2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Leziz duruyor 😁yapayım inşallah ise yarar çok kötü birdeymiş
Yap yap ben normalde sevmem böyle içecekleri ama ona rağmen içiyorum 😅 günde üç bardak falan iç sonra duruma göre azaltırsın. 2 incir 6 kayısı bir avuç dut 3 hurmayi doğrayıp suya atıyorum pişiriyor bilendira çekip bir de süzgeçten geçiriyorum ben posasını sevmediğim için sen istersen öyle de içebilirsin

Kızlar sezeryan sonrası hemoroid olan var mı
Kabızim büyük tuvaletimi yapamıyom çok ağrı veriyor doğum sancısı gibi 😂çözümü olan var mı
bu tarifimi dene bana dua edeceksin😅 süt gelsin diye yapılan hoşafladdan yapmaya çalıştım ama taneşi içmeyi sevmediğimden blenderda çektim meyve suyu gibi oldu, kalın kıvamlı olunca her bardakta biraz sulandırıp içtim. acayip bağırsak temizliyor tavsiye ederim
gün kurusu kayısı
hurma
incir
kuş üzümü
1 adet kabuk tarçın

kaynatıyosun. kabuk tarçını çıkarıp hoşafı blenderdan çek. konsantre meyve suyu gibi olacak. damak tadına griöre sulanırıp iç

Yap yap ben normalde sevmem böyle içecekleri ama ona rağmen içiyorum 😅 günde üç bardak falan iç sonra duruma göre azaltırsın. 2 incir 6 kayısı bir avuç dut 3 hurmayi doğrayıp suya atıyorum pişiriyor bilendira çekip bir de süzgeçten geçiriyorum ben posasını sevmediğim için sen istersen öyle de içebilirsin
ay şimdi gördğm ben de bi tarif yazdım nerdeyse birebir aynı😅 hamilelikte niye yapmadım diyorum böyle bi şey cidden işe yarıyor

kaç aylık oldu senin bebiş ? benim 1 oldu daha eskisi gibi emmiyor o yüzden endişeliyim biraz
Bugun 40ımız çıktı. Emmediğinde biberon ver. Geceleri çok süt içmek istiyor memeyi boşaltınca gündüz sağıp dolaba koyduğum sütten veriyorum. Ama benim en büyük sıkıntım gaz. Sürekli ıkıl ıkıl uyumuyor geceleri. Kimyon iyi geldi ama bazen o da kar etmiyor. Hala hiç mama vermedim. Sarılığı da devam ediyor

Bugun 40ımız çıktı. Emmediğinde biberon ver. Geceleri çok süt içmek istiyor memeyi boşaltınca gündüz sağıp dolaba koyduğum sütten veriyorum. Ama benim en büyük sıkıntım gaz. Sürekli ıkıl ıkıl uyumuyor geceleri. Kimyon iyi geldi ama bazen o da kar etmiyor. Hala hiç mama vermedim. Sarılığı da devam ediyor
Valla iki gün önce doktor kontrolü vardı bebişin. Karnını muayene ederken gazı var dedi doktor. Hocam bu damlalar bir işe yaramiyor di mi dedim dayanamayıp. Bağırsak gelişiminin tamamlanmasi lazım direkt bir fayda görülmez dedi güldü ben öyle deyince hatta. Geçecek umuduyla yaşıyorum bende gaz konusunda. İkinmaktan kıpkırmızı oluyor valla

Abisi kolikti bunda olmaz dedik buda 3. Hafta başladı malesef diğer oğlumda daha 2 yaşında çok zorlanıyorum gerçekten ilk çocuklu olanlar yaş farkını iyi düşünün 2. İsteyince benden tavsiye en az 5 yaş tavsiyemdir 😁 Şuan ağlarken yazıyorum mesajıda çok bunaldım gerçekten
Bende aynı durumdayım ikinci hep daha sakin olacak diye beklemiştim ama öyle olmadı. Büyük kızım da bebek ağlayınca ağlıyor kucak istiyor bende bebeğim diyor çok zorluyor ikiside beni bazen 3 umuz birden ağlıyoruz bizde😅 bi kaç ay sonra rahatlayacagim sabret diye teselli ediyorum bende kendimi ama bakalım daha ne maceralar olacak🙂

Valla iki gün önce doktor kontrolü vardı bebişin. Karnını muayene ederken gazı var dedi doktor. Hocam bu damlalar bir işe yaramiyor di mi dedim dayanamayıp. Bağırsak gelişiminin tamamlanmasi lazım direkt bir fayda görülmez dedi güldü ben öyle deyince hatta. Geçecek umuduyla yaşıyorum bende gaz konusunda. İkinmaktan kıpkırmızı oluyor valla
Cnm nurse harveys denesene sende benim bebis onu ictikten sonra rahatliyor cok maşallah

Kızlar bu kimyon çayı anne mi içiyor bebek mi
Bebek içerse zarar verir mi
Birde nasıl yapiliyor
Benim kızım da gazlı çok sıkıyor kendini içim parçalaniyor bana geçsin annem diyerek ağlamam geliyor artık

Kimyon cidden iyi geliyor bi dene sekersiz veriyorum demleyip

benim bebiş bi gün uyuyısa bi gün uyumuyor o kadar düzensiz ki anlamıyorum ne etkiliyo yediğim içtiğim de aynı değişen yok, gaz için de beslenir beslenmez sırtınıza alın pat pat vurun diyor osman gönülal ı izledim. hemen yapılması lazmmış yoksa bağırsağa iniyomjş. ben hemen yapınca da uyanıyor uykusu açılıyor mesela sonra tekrar meme istyor 😅 sizin dediğiniz makineden aldm bakalım sağıp da poşete koyma evresine geçsem kafam da rahat olacak

ben de düşünmeyi bıraktım, neden böyle nesi var niye gazı var niye çıkmıyo vs diye . insan beceremiyor gibi hissediyor öfke üzgünlük karışık duygular baktm olmuyor yani. 3 ay ne yapsak ne etsek uyku düzeni, mide bağırsak rahatlığı olmayacak anlaşıldı. ben gaz çıkartsam da günde 3 kez hıçkırık tutuyor mesela tam uykuya dalacak 1 saat uğraşmışım hıçkırık başlayınca başa sarıyoruz

Cnm nurse harveys denesene sende benim bebis onu ictikten sonra rahatliyor cok maşallah
Canım bendeki damla da o kullanıyoruz onu.
Kimyon cidden iyi geliyor bi dene sekersiz veriyorum demleyip
Canimcim benim bünyem aşırı alerjik bebiste de benzer bir şey vardır belki diye çekiniyorum. E
ben de düşünmeyi bıraktım, neden böyle nesi var niye gazı var niye çıkmıyo vs diye . insan beceremiyor gibi hissediyor öfke üzgünlük karışık duygular baktm olmuyor yani. 3 ay ne yapsak ne etsek uyku düzeni, mide bağırsak rahatlığı olmayacak anlaşıldı. ben gaz çıkartsam da günde 3 kez hıçkırık tutuyor mesela tam uykuya dalacak 1 saat uğraşmışım hıçkırık başlayınca başa sarıyoruz
Aynen öyle hıçkırık da sorun çok aç oluyor mesela bazen sırf hıçkırıgin geçmesini bekliyorum beslemek için iyice geriliyor bebiş de. Doktor da benzer şeyler dedi zamanla duzelelecek bu bir süreç sonuçta

Kızlar bebisleriniz banyodan sonra ağlıyor mu? Banyo yaparken ses yok hoşuna bile gidiyor belki çok belli etmese de. Ama kurulanma ve giyinme sürecinde aşırı mızmız. Alt degisimi sırasında da öyle altını açarken ya da açıkken hiçbir tepki yok hoşuna gidiyor ama bezi resmen savaş vererek bağlıyoruz. Üstü ciplakken de aynı giyinirken yine savaş veriyoruz.

Kızlar bebisleriniz banyodan sonra ağlıyor mu? Banyo yaparken ses yok hoşuna bile gidiyor belki çok belli etmese de. Ama kurulanma ve giyinme sürecinde aşırı mızmız. Alt degisimi sırasında da öyle altını açarken ya da açıkken hiçbir tepki yok hoşuna gidiyor ama bezi resmen savaş vererek bağlıyoruz. Üstü ciplakken de aynı giyinirken yine savaş veriyoruz.
Benimki de ayni😊 banyo mutlusu.. neymis banyodan hic cikarmayacakmisim🤣🤣 oldu canim diyorum. Seni aksama kadar yikayacak degilim😄😄

X