2024 🌸Temmuz Ağustos gibi trasfer olacaklar süreciniz nasıl ilerliyor🪷🪷🪷🪷🪷🫄

Canım eşime 2 sene önce devlet hastanesinde tüp bebeğe başladığımızda spermiyogram yapılmıştı. O zaman sayısı düşük çıkmıştı ama kalite ve hızına iyi demişlerdi. Benim durumumdan ötürü de normal yolla zaten olmaz tüple devam edin demişlerdi. Ama açıkçası internette bir diyetisyenin paylaşımında bu tarz düşük kayıplarında %50 erkek faktörünün etkili olduğu yazıyordu. Alkol, sigara, sağlıklı beslenme gibi faktörler bebeğinin organlarının gelişimini etkiliyormuş. Eşim de sigarayı bırakmadığı için acaba onun etkisi mi olmuştur dedim

Canım o zaten aklımda. Ben de devlette ikimiz için genetik test yaptıralım istiyorum. En azından o konuda kafamız rahat olsun. Bir daha denersek de bakılmıştı deriz. Bir de benim çikolata kistim olduğu için doktor o da gelişimini engellemiş olabilir demişti. En kötüsü de bu, neyin sebep olduğunu bulamamak.

Sorma, sebep bulmak en zoru. İlk doğumumda erken doğum olmuştu Şehir Hastanesi öom sağolsun(!) bebeği patolojiye göndermediği ve teklif bile etmediği için sebebi bilinemiyor... Hep biz uğraştık pıhtılaşmadır, enfeksiyondur, genetik testtir, vs vs.... Zaten tüp bebek olayı da bu araştırmalar sırasında çıktı ve şu da var hala sebebini bulamadık....

Kizllarr gölgeyi gören var mi bu artimed test guvenmiyorum zaten de eşim almis 4 tane. Transferin 6. Günü bugun 4.5 gunlerde yaptim 3 testi hep negatifti kuruma cizgisi bile vermedi buda bu şekilde. Aslinda catlatma ignesinin etkisi geçmiş mi diye yapmistim ama geçtiğini bu testle gördüm baska bir testlede yapmistim dün gittigini gördüm

Eklentiler

• 20240825_111211.jpg
    58,5 KB · Görüntüleme: 55
Yaa çok üzüldüm canım işte her şey insan için. Bu tarz acı şeyler başımıza geliyor ve biz sadece sabretmek ve tevekkül etmek zorunda kalıyoruz. Zaten devlet hastaneleri yap geç modunda, araştırma hastanesi olsa muhtemelen patolojiye giderdi neyse sağlık olsun. Allah bizlere bir daha bu acıları göstermesin

Aynen öyle, kısmet; eğer o doğum olmasaydı tüp bebek yaptırmam gerektiğini bilmeyecektim hiçbir zaman

Kızlar merhaba. Bende ikinci denememi Kıbrıs’ta yapmaya karar verdim. Zaten Kıbrıs’ta yaşıyorum ama burdaki doktorum Türkiye ucuz orda yap demişti. Çok pişman oldum orda yaptığım için. Çünkü ne bir gen testi nede başka testler yapılmadı. O yüzden üzgünüm. Burda önce gen kromozom testleri yapılıp ona göre ilerliyorlar. Bütçem de çok şükür müsait bu duruma. İlk adetimle yumurta büyütme işlemi yapıcam ikinci adetle de transfer işlemini yapıcam Allah’ın izniyle. Bebeğimi yeni kaybettim ilk başta yapmak istemiyordum ama bi şekilde devam etmek lazım diye düşünüyorum

Hayırlı olsun şimdiden sağlıkla sıhhatle kavuşun.
Bence de doğru karar vermişsiniz. Kıbrıs’ta tüp bebekte baya iyi hatta YouTube TR”den Kıbrıs’a tüp bebek yaptırmaya giden bir kadının videosunu da izlemiştim. Hayırlısı olsun hakkınızda süreciniz kolaylıkla olsun

Kzlar merhaba bugun transferimin 4. Günü belirtim yok sadece şey oluyo böyle gerinme geliyo tutamıyorum kendimi gerinirken acı hissediyorum ve bırakıyorum gerinmeyi bilerek yapmıyorum ani geliyo ve acıyo kasıklarımın oldugu yerler ve bırakıyorum başkada belirti yok 3. Gün embriyosu 2 tane taze transfer yapıldı

Ben 6+5 günlük hamileyim.
İlk günden beri hiç belirtim yoktu şuan sadece kasıklarımda ara ara ağrı oluyor o kadar. Belirti aramayın hiç çünkü bütün belirtileri olan arkadaşlar da var benim gibi 0 belirti ile ilerleyen de var

Rabbim saglıcakla tam zamanında yavrunu kucagına almayı nasip etsin inşallah bazen diyorum nasıl bişey yaşıyoruz biz hani çocugumuzun varlıgını hissetmek için agrımız sızımız neden yok diye içimiz içimizi yiyo bi belirti bi agrı bi sızı olsun istiyo insan valla agrı olsa neden agrı oldu deriz inşallah tutunmuştur bebeklermpsikolojim bozuldu artık kendimi dinlemekten

Merhaba canım, hayırlı olsun. Öyle bir imkanın varsa yap tabii ki. İnsanlar Tr den Kıbrıs a sırf bu işlem için geliyorlar. Benim şuan tekrar tüp bebek masrafını kaldıracak durumum yok. Mfk vitaminleri aldım doğal gebelik denemeyi düşünüyorum

Sizin sıkıntınız neydi ?
Bende mfk kullandım eşimle fakat gebelik olmadı sonra hidrosalpenk olduğumu öğrendim.
Kesinlikle etkisi var bence vitaminlerin çünkü 1.ve2. tüp bebekte 3 -4 yumurta toplandı olmadı. Sonra bende mfk aldım yine bu süreçte 3. Denemem de 9 tane yumrta toplandı 3 tanesi 5aa kalite olarak donduruldu. Belki 3. Gün de dondurulsa daha fazla embriyom olabilirdi ama doktorum tercih etmemiş .
Bence fizyolojik olarak bi sorun yoksa kesinlikle alın için ha olur olmaz bilemem ama yine tüp bebeğe geri dönerseniz ihtimaliniz artar

Bende de psikoloji gitti bu sabah hiç ağrım olmadı diye uyandım. Hangi ayırt edici oluyor ağrı olması mi olmaması mi bilemiyorum
Hayırlsı olsun artık. Valla ağlamamak için kendimi zor tutuyorum
Rabbim hayılrsını nasip etsin cümlemize

Bende düşük amh ve çikolata kisti var. Ama bana hsg filmi çekilmedi, daha önce ameliyat geçirdiğim için doktorlar tüplerinin tıkalı olma ihtimali yüksek demişti. Rezervim az olduğu için de tüplere bakılmadı hiç. Ben mfk yı daha önce de kullanmıştım, cinsel isteksizlik problemi yaşadığım için çok faydasını görmüştüm. Dediğiniz gibi en kötü ihtimalle yumurta kaliteme etkisi olabileceğini düşünüyorum

Siz yine de hsg çektirseniz mi acaba ?
İşinize karışmak gibi olmasın canlı yayında bir doktor önemli olduğunu söyledi. Bende de ama düşük. Zaman kaybetmemiş olursunuz
Hatta ilaçlı hsg yi önerdi. Normalde ilaçsız hsg de hasta çok acı çekmesin diye fazla basınçlı göndermiyotlatmış boyar maddeyi. Ama hasta uyuyunca daha şiddetli basınçla gönderip tüpleri açıyorlarmış. Yardımcı oldum mu yoksa kafanızı mi karıştırdım

Ya aslında ben de istiyorum çektirmeyi ama daha yeni kürtaj oldum. Anestezi de beni etkiliyor çok fazla almak istemiyorum. Öncelikle eşimle genetiğe gideceğiz, genetik kontrolü de yaptıralım istiyoruz. Sonrasında da hsg yi yaptırabilirim. Zaten tüpler tıkalıysa doğal gebelik de mümkün olmuyor.

Hayırlısı olsun camım umarım güzel sonuç alırsın

Öyle tabi. Teşekkür ederim hepimiz sağlıklı evlat sahibi olalım inşallah

Selam kızlar, merhabalar
2 haftadır iğneleri kullanıyorum, bugün 4. Ultrasona girdim, kan sonuçları bu şekilde çıktı, şuan 2 tanesi 9 ml, 1 tanesi 14 ml ve 1 tanesi de 15 ml olmak üzere toplamda 4 yumurta gözüküyor.
Amh düşüklüğü var zaten. Kan sonuçlarım da bu şekilde,

Sizce yumurta toplama yakın mı? Yarın için tekrar kontrole çağırdılar

Eklentiler

• 1000088008.jpg
    42,4 KB · Görüntüleme: 41
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…