2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
En iyisi öyle yapmak 😅 bakıyorum mesela dizilerde filmlerde kadınlar çığlık çığlığa doğururken. Amenna kolay bir şey değil ama hangi ebeyi dinlesem bağırmanın faydası yok diyor. Ama bizi taa küçükken o dizi film sahneleriyle korkutmaya başlıyorlar 😏
Evet bagirmanin zararı bile var birak faydasini. Daha var gerçi yürüyuslerimizi yapalım bebislere hazirlanalim 🥰

Bahar geliyor bir de bol bol yürüyüş yaparım diye seviniyorum ben. Aile hekimindeki hemşirenin iki kızı varmış çok güzel zamana geldi bol bol yürüyüş yap her şey çok kolay olacak diye mental desteğini de verdi sağolsun 🥰🙏
Aynen öyle, bir bakmışsın fırt demiş kucağına düşmüş. Aksini söyleyenlere kulağını tıka.

Ben de yaşadım bunu kaç kişi üstüme çıkıp bastırdı belli değil, ikinciyi evde dogurcam ben hastaneye gerek yok zaten ilkinde o kadar zorlandığım için dikişlerin de çok tutmadığını düşünüyorum zamanında kendiliğinden çıkar 🤣🤣
Bi şekilde çıkıyor nasılsa diyorsun😂 Ay Allah yardımcımız olsun tekrardan çok zor 🤲🏻

Ben de ikinci bir isim bulursam rüzgar dusundugum isimler arasında canım soyadın o sacmaligini hafifletmek için ikinci isim bulmamız lazım 😂 oğlumda da rüzgarı çok düşünmüştüm ama müthiş soyadimiz buna el vermedi 😂😂😂 yine el verecek mi vermeyecek mi bakalım
aslında ben arslan da düşündüm ona da yakındım ama ona soyad isim vermedi bizde de aynısı oldu :KK70:

Tabiki yetiştirmeninde çok büyük payı vardır ancak karakter ve yapıda çok etkili istisnalar çıkıyor. Kızımı 2-3 saat alır dışarı götürür doyurur oynatır ben rahat nefes alayım diye. 10 çocuk bıraksam gözüm arkada kalmaz. Terekeme Türkü ataerkil bir ailede büyümüş halbuki 😂
Oh maşallah 🧿 gerçekten şanslısınız çok güzel bir şey. Benimde problemim var ben hariç kimse yavruma layığıyla bakamaz gibi geliyor, bir tek anneme güvenirim 😀
Yetiştirmeyle çok alakalı gercekten, benim eşimin saysam bir sürü güzel özelliği var. 2 sene sevgili,19 yıllık evlilik toplam 21 yıldır birlikteyiz ( öyle olmasa yaoamazdık zaten) ama bu konuda sınıfta kalıyor. Yemek yapar bak, evde de işi olmadığı zaman beraber yaparız ama benim kadar ilgilenmez çocukla. Aman neyse ben mükemmel miyim ki, o da mükemmel olsun.
Oh size de maşallah 🧿 dediğim gibi benimde kişisel problemim her şeyi kontrol altında tutmak istemem, sonra kendim yapmaya mecbur kalıyorum 😀

En iyisi öyle yapmak 😅 bakıyorum mesela dizilerde filmlerde kadınlar çığlık çığlığa doğururken. Amenna kolay bir şey değil ama hangi ebeyi dinlesem bağırmanın faydası yok diyor. Ama bizi taa küçükken o dizi film sahneleriyle korkutmaya başlıyorlar 😏
Bağırmak fayda olsun diye bağırılmıyor zaten kendiliğinden gelen bişey o malesef ebeleredir lafım, banada çok saçma gelirdi ben bağırmam derdimde öyle olmuyor o iş içinizden nasıl geliyorsa öyle doğurun valla akışına bırakın herşeyi rabbim bi şekilde veriyor kolaylığını hiç bişey kolay olmuyor hayatta anı yaşayın geçiyormu geçiyor sonuçta 🙃

Kına gecemden bi gece önce hazırlık falan yapıyo annemler teyzemler işte eş dost akraba komşular gırgır şamata ev tıka basa dolu sarmalar börekler yapılıyor gülüp eğleniyoruz vs biri kalktı bana ilk geceyi kastederek hayatın boyunca o acıyı unutamayacaksın dedi 2 gün sonra düğünü olan bana dedi bunu. Bende tutamadım kendimi hiç biriniz ölmemişsiniz bak bende ölmem herhalde dedim aşırı stres oldum ama anlatamam ne güzel aklımdan çıkarmıştım. Doğumda böyle kötü herşeye kulak tıkıyoruz he diyip geçiyoruz.
Ay benide nasıl korkutmuşlar valla güzel vermişsin ağızlarının payını helal kız

Vllha bn hiç değişmeyen diş ağrılarmla bugün yedim 😂😂😂😂
Ay bacım ben ilk bebemde üst dişlerimin tamamını kaybettim porselen şuan hepsi şimdi alt dişlerim aynı onlarıda doğumdan sonra yaptırıcam en büyük üzüntüm benim dişler velinimet kız ama şuda bir gerçek şifa şifa ye gitsin diş miş anlamam 😅😅😅

Kına gecemden bi gece önce hazırlık falan yapıyo annemler teyzemler işte eş dost akraba komşular gırgır şamata ev tıka basa dolu sarmalar börekler yapılıyor gülüp eğleniyoruz vs biri kalktı bana ilk geceyi kastederek hayatın boyunca o acıyı unutamayacaksın dedi 2 gün sonra düğünü olan bana dedi bunu. Bende tutamadım kendimi hiç biriniz ölmemişsiniz bak bende ölmem herhalde dedim aşırı stres oldum ama anlatamam ne güzel aklımdan çıkarmıştım. Doğumda böyle kötü herşeye kulak tıkıyoruz he diyip geçiyoruz.
kendi canı çok yanmış galiba tövbe tövbe

Bu arada kızlar hele ilk bebesi olacaklar valla doğum korkulacak birşey olsaydı 2. 3. Yapan olmazdı keşke normal doğursaydım o kadar sonuna geldim tansiyonum düşmeyince sezeryan oldum doğumdan falan korkmayın bebeniz doğunca birde sesini duyup görünce ağlayarak Allahım çok şükür diyorsunuz 🤩🤩

Ay bacım ben ilk bebemde üst dişlerimin tamamını kaybettim porselen şuan hepsi şimdi alt dişlerim aynı onlarıda doğumdan sonra yaptırıcam en büyük üzüntüm benim dişler velinimet kız ama şuda bir gerçek şifa şifa ye gitsin diş miş anlamam 😅😅
Ya ama çok ağrıyor artık resmen benle beraber oldular bnde gebeliğe dair bir şey yok kusma zaten oğlumda alışım ama dişler etleri hepsi şiş iltihap o kadar aciyoki 😥

Kızlar birde şunu sormak istiyorum tekrar ben 76 kiloyla hamile kaldım ilk aylar 71’e kadar düştüm şu an 75 kiloyum. Boyuma göre ideal kilom 65, ideal kilomun üstünde hamile kaldığım için mi böyle oldu, kilo alımını 71 üzerinden mi saymalıyım yoksa ilk ayımdan 76 mı düşünmeliyim. Benden 1 hafta küçük arkadaşım 10 kilo almış. Kan değerlerim çok iyiydi vitaminlerimi, demir, folik acid, omega 3 bazen magnezyum alıyorum ama 76 kilo’dan hesaplanıyorsa kilo alımı, hiç almamış olmak beni biraz üzüyor. Şu an 18+4’üm benim gibi olan var mı?

X