2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Bizimki de bence iyi de olabilir olmaya da bilir bilemeyiz diyor. Bir de sorun varsa son anda belli olup acil doğum hayati risk mevzuları oluyormuş o beni korkuttu.
2680 civarı ölçtü geçen hafta da böyleydi kendi Doktorum. Korkup görüş almak için başka Dr gittiğimde aynı şeyleri söyledi 2700küsür ölçtü o da.
İnşallah hepsi yanılsamadır ultrason kaynaklı diye umuyorum sadece yapacağım hiçbir şey yok çünkü ama eşimle mental olarak mafolduk artık
Öncelikle bence içinizi ferah tutun 38. Hafta bebegin doğması için normal bir zaman zaten. Ben 40. Haftayı doldurup üstüne 10 günde geç doğmuşum. 2100 gram dünyaya gelmişim o kadar icerde durmama ragmen. Ama bir şeyim çıkmamış gayet sağlıklı bir bebekmisim ki sizinki zaten 2700 e çıkmış. Kilo şu şekilde hesaplanıyor baş çevresi karın çevresi ve bacak kemik uzunluğu. Biri fazladır biri azdır Ama gerçeği tam olarak göstermez kilo manasında. Bence kendini strese sokma bu kadar.

Kuzum bugün son kontrolüme gittim bebiş 3200 olmuş. Sancı çıkmadı ama doğum kanalına yönelmiş dedi ağrılar acılar son gaz devam anestezi işlemlerimi hallettim kan verdim ekg çekildim Salı günü Allahım izniyle kavuşucam oğluma 🩵
Siz nasılsınızzzzzzz 🌸
Ay çok az kalmış kuzum ya 😍 sağlıcakla gelsin 🙏🙏 bugün benimde kontrol vardı bebiş çok kilo almamış bende zayıflamaya başladım sıcaktan mi nedir anlamadım yani. Çatı muayenesi de oldum bugün. Normal doğuma uygun dedi doktor ben normal doğuracam sanırım 😅 biraz söylendim çatı muayenesinde ama doktor rahat doğurursun dedi bakalım 😅😅benim minnoş da 3050 geldi bugün. Yarın tam 38 oluyoruz. Doğumu kolaylaştıracak egzersizler verdi bir de.

Ay çok az kalmış kuzum ya 😍 sağlıcakla gelsin 🙏🙏 bugün benimde kontrol vardı bebiş çok kilo almamış bende zayıflamaya başladım sıcaktan mi nedir anlamadım yani. Çatı muayenesi de oldum bugün. Normal doğuma uygun dedi doktor ben normal doğuracam sanırım 😅 biraz söylendim çatı muayenesinde ama doktor rahat doğurursun dedi bakalım 😅😅benim minnoş da 3050 geldi bugün. Yarın tam 38 oluyoruz. Doğumu kolaylaştıracak egzersizler verdi bir de.
Boşver kiloyu takma kafana iri bebek olmasındansa minnoş olsun hem doğumun kolay olur hemde çabuk büyümesin sıpalar 🤓
Çatı muayenesini tattın demek 😬

Cok geçmiş olsun ya canm sanada 🥲iyi degilm hic inan korkuyorum artar diye 16/86 dedi tam sınırda dedi uzmani tlfn ile aradı yanimda oda iki gun sonra glsin dedi bide bizimde gözümüzde capak çok vsr açamıyor bazen bna hadtsnde sil demişti makyaj bezi ile silince geçiyo sobra yine gliyo bu ara kac tane nöbetci eczane gezdik o dedikleri damls yok biston damla inanirmisn o kadar beynim dolu doktor sormam gereken soruyu sormadım 🤦 iyi olacaklar inşallah turnam bu süreç biraz duygusal geçiyo yanlzm inan bir kez gündüz uzanmadim günlük rutinm heo aynı kendimi cok yorgun hissediyorum 🥲
Ah güzel kardeşim geçecek inan ilk günler zor sadece sonra birden toparlıyorlar sarılık için korkma elini yüzünü sil bezini değiştir uyanır o gözü için genta göz damlası veya netra göz damlası işe yarıyor istersen birde onların birini dene gözünden şakır şakır irin geliyorsa başka bir doktora göster anladığım kadarıyla iyi bir doktora denk gelmemişsin kuzum Rabbim şifa versin kuzumu bir ılık su al gözünün içindeki birini sık sık sil en son kurula bir bezle en azından yeni doğan doktoruna gidene kadar ayın 24 ü gelince bekleme direk yeni doğan polikliğine git bekleme kuzum

Boşver kiloyu takma kafana iri bebek olmasındansa minnoş olsun hem doğumun kolay olur hemde çabuk büyümesin sıpalar 🤓
Çatı muayenesini tattın demek 😬
Hiç sevmedim ya düzenli jinekolojik muayene olan biriydim önceden de. Ne bileyim smear gibi bir şeydir diye düşündüm hatta çok bişi de bakmadım etkilenmemek için ama acısız bir işlem değilmiş ya 😅 biraz hayal kırıklığı oldu.

Kuzum bugün son kontrolüme gittim bebiş 3200 olmuş. Sancı çıkmadı ama doğum kanalına yönelmiş dedi ağrılar acılar son gaz devam anestezi işlemlerimi hallettim kan verdim ekg çekildim Salı günü Allahım izniyle kavuşucam oğluma 🩵
Siz nasılsınızzzzzzz 🌸
Ay maşAllah subhanAllah sağlıkla sıhhatle kucağına aldırsın Rabbim 🌸🌸 az kaldı annesi az 😁🌸

Hiç sevmedim ya düzenli jinekolojik muayene olan biriydim önceden de. Ne bileyim smear gibi bir şeydir diye düşündüm hatta çok bişi de bakmadım etkilenmemek için ama acısız bir işlem değilmiş ya 😅 biraz hayal kırıklığı oldu.
Evet çok konforlu olduğu söylenemez klasik alttan muayene gibi değil maalesef neyse ki atlamışsın 🫠
Benim ertesi gün nişanım gelmişti mesela dürtüyo resmen doğumu tetikliyor

Evet çok konforlu olduğu söylenemez klasik alttan muayene gibi değil maalesef neyse ki atlamışsın 🫠
Benim ertesi gün nişanım gelmişti mesela dürtüyo resmen doğumu tetikliyor
Dedi zaten lekelenme olabilir vs diye. Nişanı anlarim di mi hocam falan dedim panikleyip güldü hatta 😅 daha komiği ben nerdeyse tüm muayenelerime yalnız gittim ilk defa eşim de geldi bebisi merak ettiği için. Çatı muayenesi sırasında söylendiğim ne varsa duymuş oldu. Muayeneden çıkınca sezaryen mi olsan acaba dedi 😅😅

Dedi zaten lekelenme olabilir vs diye. Nişanı anlarim di mi hocam falan dedim panikleyip güldü hatta 😅 daha komiği ben nerdeyse tüm muayenelerime yalnız gittim ilk defa eşim de geldi bebisi merak ettiği için. Çatı muayenesi sırasında söylendiğim ne varsa duymuş oldu. Muayeneden çıkınca sezaryen mi olsan acaba dedi 😅😅
Nişanı anlarsın canım mümkün değil anlamaman fotoğrafını çek gerekirse doktora gösterirsin. Hahahhaa adama travma yaşatmışsın çatı muayenesinde bu hale geliyorlar doğumu düşünemiyorum 😂

Çok şükür bugünlere geldik 🌸
Sen nasılsın bebişin nasıl ay anlatın biraz bebek kokularını 🩵
Oğlumda koronaydım koku alamıyordum nasıl dua ettim Rabbime Allahım kızımın kokusunu alayım ne olur diye teyzesi Allah bütün evleri bu miss Kokularla doldursun inşallah 🥹bir abisiyle alıyoz aramıza miss gibi yatıyoz birlikte arada şükür kıskançlık yapmıyor 😌çok sevinçli kardeşi doğdu diye 🌸🥹 ay inşallah sizin çocuklarda sarar sarmalar kardeşlerini 🌸

Oğlumda koronaydım koku alamıyordum nasıl dua ettim Rabbime Allahım kızımın kokusunu alayım ne olur diye teyzesi Allah bütün evleri bu miss Kokularla doldursun inşallah 🥹bir abisiyle alıyoz aramıza miss gibi yatıyoz birlikte arada şükür kıskançlık yapmıyor 😌çok sevinçli kardeşi doğdu diye 🌸🥹 ay inşallah sizin çocuklarda sarar sarmalar kardeşlerini 🌸
Ay inşallah en çok bu konuda sabırsızım 🩵
Sağlıkla büyüsün elleri hiç ayrılmasın kuzularının 🥹

X