Popüler Konu 2025 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de bugun 7+1 oldum, 10. Haftada gorucem. Gecmez zaman simdi heyecanlarimiz kaygilarimiz ortak. Siz en son ne zaman gordunuz? Muaynenelerinz kac hafta arayla?

Ben iki gün önce bir kaç gün çektim mide bulantısı geçti sonra endişelenmek yerine keyfini çıkarıyorum bu günlerin

Doktoruma sorucam, hic bir ekstra testten bahsetmedi simdilik. Ama en genis dna tarama testi ne yapiliyorsa onu yaptirmak istiyorum.
Evet en genis dna taramasi fetal dna. Ve kesinlik orani %90’in uzerinde o yuzden ben onu tercih edecegim. Cunku ikili’de mesela sorun cikti allah korusun, yine fetal dna istiyo. Fetal dna’da sorun cikti diyelim (cunku tarama testi) o zaman tani koymak icin amniyosentez yapiyor.

Bende baslarda gayet normal yiyordum ama ben bayadir her gun tuketmeye calistigim icin sanırım biraz soguma yasiyorum. Sanirim bende yumurta ile vedalascam canim tekrar cekene kadar. Yagda veya haslanmis farketmiyor hepsinin kokusu beni benden ediyor. Artik yumurta yerine baska seyler dusuncem veya krep pankek seklinde tüketmeyi deneyecem

Yumurtayı haşlanmış yiyemiyorum bende kokuyor canım Kasede iyice çırpıp tereyağına döküp iyice karıştırıyorum scrambleegg tarifi gibi.
Malesef hepsinden cok rahatsiz oluyorum yaa. Su an günün alakasiz saati ama su an bile yumurta gelince aklima fena oluyorum en iyisi krep pankek vs denemek sanirim. Belki o zaman kokusunu almazsam yiyebilirim

Malesef hepsinden cok rahatsiz oluyorum yaa. Su an günün alakasiz saati ama su an bile yumurta gelince aklima fena oluyorum en iyisi krep pankek vs denemek sanirim. Belki o zaman kokusunu almazsam yiyebilirim
Bende aksam fırında mücver yaptim. İcine kirdim yumurta baska turlu bende yiyemiyorum hic degilse protein girsim vücuduma insan zorlayinca hepten tiksiniyor

Canım ben sanki yumurtadan nefret etmeye başladım. Mide bulantım başlamadı ama koku hassasiyetim başladı sanırım. 2 gündür eşime yumurta pişirirken kokusu mahfetti beni görmek istemiyorum su an

Canım bende fetal dna yaptırmayı düşünüyorum. Pazartesi kalp atışı için gidince konuşayım diyorum doktorla ne zaman vs diye bu seferde acaba çok mu erken konusunu açmış olurum diye kendime bi gülesim geliyor ama sonuçta bi daha 10. Haftada falan çağırırsa fetal DNA da sanırım o zamanlar oluyor.

İnşallah görürsünüz siz de hemen
Benim erken döllenme olmuş. Bugün kontrole gittik hatta beklenen doğum zamanı 24 Mayıs benim ama bu gidişle 19 Mayıs görünüyor dedi. Beklenen tarihi ilerideki gelişime göre değiştirebiliriz dedi. Kalp atışını bu yüzden erken duyduk sanırım :) darısı size inşallah.

Bende aksam fırında mücver yaptim. İcine kirdim yumurta baska turlu bende yiyemiyorum hic degilse protein girsim vücuduma insan zorlayinca hepten tiksiniyor
Katiliyorum canim gercekten zorlayinca iyice tiksiniyor insan dedigin gibi bende sebzelerle karistirip bisiler deneyeyim haftada bir iki kere yiyebilsem kar kardir. Su an sıfıra düştüm yiyemiyorum. Avokado yiyordum onunla da aramiz gayet iyiydi ama son 3 aydir falan hep tuketiyordum simdi onu da görünce icim bi garip oluyor. Biseylerden soguma veya yedigimi düşününce mide bulanmasi geliyor.

Az once baktim ne zaman yapiliyormus diye, 12.haftadan itibaren diyor. Yani benim en az 3 hafta daha var.

Canım ben sanki yumurtadan nefret etmeye başladım. Mide bulantım başlamadı ama koku hassasiyetim başladı sanırım. 2 gündür eşime yumurta pişirirken kokusu mahfetti beni görmek istemiyorum su an
Ayniyiz canim valla. Kokusu olsun buzdolabindaki durusu olsun gözüme cok kötü görünüyor gıcığım kendisine bende de koku hassasiyeti var birde biseyi yerken daha mesela yemekteyken bi tikanma geliyor. Halbuki daha tabagimin tamamini yiyip bitircektim diyorum ama tikaniyorum o bir noktada. 1 kasik daha yesem yediklerimi cikarcakmisim gibi geliyor bulaniyor. Mide hassasiyeti oluştu sanırım.

Ay gerçekten canım seninle varya birebir gidiyoruz önceki konuşmalarımızdan da biliyorum çünkü.
Bak söyle soylim bugün hiç bakamadım buraya arkadaşlarla buluştuk ev oturmalarımız olur bizim. Şahane sofra vardı eski ben kaç tabak neler neler her çeşit yerdim şimdi çok az kısır yedim kalktım. Canım istemiyor yani yok sanki bogazımdan gitmicek gibi

Aynen canim ya valla ayni gidiyoruz. Neyse bu garip durumlar demek ki hepimizde olabiliyormuş diye kendimizi rahatlatalim bari. Dedigin gibi aklimdan ne yemekler neler geciyor nette izledigim güzel her tarifi yemek istiyorum dün yine güzel bir yemek yapmistim canımın çektiği ama tam acaba biraz daha mi alsam tabağıma diye düşünürken bir sey oldu agzimdaki lokma büyüdü dedigin gibi sanki yutamayacak gibi oldum biraktim yemegi. Ne degisik bir sey ama ben yine de cok mutluyum bin şükür bu duygulari yasayabildigime

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…