2024 🌸Temmuz Ağustos gibi trasfer olacaklar süreciniz nasıl ilerliyor🪷🪷🪷🪷🪷🫄

Bende de psikoloji gitti🥹 bu sabah hiç ağrım olmadı diye uyandım. Hangi ayırt edici oluyor ağrı olması mi olmaması mi bilemiyorum 🙏🏻
Hayırlsı olsun artık. Valla ağlamamak için kendimi zor tutuyorum 😊
Rabbim hayılrsını nasip etsin cümlemize 🤲🤲🤲🌸🌸
Amin inşallah canım galiba kendimizi dinlemememiz bizim için daha saglıklı bugun biraz mide bulantım ve bel agrım var ilaçlara bağlıyorum artık beklemek çok zor yıllardır bekliyorsun çocuk için ugrasıyorsun çocuk karnında 10 gün beklemek 10 sene beklemek gibi geliyor saglıklı bi şekilde bende hamileliğimi öğreneyim pozitifi göreyim ve isteyen herkes yasasın bu mutlulugu🤲🤲

Selam kızlar, merhabalar
2 haftadır iğneleri kullanıyorum, bugün 4. Ultrasona girdim, kan sonuçları bu şekilde çıktı, şuan 2 tanesi 9 ml, 1 tanesi 14 ml ve 1 tanesi de 15 ml olmak üzere toplamda 4 yumurta gözüküyor.
Amh düşüklüğü var zaten. Kan sonuçlarım da bu şekilde,

Sizce yumurta toplama yakın mı? Yarın için tekrar kontrole çağırdılar
Merhaba canım, lh ve progesterone hormonlarını baskılamak için ilaç kullanıyoruz. Değerlerin iyi görünüyor. Estradiol da yükselmiş, yumurtalarının büyümeye cevap verdiğini gösteriyor. Muhtemelen 1-2 güne çatlatma iğnesi olursun

Ya aslında ben de istiyorum çektirmeyi ama daha yeni kürtaj oldum. Anestezi de beni etkiliyor çok fazla almak istemiyorum. Öncelikle eşimle genetiğe gideceğiz, genetik kontrolü de yaptıralım istiyoruz. Sonrasında da hsg yi yaptırabilirim. Zaten tüpler tıkalıysa doğal gebelik de mümkün olmuyor.
hsg yapilmadan nasil tup bebege yonlendirdiler su an cok sasirdim😳çektirdiğim hsg c kolluydu galiba oyle olursa canın cok acımıyor canım.benim acı eşiğim düşük olmasına ragmen anestezi almadan dayandım.yogun adet agrısı gibi düşün hemen bitiyor..buyuk ıhtımalle benden yine doktorum hsg ister bakalım nasıl ilerleyeceğiz ama korkma.
Canım eşime 2 sene önce devlet hastanesinde tüp bebeğe başladığımızda spermiyogram yapılmıştı. O zaman sayısı düşük çıkmıştı ama kalite ve hızına iyi demişlerdi. Benim durumumdan ötürü de normal yolla zaten olmaz tüple devam edin demişlerdi. Ama açıkçası internette bir diyetisyenin paylaşımında bu tarz düşük kayıplarında %50 erkek faktörünün etkili olduğu yazıyordu. Alkol, sigara, sağlıklı beslenme gibi faktörler bebeğinin organlarının gelişimini etkiliyormuş. Eşim de sigarayı bırakmadığı için acaba onun etkisi mi olmuştur dedim
sigara beslenme ilaç kullanımı hatta telefonu cepte tasıma bile direk sperm kalitesini etkiliyor. spermıyogramda degerler iyi cıkınca DNA hasar testini yaptırmadık hiç. DNA hasar testinde hasar ortaya cıksa bile antioksidan vs takviye kullanımı ile bayagı toparlayanlar var. yine forumda bununla ilgili paylasımlar var.bakmakta fayda var. artık okumaktan arastırmaktan telefon elime yapıstı. umarım guzel haberleri alırız hep birlikte🤲🏻

Kzlar merhaba bugun transferimin 4. Günü belirtim yok sadece şey oluyo böyle gerinme geliyo tutamıyorum kendimi gerinirken acı hissediyorum ve bırakıyorum gerinmeyi bilerek yapmıyorum ani geliyo ve acıyo kasıklarımın oldugu yerler ve bırakıyorum başkada belirti yok 3. Gün embriyosu 2 tane taze transfer yapıldı
benimde belirtilerim arasında vardı bu😊umarım guzel haberi alırsın canım.dinlen yorma kendini.tadını cıkar🤗

hsg yapilmadan nasil tup bebege yonlendirdiler su an cok sasirdim😳çektirdiğim hsg c kolluydu galiba oyle olursa canın cok acımıyor canım.benim acı eşiğim düşük olmasına ragmen anestezi almadan dayandım.yogun adet agrısı gibi düşün hemen bitiyor..buyuk ıhtımalle benden yine doktorum hsg ister bakalım nasıl ilerleyeceğiz ama korkma.

sigara beslenme ilaç kullanımı hatta telefonu cepte tasıma bile direk sperm kalitesini etkiliyor. spermıyogramda degerler iyi cıkınca DNA hasar testini yaptırmadık hiç. DNA hasar testinde hasar ortaya cıksa bile antioksidan vs takviye kullanımı ile bayagı toparlayanlar var. yine forumda bununla ilgili paylasımlar var.bakmakta fayda var. artık okumaktan arastırmaktan telefon elime yapıstı. umarım guzel haberleri alırız hep birlikte🤲🏻
Bana sulu ultrason yapıldı bir tek, rahim temiz çıkmıştı. İşte tüp bebek olacağı için hsg bakılmasına gerek yok dendi. Ultrason muayenesinde sıvı birikimi görünmediğinden gerek görülmedi herhalde ben de bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ bende panik atak olduğu için çok heyecanlanıyorum nabzım yükseliyor normal kalabilir miyim bilemedim o yüzden 🥲
Erkeklerdeki eksiklikler daha kolay çözülüyor zaten. Ben de eşime sigarayı bıraktırmaya çalışıyorum, inşallah şu mfk takviyeleri de işe yarar. Sorma canım hele şu düşükten beri kafamda hep deli sorular, neden oldu niye durdu diye düşünmekten başıma ağrılar giriyor. İçimdeki boşluk da hiç geçmiyor. Normale dönmeye çalışsam da içimde hep bir sızı hatırlatıyor kendini. Rabbim acılarımızı unutturacak güzel haberleri tez vakitte versin inşallah 🙏🏻

Bana sulu ultrason yapıldı bir tek, rahim temiz çıkmıştı. İşte tüp bebek olacağı için hsg bakılmasına gerek yok dendi. Ultrason muayenesinde sıvı birikimi görünmediğinden gerek görülmedi herhalde ben de bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ bende panik atak olduğu için çok heyecanlanıyorum nabzım yükseliyor normal kalabilir miyim bilemedim o yüzden 🥲
Erkeklerdeki eksiklikler daha kolay çözülüyor zaten. Ben de eşime sigarayı bıraktırmaya çalışıyorum, inşallah şu mfk takviyeleri de işe yarar. Sorma canım hele şu düşükten beri kafamda hep deli sorular, neden oldu niye durdu diye düşünmekten başıma ağrılar giriyor. İçimdeki boşluk da hiç geçmiyor. Normale dönmeye çalışsam da içimde hep bir sızı hatırlatıyor kendini. Rabbim acılarımızı unutturacak güzel haberleri tez vakitte versin inşallah 🙏🏻
amin inşallah canım güzel haberlerimizi görelim hep birlikte inşallah.saglıkla kucagımıza alalım bebelerimizi😊❤️

aynı durumda olan var mi ?
30 temmuzda Transfer oldum. Pozitif çıktı sonuçlarım
Dünden önceki gün bi anda 2 avuç dolusu kırmızı kan geldi. Bi yerim kesilmiş gibi . Doktora gittik hersey yolunda dedi. Benim gibi olan var mi aranızda ? Yerleşme kanaması değildi kesinlikle.
Baya açık kırmızı ve akışkandı
Benim de oldu hiç korkma hemde sabaha kadar kanama oldu parça parça. Cok şükür ikizlerim benimle 9 + 5 olduk. Bende cok korkmuştum hatta düşük yaptım sandim sabaha kadar ağladım ertesi sabah hastaneye gidene kadar artık ümidi kesmiştim. Ta kiii o sesleri duyana kadar 🤲😊 Doktorum kan sulandirici kesip duphaston verdi ve pruluton depot diye bir iğne 3 günde bir yaptırıyordum. Cok şükür kanamam bitti ama hala haftada 1 yaptırıyorum iğneyi.

Merhaba arkadaşlar 🌸🌸 umarım herkes iyidir 🙏
Ben dün akşam 2 tane Ovitrelle Çatlatma iğnesi vuruldum, yarın da yumurta toplamaya gireceğim.
Dün sabahtan beri sanki kasıklarımda bir baskı var, tuvalet hissi gibi de ama daha çok kasıklarımda bi baskı hissi var.
Bu gibi bi his yaşayan var mı yumurta toplama öncesinde. İkinci yumurta toplamam olucak birincisinde böyle olup olmadığını hatırlamıyorum olsaydı hatırlardım

Merhaba arkadaşlar 🌸🌸 umarım herkes iyidir 🙏
Ben dün akşam 2 tane Ovitrelle Çatlatma iğnesi vuruldum, yarın da yumurta toplamaya gireceğim.
Dün sabahtan beri sanki kasıklarımda bir baskı var, tuvalet hissi gibi de ama daha çok kasıklarımda bi baskı hissi var.
Bu gibi bi his yaşayan var mı yumurta toplama öncesinde. İkinci yumurta toplamam olucak birincisinde böyle olup olmadığını hatırlamıyorum olsaydı hatırlardım
Yumurtalar belli büyüklüğe gelince baskı yapar. Benim 17 yumurtaydı ben son 3 gün yürüyemiyordum resmen o kadar basınç vardı toplayınca geçti. Doktorum çoğu kişide oluyor normal demişti endişe etme♥️ inşallah güzel sonuçlar alırsın 🙏

Yumurtalar belli büyüklüğe gelince baskı yapar. Benim 17 yumurtaydı ben son 3 gün yürüyemiyordum resmen o kadar basınç vardı toplayınca geçti. Doktorum çoğu kişide oluyor normal demişti endişe etme♥️ inşallah güzel sonuçlar alırsın 🙏
Teşekkür ederim 🙏 fazlada yumurtam yok ama çok tedirgin ettiriyor otururken 🙄 pıtır pıtır dökülecek gibi de geliyor baskı fln da yapıyor, 4-5 tane fln vardı son muayenede, ama ben regli dönemlerim öncesinde denhşç böyle olmadığım için tedirgin oldum

Teşekkür ederim 🙏 fazlada yumurtam yok ama çok tedirgin ettiriyor otururken 🙄 pıtır pıtır dökülecek gibi de geliyor baskı fln da yapıyor, 4-5 tane fln vardı son muayenede, ama ben regli dönemlerim öncesinde denhşç böyle olmadığım için tedirgin oldum
Yok canım tedirgin olma çok normal doktoruma sormuştum aynıları bende de oldu için rahat olsun

Ben ilk transferimi anestezisiz oldum, çok rahat geçmişti, sanki normal ultrason oluyor gibiydi zaten 10 dakikada bitti
Anestesizi demedim ilaçsız doğal siklusta transfer olanı sormuştum 🤭 zaten çoğumuz anestisizi almadan oluyoruz. Yani estrofem falan kullanmadan olan transfere ilaçsız transfer deniyor

Benim de oldu hiç korkma hemde sabaha kadar kanama oldu parça parça. Cok şükür ikizlerim benimle 9 + 5 olduk. Bende cok korkmuştum hatta düşük yaptım sandim sabaha kadar ağladım ertesi sabah hastaneye gidene kadar artık ümidi kesmiştim. Ta kiii o sesleri duyana kadar 🤲😊 Doktorum kan sulandirici kesip duphaston verdi ve pruluton depot diye bir iğne 3 günde bir yaptırıyordum. Cok şükür kanamam bitti ama hala haftada 1 yaptırıyorum iğneyi.
Çok şükür 🍀 valla gerçekten insan şoka giriyor. Ben şuan hergün iğne yapıyorum.kan sulandırıcı falan yoktu bende zaten. Sadece progesteronu arttırdı. 7. Haftayım bende 🍀 sağ Salim kavuşalım evlatlarımıza inşallah 🙏🏻

X