2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Aile ilk 6 yıl evde gerekli eğitimi verirse olmuyor. Yetiştiği aile önemli. Çocuk ailenin yansımasıdır.
Aile eğitimi elbette önemli bazılarının bu konuyu umursamadığı da aşikar ama alimden zalimde çıkıyor maalesef. Dünyaya gelmeden birey oldukları için bazen ne yaparsan yap değiştiremiyorsun. Akran zorbalığı gerçekten kötü o durumlarda nasıl sakin kalırım bilemiyorum. Bazen eşime şey diyorum hatta bu kadar sevgi dolu iyi biri olsun diye çabalamasak mı dünyada kötülerde var ve kendini savunması gerekiyor. Azıcıkta şeytan olsun bişey olmaz 🤓

Gerçekten alışverişleri görünce çok üzülüyorum bnde birşeyler almak istiyorum ama detaylıdaki Dr canımı sıktı net değil net görmedim diyince içimdeki tüm alma isteğini de aldı 😏 gerçekten bilen kişiler alın ya indirm varken randevu bulursam yarın Dr gidecem bahanem de yok 🤦🏻‍♀️

Çok da iyi olmuş, pek de iyi olmus. Hayırlı olsun kendinize ait işiniz. Bol kazançlar dilerim. Her şey alınır, sağlık olsun yeter ki. Belki fiyatlar beklemez ama kazancınız öyle bir artar ki, fiyatlar umrunuzda olmaz 😉🙃
Çooookk teşekkür ederimmmm❤️🌸Amin hepimiz için inşallah, her şeyciklerimizi kolayca alırız bebelerimize, dediğin gibi sağlık olsun yeter ki, her şey hallolur🥰🥰🥹🥹

Kuzum soyle bir videoya denk gelmistim muhtemelen amerikada

Geçen aylarda kızımın sınıf arkadaşı kızımın suluğunun ipini kesmiş öğretmeni bize ulaştı. Suluklar ve makaslar apayrı yerlerde duruyor, İnanın suluk umrumda değil bu çocuklar 4 yaşında ve bunu bilinçli yapmış. Öğretmene söylediğim tek şey saçını da kesebilirdi makasla kıyafetini kesiyorum diye kızıma da zarar verebilirdi. Bu çocuğun yaptığı çocukluk değil zorbalık mesela ama ailesinin bunu onayladığını düşünmüyorum. Bilinçli can yakmak isteyen kıskançlık krizine giren çocuklar cidden var ama fiziksel ama sözlü bir eyleme bi şekilde döküyolar.

Gerçekten alışverişleri görünce çok üzülüyorum bnde birşeyler almak istiyorum ama detaylıdaki Dr canımı sıktı net değil net görmedim diyince içimdeki tüm alma isteğini de aldı 😏 gerçekten bilen kişiler alın ya indirm varken randevu bulursam yarın Dr gidecem bahanem de yok 🤦🏻‍♀️
İnsan sabırsızlanıyor bu hafta olmuş nasıl göremediler anlamadım 🥹

Geçen aylarda kızımın sınıf arkadaşı kızımın suluğunun ipini kesmiş öğretmeni bize ulaştı. Suluklar ve makaslar apayrı yerlerde duruyor, İnanın suluk umrumda değil bu çocuklar 4 yaşında ve bunu bilinçli yapmış. Öğretmene söylediğim tek şey saçını da kesebilirdi makasla kıyafetini kesiyorum diye kızıma da zarar verebilirdi. Bu çocuğun yaptığı çocukluk değil zorbalık mesela ama ailesinin bunu onayladığını düşünmüyorum. Bilinçli can yakmak isteyen kıskançlık krizine giren çocuklar cidden var ama fiziksel ama sözlü bir eyleme bi şekilde döküyolar.
Çok çok tehlikeli işte. Yaptigi şeyin sorumluluğunu ne anlayacak ne alacak yaştalar. İş arkadaşımın pek ilgilenemedigi kızı da aynı şeyi yapmıştı anaokulunda. Sınıf arkadaşlarinin saçlarını kesmiş, diğer velilerin yerine inan kendimi koyamadim bile. Elinde tabletle ilgisiz büyüyen bir çocuktu. Malesef yine ailenin sorumsuzlugunun bedelini başka çocuklar ödüyor 😔

Çok çok tehlikeli işte. Yaptigi şeyin sorumluluğunu ne anlayacak ne alacak yaştalar. İş arkadaşımın pek ilgilenemedigi kızı da aynı şeyi yapmıştı anaokulunda. Sınıf arkadaşlarinin saçlarını kesmiş, diğer velilerin yerine inan kendimi koyamadim bile. Elinde tabletle ilgisiz büyüyen bir çocuktu. Malesef yine ailenin sorumsuzlugunun bedelini başka çocuklar ödüyor 😔
Yüzde yüz katılıyorum tam olarak bu başka ailenin ilgisizliği benim çocuğum niye ödüyor sinir oldum nokta🤦

Gerçekten öyle bişey yapsaydı ne yapardım kestiremiyorum :)
Oyun oynarken itişmek elinden oyuncak almak değilde bu gibi konularda nasıl sakin kalırım bilemiyorum bende 🫠
İlgisiz mi büyüdü günah almak istemiyorum kesinlikle belkide sadece saf kötülüktür.

Vllha o kadar çok heyecanlıydm ki resmn gören Dr net değil ya nasıl detaylı anlamdm çok üzüldüm gerçekten yarın randevu bulsam tüm tatlıları yicm bu gidisle
Git kuzum ya gitmek istiyosan bahaneye gerek yok kontrol zamanım geçiyor kendi doktoruma randevu bulamadım degit nolcak

Kuzum soyle bir videoya denk gelmistim muhtemelen amerikada

Şu an yaptığını takdir etsem de şov amaçlı mı yaptı, evde yeterince ilgilendi mi, sorunlarını dinledi mi gözlerine bakarak, başkalarıyla kıyasladı mı, insan ayırmanın, zorbalığın ne kadar kötü olduğunu aşıladı mı? Fiziksel duygusal şiddet uyguladı mı? Çocuk neden bu kadar hırçın? Emin olun dısarda melek olan insanlar, evde canavara dönüşebiliyor. Bu babanın öyle olmadığını nerden biliyoruz ki.

Aile eğitimi elbette önemli bazılarının bu konuyu umursamadığı da aşikar ama alimden zalimde çıkıyor maalesef. Dünyaya gelmeden birey oldukları için bazen ne yaparsan yap değiştiremiyorsun. Akran zorbalığı gerçekten kötü o durumlarda nasıl sakin kalırım bilemiyorum. Bazen eşime şey diyorum hatta bu kadar sevgi dolu iyi biri olsun diye çabalamasak mı dünyada kötülerde var ve kendini savunması gerekiyor. Azıcıkta şeytan olsun bişey olmaz 🤓
Dışarda alim, evde zalim olabilir ebeveyn. Her ne kadar kültürlü, bilgili de olsa ilgisiz olabiliyor.

Vllha o kadar çok heyecanlıydm ki resmn gören Dr net değil ya nasıl detaylı anlamdm çok üzüldüm gerçekten yarın randevu bulsam tüm tatlıları yicm bu gidisle
Cnm sen başka doktora git bende şimdi nobetciydi doktorum doktordan çıktım poposunu dönmüş yatiyordu sağdan salladı soldan salladı karnımı bebisi az durttuk yan döndü hemen :) yani kısaca başka doktor diyorum ben

Dışarda alim, evde zalim olabilir ebeveyn. Her ne kadar kültürlü, bilgili de olsa ilgisiz olabiliyor.
Dört duvar arasında yaşananı kimse bilemez tabiki ebeveynlere çok büyük rol düşüyor bu yadsınamaz bir gerçek ama bazen ne yaparsan yap olmayabiliyor çocukların bilinçlerinin bizim zamanımızdaki gibi olduklarını düşünmüyorum uyaranlar çok daha fazla ve kötü çocuklarda vardır 🫠

X