhidrat yanmaya başlar ve şeker miktarı azalır. Ekmeği tamamen kararana kadar yakarsanız da hiç kalorisi kalmaz, bir odunu yaktığımızda da aynı şey geçerli, ekzotermik yani tepkime sonunda, verilen enerjiden fazlasını verebilendir. Kısaca kızarmış ekmek daha az kalori içerir. Su falan demişsiniz, sadece suyunu buharlaşırmak istiyosanız ekmeği kurutmanız gerekir kızartmakla aynı şey değildir!!!"

Ayy sağol canımmm.peki ben internette 20 gr kızarmış ekmege 12 birim okudum.doğru mu?

1 dilim köy ekmeği 20 gr = 12 puan diyor ebruakin sitesindeki listede (liste elimin altında hemen) :)
kızarmış ekmek 20 gr = 8 puan
Aynı listeyi ben de aldım.ammavelakin köy ekmeğine bakmışım.sayende fark ettim. Yihuuuuu 30 birim oliyor o zaman yediğim ekmek. Hemen güncelliyim kahvaltı birimini :))))

bugünkü kahvaltım;
7 dilim sucuk 1
tereyağında 2 yumurta 0
1 dilim ekmek 12
5 yeşil zeytin 1
az eski kaşar 1
şekersiz çay 0 toplam=17

sabah da kabızlığım için aç karına eşimin önerisi ile 1 yemek kaşığı z.yağı yuttum. ve işe yaradı

toplam 15 oluyor yaff . 2 yumurtayı toplamışım, puan yerine :)))

kızlar öğlen yemeği bunları düşünüyorum
mantar sote :7 p
ayran : 4,7 p
bulgur pilavı kaç p kızlar azcık yemek istiyorum çok severim de kendisini

kızlar öğlen yemeği bunları düşünüyorum
mantar sote :7 p
ayran : 4,7 p
bulgur pilavı kaç p kızlar azcık yemek istiyorum çok severim de kendisini

1 bardak bulgur 170 gr imiş. bulgurun gramında 0,4 karbonhidrat varmış. 68 oluyor .
1/2 bardak =34 oluyor.

listede yok. diyetkolik ve kadın.ihtiyacodası sitelerinden baktım.

kizlar ben yazayim yediklerimi.kahvalti etmem malum. oglen 1 bardak zencefilli yesil kahve, yarim saat sonra 200 gr salatalik(8 puan) 200 gr domates(12),uzerine limonlu yesilcay. 50 gr beyaz peynir.
toplam 20 puanim var

kizlar ben yazayim yediklerimi.kahvalti etmem malum. oglen 1 bardak zencefilli yesil kahve, yarim saat sonra 200 gr salatalik(8 puan) 200 gr domates(12),uzerine limonlu yesilcay. 50 gr beyaz peynir.
toplam 20 puanim var
Salatalık 1 adet 4 puan değil mi ekmeksiz doydun mu ?

3 yemek kaşığı ( tepeleme) bulgur pilavı :20,3 puan ( diyetkolik sitesinde)
sabah :17,3 puan kahvaltı
öğlen :32puan
toplam :49,3 puan
bulguru yemeseydim iyimiş neyse akşamı salatalıkla kapatırım herhalde yada 2 yumurtadan omlet :)

selam kizlar burasi baya hareketlenmis.bende ayni durumdayim seninkilere ek bide aci cehre cayi aldim dun ve bugun ictim ama bir faydasini gormedim.
pegasus sen yesil kahve icmissin ama icenler cok kotu diyo tavsiye edebilicegin bisey varmi acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…