2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kızlar ben de 19’dayık ve ben de bir haftadır aşırı az hissediyorum. Bugün hiç hissetmedim mesela en son şu cihazlardan alıcam eve çıldırmamak için djfnfjfnfjfj sağlık ocağına gitsem bakarlar mı kalp atışı kfnfjfnfj
Ben pazartesi sağlık ocağında fetal doppler ile kalbini dinledim canım. hemşire var demişti takibini yapan hemşireyi ara istersen.

Hemen yaptım💕

Kac kere gittim bu belli olmaz mıydı
Malesef olmayabiliyor. Ben de sık sık gidiyordum. Hic kimse kanamaya kadar böyle bir durumum olabileceginden bahsetmemisti. Sizi korkutmak istemem. Zaten korkulacak bi durum da değil ancak tedbir alınması lazim. Öyleyse tabi. Belki daha farklı bir durumdur sizinki.

Anneler sizden fikir almak istiyorum bu mama sandalyesini kaç yaşına kadar kullandınız benim bebeğim şuan 17 aylık kardeşi olunca 1 yaşında onuda oturtucaz mama sandalyesine ikiside yanımızda yemek yicekler sizce diğerinede almam gerekirmi yoksa diğeri 3 yaşında olmuş olucak kızda 1 yaşında olucak oğlan o zamana kadar kullanılırmı hala
3 yaşindan sonra kullanmaz canım bırakır artık ben büyüdüm havalarına giriyorlar istesen de oturtamazsin bence bu mama sandalyesi yeterli

İyi akşamlar herkese 11 gün önce doktora gittim çok şükür herşey iyiydi 15 haftada ara ara başladı bebeğimin hareketleri şu anda 17 haftadayım ama hissetmiyom kaç gündür
Birde günlerim yoğun misafirli felan geçti hep ondan olabilir mi acaba tam anlamıyla ne zaman başlar hissetmeler

Yarın ama devlete gidicem büyük ihtimal söyleyemez alanyada devlet hastanesi yeni ve daha konforlu araştırma hastanesi özellikle devlete gidiyorum ama cinsiyeti söylemez diye düşünüyorum 11+6 olucak yarın hayırlısı olsun söylerse yazarım isimleri hazır zaten 😅
Merhaba bende yeni hamileyim alanyada yaşıyorum da özel de iyi bir doktor biliyormusunuz veya devlette hangi doktoru tavsiye edersiniz?

İyi akşamlar herkese 11 gün önce doktora gittim çok şükür herşey iyiydi 15 haftada ara ara başladı bebeğimin hareketleri şu anda 17 haftadayım ama hissetmiyom kaç gündür
Birde günlerim yoğun misafirli felan geçti hep ondan olabilir mi acaba tam anlamıyla ne zaman başlar hissetmeler
Aslinda 18. Haftadan hatta 20 den sonra daha net hissetmeler oluyor caním
Yorgunluk kosturmaca olunca su haftalarda cok daha az hissedebilirsin

İnan ara ara hissetsem korkmam kuzucum ama 2 haftadır karnımın dışına baksan hareket ettiğini görürsün keskin net özellikle akşamları o kadar hareketli ve düzenli . Şimdi o kadar uzun saatler oldu durgun. Çikolataya falan tepki vermiyor tuzlu şeyler yedim zeytin peynir falan.
Oynadı biraz önce 6-7 kere vurdu şükür oh içim rahatladı o kadar korktum ki anlatamam.
Canım bende 2 haftadır hissediyorum yoğun şekilde ama şunu farkettim ben yorulduğumda kıpırdamıyo öyle çok. 2 gün önce biraz fazla dışarda yürüdüm akşama kadar tık demedi fetal doppler var allahtan baktım içim rahatladı sonra yattım uzandım tıngırdadı öyle içerde ama öyle sert değildi. Tüm gün yatma halinde olursam ooo içerde koşturuyo 😸

Eki Görüntüle 3385046 Kızlaaarrrr, iyi kötü her şeyimi sizinle bu platformda paylaştığım için ilk alışverişimizi de paylaşmak istedimmm🤭🥰🥹 çok duygusalım ya, çarşıya çıktım ve ilk defa kendim için hiiç bakınasım gelmedi. Spontane gelişti, dedim bugün kızıma bir şeyler almalıyım🥹🥹🥹 Allahıımmm bütün yavrularımız sağlıkla giysin kullansın eşyalarını🥹🥹🙏🙏❤️❤️
Çok güzeller hadi hayırlı olsun ilk alışverişin güle güle giydir inşallah canımm sağlıkla ☺️☺️

Bebeğin hareketi kişiden kişiye bebekten bebeğe değişir hanımlar. Başkasıyla kendinizi kıyaslamayın özellikle. Bu aylarda çok hareket beklemeyin 🤗. İlk hamileliğimde son zamanlarda bile az hareket ederdi kızım. Doğdu hala az hareketli😃. Şuan devamlı kıpırtı hissediyorum mesela arada çok fark var. Her hamilelik bile farklıyken hepimizin durumu tabiki farklılık gösterecek❣️

X