Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Korkuyorum kürtaj ismi bile korkutuyor içimi kazıyacaklar gibi , görcem birde , kafamda şekillendirince çok korkuyorum.. birde hastanede mi yatıyorum bir gün ?
Aslında korkacak bi durum yok canım acı hissetmiyorsun gözlem altında kalıyorsun bi müddet bu kadar

Kızlar bişi sormak istiyorum; göğüs acınız ağrınız nasıl? Böyle çok şiddetli bir şekilde mi yoksa normal dokununca hassasiyet mi hissediyorsunuz?

tubaslk tubaslk
Bir hafta da iki gün arayla ikizleri erken doğum yaptım. Sonrada kürtaj kürtaj çok rahattı onca yaşadığımdan sonra. Hatta kanamadan da rahatliyorsun

Vakumlu küretaj nasıl diğeri gibi rahim duvarı kazınmıyor mu
hayır şırınga gibi bi şey var biraz büyük. sizi bayıltıp vakumla içinizden çekip alıyorlar. yani öyle kazıma vs o tarz bi işlem değil. ertesi gün kontrole gidiyorsunuz bakıp kontrol ediyorlar. 1 hafta sonrada tekrar ultrason bakıyorlar kalıntı vs var mı diye o kadar. yani güvenilir bir yöntem gözünüzü kapatıyorsunuz açıyorsunuz herşey bitmiş. uyutuyorlar sizi.

Korkuyorum kürtaj ismi bile korkutuyor içimi kazıyacaklar gibi , görcem birde , kafamda şekillendirince çok korkuyorum.. birde hastanede mi yatıyorum bir gün ?
Kuzum oncelikle gecmis olsun🙏🏻 En acisiz sancisiz sekilde bitsin gitsin insallah sagliksizsa dedigin gibi. Yani acikcasi benim sana tavsiyem baska bir doktora gorunmen ve eger uygunsa ilacli ya da kendin bekleyerek dusurmen. Inan ben Turkiyedeki doktorlarin cogunun ozellikle devletin kurtaja insanlari yonlendirdigini dusunuyorum. Gecen ay Turkiye ziyaretimde kimyasali ogrendigimde devlet hastanesinde kadin doktor bana kurtaj icin yatis yapilmasi dedi, ozeldeki bir baska doktor kanama gelir bekleyin dedi. Cahil olsaydim ve baska sansim olmasaydi kesinlikle kurtaj yaptiricaklardi bana dusun. Yurtdisinda 12 haftalik dusuk bile yapicak olsan seni ilacla dusuk yaptiriyolar tabi once bi bes alti gun kanamanin gelmesini bekliyolar. Gelmezse ilacla, eger ilacla dusuk yaptiginda icte parca kalirsa ancak kurtajimsi birsey yapiliyor. Sana tavsiyem kanaman agrili ve siddetliyse beklemen kendi kendine dusecektir. Bence bi 3-4 gun daha bekle. Buyuk parcalar dusuruyor olman lazim tamamlanmasi icin

içinizi kazımayacaklar. vakumla çekip alacaklar içinizden. zaten sizi uyutuyorlar uyanınca her şey bitmiş oluyor. parçayı patolojiye gönderiyorlar siz bi şey görmüyorsunuz. temiz ve güvenilir bir yöntem öyle kazıma vs yok asla. bi araştırın bence ben o şekilde yaptırdım. devlette kazıma, ilaç vs ağrı çekmek istemedim.

Kuzum oncelikle gecmis olsun🙏🏻 En acisiz sancisiz sekilde bitsin gitsin insallah sagliksizsa dedigin gibi. Yani acikcasi benim sana tavsiyem baska bir doktora gorunmen ve eger uygunsa ilacli ya da kendin bekleyerek dusurmen. Inan ben Turkiyedeki doktorlarin cogunun ozellikle devletin kurtaja insanlari yonlendirdigini dusunuyorum. Gecen ay Turkiye ziyaretimde kimyasali ogrendigimde devlet hastanesinde kadin doktor bana kurtaj icin yatis yapilmasi dedi, ozeldeki bir baska doktor kanama gelir bekleyin dedi. Cahil olsaydim ve baska sansim olmasaydi kesinlikle kurtaj yaptiricaklardi bana dusun. Yurtdisinda 12 haftalik dusuk bile yapicak olsan seni ilacla dusuk yaptiriyolar tabi once bi bes alti gun kanamanin gelmesini bekliyolar. Gelmezse ilacla, eger ilacla dusuk yaptiginda icte parca kalirsa ancak kurtajimsi birsey yapiliyor. Sana tavsiyem kanaman agrili ve siddetliyse beklemen kendi kendine dusecektir. Bence bi 3-4 gun daha bekle. Buyuk parcalar dusuruyor olman lazim tamamlanmis olmasi icin.

Kızlar bişi sormak istiyorum; göğüs acınız ağrınız nasıl? Böyle çok şiddetli bir şekilde mi yoksa normal dokununca hassasiyet mi hissediyorsunuz?
Benim dun gece uyurken ozellikle yanlari baya aciyordu. Sabah erken saatlerde iyice aciyor oluyor sonra daha hafifliyor. Gogus uclarim da ben dokunursam sikarsam hassas. Senin nasil?

Kuzum oncelikle gecmis olsun🙏🏻 En acisiz sancisiz sekilde bitsin gitsin insallah sagliksizsa dedigin gibi. Yani acikcasi benim sana tavsiyem baska bir doktora gorunmen ve eger uygunsa ilacli ya da kendin bekleyerek dusurmen. Inan ben Turkiyedeki doktorlarin cogunun ozellikle devletin kurtaja insanlari yonlendirdigini dusunuyorum. Gecen ay Turkiye ziyaretimde kimyasali ogrendigimde devlet hastanesinde kadin doktor bana kurtaj icin yatis yapilmasi dedi, ozeldeki bir baska doktor kanama gelir bekleyin dedi. Cahil olsaydim ve baska sansim olmasaydi kesinlikle kurtaj yaptiricaklardi bana dusun. Yurtdisinda 12 haftalik dusuk bile yapicak olsan seni ilacla dusuk yaptiriyolar tabi once bi bes alti gun kanamanin gelmesini bekliyolar. Gelmezse ilacla, eger ilacla dusuk yaptiginda icte parca kalirsa ancak kurtajimsi birsey yapiliyor. Sana tavsiyem kanaman agrili ve siddetliyse beklemen kendi kendine dusecektir. Bence bi 3-4 gun daha bekle. Buyuk parcalar dusuruyor olman lazim tamamlanmasi icin
Bende Fransadan geldim evet yurtdışında sonuna kadar bekliyorlar burda oldu bittiye getiriyorlar ama tekim moral olarakta annemlere söylemedim üzülmesinler diye , yatağıma girip suratıma yorganı çekip 5 gün uyumak istiyorum 😢😭 ikinci gün bugün adet olduğumda bile vücudum pıhtı atıyordu bence tek başıma düşürürüm ama işte emin olamadım o kadar israrcı oldu ki kürtaj için ve parça kalır vs dedi bilemedim ..

Benim dun gece uyurken ozellikle yanlari baya aciyordu. Sabah erken saatlerde iyice aciyor oluyor sonra daha hafifliyor. Gogus uclarim da ben dokunursam sikarsam hassas. Senin nasil?
Benim de aynen öyle ama tam tersi. Sabahları rahatlamış uyanıyorum korkuyorum acaba bişi mi oldu belirti mi kesildi diye sonra akşama doğru ağırlaşıyor. Ama dokunursam hassas normalde öyle rahatsız eden bir ağrı değil durup dururken; ama sanki bazı günler daha hafif gibi

Bende Fransadan geldim evet yurtdışında sonuna kadar bekliyorlar burda oldu bittiye getiriyorlar ama tekim moral olarakta annemlere söylemedim üzülmesinler diye , yatağıma girip suratıma yorganı çekip 5 gün uyumak istiyorum 😢😭 ikinci gün bugün adet olduğumda bile vücudum pıhtı atıyordu bence tek başıma düşürürüm ama işte emin olamadım o kadar israrcı oldu ki kürtaj için ve parça kalır vs dedi bilemedim ..
Kürtaj ile herşeyi temizlemiyorlar zaten bir kısmını da vücudun atması için bırakıyorlar diye biliyorum; bence doktorla karar verin mutlaka; belki başka şeylere sebep olur

Hastanede yatılmıyor bir de istersen görmezsin uyuturlar ama den bir başka doktora da gir bence belki o farklı bişi söyler benim özel hastanem ilacın yasak olduğunu söylemedi ama belki doğrudan kürtaj değil de düşüpü destekleyen başka bişi verilebilir mesela ananas düğüne sebep oluyor diyorlar ya onun gibi

İnşallah kuzum, haber ederim inşallah. Aşırı aşırı açık kahverengi gibi bir akıntıydı. Sağlık ocağından geldikten sonra da gelmiş. Ebeye sordum yerleşmedir filan normal dedi. Geçen sefer daha koyu gelmişti ama bir korkmadım değil şu an. Rızkı varsa durur yapacak bir şey yok zaten, tüm bebişlerimizin Allah a emaneti yine de🙏

Bebek beslenir her türlü senden yiyemşyorum diye dert etme kendine. Ben bugün tartıldım 71 geldi kilom ya zayıflamışım 😅
Kahverengi pek sorun değil diye okumuştum Allah korusun kanama veya pıhtılı olduğunda doktora başvurun diyorlar

Canım geçmiş olsun inşallah çabucak atlatır kendini hızlıca toparlayıp hayırlısıyla yeniden hamile kalırsın dua edicem sana 🙏🏻

Aslında korkacak bi durum yok canım acı hissetmiyorsun gözlem altında kalıyorsun bi müddet bu kadar

tubaslk tubaslk
Bir hafta da iki gün arayla ikizleri erken doğum yaptım. Sonrada kürtaj kürtaj çok rahattı onca yaşadığımdan sonra. Hatta kanamadan da rahatliyorsun

Kürtaj ile herşeyi temizlemiyorlar zaten bir kısmını da vücudun atması için bırakıyorlar diye biliyorum; bence doktorla karar verin mutlaka; belki başka şeylere sebep olur

Hastanede yatılmıyor bir de istersen görmezsin uyuturlar ama den bir başka doktora da gir bence belki o farklı bişi söyler benim özel hastanem ilacın yasak olduğunu söylemedi ama belki doğrudan kürtaj değil de düşüpü destekleyen başka bişi verilebilir mesela ananas düğüne sebep oluyor diyorlar ya onun gibi
Teşekkür ederim kızlar bilgilendirme için..

Benim dolgunluk devam ediyor onun dışında dokunursam yanlarda da uçlarda da hafif bir sızı var. Öyle aman aman bir hassasiyet acı yok yani 😅 korkmayın vücut alışıyormuş zamanla gebelik hormonlarına ben de belirtiler azalıyor mu diye sürekli stres yapıyorum

Her Allahın günü hastanedeyiz kızlar şu maymun çiçeği sizi de korkutuyor mu bir de biz okul gibi hijyenik olmayan yerlerde çalışıyoruz. Geçende de pandemi çıkmıştı hamileliğimde pandemi başında doktorla görüşüp çok yayılmadan apar topar sezaryen olmuştum bir hafta daha bekleyebileceğim halde

X