2024 Şubat Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Pozitifi gören arkadaşlarım cilt bakım ürünleri kullanıyor musunuz ya da güneş kremi vs az önce hemşireye sordum güneş kremi bile kullanma dedi ama leke vs oluşmaz mı çalıştığım için tüm gün dışardayım neredeyse
Yaa biraz abartı değil mi bu şekilde de 🤔 doğal içerikli bir sürü ürün var isimlerini şuan tam bilmesem de araştırmak gerek

Yaa biraz abartı değil mi bu şekilde de 🤔 doğal içerikli bir sürü ürün var şuan tam bilmesem de araştırmak gerek
Bana da öyle geldi açıkçası ama internetten araştırdığımda da içime sinen bir marka bulamadım belki burada tecrübeli arkadaşlar öneride bulunabilir

Bana da öyle geldi açıkçası ama internetten araştırdığımda da içime sinen bir marka bulamadım belki burada tecrübeli arkadaşlar öneride bulunabilir
Gebe değilim ama açıkçası olursa da kullanırım yani güneş ışığı daha zararlı özellikle de yaz aylarında. Beeo güneş kremi kullanıyorum ben, içeriği temiz diye biliyorum.

Pozitifi gören arkadaşlarım cilt bakım ürünleri kullanıyor musunuz ya da güneş kremi vs az önce hemşireye sordum güneş kremi bile kullanma dedi ama leke vs oluşmaz mı çalıştığım için tüm gün dışardayım neredeyse
Güneş kreminde kimyasal filtre olmaması lazım. Fiziksel(mineral) filtreli güneş kremi kullanın. Retinol,aha, bha asitlerini kullanmayın. Nemlendirici krem güvenlidir. Asitlerden de azeleik asit güvenli. Niacinamide, hyaluronic asid kullanılabilir.

Ben transferden sonra yüzümü sabunlarlar felan yikayip krem kullandim cnm dışarı ciktm makyajda yptm ne alaka ki pozitifsenz de ne sorun olucak

Gebelikte leke olmaması için ekstra güneş kremine dikkat etmek lazım. Ama dediğim gibi mutlaka mineral filtre olacak. Onu artık eczaneye sorarak uygun bir şey alabilirsiniz. Ben missha cicadin günes kremi kullanıyorum mineral filtre o mesela.

Ben transferden sonra yüzümü sabunlarlar felan yikayip krem kullandim cnm dışarı ciktm makyajda yptm ne alaka ki pozitifsenz de ne sorun olucak
Kimyasal ürün kullanmamaya dikkat etmek gerek sonuçta cilt onu emiyor ama doğal olmasa bile doğala en yakın ürünler kullanılır bence.

Ben de öyle düşünüyordum dün de eczaneye gidip bepantol alacaktım güvenilir bi marka diye eczacı da ilk 3 ay gebelere hiç bi şekilde ürün tavsiye etmiyoruz diyip satmadı bugün de hemşire öyle deyince korktum açıkçası

Yaa şaka gibi gerçekten senin durumun
Bende geldim sağlık ocağına Arkadaş ilaç yazdıracakmış beraber gidelim dedi kısmet işte 😁😁
yok yok onu kaybettıler... gıttım hala yok. dr kendı ekranlarından baktı.
tekrar alalım dedı. ıyı dedım alın. solemedım yaptırdım dıye.
barkod numarasıını aldım bu sefer. foto :)

Herkese merhabalar 20 şubat çift embriyo transferi oldum 🥲 dünden yani 3. Günden itibaren adet öncesi ağrım başladı 🙁 tam olarak aynı ağrı alt karnımda, benm adet ağrılarım da hep erkenden başlar 🙁 çok korkuyorum, sürekli de devam ediyor 😔 bu durumu yaşayan var mı

kızlar ben burada yorum araştırırken 3. gün bile silik çizgi goren varmış bunu kafamdan atamıyorum cesaret veriyor🤣🤭
4. gun gormustum ama ıkızdı o gebelıgım.
7. gun bence ıdeal. ben 5 de yaptım da . herseyı goze alıp yaptım. ruh halınız nasılsa ona göre karar verın
ben yuzlesmek ıstıyorum hemen ve gercekcıyımdır genel olarak. )

Kızlar merhaba üstte olan yani normal olan test 8.gün sabah ilk idrarla yapmıştım 1/2 saat içinde bu çizgiyi gördüm
Erken gebelik testini bugün sabah yaptım ama ilk idrarla değil ve bu testte yarım saat içinde hayalet çizgi sizce bişey var mı yoksa kuruma çizgisi falan mı
Ve ben ilk defa testimde byle bişey gördüm hiç kuruma çizgisine denk gelmedim günlerce de kalsa tek çizgiydi yorum yapar mısınız çatlicam meraktan

Aynı gun test gunumuz kasıklarında ağrl varmı ?
Evdeyken devamlı vardı ağrım hatta ishal oldum heralde diyordum öyle bi sancı ama dün işe başladım ağrı hissetmedim ya hareketlilikten ya da kendimi dinlemediğimden
Ama şu anda solda çok çok ince bi ağrım var dün akşamda öyleydi
Sizin nasıl ?

Kızlar merhaba üstte olan yani normal olan test 8.gün sabah ilk idrarla yapmıştım 1/2 saat içinde bu çizgiyi gördüm
Erken gebelik testini bugün sabah yaptım ama ilk idrarla değil ve bu testte yarım saat içinde hayalet çizgi sizce bişey var mı yoksa kuruma çizgisi falan mı
Ve ben ilk defa testimde byle bişey gördüm hiç kuruma çizgisine denk gelmedim günlerce de kalsa tek çizgiydi yorum yapar mısınız çatlicam meraktan
testler yok

X