Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar birşey soracam ya bende bugün bi şişkinlik var karnımda sanırsınız 5 aylık hamile gibi karnım böyle sancı da var açıkçası sizde de oldu mu bu süreçte böyle bir durum???
Aynı durumdayız canım normal o şişlik. Progesteron hormonu etkisiyle şişkinlik gaz vs etkileri oluyor. Adet olmuyoruz sonuçta içeride farklı şeyler oluyor :) vücut değişiyor. Tartıda mesela aynı kilodayım ama karnım benim de bayağı şiş

Aynı durumdayız canım normal o şişlik. Progesteron hormonu etkisiyle şişkinlik gaz vs etkileri oluyor. Adet olmuyoruz sonuçta içeride farklı şeyler oluyor :) vücut değişiyor. Tartıda mesela aynı kilodayım ama karnım benim de bayağı şiş
Bende de durum aynı kilom aynı ama karnım çok sis özellikle akşamları çok fena.yuzum bile inceliği kaybetti sismeye basladi

Günaydın kışlar yeni bir gün biz bugün 8. Haftaya girdik tabi ultrasonda ne durumda bilmiyorum zeytin kadarmışız :)
Bu arasa Fetal DNA düşünüp bunun için bir Araştırma halinde olan var mı acaba? Bilgilerinden faydalanmak isterim ☺️
Ben fetal dna baktıracağım inşallah o günlere sağlıkla gelebilirsek, anne kanından bakılıyor, sanırım türkiyede 2 laboratuvar bakıyor yurtdışına göndermeden, intergen ve genoks. 70 civarı genetik hastalık taranıyor, bu bir tarama testi tanı testi değil riski veriyor. O yüzden hepsi için %100 doğru değil, en yüksek down sendromu için risk veriyor onun da doğruluğu %99 diğer sık görülenler için de %90 civarıymış doğruluk oranı. Anne kanında bebeğin dnası 10.haftadan sonra artıyormuş bu nedenle en erken 11. Haftada vermek gerek, öncesinde bi ultrason ile haftasını teyit etmekte fayda var gibi. Aklıma gelenler bunlar tabi bir de artı erken ve kesin cinsiyet garantisi var 🤗

Bende de durum aynı kilom aynı ama karnım çok sis özellikle akşamları çok fena.yuzum bile inceliği kaybetti sismeye basladi
Yüzümde çok bir şey yok ama karnım çok şiş bu normal. Geçenlerde kullandığım hamilelik uygulamasında da yazıyordu hatta. Buraya bırakıyorum.

Eklentiler

• IMG_1806.png
    IMG_1806.png
    198,2 KB · Görüntüleme: 35
Ben fetal dna baktıracağım inşallah o günlere sağlıkla gelebilirsek, anne kanından bakılıyor, sanırım türkiyede 2 laboratuvar bakıyor yurtdışına göndermeden, intergen ve genoks. 70 civarı genetik hastalık taranıyor, bu bir tarama testi tanı testi değil riski veriyor. O yüzden hepsi için %100 doğru değil, en yüksek down sendromu için risk veriyor onun da doğruluğu %99 diğer sık görülenler için de %90 civarıymış doğruluk oranı. Anne kanında bebeğin dnası 10.haftadan sonra artıyormuş bu nedenle en erken 11. Haftada vermek gerek, öncesinde bi ultrason ile haftasını teyit etmekte fayda var gibi. Aklıma gelenler bunlar tabi bir de artı erken ve kesin cinsiyet garantisi var 🤗
Evet çok teşekkür ediyorum bende onlara baktım fiyat aldım İntergen 12 bin genox 350 dolar dedi yurtdışına gönderilenler daha mı iyi olur acaba o konuda biraz emin olamadım

Sabah bulantılarım giderek artıyo benim de, ( 7+0) bugüne kadar sadece bulanıyordu bugün ilk defa öğürmeler başladı hem de çok şiddetli ve peş peşe geliyor ama hemen kraker falan yiyince sakinliyo şimdilik🥲 gün içinde zencefilli su içiyorum taze kök zencefilden bir parça biraz bıçakla çizerek içtiğim suya atıyorum onun faydası oluyor biraz tavsiye ederim suyu da yudum yudum içebiliyorum zaten 🤷🏻‍♀️ öncekin gün 1 tane prilam aldım dün gözümü açamadım uykudan işte ruh gibiydim gözüm kırparken kapanıyordu o yüzden içmiycem galiba

Sabah bulantılarım giderek artıyo benim de, ( 7+0) bugüne kadar sadece bulanıyordu bugün ilk defa öğürmeler başladı hem de çok şiddetli ve peş peşe geliyor ama hemen kraker falan yiyince sakinliyo şimdilik🥲 gün içinde zencefilli su içiyorum taze kök zencefilden bir parça biraz bıçakla çizerek içtiğim suya atıyorum onun faydası oluyor biraz tavsiye ederim suyu da yudum yudum içebiliyorum zaten 🤷🏻‍♀️ öncekin gün 1 tane prilam aldım dün gözümü açamadım uykudan işte ruh gibiydim gözüm kırparken kapanıyordu o yüzden içmiycem galiba
Prilamı içince bende öyle oluyorum gözümü açmak mümkün değil içmesen kusuyorsun durmuyor
Geceden içmek iyi oluyor ertesi gün öğleye kadar idare ediyor şimdilik

Evet çok teşekkür ediyorum bende onlara baktım fiyat aldım İntergen 12 bin genox 350 dolar dedi yurtdışına gönderilenler daha mı iyi olur acaba o konuda biraz emin olamadım
Çevremden bunlara yaptıran çok oldu bir sıkıntı yaşanmadı, bunlar 5-7 günde falan sonuç veriyor yurtdışı çok uzun sürer diye düşünüyorum gümrük vs. O kadar uzun süre beklemek istemem açıkçası çok farklı olacağını da sanmıyorum. sadece instada bir kadın doğum dr unda görmüştüm yurtdışı testiydi sanırım saç rengi,göz rengi, çilli olap olmadığı, dişini kaç ayda çıkaracağı vs gibi sonuçlar verenler varmış 😂

Prilamı içince bende öyle oluyorum gözümü açmak mümkün değil içmesen kusuyorsun durmuyor
Geceden içmek iyi oluyor ertesi gün öğleye kadar idare ediyor şimdilik
Geceden içtim hem de tek içtim ama ertesi gün akşama kadar uykum vardı tolere edemedim açıkçası, evde olsam belki edebilirdim uyurdum çok tatlı bi uykuydu 🥲

Çevremden bunlara yaptıran çok oldu bir sıkıntı yaşanmadı, bunlar 5-7 günde falan sonuç veriyor yurtdışı çok uzun sürer diye düşünüyorum gümrük vs. O kadar uzun süre beklemek istemem açıkçası çok farklı olacağını da sanmıyorum. sadece instada bir kadın doğum dr unda görmüştüm yurtdışı testiydi sanırım saç rengi,göz rengi, çilli olap olmadığı, dişini kaç ayda çıkaracağı vs gibi sonuçlar verenler varmış 😂
Aa hadi ya çok ilginç onu hiç duymamıştım merak ettim 😄 evet bende o kadar uzun süreç bekleyemem sanırım teşekkür ediyorum ☺️

Ne yaşadın canım inşallah olmaz sağlıklı bir gebelik diliyorum 🙏🏻 bende yüksek riskli gebelik kategorisindeyim o yüzden önerdi doktorum ilk gebeliğimde yaptırmamıştım. Karaciğer enzim değerlerim çok yüksek takipte olacağım ve sürekli idrar yoku enfeksiyonu var bir etkisi olacak diye de çok tedirginim bir de ürtiker belası var başımda alerji ilacı kullanıyorum umarım sağlıklı bir süreç olur 🙏🏻 Bu sıkıntıları ilk gebeliğimde de yaşadım ama son haftalarda yüksek tansiyon vs da çıktı sonra kızım 36+5 te geldi çok şükür sağlıklı ama bu gebeliğimde şimdi bu haftalar da olması beni tedirgin ediyor yoksa kızımda ikili testten başka bir şey yaptırmamıştım .
Ama tabi yaptırmışken bu testi cinsiyeti de öğrenme durumu beni heyecanlandırıyor :) Erken öğrenmekte istiyorum şöyle benim kızıma da erken haftalarda hep erkek demişlerdi 16-17. Hafta da kız olduğunu öğrendik şimdi aynı tahminlere girmeyi hiç istemiyorum:) Ama ne yalan söyleyim bana da kız olacakmış gibi geliyor erkek olsun isterim ama niyeyse kendimi bir erkek annesi gibi de görmüyorum 🤣 Hayırlısı olsun sağlıklı olsun artık diyorum zaten sonuç ilk günden belli bakalım Y mi kazandı X mi 🤣
Dün burda bir arkadaş kistik higroma tanısı yüzünden aramızdan ayrıldı ya, benim bebeğimde de vardı. Çok üzücü bir süreç yaşadık. Bağ kurmayayım diye bebeğimin cinsiyetini bile söylemedi doktorlar.
Sen neden riskli gebelik kategorisindesin?

X