2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Benimki uyku konusunda tam olarak kucuk bir gece teröristiydi.🤣 gunduz uykularıni hic soylemiyorum bile. Hala bile uyku moduna sokmasam gece oturabildigi kadar oturur. Uykuyla arasi iyi olmayan bebe hayati yasamak isteyen anne babayi zorluyor🤣🤣 cocuk dedigin uyuyarak buyumeli😄
Ayy al benden de o kadar yaa. Hala sevmiyor uykuyu ve diyor ki ortalama 70 yıllık ömrümün 35 yılını uyuyarak geçiremem, uyku çok saçma😄

Bende 15. Haftaya kadar günde kaç kere kustugumu bilmiyorum öyle kötüydü. 15 den sonra toplamda 2 kere falan kustum. İlaç hep kullandım 7. Haftadan itibaren. Prilam güvenli geldiği için diğer ilaçtan kullanmak istemedim bir de. Oğlum olacak canım cinsiyetle alakalı değil gibi ya bulantı 😅
Benim cinsiyet bu perşembe belli olacak organ taramada, fikir yürütmeye çalışıyorum hala 😀 aslında 13. Haftada ultrasonun vardı orda gösterdi ama yaşadığım ülkede kesin olmadığı için söylemiyorlar 😬
Benimde bulanıyor ara ara. Haftada bir falan kusuyorum 🥲

Ben varim canim bi süre ara vermisti simdi 5 gündür falan tekrar başladı 😐 bende 17+4
Hepimize çok geçmiş olsun, 22 hafta kesin biter diyorlar bakalım yaşayıp görücez 😀 Birde ben hala başlangıç kilomdayım, 76’yla başladım hamileliğe 71’e indim şu an 75 civarıyım 😬 benden 1 hafta küçük hamile arkadaşım 10 kilo almış, biraz endişelendim ama zaten hamile kalırken ideal kilomda değildim ideal kilom 65 belki de vücudum kendi kendine fazlalıkları attı 🤷🏼‍♀️

Kızlar hareket hisseden var mı ? Ben hala bir şey hissetmiyorum. Neden acaba 🤔 sata göre 17+0
Doktora göre 17+4 ve 2.gebelik
Ben ilk hareketini 18+1de hissettim. Baya baya karnımı itiyordu. Önceki hafta pıtpıtlar vardı. 18+3te doktor gittik rutin muayeneye. O günden sonra o itmeler kesildi. Bugün 20+0dayım. Dün doktora gittim çok hareketli elimin altından kayıyor dedi. Eşime dedim bizim kız cambaz herhalde bu kadar hareket edip bana nasıl değmiyorsa artık 😅 herkesin zamanı durumu bebeği farklı demekki. Sen de yakında hissetmeye başlarsın canım 🌸

Eyvahlar olsun🤣🤣 bu bilinc duzeyi de cok fazla. Cocuklugunu uyuyarak gecir yavrucugum gencligini hizli yasarsin deseydin🤣
Neler söyliyorum ama ikna olmuyor. Hadi uyumaması bir derece de beni de uyutmuyor. Kalk da kalk. Gece yarasalar gibi yaşayıp, sabah tavuklar gibi uyanıyoruz🤣🤣 11 yılda biriken uykumun haddi hesabı yok. Bazen diyorum beni bir hastaneye kapatın 1 hafta serumla beslesinler deliksiz uyuyayım🤣🤣

Kızlar hareket hisseden var mı ? Ben hala bir şey hissetmiyorum. Neden acaba 🤔 sata göre 17+0
Ben bugün 19 haftalik oldum geçen haftadan beri pıt pıt damar atması şeklinde hissediyorum benim ilk gebeliğim ama. Sanırım plesentanin yeri de önemli hissetmek için daha var zamanı. Doktorum 20 den sonra daha net olur dedi. Dışarıdan karnıma bakınca da pıt pıt görünüyor hep böyle değil ama 🙂 akşamları dinlenme modundayken daha çok hissediyorum gün içinde nerdeyse hiç hissetmiyorum canim. Bir de benim karnım bebekten önce kaslı ve dümdüzdü, doktorum ultrasonda çok çok net geliyor görüntülerin bu yüzden dedi.

Cinsiyete göre değişiyor diyorlar ilk bebek be şimdiki bebeğin cinsiyeti farklıysa belki ondandır. Ananem erkekler hemen pırpır yapar kelebek gibi kızlar daha geç hissedilir derdi, 9 çocuğu vardı 5 erkek 4 kız bu konuda bilir kişi sayılabilir 😀

Tek ebeye mâl olmuş ne güzel işte ya ben en az 4 kişi saydım bi ara hasta bakıcı girdi içeri peçete falan bırakmaya dedim abla sende bakıcan mı gel bildiğin kamuya açık hale geldi 😂
Benim uyuz olduğum tek nokta çatalda doğum. Onun dışında yüzbinlerce yıldır milyarlarca kadın doğurmuş doğal bir döngü hiç bir itirazım yok tek itirazım ona. Bakalım ya heyecanlıyım bunda başımıza neler gelecek görücez 🫠
Benim doktorum çömel, ikin, hangi pozisyon istersen rahat ol demişti de ben beceremeyince iş yine çatalda bitmişti 😅 istediğin ve rahat olduğun şekilde ilerleyelim demişti ay benim o zaman en büyük korkum da büyük tuvaletimi yapmak olmuştu ondan sağlam ikinamadim diye hatırlıyorum ona çözüm yok mu yani bazisindan doğumdan önce lavman yapılıyor diye duydum ama ben bu durumu düşünüp cekinmistim ya yaparsam diye

Ben ilk hareketini 18+1de hissettim. Baya baya karnımı itiyordu. Önceki hafta pıtpıtlar vardı. 18+3te doktor gittik rutin muayeneye. O günden sonra o itmeler kesildi. Bugün 20+0dayım. Dün doktora gittim çok hareketli elimin altından kayıyor dedi. Eşime dedim bizim kız cambaz herhalde bu kadar hareket edip bana nasıl değmiyorsa artık 😅 herkesin zamanı durumu bebeği farklı demekki. Sen de yakında hissetmeye başlarsın canım 🌸
İlk kızımda nst de cok hareketli, hic yerinde durmuyor, hissediyor musun diyorlardi. Yok ben bisey hissetmiyordum. Bagirsaklarimda cok hareketli, ibs var zaten, ondan alışığım heralde diyordum😃

Neler söyliyorum ama ikna olmuyor. Hadi uyumaması bir derece de beni de uyutmuyor. Kalk da kalk. Gece yarasalar gibi yaşayıp, sabah tavuklar gibi uyanıyoruz🤣🤣 11 yılda biriken uykumun haddi hesabı yok. Bazen diyorum beni bir hastaneye kapatın 1 hafta serumla beslesinler deliksiz uyuyayım🤣🤣
Ay benimkide bıraksam oturur bide sabahın köründe 7.30da ayakta kalk acıktım diye geliyor. Çocukta geç uyanma dürtüsü yok arkadaşımın 2 çocuğu var 11de kalkıp 12de kahvaltı yapıyolar 🥹
Okula başladı bu işime yaradı o ayrı konu 😂

B BirNBirE canım bizim adımız rüzgar olacak ekler misin
Ben de ikinci bir isim bulursam rüzgar dusundugum isimler arasında canım soyadın o sacmaligini hafifletmek için ikinci isim bulmamız lazım 😂 oğlumda da rüzgarı çok düşünmüştüm ama müthiş soyadimiz buna el vermedi 😂😂😂 yine el verecek mi vermeyecek mi bakalım

Benim doktorum çömel, ikin, hangi pozisyon istersen rahat ol demişti de ben beceremeyince iş yine çatalda bitmişti 😅 istediğin ve rahat olduğun şekilde ilerleyelim demişti ay benim o zaman en büyük korkum da büyük tuvaletimi yapmak olmuştu ondan sağlam ikinamadim diye hatırlıyorum ona çözüm yok mu yani bazisindan doğumdan önce lavman yapılıyor diye duydum ama ben bu durumu düşünüp cekinmistim ya yaparsam diye
Bana lavman yaptılar çünkü doğuracağımı bilmeyerek gittim açılmam başlamıştı sancıları ayakta karşıladım ama vajinal doğumla sonuçlanmadı maalesef ıkınacak duruma gelemedim 5 cm kordon dolanması kanala inememe sezaryen kapanış 🤓 Doğum olayını çatalda saçma buluyorum diz üstü daha mantıklı geliyor 🥲

Ay bende çok korkuyorum doğumdan, hani nasıl gider bu korku bilmiyorum. Çok belirsiz benim için. Tabi daha doğum yontemimiz bile belli değil ama. Ne bileyim yüzyıllardir kadınlar bir şekilde doğuruyor da. Acı eşiği çok yüksek tanıdıklarım bile yamuldu doğumda 🙂 eşim bende girmek istiyorum diyor doğuma. Ne faydası olur bana onu da bilmiyorum 😅😅 YouTube da geçen sene bir doğuma denk geldim mesela kadının mükemmel bir konsantrasyonu vardı 3 kere anca ikinmisti ve bebeğin çıkmasi tam 3 dakika sürdü 😅😅 epizyotomi, epidural hiçbiri de yoktu. Hepimize öylesi nasip olsun 🙏🙏

Doğru diyorsun çatala oturmadan doğurmuş nesiller şimdi tam doğum zamanı bide çatala çıkıyorsun sanki diğer türlü doğum olmayacak bide şu üstüne çıkıp karnına bastırma olayından nefret ettim🥲 2.ler kolay oluyor derler yaşayıp göreceğiz 😫
Ben de yaşadım bunu kaç kişi üstüme çıkıp bastırdı belli değil, ikinciyi evde dogurcam ben hastaneye gerek yok zaten ilkinde o kadar zorlandığım için dikişlerin de çok tutmadığını düşünüyorum zamanında kendiliğinden çıkar 🤣🤣

Ay benimkide bıraksam oturur bide sabahın köründe 7.30da ayakta kalk acıktım diye geliyor. Çocukta geç uyanma dürtüsü yok arkadaşımın 2 çocuğu var 11de kalkıp 12de kahvaltı yapıyolar 🥹
Okula başladı bu işime yaradı o ayrı konu 😂
Ayy evet yaa uyanır uyanmaz acıktım diyor, kahvaltının ardından hemen mısır patlat diyor. Tatilde mahvetti beni. Ekran bakmasın diye oynamadığım oyun kalmadı, sabahın köründen akşama kadar okey, tavla, pişti, kutu oyunları... Erkenden kalkıp, gec yattıgı için en uzun gece 21 aralık, en uzun gün 21 haziran değil, tüm 15 tatil oldu benim için 🤣🤣

X