26 - 47 yaş farkı, ilişki, evlilik, bir kadının adama adım atması?

Kararlı gördüm seni. Adama açıl sen. İçinde kalmasın. Ama adamın ne dediğini buraya mutlaka yaz, yoksa meraktan çatlarız. Nickin gibi soruyu sorup gitmiş olma, gelişmeleri mutlaka yaz.

Allah aşkına, tipi olmayan, ahım şahım maddiyatı olmayan, 47 yaşında bir adamın nikahını alıp napacaksa artık, neyin hırsı bu, ne uğruna yani?

Adam muhafazakar?
Adamın cinsel hayatına kadar senin akrabaların biliyor hatta bu muhafazakar amcaya evlenilecek kadın bulma peşindeler.

Ama sen seküler, modernnnnnnn bir ailenin kızısın.....

Kadının çocukları nasıl bilmiyormuş herkes duymuş? Çocuklar sağır mıymış? O da garipmiş.
Muhtemelen birlikte bir evde bile yaşamadılar. Arada bir kaçak göçek buluşup seviştiler sadece. Bunlara bir sözüm yok ama böyle bir adam kendini millete muhafazakar diye tanıtıyorsa benim gözümde dolandırıcıdan başka birşey değildir. Yarın birgün konu sahibiyle evliykende beğendiği kadınlara imam nikahı kıyar, günaha girmeden rahat rahat aldatır artık.

Hayır, sizin maddi durumunuz en az adam kadar iyi değil. Anne babanızın maddi durumu en az adam kadar iyi olabilir ancak kendinize ait şahsi gelir ve birikiminiz yoksa; siz maddi açıdan adamdan daha alt seviyede olursunuz.

Adam muhafazakar?
Adamın cinsel hayatına kadar senin akrabaların biliyor hatta bu muhafazakar amcaya evlenilecek kadın bulma peşindeler.

Ama sen seküler, modernnnnnnn bir ailenin kızısın.....
Bulmuşlar da, hemi de genç kız. Benim halamın başını da böyle yakmışlardı vaktinde. O teyzeleri çok dinlemesin.

İmam nikah evlilik söz nişan olayına girmiyor mu ? Yemin ederim sizin gibilere mustehak. Kaçırma dedeyi koş!

Konuyu açarken yaşı hariç hiçbir olumsuz yanı olmayan, oldukça dindar ve muhafazakarr biri gibi açtığınız için olabilir mi? Bu insanların da yanlış yapma ihtimali herkes kadar var, dindar muhafazakar deyince yanlış yapmaya hakkı olmayan insan beklentisini doğru bulmuyorum burası ayrı. Hayatına kendisinin bakışıyla "eş" olarak girmiş bir kadının sizin dilinize kadar kötü, para yiyen biri olarak düşmesi normal mi? Kadının oğulları bilmiyor ama sizin evlenme hayali kurduğunuz beyfendinin çevresi her şey hakim. Konunun başıyla sonu birbirine uymuyorsa suçlusu biz değiliz.

Yok ben linclemezdim bana ne. senin dininde bu adam muhafazakar ise evlen senin bileceğin iş. yaş konusunda yorumlar yapılmış haklılar adam baban yaşında yaşlı bakiciligina mi ozendin... Bu arada evlendin diyelim üstüne bir kadınla daha evlenmek isterse ne düşünürsün? Olabilir yani bu zihniyette bir adam için

Genç kadınların saf sevgi besliyorum dediği yaşlı adamların hepsi kariyerini oturmuş, ekonomik olarak belli bir seviyeye gelmiş adamlar oluyor nedense.
Kaç yaşında insanım yaşı epey büyük adamlarla evlenen tek mantıklı bir kadın görmedim. Sığındığınız bahanelere bakılırsa mantık denen şey sizde de yok.

Her şeyi yazamadığım için soru işareti oluşması normal. Adamın ailesi yanında degil ve adamın ailesi tarafından bilinmiyor. Adamın CAN DOSTUNUN bir şekilde benimle bir bağı var ve ister istemez sorduğumda duyuyorum. Her sorunuzu cevaplayamam çünkü ifşa olamam. Adamın abisine, kız kardeşine ya da yeğenine gidin sorun, haberi yok. Aynı şehirde bile değiller. Adamın ailesine yansıyan ya da toplum içinde HERKES tarafından bilinen bir ilişkisi yok. Ve her ne kadar kabul edilmese de kendine göre imam nikahı adı altında karşılıklı rahatlamak, vakit geçirmek amacıyla 3-4 sene geçirdiği bir kadının da resmi olarak gözümde sorduğum soruda bahsedilecek bir vasfı yok. Ben adamın kadını oyaladığını düşünmüyorum. Sizlerinki önyargı, benimki değil. Çünkü ben direkt 2. Agızdan duyarak biliyorum. Bu yüzden adamın yaptığı doğru yanlış elbette tartışmaya açık, ama benim gözümde karakterini zedelemiyor. Dindar olmasaydı da 3-4 sene biriyle dost hayatı yaşamış sıkılıp ayrılmışlar denseydi yine benim için sorun olmayacaktı. 4-5 sene önce resmi olarak evlenmiş ama işler yürümeyince cocuk sahibi olmadan ayrılmış olsaydı yine bir şey değişmeyecekti. 47 yaşında bir adamın bakir olması zaten bu hikayedeki en büyük sorun olurdu. Daha fazla adamın eski ilişkisi ile ilgili sorulara cevap vermeyeceğim. Benim duymak istediğim bendeki sorunun ne olduğu, içinde bulunduğum durumun dışarıdan nasıl göründüğü, (nasıl göründüğüne göre bendeki sorun ne? Diyerek kendimi eleştirip hatalarımı farketmek) ya da bu ilişki dışarıdan normal görünüyorsa adam açıldığımda ne düşünür gibi BENİ VE BENDEN SONRASINI İLGİLENDİREN cevaplardı. Hayat, evlilik, ilişki tecrübesi olan kişilerden içinde bulunduğum olaya dışarıdan bakmasını ve BENİ eleştirmesini istedim yalnızca ve olay rotasından çok saptı. Göremediğim noktaların üzerine basmanızı rica ederim eğer gerçekten 26 yaşında ve sizlerin gözünde çok yanlış bir durum, karar aşamasında olan bir genç kadına yardımcı olmak istiyorsanız. Ben az buçuk zaten içinde bulunduğum durumu farkında olmasam bu soruyu da sormaz körü körüne giderdim. Arada nadiren de olsa benimle ilgilenen ve yardımcı olacak cevaplar yazan arkadaslara da çok tesekkurler

Benimde adam kadar oturan bir düzenim var bunu soruda da yazdım. Kendimden daha aşağı seviyede gördüğüm herhangi birine zaten ilgi duyamam. Karşımdaki erkeğin güçlü olmasını isterim ki bunu her kadın ister. Mantık zaten aramıyorum. Sığındığım bir bahane olsa sığınır yoluma bakardım buraya soru yazmazdım

Sana yardımcı olmak için yazıyorum tüm iyi niyetimle
Adamın CAN DOSTU, adam ne isterse onu söylüyor sana, gözünü aç, ihtiyar adamdan uzak dur

Sizlerinki önyargı, benimki değil. Çünkü ben direkt 2. Agızdan duyarak biliyorum.
Ya bahsettiğin kişi adamın yakın arkadaşı. Sınırsız güveni hak edecek ne yapıyor bu şahıs? Önyargı dediğin şeyin tecrübe olduğunu anladığın gün umarım çok geç olmaz her şey için.

Uzun uzun yazma yav. Anladım ben seni. Adama git açıl da rahatla. Senin rahatlaman gerek bir an önce, çok belli .

25 yaşında hayatının baharında 47 yaşında biriyle ne yapacaksın? Evlendin diyelim. Ne gibi bir hayat bekliyorsun? Sen koşarken o yürüyecek beraber çıktığınız o yolda. Çok yanlış yaparsın dicem ama adam sana zaten evladım diyerek yaklaşmış. En doğrusu da bu.

Allah aşkına, tipi olmayan, ahım şahım maddiyatı olmayan, 47 yaşında bir adamın nikahını aşıp napacaksa artık, neyin hırsı bu, ne uğruna yani?

Bu konuyu açan kişi büyük ihtimal dernek/vakıf tarzı bir şeye dahil sülalesiyle beraber. Benim bu çevrelerden birinde arkadaşlarım vardı. Bunlar birbirlerinin her şeylerini biliyorlardı. Kim ayrıldı/boşandı vs çünkü hep beraber hareket ediyorlar. Belirli mekanlardalar zaten, farklı çevre görmüyorlar. Buralardaki kızlar erkeklerin hepsine "evlenilecek erkek" gözüyle bakıyorlar. Yaşı/mesleği/daha önce boşanmış olması önemsiz. Ben bunlarla üniversitede denk gelmiştim. Ben bu konuya yazılanlardan daha şok edici şeyler duymuştum.

Sokaktan geçen sıradan çevresi olan herhangi bir insanın ailesi gidipte 25 yaşındaki genç kıza, iş yerinden tanıdıkları herifin seks hayatına kadar anlatmaz.

Adamın can dostu sizin neyiniz oluyor ? Nasıl pis bir muhabbettir bu. Adam size can dostunun yatak hayatını anlattı; siz de can kulağıyla dinlediniz yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…