3,5 yıllık ilişkimde aniden bırakıldım..

Gitmesine izin verdim.. Benim içimde onun içinde milat oldu bu.
Bir hafta boyunca ölüyorum hayatım bitti sandım. Çok acı çektim..
Sonra kendime geldim hemde birkaç gün içinde.. Hani derler ya aydınlanma yaşadım diye.. Öyle oldu bana da..
2 hafta sonra ağlayarak kendi geri geldi, devamında ben ona annelik etmedim artık. O da nefes almaya başlayınca toparlandı.. Oturdu ilişkimiz..
Asıl ilişkimiz de bundan sonra başladı..

Sizin adınıza inanın çok mutlu oldum.
Bana "belki bu ilişki yarım kalacak belki tamamlanacak, zamanla göreceğiz" dedi.. Eğer hatalarımızı görmemiz için yapmak zorunda hissettiyse bunu, ben de hatalarımın farkındayım..

Devam etsek de olacak olan bu sanırım. Herkes "ya nişanlıyken evlilik aşamasında yaşasaydın bunu" diyor.
"Devam etsek de " iste bu kendinize yaptiginiz enbüyük kötülük !!!
Ben tam 1sene bekledim geldi gitti geldi gitti hep ayni laflarla her gidisinde devam etsek sonra daha kötü olurdum dedim sonra yine kendimi onu beklerken buldum:kızgın: ensonunda bana yazdiginin haftasi nisanlandi haberini aldim keske ilk gittiginde cikarsaydim hayatimdan simdiye kadar izi bile kalmamisti belki yapmayin lütfen birilerinin engüzel hayaliyken haketmeyenlerin hikayesi olmayin..
Zor biliyorum benim hâlâ canim yaniyor ama öldürmeyen aci güclendirir sabredicez bunlarda gececek...

Merhaba,
Bu foruma ilk üye olduğumda bir konu açmıştım. Birisini tanıyordum ve birlikte olmalı mıydım emin değildim. Üzerinden 3,5 sene geçti. Dün ayrıldık.

Bu 3,5 senede çok zor zamanla geçirdik. Askeriyeden ihraç oldu, ailesi dağıldı. Bana "beni bırak artık toparlayamam" dedi, "hayır destek olacağım sana" dedim. Bu süreçte ihraç olduktan sonra çok kez kapılar yüzüne kapanmışken ona iş buldum. Sonra benim annem babam ayrıldı. İş ve ev sıkıntıları yaşadım. Birlikte yüksek lisansa kaydolduk. Ailem ile tanıştı. Ben artık sonunda iyi bir işi buldum ve yüksek lisansımızı bitirdik. Tezini ben yazdım. Ve terk edildim.

Her şey normaldi. Yeni işime çiçek bile yollamıştı. Aradan birkaç gün geçti ve kafasında soru işaretleri olduğunu duygularından emin olamadığın biraz ara vermek istediğini söyledi. Bu arada biz bir tatile gidecektik. Oraya gidip gelelim karar vermek istiyorum dedi. Yıkıldım ama kabul ettim. Bu arada normal ilişkimizi yaşadık. Ben iş yerinden birisiyle sohbet ettiğini öğrendim ve 1 kez kafede görüştüğünü. Telefonunu istediğimde verdi ve gördüm. Silmemiş. Bana yalan söylemek istememiş. Artık kız ile yaptıklarının yanlış olduğunu ve konuşmamaları gerektiğini yazışmışlar konu öyle kapanmış en son. Bu olaydan sonra gitmem gerekirdi değil mi? Yine de gidemedim.. Daha sonra ara verme kısmında artık emin olduğunu söyledi. Bu süre içinde sürekli karşılıklı olarak ağladık. Benimle beraber büyüdüğünü ama değiştiğini artık kim olduğundan ne istediğinden emin olamadığını söyledi. Dönebileceğini ya da dönmeyeceğini bana umut vermek istemediğini ama söyledi. Ama ben en ufak bir şey dediğimde "zaten umudu kesmişsin" benden diye sitem etti. Çok yıprandım. Bir gün konuştuk bir gün konuşmadık. Bazen yazdı bazen yazmadı. Sonunda tatile gitme günü geldi. Ben götürmek istemiyorum seni dedi. Annem aramış meğer "ne olur götürme onu"demiş. Zaten bir şey değişmeyecek kararın vermişsin diye. "Ben son kez mutlu olmak istiyorum, gelmek istiyorum" diye ısrar ettim. Gittik arkadaşlarla tatile. orada hiçbir şey yokmuşçasına normaldik. Gece konuştuk. Benim bazı huylarımdan (kıskançlık, sürekli onunla zaman geçirme, kendine zaman ayırmasına fırsat vermeme) gibi şeylerden yorulduğunu söyledi. zamanla sevgisinden yemiş tüm bunlar. Ben bu kötü huylarımın farkındaydım.. Kendi kendine kalmak istiyormuş. Bekle diyemiyormuş, zamana bırakmak istiyormuş. evet hayatında onu benim kadar çok kimse sevemeyecekmiş bunu da biliyormuş.. Neden bana fırsat vermedin dedim düzeltmem için. "Çok konuştuk" bunları, her seferinde birincide düzelttik, ikincide yaptık" dedi. "birbirimizi tamamen kaybetmeden değerimizi ve yaptığımız hataları anlayamayız. bırak anlayalım. Benim ilk ilişkim sendin. Sensizlik nasıl bir şey bilmiyorum. Bunu görmem lazım" dedi.

Dün uçağa binmeden önce, "Sanki yine görüşeceğiz gibi hissediyor musun? Birden kesip atamıyorum işte, ama verdiğim bir karar var bunu yapmak zorundayım, ama veremediğim kararlar da var. Bu yüzden böyle kesin konuşamıyorum" dedi. Kötü ayrılmak istemediğini söyledi. "Sana mutlaka yazacağım, iyi ya da kötü. Ama biraz durgunlaşalım, kendimize kalalım. Üzme kendini. Bana kızıyorsun ama bu iyiliği ikimiz için de yapmak zorundayım beni anla" dedi. Otobüse bindik inecekken, "Vedalaşmıyorum. kendine iyi bak. Sana yazacağım. İyi mi kötü mü bilmiyorum ama yazacağım, bir süre sonra" dedi. Ve sonrasında beni her yerden tüm hesaplardan sildi. Yapacağını biliyordum. Ama görmeden işte idrak edemiyor insan.

Ne yapmalıyım. O kadar çok emeğim var ki. Ve sevgim, sevgim hala bitmedi. Gurursuzluk, aptallık ne derseniz haklısınız. Ama gerçekten yürekten sevenler beni anlar.

Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok minnettarım..

sert yazacağım: başkalarıyla takılmak istiyor ama kimseyi bulamadığı anlarda da sen kenarıda bekle diyor.
tezini de yazdırmış. valla ne diyim.. zaten sen dibine kadar sömürülüp kendin vazgeçene kadar biz ne desek boşa gidecek..

Benimde 3yillik ilişkim bitti neredeyse 3 hafta olacak. Bence hiç birşey yapmana gerek yok bekle. Ne yapabilirsin ki konuşulacak herşey konuşulmuş. Zaman tanı kendine. Ben ilk gunler cok kötüydüm çok sinirliydim msj atmamak için zor duruyordum simdi yavaş yavaş azaldi.

sert yazacağım: başkalarıyla takılmak istiyor ama kimseyi bulamadığı anlarda da sen kenarıda bekle diyor.
tezini de yazdırmış. valla ne diyim.. zaten sen dibine kadar sömürülüp kendin vazgeçene kadar biz ne desek boşa gidecek..

Lütfen dilediğinizi yazın. Hiçbir şey canımı daha fazla yakamaz bu saatten sonra zaten..

Benimde 3yillik ilişkim bitti neredeyse 3 hafta olacak. Bence hiç birşey yapmana gerek yok bekle. Ne yapabilirsin ki konuşulacak herşey konuşulmuş. Zaman tanı kendine. Ben ilk gunler cok kötüydüm çok sinirliydim msj atmamak için zor duruyordum simdi yavaş yavaş azaldi.

Zamana bırakmak denilen şey bu işte. Ama o zaman nasıl geçer? Sürekli uyumak istiyor insan..

Yazdıklarınızda size çok hak veriyorum. Asıl mesele kalbime anlatmakta bunları. Onun da zamanla olacağına inanıyorum..

aynı yollardan geçtiğim için sizin için çabuk olması için bu sürecin yazdım. bana da başka bi arkadaşım yol göstermişti inanın çok işime yaradı.

önce hazmedin acınızı yaşayın kabullenin ve salın bırakın.

ve en önemlisi stalk yapmayın haber almayın sormayın inanın sadece unutmanızı zorlaştırıyor. ortak arkadaşlarla görüşmeyin sosyal medyanızı kapatın engelleyin adamı. ben telden bile engellemiştim arar diye beklentim olmasın diye.

Sizin adınıza inanın çok mutlu oldum.
Bana "belki bu ilişki yarım kalacak belki tamamlanacak, zamanla göreceğiz" dedi.. Eğer hatalarımızı görmemiz için yapmak zorunda hissettiyse bunu, ben de hatalarımın farkındayım..

Ya ilaç olacak ya son olacak; bu zaman..
Ama emin ol gerçeği göreceksin.
Onun içinde senin içinde; umarım herşey yoluna girer.

aynı yollardan geçtiğim için sizin için çabuk olması için bu sürecin yazdım. bana da başka bi arkadaşım yol göstermişti inanın çok işime yaradı.

önce hazmedin acınızı yaşayın kabullenin ve salın bırakın.

ve en önemlisi stalk yapmayın haber almayın sormayın inanın sadece unutmanızı zorlaştırıyor. ortak arkadaşlarla görüşmeyin sosyal medyanızı kapatın engelleyin adamı. ben telden bile engellemiştim arar diye beklentim olmasın diye.

O beni her yerden sildi dün gece. Ortak arkadaşımız çok. Ben de acı çekmemek için kendi ınstagramımı kapattım. Görmemek için. Açar mıyım bilmiyorum geri.. Diğer yerleri kapatamadım duruyor öylece. Elim varmıyor..

Zamana bırakmak denilen şey bu işte. Ama o zaman nasıl geçer? Sürekli uyumak istiyor insan..
Valla geciyor canim. Ben evdeyim calişmiyorum bana geciyorsa sizede geçer. Bu zaman zarfında ne istiyorsanız onu yapın uyumak mi film izlemek mı yürüyüş mu. Ne istiyorsan onu yap zaman geciyor

O beni her yerden sildi dün gece. Ortak arkadaşımız çok. Ben de acı çekmemek için kendi ınstagramımı kapattım. Görmemek için. Açar mıyım bilmiyorum geri.. Diğer yerleri kapatamadım duruyor öylece. Elim varmıyor..

varsın varsın kapat hadi.

ödlek erkek tavrı. ben 9 senelik ilişkimde ayrıldığımı facebooktan silinerek öğrendim :)

ablam aynı şeyleri yaşadı onu görerek söylüyorum sana dönecek belki uzun zaman olacak ama yinede dönecek.Sen olmadan senin onun hayatındaki yerini görüp boşluğa düşecek ve sonrada hiç bir şey olmamış gibi geri gelecek.aynı şeyleri ablam yaşadı atlattı evlendi.o şahıs bin pişman geri geldi. benim sana tavsiyem ne kadar seversen sev bir süre sonra atlatıyorsun senide senin onu sevdiğin gibi biri sevince daha mutlu olacaksın emin ol.

Lütfen dilediğinizi yazın. Hiçbir şey canımı daha fazla yakamaz bu saatten sonra zaten..

şuna inan gerçekten seni senin onu sevdiğin gibi sevse yok sonra ararım, sensizliği yaşayayım saçmalıklarına girmez.
adam gibi diyemiyor sal ipimi ben hayatımı yaşayacağım diye.

yıkıntıları alıp gayet iyi bir restorasyon yapmışsın. master mezunu olmuş, iş güç sahibi olmuş hemen gözü açılmış kızlarla görüşmeler vs.
sonra da bi seçim yapmış. keşke tatili matili bırakıp kesip atsaydın bu kişiyle tüm ilişkini.

Ayrılık acısı geçecek. Onemli olan bir daha ayni yanlislari yapmamak.

Hani birden terk edildim demissin ya bak disardan bakan icin bu iliskinin bitecegi zaten belli tatlim.

Sen fazla sahiplenicisin bu erkegi belli bi yerden sonra bunaltir o yerde neresi biliyorsun di mi kendini adam sanip baskasini bulabildigini gordugu an.

Sen bu sekilde fazla koruyucu, kollayici, kiskanc, ustune dusen tarzda iliskiyi yasamaya devam edersen kendine bu kisiye benzeyen yani baskasini koltuk degnegi gibi kullanip isi bitince atan adamlari cekersin.

Bu kisi araya baskasini alacak kadar iliskiyi bitirmis, gozden çıkarmış, suslu edebiyatlarla da sana kapiyi kapamis, numaralarini silmis.

Umarim bi dahaki iliskinde daha saglam bir erkege denk gelirsin ve sen de fazla uzerine dusmezsin. Hakkinda hayirlisi olsun.

şuna inan gerçekten seni senin onu sevdiğin gibi sevse yok sonra ararım, sensizliği yaşayayım saçmalıklarına girmez.
adam gibi diyemiyor sal ipimi ben hayatımı yaşayacağım diye.

yıkıntıları alıp gayet iyi bir restorasyon yapmışsın. master mezunu olmuş, iş güç sahibi olmuş hemen gözü açılmış kızlarla görüşmeler vs.
sonra da bi seçim yapmış. keşke tatili matili bırakıp kesip atsaydın bu kişiyle tüm ilişkini.

Keşke diyebilseydi o cümleleri. Ben daha fazla ne duyabilirdim ki yaşayacağımı yaşadım göreceğimi gördüm zaten..
Dilerim aynısını yaşar. çok sever ama sevilmez.. Bunu ancak o zaman anlayabilir. Ona "umarım bir gün beni anlarsın" dedi. O da "umarım sen de bir gün beni anlarsın" dedi. Dediğiniz gibi, yıkıntılarla çok uğraştım.. Hayrını kim görür bilmiyorum..

Hani birden terk edildim demissin ya bak disardan bakan icin bu iliskinin bitecegi zaten belli tatlim.

Sen fazla sahiplenicisin bu erkegi belli bi yerden sonra bunaltir o yerde neresi biliyorsun di mi kendini adam sanip baskasini bulabildigini gordugu an.

Sen bu sekilde fazla koruyucu, kollayici, kiskanc, ustune dusen tarzda iliskiyi yasamaya devam edersen kendine bu kisiye benzeyen yani baskasini koltuk degnegi gibi kullanip isi bitince atan adamlari cekersin.

Bu kisi araya baskasini alacak kadar iliskiyi bitirmis, gozden çıkarmış, suslu edebiyatlarla da sana kapiyi kapamis, numaralarini silmis.

Umarim bi dahaki iliskinde daha saglam bir erkege denk gelirsin ve sen de fazla uzerine dusmezsin. Hakkinda hayirlisi olsun.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Aldığım acı bir ders oldu.

benim de mi sorunum bu acaba :KK43: dediğiniz senaryoyu kaç kere yaşadım. ama sahiplenmezseniz de adamlar gidiyor ne yapsak gidiyor :KK70: düzgün adam yok nokta.

ablam aynı şeyleri yaşadı onu görerek söylüyorum sana dönecek belki uzun zaman olacak ama yinede dönecek.Sen olmadan senin onun hayatındaki yerini görüp boşluğa düşecek ve sonrada hiç bir şey olmamış gibi geri gelecek.aynı şeyleri ablam yaşadı atlattı evlendi.o şahıs bin pişman geri geldi. benim sana tavsiyem ne kadar seversen sev bir süre sonra atlatıyorsun senide senin onu sevdiğin gibi biri sevince daha mutlu olacaksın emin ol.

Çünkü asla böyle sevilmeyeceğini o da biliyor. Buna adım gibi eminim. Gerçek sevgiyi aradığında aklına ben geleceğim..

X