2024 🌸Temmuz Ağustos gibi trasfer olacaklar süreciniz nasıl ilerliyor🪷🪷🪷🪷🪷🫄

5 ve üzeri pozitif oluyor 1inde kan ver demişti bana doktor daha 5 gün var bence değerin güzel çıkmış 7. Güne göre hiç canını sıkıp ağlama negatif düşünme bence ben cesaret edip kan testi veremedim bu arada bendede pcos var ilk denemem hakkımızda hayırlısı olsun bende perşembe kan vereceğim 🫣
Banada test tarihi 1 agstos dedi ben duramadim mahallemizde kucuk bi hastane var simit almaya giderken yaptırdım. Inşallah bu sefer hamile kalmışımdır. Artış güzel olursa inş pazartesi tekrar bakarim çarşambada tekrar bakarım duramam sanirim eşime aileme söylemeyeceğim sevinip sonradan uzulmesinler. Bende idrar testide vardı heo negatif cikti 3. Günden beri bakiyorum ben negatif cikiyor idrar testi

Banada test tarihi 1 agstos dedi ben duramadim mahallemizde kucuk bi hastane var simit almaya giderken yaptırdım. Inşallah bu sefer hamile kalmışımdır. Artış güzel olursa inş pazartesi tekrar bakarim çarşambada tekrar bakarım duramam sanirim eşime aileme söylemeyeceğim sevinip sonradan uzulmesinler. Bende idrar testide vardı heo negatif cikti 3. Günden beri bakiyorum ben negatif cikiyor idrar test
Kan testi daha önemli bence ve 7. Güne değer iyi çıkmış inşallah kat kat artar pazartsi mutlaka bana haber ver bende perşembe vericem kan Allahın izniyle

Merhaba kızlar hepinize. Bugün 10.günüm bir negatiflik çöktü bana test günüme 4 gün var böyle bir sinir hali. Daha önce idrar ve kanda defalarca negatif gördüğüm için korkudan test günüme kadar test yapmak istemiyorum. Bir de progestan iğne morartmış kalçamı ve beze oluşmuş onun üzerine bir de ben ne yaşıyorum ağlaması var bilir misiniz😅 bunlarla birlikte hiç iyi değilim sanırım. Ara ara regl olacakmışım gibi ağrılarım oluyor sadece lekelenmem falan olmadı bu sefer lekelenmem olmadı tutmadı mı diye bir kafaya takma. Neyse uzun bir dertleşme oldu şimdilik benden bu kadar🥲

Kızlar yumurta toplama sonrası doktorum kanda AST ALT takip edelim dedi. 2 günde bir kan vermemi söyledi 2 gün önce ALT 55 bugün 76 geldi gittikçe yükseliyo sanki.. karaciğerimde sıkıntı mı oluşuyo acaba neyden kaynaklıdır böyle bi şey yaşayan oldu mu cevap verir misiniz? Normalde değerlerim hep 14 gelir yani normal ama işlemden sonra böyle oldum şu an kafam çok karışık. Karaciğerime bi şeyler mi oluyo korkmaya başladım

Nezuko teşekkürler birbirimizi en iyi biz anlarız ben daha evvel başka bir dr de 2 negatif transfer yaptim 1 tane 5. Gün 2 tanr 3. Gün embriyolarımı resmen çöpe attık. Bende cok sorun varmis embriyolarin tutmasi imkansizmis onu öğrendik. Histrreskopiyle t seklindeki rahmi v ye cevirdi embriyoya tutunma alani yaptı. Adenomiyazis varmis ordaki hareketlenmeyi kesmek icin zoladex igneyle beni menepoza soktu bu arada eski transfer sonrasi oksaparin bana dokundugunu anladık belki 1000 kisiden 1 inde olan sey bende oldu hicbir tedavimde kan sulandirici kullanmam yeni doktorum hepsini cözdükten sonra 2 tane 3. Gün embriyosu elde etti dondurduk. Transfer edecekleri zaman haziranda ben ilaci yanlis kullandm rahim kalinlasmadi. Temmuzda tekrar basladik bu sefer estrofemi vermek istemedigini yumurta uretir gibi rahmi kalinlastirmak istedigini soyledi ordada guzel yumurtalar olunca onlarida topladik ve taze transfer yaptik ki ben pkos luyum taze transfer cok zor... simdi gun bekleyecegim bakacagiz hayirlisi ama yol zorladı herkesin sınavı farkli bizimde güclu olmamiz lazim
Ne zor yollardan geçmişsin ama bir o kadar da güçlü durabilmişsin canım Allahım seni bebeğine kavuştursun inşallah. 🙏 bazen keşke evlenmeden önce bazı şeyleri; rahimle ilgili ve yumurtalarımla ilgili detayları bilseydim diyorum ama evlendiğimde çocuk istediğimi söylediğimde bile yaşıma rağmen doktorlar çok detaya girmedi gibi hissettim hep. Tüp bebekle öğrendik işte.. Ama yine de belki de bizim zamanımınız şimdi gelmiştir diyorum... bundan sonrası kolaylık güzellik olsun 😊 seninkisi gerçekten çok farklı bir hikaye. Mutlulukla taçlansın 🙏

Kızlar yumurta toplama sonrası doktorum kanda AST ALT takip edelim dedi. 2 günde bir kan vermemi söyledi 2 gün önce ALT 55 bugün 76 geldi gittikçe yükseliyo sanki.. karaciğerimde sıkıntı mı oluşuyo acaba neyden kaynaklıdır böyle bi şey yaşayan oldu mu cevap verir misiniz? Normalde değerlerim hep 14 gelir yani normal ama işlemden sonra böyle oldum şu an kafam çok karışık. Karaciğerime bi şeyler mi oluyo korkmaya başladım
Merhaba korkmayın benim birkaç kere yükselmişti düzenli enginar tüketimi ile değerler çok güzel düşüyor. Haftada üç dört defa hatta yiyebilirseniz birkaç hafta günlük az az enginar tuketseniz çok güzel olur. İlaçlar karaciğer enzimlerinizi yükseltmiş olabilir bende de PLT degerimi yükseltiyor.

Merhaba bana sormamıştınız ama cevap vermek istedim🤭 ikinci denememde her şey farklıydı ilki tazeydi bu dondurulmuş. Gonal f in dozu bile. Yumurtalar toplanmadan önce glutatyon serum histeroskopi ve aşı oldum lenfosit. Bir işe yaramadılar ama olsun. Çok kadında işe yarıyor bende demek ki daha ileri teknikler lazım.
sizde işe yaramadı diye düşünmeyin. Demekki embiryo sağlıklı değildi o yüzden olmadı. Cevap için teşekkür ederim ☺️

Merhaba korkmayın benim birkaç kere yükselmişti düzenli enginar tüketimi ile değerler çok güzel düşüyor. Haftada üç dört defa hatta yiyebilirseniz birkaç hafta günlük az az enginar tuketseniz çok güzel olur. İlaçlar karaciğer enzimlerinizi yükseltmiş olabilir bende de PLT degerimi yükseltiyor.
Sağolun öyle yapayım bi de 🙏🏻

Ne zor yollardan geçmişsin ama bir o kadar da güçlü durabilmişsin canım Allahım seni bebeğine kavuştursun inşallah. 🙏 bazen keşke evlenmeden önce bazı şeyleri; rahimle ilgili ve yumurtalarımla ilgili detayları bilseydim diyorum ama evlendiğimde çocuk istediğimi söylediğimde bile yaşıma rağmen doktorlar çok detaya girmedi gibi hissettim hep. Tüp bebekle öğrendik işte.. Ama yine de belki de bizim zamanımınız şimdi gelmiştir diyorum... bundan sonrası kolaylık güzellik olsun 😊 seninkisi gerçekten çok farklı bir hikaye. Mutlulukla taçlansın 🙏
Evet evet bizim yollarımız benzer malesef banada dr 2. Embriyomu koyarken belki histereskopi yapmak gerek ama boylede tutar dedi yazik yavrunun tutunmaya yeri yokki. Hep ticari dusundukleri icin bi sonraki adamaya bunu deneriz düşüncesi var. Ben şimdi bu olayı nasıl çozerim diyen doktor az. Şimdiki dr de şanslıydım benim rahmim oldukca kucuk ve yamuk histereskopiyi yaparken bile dr dosyama not almis saat 9 yönünde kateter sokulacak diye cunki yer yok. Opudede provasını yapmış yinede ben dayanamam acir diye aneztezi hazirliklari bile yaptık. Gercektrn dr çok önemli mallesef zor hastayım pkos adenomiyazis 43 yaş tansiyon graves bendede yok yok

X