22 yaşında 9 Aylık evliyim boşanmak doğru bir karar mı?

Her kapıda yatana inanmamak lazım.Sinirlarıni aşan bi kadını evlilige ikna etmiş. Şimdi de hödükçe davranıyor.Dönüşü yok gıbi davranma.Bu evlilik olmamiş.Daha çok mutsuz olursun.Cinsel anlamda da bi mutluluk,heyecan göremedim.Tam olması gereken zamanlar halbuki.

Bu yoruma herkes dislike atmış ama bence olayın özeti budur

Sen %100 haklısın bu adamla Ömür geçmez hödüğün teki zaten siz yeni evlisiniz nasıl ilişkiye girmiyor nasıl istemiyor demek ki bunun altında başka sebepler var cinsel problemler sorunlar bilemiyorum artık her şey olabilir daha açık konuşmayacağım ama senin de yaptığın bir hata var anneni mi daha çok seviyorsun beni mi derken bu çok saçma bir soru olmuş aynı soruyu onu sana sorduğunu düşün ikisi arasında kıyaslama yapamazsın çünkü anne Seni doğuran insandır onun sevgisi sevgilerin en yücesidir çok farklıdır kimseyle kıyaslanamaz ne kardeşle ne baba ile bırak eşi yani onuda yaşin kucuk cocukluguna veriyorum. Ama akşam seni bırakıp çıkmalar yani aile kavramının farkında değil kendi dünyasında yaşıyor evlilik bu şekilde olmaz evlilik bu çok farklı bir şey yani o farklı bir kafada ailenle konuş sorunlarını ailene de anlat herkes baksın kendi yoluna kimse kimsenin kölesi değil Annesi baksın ona kimse de çekmez zaten bu adamı

Bu yoruma herkes dislike atmış ama bence olayın özeti budur

+1. ben 27'yim, şimdi evlensem çocuk gelin gibi hissederim. daha yapacağım o kadar çok şey varmış gibi geliyor ki, evlilip top 50'ye bile giremez, 100'ü zorlar. ortalama ömür 88 yılken 25 yaş bile çok erken geliyor.

canım bana darilma ama bu adam seni sırf annesi hadi artik evlen dediği için almış sevdiğinden değil...hatta belki de annesi seni uygun bulup "bunu ikna et" dedigi icin sen karısı oldun, o kadar kisa surede evlenmişşin ki zaten tanıman mümkün degilmiş, adam değişmemiş yani hep böyleymiş hep de böyle kalacak, abla tavsiyesi istersen sakın hamile kalma ve boşan derim, evlilik boyle birsey degil çunkü

23 yaşındayım 24e az kaldı. Ders çalışmaktan erkek sinekle bile karşılaşmıyorum çünkü işimi elime almam lazım. İlerde özgürce gezmem tozmam lazım bir daha 20li yaşlarım gelmeyecek. Evlilik basit bir şey değil tam tersi büyük bir kumar.

Abla ben de artık öyle düşünüyorum ben 22 yaşındayım o 24 sevgimi belli edemiyorum diyor ama nişanlıyken gayet ediyordu bana kurban olduğum diyerek hitap ederdi çok güzel bir kalbi vardı nereye gitti nasıl oldu aklım almıyor. Görüyorum babası da bu şekilde davranıyor annesine belki aileden gördüğü bu.. Ama ben onun annesi değilim... Şimdi böyle yazdım vicdan azabı çekiyorum çünkü 9 ayın 1 ayı da olsa mutlu etti beni. Rabbim hepimizi değer bilen insanlarla karşılaştırsın inşaallah.. Çok teşekkür ederim herkese güzel yaklaşımları için..

Hiç uğraşma. Genceciksin. Bas tekmeyi dön evine. Elin manyağı sana mi kaldı. Ailen Arkandaysa düzeltecek diye 1 gününü bile harcama. Hayatına yazık canım. Zararın neresinden dönsen kardır

Günümüz şartlarında bir erkeğin 24 yaşında evlenmesi offf ya cok tutucu ailemi aile yapisi? Genelde onlar bir an evvel kız olsun erkek olsun baş gözetmeyi seviyor çünkü ama sonlarida husran. bak benim gibi 30'una kadar evlenmeyeceksin En güzeli o

Hiç uğraşma. Genceciksin. Bas tekmeyi dön evine. Elin manyağı sana mi kaldı. Ailen Arkandaysa düzeltecek diye 1 gününü bile harcama. Hayatına yazık canım. Zararın neresinden dönsen kardır
İnsan mutlu olmak için evlenir, ilgi görmek ister, sevildiğini hissetmek ister, bunların hiçbiri yok gibi, kendine bu zulmü yaptırma, kimsenin hakkı yok buna. Annen baban senin senin gözünün içine bakarken yanlış seçimle hayayına aldığın adama ezdirme kendini sakın. Boşanmak ayıp değil, mıtlu değilsen ki değilsin, yaşında çok küçük,ailen de arkandaysa 1 dk bile durma, bu şekilde ömür geçmez kuzum.

Senin adına gerçekten çok üzüldüm fakat artık eşinin gözünü korkutman gerekmiyor mu ona yokluğunu değerni bildirmen gerekiyor çünkü bellikş o bilmiyor yani söylick çok bişey bulamadım senin adına çok üzüldüm Allah yardımcın olsun

tek hataniz anneni mi cok seviyorsun beni mi diye sormak. O anne siz essiniz.. kuma degilsiniz. ikinizin de yeri ayri.

Ayaginin altina kurban olurum diye seven anne olursa tabi kucuk daglari yaratmis gibi davranir.

Esinize cok cok kizdim. Duzelseniz bile en tatli zamanlarinizi ziyan etmis olacak.

Duzelmez, adam olmaz bir tip gibi geldi bana. Cok gonlunde yoksa acima ayril derim ben. Hele cocuk olmadan.

Benim düşüncem aslında bu yönde.. Nişanşıyken bir kere kötü bir durum yaşamıştık ve ben yüzüğümü çıkarmıştım 3 gün boyunca sabahtan akşama kadar yanımdan ayrılmamıştı ve sonrasında da aylarca.. Eğer ben gidersem geri gelmem için çaba sarfeder mi tam olarak onu bilemiyorum işte. Çabasından ziyade davranışları düzelir mi bilmiyorum.. Gerçi artık düzelse de düzelmese de farketmez düzelirse iyi olur düzelmezse ikimiz de kendi yolumuza bakarız..

Aceleniz neydi gerçekten 4 şudur tanıdığını adamla 3 ayda nişanlanıp 6 ayda evlenmişsiniz. Üstüne evliliğimiz otursun, birbirimizi tanıyalım, bakalım bu evliliği yürütebilir miyiz demeden hemen çocuk istiyorsunuz. Yaş 22. Alelacele tanımadan etmeden evlendiğiniz için böyle bir sürprizle karşılaşmanız normal. Kimseyi eşiniz bile olsanız beni mi seviyorsun anneni mi diye sorgulamayın. Maksimum 2 yıldır tanıdığı sizi bir deftere imza attınız diye minimum 20 yllık annesinden çok sevecek hali yok. Eşim beni göndermiyor ne demek ayrıca? Bir yere gidip gitmemenizin eş onayına tabi olduğu bir evliliği sırf dul olmamak adına sürdürmek istiyor musunuz? Siz dul değil bekar olacaksınız, dul eşi ölen insana denir. Önce siz bu psikolojiden çıkın kendinizi öyle görmeyin ki insanlar da öyle görmesin

Bende onu demeye çalışıyorum işte gidecek adamın düzeldğne tam inancak ki dönecek yoksa gittiği yerde kalacak çünkü doğruyu bulmuştur o zaman

Evet öyleler ama eşim hiç düşünmüyormuş evlenmeyi tüm ailesi öyle söylemişti bana onu ikna edemiyorduk seni tanıyana kadar diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…