Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    165
Doğum yapmış anneler size bir sormak istiyorum sizin beslenmeniz nasl bn çok acikiyorm ya böyle yemek yemek istmiyorm ama yemesem sütüm olmyo sanki göğsüm çok boş olyo kızlar sürt için neler yapıyorsunuz lütfen ya böle yersem gebelikten dahs cok kilo alcm 🥲
Yeşil sebze yemekleri,et ve bol sıvı hep sıvı. Hurma ve dut kurusu kompostosu da çok süt yapıyo.

Kızlar meme ucu yarasından ben de nasibimi aldım. Gerçekten berbat bir ağrı. İnşaallah kimsenin başına gelmez.

Bir de doğum yapan anneler ben göğsümü sıkınca süt falan gelmiyor. Dün doğumdan sonra ebe sıktı önce biraz. Kolostrum geldi ama sonrasında süt falan görmedim. Yavaş yavaş iniyor ondan mı acaba
Benim süt gelmesi iki günü buldu sezaryen oldum. Sabredin sağım yapın ve gelmese bile bebeği memeye tutun ,bebeğin ağız hareketleri uyarıyor süt hormonunu çünkü.

Süt süt ürünleri alerjisini nasl anladn cnm
Kakası iplik iplik çıkıyor ve bağırsakları zor sindiriyor karnını çocuğun görmeliydin aşırı şişti bir ara panik bile oldum araştırdım süt ürünlerine alerjisi olan bebek öyle yapıyormuş yada antibiyotik tedavisi alan bebek yazıyordu şuan tedavi almıyor ama zaten süt içtim o gün peynir yedim ondan sonra şişti çocuk böyle öyle aklıma geldi

Geçecek bu günlerde Allah’ın izniyle biliyorsun tecrübelisin ilk 5-10 hafta sıkıntı sonra düzene biniyor her şey az sabır 🌸
Hepimiz aynı durumdayız kuzum 🙏🏼
İnşAllah düzelir bugün ilk defa 5 e kadar durduk emsede uyumadı etrafı izledi bir ara uyumamak için telefonda dikkatim dağılsın diye dizi açtım ama en son Çocuğu yatırıp ben uyuya kaldım bu kısçem biraz dişli belli 😅😅😅 birazda cazgır emzirin ulen beni diye etrafı ayağa kaldırıyor 😅😅😅

Doğum yapmış anneler size bir sormak istiyorum sizin beslenmeniz nasl bn çok acikiyorm ya böyle yemek yemek istmiyorm ama yemesem sütüm olmyo sanki göğsüm çok boş olyo kızlar sürt için neler yapıyorsunuz lütfen ya böle yersem gebelikten dahs cok kilo alcm 🥲
Balım bebeğinin emdiği kadar geliyor süt bendede aynı erken doğdular ya bebek büyüdükçe sütün artacak merak etme bende yiyorum ama sütüm çocuğun aldığı kadar geliyor her emzirme saati yaklaşınca göğüslerim süt doluyor

Belden karın ön tarafına vuruyor karnın büzülüp açılıyor kuzum ben böyle yaşadım normal doğumdan sezeryana döndüm ya 6 cm açıklığa kadar bekledim ağrın mı var iyi misin?
Çok değil kuzum kasılma gibi değil. Öyle karnım kendi halinde yani. Arada alt karın ağrısı oluyor sabaha karşı olmuştu bir de az önce oldu. Doğumla alakası yok herhalde 😔

Çok değil kuzum kasılma gibi değil. Öyle karnım kendi halinde yani. Arada alt karın ağrısı oluyor sabaha karşı olmuştu bir de az önce oldu. Doğumla alakası yok herhalde 😔
Vücudun seni sancılara hazırlıyordur çatı ağrın var mı birde karnın büzülmesini ilk ağrılarla anlamazsın sen yinede her wcde nişan var mı kontrol et canım

X