2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kızlar Nisanur ismimi güzel Kevser yada Saliha mı ben Nisanur ismini çok sevdim eşim bunlarda güzel dedi biz karar almıştık o erkek olursa isimlerini koyacaktı ben kız olursa Kevser ve salihayıda beğendim ama hatta neden olmasın diye düşündüm ama dönem değişiyor çağ değişiyor günlük hayatındada ona uyum sağlıyacak bir isim istiyorum
isimlerin hepsinin anlamı güzel ama kevser ve saliha artık eski isimler olarak kaldı. nisa çok güzel bir isim. yani anne ve babama kızardım ben herhalde ismim eski, demode bir isim olsaydı. illa ki kuran'da geçmesini istiyorsanız daha modern isimler düşünülebilir hem çocuk isimden dolayı zorbalığa uğramasın mutlu olsun, hem de siz mutlu olun :)

Ben yiyorum valla. O kadar da değil. Yediğim her şeyde niyet ederim. Yediklerim, içtiklerim bebeğime şifa olarak akıyor şükürler olsun şeklinde ve öyle de olur.
ben de her yemeğe öyle bakıyorum. pozitif enerjiyle her şeyi yiyorum kararınca şekerimi çıkarmamak kaydıyla

Enbiya Suresi 89. Ayet

وَزَكَرِيَّٓا اِذْ نَادٰى رَبَّهُ رَبِّ لَا تَذَرْنٖي فَرْداً وَاَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثٖينَۚ

Enbiya Suresi 89. Ayet Okunuşu

Ve zekeriyyâ iz nâdâ rabbehu rabbi lâ tezernî ferden ve ente hayrul vârisîn(vârisîne).

Zekeriyyâ'yı da an! Hani o, rabbine şöyle niyaz etmişti: "Rabbim! Geride kalanların en hayırlısı sensin, yine de sen beni yalnız (çocuksuz) bırakma!"

🙏🙏
Amin…🤲🏻 Çok teşekkür ederim 🙏🏻😊🌸

Kızlar ben bugün itibariyle 21+4 haftaligim. Birkaç gündür alt karın, kasik bölgemde kasılma çekilme hafiften sızlama gibi bisey yaşıyorum. Bunlar bebek hareketi hareketi değil bu arada. Normalmi acaba🤔
Doğuma yakın olunca karın sertleşip kasılır derler ya. O geldide aklıma, noluyor dedim.

Tabiki ilk önceliğimiz sağlığı ama insan icinde nasil bisey var merak ediyor aynen 😅 seninki gayet net canim benimki baya kalabalıktı zor seciliyordu ama esnerken falan gördük bi ara hafif gülümsedi hatta 🥲🥲 bizimde elimiz surekli yüzünde bi yerlerde 🤣
Ben ilk gebeligimde aşırı merak etmistim canim. Hatta dogum izni icin bir suru plan yapmistim. Okuyacagim kitaplar, izleyecegim filmler falan. Bebek dogana kadar. Merakimdan hic bisey yapamamistim. Bir turlu odaklanamiyordum neye kime benziyor diye dusunmekten🤣🤣 simdi ablasina benzer muhtemelen diyorum geciyorum. Ama ilk cocuk cok merak ediliyor ya. Esin var sen varsin tamam ama nasil bir kombinasyon cikacak ortaya bilinmiyor🤣🤣

isimlerin hepsinin anlamı güzel ama kevser ve saliha artık eski isimler olarak kaldı. nisa çok güzel bir isim. yani anne ve babama kızardım ben herhalde ismim eski, demode bir isim olsaydı. illa ki kuran'da geçmesini istiyorsanız daha modern isimler düşünülebilir hem çocuk isimden dolayı zorbalığa uğramasın mutlu olsun, hem de siz mutlu olun :)
Nisa Nur ismine karar verdik ilk oğlum Harun ismi yanına efe ismini koymayı çok istemiştim eşimin babasının ismi erken kaybetmiş sonra efeden vazgeçip Harun koydum ismini onun bile düşünürdüm eski mi diye ama hayır oda hala kullanılan bir isim nisa ismide güzel ve evet Saliha veya Kevser de güzel bence eski değil ama tek olarak kulağa hoş gelmiyor artık

Kızlar ben bugün itibariyle 21+4 haftaligim. Birkaç gündür alt karın, kasik bölgemde kasılma çekilme hafiften sızlama gibi bisey yaşıyorum. Bunlar bebek hareketi hareketi değil bu arada. Normalmi acaba🤔
Doğuma yakın olunca karın sertleşip kasılır derler ya. O geldide aklıma, noluyor dedim.
Canım bende de aşırı karın sertliği var en son detaylıda muayene olduğumda bebekle ilgili bir sorun yok hormonal olabilir bol hareket et demişti doktorum. Ama zaten çok ayaktayım bir de spor yapamıyorum belki ondandır. Bir de enfeksiyona baktır demişti.

Kısçeler ben az önce bir şey yaşadım benden şeffaf ama içinde hafif kan olan bir şey düştü bebeğin hareketleri var doktora boş yere gitmekte istemiyorum zaten bu ayın 7sinde kontrolüm var 2 gün sonra sizce endişelenmeli miyim? 🤔🤔

Canım bebek yer açıyor kendine belki benim gibi suyun fazladır çoğu zaman kendimi patlıyacaj gibi hissediyorum valla arada sızlamalar ağrılarda oluyor doktora söylediğimde dinlen kendini çok yormuşsun diyor yatmayı öneriyor çoğunlukla

Kısçeler ben az önce bir şey yaşadım benden şeffaf ama içinde hafif kan olan bir şey düştü bebeğin hareketleri var doktora boş yere gitmekte istemiyorum zaten bu ayın 7sinde kontrolüm var 2 gün sonra sizce endişelenmeli miyim? 🤔🤔
Derhal git, hemen. Korkutmak istemem ama tarif ettiğin şey rahim tıkacına benziyor. Git içimiz rahatlasın değilse bile.

X