22 yaşında 9 Aylık evliyim boşanmak doğru bir karar mı?

Merhaba arkadaşlarım ablalarım.. yardımınıza çok ihtiyacım var. Biraz uzun oldu ama nolur okuyun yardımcı olun bana.. Eşimle Eylül ayında tanıştık 4 aylık yalvarma, peşimden koşma kapımın önüne gelip bekleme ağlama sonucunda Aralık ayında hayatıma kabul ettim. Sevgili olduk Martta nişanlandık ve Eylül'de evlendik. O kadar çok sorunum var ki. Yüz yüze tartışamıyoruz en ufak suratım düşsün benden çok o surat asıyor. Günlerce konuşmasam günlerce konuşmuyor. Nişanlıyken hep çocuğumuz olsun hemen derdik evlendikten sonra biraz bekleyelim zamanı var demeye başladı 9 aydır bekliyorum. Normalde kadın istemez erkek ister bebeği ama ben çok istediğim halde kabul ettiremedim. Doğal olarak benim de hevesim kaçtı zaten bu durumdayken bebeği düşünmek istemiyorum. Ben çok bakımlı biriyim kişisel temizliğime her zaman çok dikkat ederim. hatta ilk nişanlandığımızda kimse yakıştıramamıştı bizi eşimin zengin vs. Olduğunu düşünmüşlerdi. Yoksa ona bakmayacağımı söylüyorlarmış arkamdan. Biraz özel ama 1 buçuk 2 ayda bir ilişki yaşıyoruz o da ben yanıma yaklaşmadığın için gururum inciniyor diye üzülüp ağlayıp kavga çıkardıkran sonra oluyor. Evlendiğimizden beri bir kere gelip sarılıp öptüğünü bilmiyorum. Ben yaklaşınca şakayla karışık git yaa bi dur vs. Sözler ediyor sanki kadın gibi naz yapıyor itiyor beni. Zoruma gidiyor uzaklaşıyorum. Bu arada defalarca konuştum bunları bana karşı biraz ilgili ol biraz sevgi göster diye. Benim adım evde "hişt, kız, aloooo" bu şekilde çağırılıyorum. Ben ona aşkım hayatım canım derken. Tabii ki evlilik bu nişanlılık gibi olmaz diyeceksiniz ama daha 1 yıllık bile evli değiliz ki.. Ben hayat dolu bir insanımdır her zaman enerji doluyumdur. Ama artık içimde o enerji, istek mutluluk yok. Bu evde sadece temizlik, yemek, çamaşır bulaşık yıkamak için varmışım gibi geliyor artık. Evden çıkmıyorum psikolojim altüst oldu. Sürekli azar işittiğim için o psikolojiye kapılmışım kendi ailemle görüştüğümde sürekli babam birşeylere kızacak sanıyorum anne hadi babam kızmasııın diyip durduğum için annem anladı burada çok ezildiğimi. Çok ağladı. Yaptığım yemeklere ben de dahil herkes bayılırken o sürekli kusur buluyor. Bir bardak suyunu dahi mutfaktan gelirken bile kendi almıyor. Her sabah 7 de uyandırıyorum işe gitmesi için zar zor işe gönderiyorum. (çalışmayı sevmiyor) o gittikten sonra uyuduğum zaman kızıyor. Ben çalışıyorum sen uyu anca diye. Çalışmak istiyorum izin vermiyor. akşam gelip yemek yedikten sonra beni evde tek başıma bırakıp arkadaşlarıyla dışarı çıkıyor. Geldiğinde de uykudan gözlerini açamıyor sırtını dönüp uyuyor düğün gecesi hariç bir kere uyurken sarıldığını bilmem. Evde sıkılıyorum diyorum sıkılıyorsan annemlere git diyor çok iyi anlaşıyorum eşimin ailesindeki herkesle ama oraya gittiğimde akşam yemeğe kendisi de oraya geliyor ve kayınvalidem eşimin dizinin dibinden ayrılmıyor , sanki onun eşi oymuş gibi davranıyor eşime ayağının altına kurban olduğum diye hitap ediyor ve o da annesine her gün daha da aşık olduğunu söylüyor. Anneni mi çok seviyorsun beni mi diye şakayla karışık sorduğumda annemi seviyorum tabiki sorman hata diye bir cevap aldım. Aynı zamanda benim ailemde sürekli kusur arıyor. Onlarla beni bir yere göndermiyor ablama gelinlik ve ev eşyası almaya gidilecek iki kardeşiz benden başka kardeşi yok beni istedi yanında ve beni de çağırdılar. O kadar doldum ki artık ne yapacağımı bilmiyorum. Eğer oraya da göndermezse kalbimden geçen tek şey eşyalarımı toplayıp ailemin evine dönmek. Annem az buçuk biliyor bu yaşadıklarımı kapımız her zaman açık sana dedi. Sizce ne yapmalıyım her yolu denedim herşeyi yaptım ama bir türlü mutlu olamıyorum düzelmiyor durumlar. Ayrılırsam herkesin bana bakışı farklı mı olur dul diye? Ya da pişman olur muyum sizce? Lütfen yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var bitik durumdayım artık...
canımı en cok acıtan şey , bu adamın herkese verecek sevgisi var ama o sevginin kırıntısını bile sana gostermemesi....
ne yapmış olabilir sin ki bunları yaşatıyor. Tabiki hiçbir şey...Annesne karısıının onunde böylehitap eden adam , sanki bişeyler anlatmaya çalışıyor. Sevgim var ama sana yok gibi... çokk takıldım işin o kısmına ..
İyi madem annesine aşık mış senin gördüğün tüm işleri annesi görsün . aynen böyle söyle ona ...
Hiçbişe düşünme ne etraftakı sorgulayıcı bakışları ne ayrılmış olmayı .. Emin ol ailenin evinde dama mutlu olacaksın. Kader de geç çok zor biliyorum ama çocuk da yokken o mutszlgu sonlandırmak senin elinde...

Forumda ayrıl dediğim sayılıdır. !Ayrıl! Ayrıl! Ayrıl! Daha yaşın çok küçük. Kendini heba etme. Adam adam olamamış bu çok açık. Sen sabrettikçe daha da kötü olacak.

Aceleniz neydi gerçekten 4 şudur tanıdığını adamla 3 ayda nişanlanıp 6 ayda evlenmişsiniz. Üstüne evliliğimiz otursun, birbirimizi tanıyalım, bakalım bu evliliği yürütebilir miyiz demeden hemen çocuk istiyorsunuz. Yaş 22. Alelacele tanımadan etmeden evlendiğiniz için böyle bir sürprizle karşılaşmanız normal. Eşim beni göndermiyor ne demek ayrıca? Bir yere gidip gitmemenizin eş onayına tabi olduğu bir evliliği sırf dul olmamak adına sürdürmek istiyor musunuz? Siz dul değil bekar olacaksınız, dul eşi ölen insana denir. Önce siz bu psikolojiden çıkın kendinizi öyle görmeyin ki insanlar da öyle görmesin
Yaşadığım çevreden ötürü bu şekilde konuşuyorum. Evet bazı konularda acele etmiş olabilirim ama aşık olduğumu düşündüm çevremde benim yaşımda evlenip çok mutlu olan, hatta çocuk sahibi olan arkadaşlarım var. Onların da sorunları var tabiiki ama bir yerden yıkan eşleri bir yerden yapıyor.. Ben çok bekledim yapıcı bir hareketi olsun diye tek yaptıpı şey gönlümü hoş tutmak için eve gelirken marketten bana çikolata dondurma vs. Alması..

Merhaba arkadaşlarım ablalarım.. yardımınıza çok ihtiyacım var. Biraz uzun oldu ama nolur okuyun yardımcı olun bana.. Eşimle Eylül ayında tanıştık 4 aylık yalvarma, peşimden koşma kapımın önüne gelip bekleme ağlama sonucunda Aralık ayında hayatıma kabul ettim. Sevgili olduk Martta nişanlandık ve Eylül'de evlendik. O kadar çok sorunum var ki. Yüz yüze tartışamıyoruz en ufak suratım düşsün benden çok o surat asıyor. Günlerce konuşmasam günlerce konuşmuyor. Nişanlıyken hep çocuğumuz olsun hemen derdik evlendikten sonra biraz bekleyelim zamanı var demeye başladı 9 aydır bekliyorum. Normalde kadın istemez erkek ister bebeği ama ben çok istediğim halde kabul ettiremedim. Doğal olarak benim de hevesim kaçtı zaten bu durumdayken bebeği düşünmek istemiyorum. Ben çok bakımlı biriyim kişisel temizliğime her zaman çok dikkat ederim. hatta ilk nişanlandığımızda kimse yakıştıramamıştı bizi eşimin zengin vs. Olduğunu düşünmüşlerdi. Yoksa ona bakmayacağımı söylüyorlarmış arkamdan. Biraz özel ama 1 buçuk 2 ayda bir ilişki yaşıyoruz o da ben yanıma yaklaşmadığın için gururum inciniyor diye üzülüp ağlayıp kavga çıkardıkran sonra oluyor. Evlendiğimizden beri bir kere gelip sarılıp öptüğünü bilmiyorum. Ben yaklaşınca şakayla karışık git yaa bi dur vs. Sözler ediyor sanki kadın gibi naz yapıyor itiyor beni. Zoruma gidiyor uzaklaşıyorum. Bu arada defalarca konuştum bunları bana karşı biraz ilgili ol biraz sevgi göster diye. Benim adım evde "hişt, kız, aloooo" bu şekilde çağırılıyorum. Ben ona aşkım hayatım canım derken. Tabii ki evlilik bu nişanlılık gibi olmaz diyeceksiniz ama daha 1 yıllık bile evli değiliz ki.. Ben hayat dolu bir insanımdır her zaman enerji doluyumdur. Ama artık içimde o enerji, istek mutluluk yok. Bu evde sadece temizlik, yemek, çamaşır bulaşık yıkamak için varmışım gibi geliyor artık. Evden çıkmıyorum psikolojim altüst oldu. Sürekli azar işittiğim için o psikolojiye kapılmışım kendi ailemle görüştüğümde sürekli babam birşeylere kızacak sanıyorum anne hadi babam kızmasııın diyip durduğum için annem anladı burada çok ezildiğimi. Çok ağladı. Yaptığım yemeklere ben de dahil herkes bayılırken o sürekli kusur buluyor. Bir bardak suyunu dahi mutfaktan gelirken bile kendi almıyor. Her sabah 7 de uyandırıyorum işe gitmesi için zar zor işe gönderiyorum. (çalışmayı sevmiyor) o gittikten sonra uyuduğum zaman kızıyor. Ben çalışıyorum sen uyu anca diye. Çalışmak istiyorum izin vermiyor. akşam gelip yemek yedikten sonra beni evde tek başıma bırakıp arkadaşlarıyla dışarı çıkıyor. Geldiğinde de uykudan gözlerini açamıyor sırtını dönüp uyuyor düğün gecesi hariç bir kere uyurken sarıldığını bilmem. Evde sıkılıyorum diyorum sıkılıyorsan annemlere git diyor çok iyi anlaşıyorum eşimin ailesindeki herkesle ama oraya gittiğimde akşam yemeğe kendisi de oraya geliyor ve kayınvalidem eşimin dizinin dibinden ayrılmıyor , sanki onun eşi oymuş gibi davranıyor eşime ayağının altına kurban olduğum diye hitap ediyor ve o da annesine her gün daha da aşık olduğunu söylüyor. Anneni mi çok seviyorsun beni mi diye şakayla karışık sorduğumda annemi seviyorum tabiki sorman hata diye bir cevap aldım. Aynı zamanda benim ailemde sürekli kusur arıyor. Onlarla beni bir yere göndermiyor ablama gelinlik ve ev eşyası almaya gidilecek iki kardeşiz benden başka kardeşi yok beni istedi yanında ve beni de çağırdılar. O kadar doldum ki artık ne yapacağımı bilmiyorum. Eğer oraya da göndermezse kalbimden geçen tek şey eşyalarımı toplayıp ailemin evine dönmek. Annem az buçuk biliyor bu yaşadıklarımı kapımız her zaman açık sana dedi. Sizce ne yapmalıyım her yolu denedim herşeyi yaptım ama bir türlü mutlu olamıyorum düzelmiyor durumlar. Ayrılırsam herkesin bana bakışı farklı mı olur dul diye? Ya da pişman olur muyum sizce? Lütfen yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var bitik durumdayım artık...
Canım öncelikle bir iki sayfayı okudum yazdıkların çok ama çok üzücü gerçekten hata arıyorsan kendinde de aramalısın bu hayattaki özgürlüğünü kimse elinden alamaz vermemeliydin diyorsun ki ablamla gitmeme izin verirmi nasıl alıştırdın kendini resmen ona bağımlı olduğunu hissettirmissin kusura bakma ama ne ekonomik ne sosyal ne bireysel bi özgürlüğün kalmamış sen önce kendini bul sonra evliliğe bakarsın ama bu adamla da çok zor hiç kaybetme korkusu yok umarim hersey istedigin gibi olur yasin daha cok genc kocaman bi hayat var önünde önemli olan sensin bunu hiç unutma nasıl mutlu olacaksan öyle yaşa.

canımı en cok acıtan şey , bu adamın herkese verecek sevgisi var ama o sevginin kırıntısını bile sana gostermemesi....
ne yapmış olabilir sin ki bunları yaşatıyor. Tabiki hiçbir şey...Annesne karısıının onunde böylehitap eden adam , sanki bişeyler anlatmaya çalışıyor. Sevgim var ama sana yok gibi... çokk takıldım işin o kısmına ..
İyi madem annesine aşık mış senin gördüğün tüm işleri annesi görsün . aynen böyle söyle ona ...
Hiçbişe düşünme ne etraftakı sorgulayıcı bakışları ne ayrılmış olmayı .. Emin ol ailenin evinde dama mutlu olacaksın. Kader de geç çok zor biliyorum ama çocuk da yokken o mutszlgu sonlandırmak senin elinde...
İlk zamanlar zor geçecek biliyorum ama sonrası benim için çu an bulunduğum durumdan daha aydınlık ona eminim.. Bana ben sana olan sevgimi belli edemiyorum diyor belki benim de içimde sana karşı kelebekler uçuşuyordur diyor. Ama ben buna dair tek bir davranış göremedikten sonra ne fayda.. Belki ayrılık kararım gözünü korkutur eski hallerine geri döner. Çünkü arkadaşıyla konuşurken uzaktan kulak misafiri oldum arkadaşı sevgilime hediye alacağım diyor eşim hediye falan alıştırma daha sonra napsan yaranamazsın öyle alışırsa diyor. Yani diyeceğim şu; karıya çok yüz verme tepene çıkar düşüncesini sokmuşlar kafasına anladığım kadarıyla.

Yaşadığım çevreden ötürü bu şekilde konuşuyorum. Evet bazı konularda acele etmiş olabilirim ama aşık olduğumu düşündüm çevremde benim yaşımda evlenip çok mutlu olan, hatta çocuk sahibi olan arkadaşlarım var. Onların da sorunları var tabiiki ama bir yerden yıkan eşleri bir yerden yapıyor.. Ben çok bekledim yapıcı bir hareketi olsun diye tek yaptıpı şey gönlümü hoş tutmak için eve gelirken marketten bana çikolata dondurma vs. Alması..

Ben sizin yaşınızda evlenip gerçekten mutlu olan sadece istisna insanlar gördüm. Yaşınız itibariyle evlilik sorumluluğu üstüne çocuk sorumluluğu çok ağır. Dahası insanın karakterinin en çok değişime uğradığı dönemlerdesiniz. Lise bittiği gibi evlenen arkadaşlarım hep boşandı çünkü beğeni, beklenti, istekler değişiyor. Eşiniz kaç yaşında bilmiyorum ama zaten geç olgunlaşıyorlar. Eşinizin yapıcı bir hareketi de olsa bu saatten sonra bence bir faydası olmaz zira karakterinde sıkıntı var. Daha büyümemiş ve evlilik sorumluluğunu kaldırabilecek biri değil.

Ben sizin yaşınızda evlenip gerçekten mutlu olan sadece istisna insanlar gördüm. Kimsenin evinin içini bilemezsiniz. Yaşınız itibariyle evlilik sorumluluğu üstüne çocuk sorumluluğu çok ağır. Dahası insanın karakterinin en çok değişime uğradığı dönemlerdesiniz. Lise bittiği gibi evlenen arkadaşlarım hep boşandı çünkü beğeni, beklenti, istekler değişiyor. Eşiniz kaç yaşında bilmiyorum ama zaten geç olgunlaşıyorlar. Eşinizin yapıcı bir hareketi de olsa bu saatten sonra bence bir faydası olmaz zira karakterinde sıkıntı var. Daha büyümemiş ve evlilik sorumluluğunu kaldırabilecek biri değil.
Eşim de 24 yaşında. Evet maalesef öyle. Annesine bu durunları anlattığımda kızım en azından içkisi kumarı dövmesi sövmesi yok diyor.. Kendi aileme anlatsam kıyamet kopar. Verdiğim karar belli benim aslında sadece cesaret alabilmek adına açmışım konuyu şu yorumları görünce onu anladım.

Bu kadar aşkla evlenen bi adamın sadece düğün gecesi sarılması ve bi daha sarılmaması.. Tuhaf. O gece onu incitecek bişey yapmış olabilir misiniz

Cıvıl cıvıl enerji dolu olduğunu söyledin. Böyle bir adamla bir ömür geçmez. Tabi konuş önce ama böyle bir adamın lafla düzeleceğini sanmıyorum.
Boşanırsan da kimse arkandan bir şey söyleyemez. Söylememeli de.

Sen çalışmak istemene rağmen eşin bunu engelliyorsa bu büyük bir sorun. Özgürlüğünü kısıtlıyor resmen.

Evdeki bütün işler de sana kalmış. İş bölümü olmalı. Suyunu bile ayağına sen götürüyormuşsun. Olmaz öyle.

Ablam dinle beni. Annemle babamdan biliyorum. İkisi de birbirine çok aşıktı ama annem konuşmayı sever, enerjiktir. Dopdoludur. Babam da tam tersi çok konuşmayı sevmez. Durgundur. Annemi çok severdi ama çok sık kavga ederlerdi. Şimdi çok şükür daha iyiler.
Ama sen bu adamı sevmiyorsan hiç çekilmez canım.

Seviyorsan dahi sorgula lütfen. Böyle yürümez.

İlk zamanlar zor geçecek biliyorum ama sonrası benim için çu an bulunduğum durumdan daha aydınlık ona eminim.. Bana ben sana olan sevgimi belli edemiyorum diyor belki benim de içimde sana karşı kelebekler uçuşuyordur diyor. Ama ben buna dair tek bir davranış göremedikten sonra ne fayda.. Belki ayrılık kararım gözünü korkutur eski hallerine geri döner. Çünkü arkadaşıyla konuşurken uzaktan kulak misafiri oldum arkadaşı sevgilime hediye alacağım diyor eşim hediye falan alıştırma daha sonra napsan yaranamazsın öyle alışırsa diyor. Yani diyeceğim şu; karıya çok yüz verme tepene çıkar düşüncesini sokmuşlar kafasına anladığım kadarıyla.
ya onunla bunları konusmalısın net bi şekilde . ben senden sevgini istiyorum annene verdigin sevgini 10 da birni veremıyosan bende gidim aılemden sevgi göreyim . senden göremedigim sevgiyi onlardan gormye gidiyorum de bakalım neelr olacak .yani konuları saptırmadan istdigin tek seyin ilgi ve sevgi oldugunu ama veremıyorsada onune bakcagını falan. Kimsevazgecilmez dedğildir bunu bilmeli....

Canım yaşadıkların çok üzücü hiçbir kadın böyle davranışı haketmiyor ve evliliğinizin ilk yılı.. bende 7 aylık evliyim evet benimde kayınvalide yüzünden çok kavgam oldu ama gelip sarılmasını öpmesini hediyeler almasınıda bildi.. sizin eşiniz çok dengesiz ve merhametsiz anladığım kadarıyla. Daha çok gençsin bakımlıyım neşeliyimde diyorsun neden bu adamı ömür boyu çekesin ki eskidendi boşanana kötü bakmalar (ne yazıkki) kötü bir tecrübe olarak gör ve yoluna devam et bu adam değişmez ve lütfen çocuk yapma🙏 Çok üzülüyorum böyle kızların kötü adamlara denk gelmelerine

Ayril bebegim ,daha cocuk sayilursin,bu eziyete degervmi ,birak kalsin tek basina ,koca gormemissin ki kahrını cekeceksin

22 yaşındasın. Tanıştığınızda 20, evlendiğinizde 21 yaşında olduğunu hesap ediyorum. 1 sene içerisinde tanışma, sevgililik, nişan, düğün. Ne diyim arkanızdan atlılar geliyordu herhalde.
23 yaşındayım. İlişkim yok. BDV sağolsun kendimi evde kalmış kız kurusu gibi hissetmeye başladım artık. :KK53:
Annesine bu durunları anlattığımda kızım en azından içkisi kumarı dövmesi sövmesi yok
Klasik boşanmama bahanesi. Allah yardımcın olsun.

Ya kötü bir şey de demek istemiyorum. Gerçekten niyetim kırmak değil ama nereden buldun bu hanzoyu? Kabus gibi bu adamla yaşanır mı? Cinsellik yok, saygı yok, sevgi yok. Eee ne yapıcan bu adamla evli kalıp çocuk yapıp? Daha çok gençsin zaten.

Yani insanlara boşan ayrıl demeyi sevmiyorum burda ama okurken içim sıkıldı bence önce bir sesini yukselt derim yani bağır çağır değil ben boyle istiyorum demekten kararlı olmaktan alttan almamaktan bahsediyorum kizarsa kızsın sen de kız biraz dis göster bakalım ne tepki alacaksın ezilmeye müsait olanı ezen çok olur çünkü

Şu anda 22 yaşında, çok genç, neşeli, hevesli, bakımlı bir kızsın. Bu adamla 30 una geldiğinde için geçmiş, babaanne gibi hisseden, ve geçmişinde bir sürü hevesi içinde kalmış bir kadın olarak bulursun kendini. Çocuk düşünme bu süreçte. Ailene de danış çok iyi düşün. Dul kadın diye bir şey yok. Arkandan laf söyleyecekler, sen üzülüp ağladığında asla yanında olmayacaklar. O sebeple hiç başkaları ne der diye düşünme.

Evlilik nişanlılık gibi degil ne demek 6yildir evliyim esimle sevgili gibi mesajlariz markete bile çıksa liste verdiğim halde 3 kere arar ana kuzusu edinmişsin bide orasi var hadi sarlmadan uyunurda cinsel isteksizlik ne demek yahu genelde adam kovalar kadin kaçar ailen kucak açıyorken ve çocukta yokken yol yakınken dön derim oyle hayat geçmez 6 yıl icinde bi cok kavgam olmuştur birinde bile dönüp barisalm dememisimdir birak adam senin peşinden kossun

Bak güzelim, şu an için şansın var. Hamile kalmadan boşa şu adamı yoksa hayatın kayacak.
2 ayda anca ilişki oluryormuş, çooooook yüksek ihtimalle kocan olacak denyonun cinsel sağlığında problem var ya da eşcinsel, seni de çevreye karşı paravan niyetine kullanıyor, aklın varsa pazartesi eşyalarını toplayıp çekip gidersin ailenin yanına.

Adam gay midir nedir anlamadım. Paravan evlilik mi yapmış ne bileyim? Böyle kalaslar genelde seks konusuna gelince istekli oluyor. Bunda o da yok.

Ayrılacağını düşünmüyorum. Adam asla düzelmez. Evli kalırsan Allah korusun ama bol hastalıklı, ezik ve yaşlı bir kadına dönüşeceksin. Annen olsam eve gelir o hanzorun canına okur, kızımı alır dönerdim.BOŞANMALISIN! ACİL!

22 yaşında evlenmeniz yanlış. Daha ergenlikten bile yeni çıkmış genç bir kadınsınız. Hayata dair deneyimleriniz çok az, o yaşta insanlar ne istediğine bile karar veremezken evlenmek doğru değil. Çocuk yapmayın, çocuk sorunları düzeltmez, onun yerine bir evlilik terapistine danışın. Sağlıklı bir genç birey olarak sağlıklı bir cinsel hayata, saygı görmeye ve geleceğinizi planlamaya ihtiyacınız var. Tekrar ve tekrar yazıyorum bir terapiste danışın.
Bence burda cevap olarak yöneltmeniz gereken 22 yaşında evlenmiş olması olmamalı. Yanlış veya doğru olduğunu yargılamak bence çok absürt.

X