Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

ya idrar yolu enfeksiyonu demişken, ben hiç yaşamadım bunu. Bazen idrarımı yaparken karnımda ağrı oluyor. Boşluklarımda falan böyle gaz sancısı gibi. Bu idrar yolu enfeksiyonu mu sence
Maşallah çok güzelsiniz artık herkes anlıyor göbüşler belli oluyor
Benim hala belli olmuyorrrrr karnımı tutmasam anlamıyorlar
Acaba randevu alıp senin doktora mı gitsem bayağı memnunsun bide detaylı için hangi haftaya randevu verdiler canım sana
Evet canım ikili de gittiğimde baya ilgiliydi. 19+1 haftayken vermişler yani 23 ekime canım. Almak istersen arkadaşım vasıtasıyla yardımcı olabiliriim

Ay valla bende anlamıyorum artık ama sürekli yeşil akıntı geliyor ondan anlıyorum tahlil veriyorum hep enfeksiyon çıkıyor

İlk gebeliğimde benim nerdeyse 6 aya kadar kimse anlamadı bende bayağı zayıf başlamıştım

Bizde şuan 15+6 yız

Eklentiler

• IMG_9059.jpeg
    91,5 KB · Görüntüleme: 32
Çok geçmiş olsun canım inşallah yenilenir

Merhabalar, çok kararsız kaldığım bir konuda fikrinizi almak istiyorum. 17+5 haftalık hamileyim. Tüp bebek tedavisi ile gebe kaldım ve PGT testi ile sağlıklı bir embriyo kullanıldığı için şu ana kadar hiçbir genetik test yaptırmamıştım. Yaptığımız ilk detaylı ultrasonda her şey güzel çıktı. İki gün önceki kontrolümde doktor (perinatolog) bebeğin böbreğinde birazcık büyüme gördü (bilateral pelviektazi), diğer şeyler normal. Bu durumun genetik hastalıklarla ilişkili olabileceğini bu yüzden amniyosentez önerdi. Raporda “%1 mikrodelasyonlarla ilişkili olabileceği ve ARRAY test önerildi” yazmış.

Ben de ikinci bir fikir almak için devlette kadın doğum randevusu aldım, bir hafta süreyle düşüneceğiz. Doktor çok endişelenecek bir durum değil fakat amniyosentez yapmak iyi olur dedi.

Bu konularda bilgisi olan fikir verebilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum. Siz olsanız ne yapardınız? Amniyosentez yapmayı kabul eder miydiniz? Bebeklerinize ve size sağlıklı günler dilerim

Merhaba canım, Amniyosentez de sonuç kesin çıkıyormuş ama sanırım ben riski almazdım çünkü kese delinmesi oluyormuş onunda riski var diyolar fetal dna falan olsa sonuç çıkmaz mıymış peki sordunuz mu onda risk yok çünkü bide de belki ilerleyen haftalarda belki böbrekte ki büyüme düzelir beklerdim ben çok geçmiş olsun

Bu yazıyı 2023 Aralık annelerinin sayfasından kopyaladım. İlk sayfadaki listenin başına yazmışlar. Bizde oraya yazarsak bulup ulaşması kolay olur E elektroforez
Evet, bunlari yavas yavas toplamak istiyorum. Haftaya baslarim, sizler de eksik gorduklerinizi soylersiniz, birlikte listelerimizi olustururuz

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Ben de iki gündür konuyu anlamaya çalışıyorum ve amniyosentez riskinden dolayı beni de çok korkutuyor. Sanıyorum doktor direkt tanı konulabildiği için bu testi önerdi, diğer testlerin tarama yaptığını söyledi. Umarım bekleyince bir düzelme olur ve bu teste de gerek kalmaz, bir yandan da PGT var diye hiçbir test yapmamış olmak rahatsız ediyor.

Ben de bu hafta dikkat ettim, 3 gun reformer, kalan gunler yuruyusle +0.5 kilo almisim

Allahtan ümit kesilmez canım ben çok okudum ultrasonda bi sıkıntı çıkıp sağlıklı doğan hiç stres yapma o yüzden

Allahtan ümit kesilmez canım ben çok okudum ultrasonda bi sıkıntı çıkıp sağlıklı doğan hiç stres yapma o yüzden
Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Geçen 17 haftada en çok şu durumda kendimi bir anne gibi hissettim ve zorlandım. Umarım bu güzel sorumluluğun altından en iyi şekilde kalkarız hepimiz.

Kızlar göbüşler ne güzel ya biz de 15+0 ız ben de göbek yok yani imkansız birinin hamile olduğumu anlaması üzülüyorum çıksın istiyorum hemen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…