2024 Şubat Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Yarin biraz erken olabilir.. catlatma ignesi oldun mu o da problem.. hele bende 14 gun gitmiyor etkisi... tup bebekte 4..gun ogrendigim olmustu..ikizdi ama. Kaybettim sonran 9. Haftada.. yapman icin gaza getirmim.) Ama ben dayanamiyorum
Yani net bisey öğrenemem farkındayım ama bi heyecan işte çift çizgi çıksa da tek çizgi çıksa da ayın 13 test verene kadar kendi kendime biseyler yapmış olurum 🤷🏻‍♀️

Merhaba, ben de 2.transferi yaptıracağım. İlk transferim geçen hafta kimyasal genelikle önce pozitif sonra negatife dönerek sonuçlandı. Size özellikle 35 üstü kadın arkadaşlarıma bir iki sorum olacak. Ben tek embriyo koydurmuştum. İkiz meselesi hep korkuttu beni. Siz korkmuyor musunuz?
Genetik yaptırmayı da önerdi doktorum ama eşim önce 2 deneyip olmazsa genetiğe başvuralım diyor. Çok kararsız kaldım. Bir iki yorumlarınızla yol gösterirseniz sevinirim
Benim gittiğim yer 37 yaşından sonra genetiği zorunlu tutuyor ki bence çok mantıklı ben 39 yaşında opu yaptırdım 18 yumurtadan 11’i 5. güne kalmıştı ama genetikten 1 normal 2 az oranda mozaik embriyo geldi. Ama 6. güne kalan 11 embriyoda kalite olarak iyiydi kromozom bozukluğu çıktı genetikte. Ve yaşıma rağmen 2 tane koymadılar içerde de bölünme olabilir o yüzden risk diyorlar🤷‍♀️

Merhaba ben 31 yaşındayım ama doktor bana da 2 embriyo transferi yapıcak canım ilki tekti tutunmadı bu sefer çift olsun dedi bende kabul ettim. Bu arada negatif olunca hem eşim hem ben genetikte kromozomlara baktırdık kendimizin bişey çıkmadı
Yani gerçekten ikiz zordur , insanlar 1 çocuktan sonra toparlayamiyor kaldı ki 2 amaaa bizler zaten kolay elde edemiyoruz 1- tekrar tekrar tüp bebek mi deneyeceğiz 2-eger başka çocuğunuz yoksa 2 si de aradan çıkmış olur ve bebek defterini kapatmış oluruz 3- Zaten tutan az gibi ikiz Allah versin de sağlıkla kolaylıkla valla ikiz olmuş tekiz olmuş dert değil bana 😍🥰

Benim gittiğim yer 37 yaşından sonra genetiği zorunlu tutuyor ki bence çok mantıklı ben 39 yaşında opu yaptırdım 18 yumurtadan 11’i 5. güne kalmıştı ama genetikten 1 normal 2 az oranda mozaik embriyo geldi. Ama 6. güne kalan 11 embriyoda kalite olarak iyiydi kromozom bozukluğu çıktı genetikte. Ve yaşıma rağmen 2 tane koymadılar içerde de bölünme olabilir o yüzden risk diyorlar🤷‍♀️
Icerde bölünme neymiş

Nereye gidiyorsunuz siz bir de genetik sonucu ne kadar zaman da çıkıyor ben ilk defa yaptırdım ama hoca gerek yok dedi şuan için ama tutmazsa bundan sonra göndermek gerekir herhalde

Yani net bisey öğrenemem farkındayım ama bi heyecan işte çift çizgi çıksa da tek çizgi çıksa da ayın 13 test verene kadar kendi kendime biseyler yapmış olurum 🤷🏻‍♀️
Herkes kendini bilir..yapmamak beni daha cok strese sokuyor... bir an evvel yuzlesmek istiyorum.. yoksa yoktur zaten..belli gun tekrar ederim..sonradan degistigine sahit olmadim.

Nereye gidiyorsunuz siz bir de genetik sonucu ne kadar zaman da çıkıyor ben ilk defa yaptırdım ama hoca gerek yok dedi şuan için ama tutmazsa bundan sonra göndermek gerekir herhalde
Şişli Memorial canım, genetikten ortalama 2 hafta sürüyor gelmesi. Ekstra tedaviye başlamadan benimde kandan genetiğine bakmışlardı.

Herkes kendini bilir..yapmamak beni daha cok strese sokuyor... bir an evvel yuzlesmek istiyorum.. yoksa yoktur zaten..belli gun tekrar ederim..sonradan degistigine sahit olmadim.
5. Gün yaptığım testle 7. Gün yaptığın test değilmez mi diyorsun canım🥰

Şişli Memorial canım, genetikten ortalama 2 hafta sürüyor gelmesi. Ekstra tedaviye başlamadan benimde kandan genetiğine bakmışlardı.
Semra hocamiydi orda tavsiye edilen bayan bi hoca vardii ama ,kandan da bakılması iyiymiş ya bizden hiç bakılması inşallah bi sıkıntı olmaz

5. Gün yaptığım testle 7. Gün yaptığın test değilmez mi diyorsun canım🥰
Yok degisebilir o gunler erken.. o zaman yaparken zaten olumsuz ciksada yelkenleri indirmem..🥰 ama 5.gun embriyosu 8. Gun cikmadiysa . Gecmis olsun bence... drlar garantici tabi . Bizim gibi test tecrubeleri yok :) ben biraz gercekciyim. Kotu yorum yapmiyorum umut ediyor herkes iyi bisey duymak icin ama.. belli basli yasanmis denenmisler var... maaalesef benim.tecrubem cok :KK43: kotu tecrubeler.

Semra hocamiydi orda tavsiye edilen bayan bi hoca vardii ama ,kandan da bakılması iyiymiş ya bizden hiç bakılması inşallah bi sıkıntı olmaz
3 dusuk sonrasi genetik testlerimize bakilmisti bizimde.. problem yoktu cok sukur...bu tedavide dr testleriniz temiz pgt yapilmasina gerek yok dedi. Sen yeni basladiysan istememislerdir.

Evet semra hoca başta, altta doktorları var onlardan biri ilgileniyor ama her gün toplantı yapılıp semra hocayla sonuca varıyorlar. Sizin yaş kaçtı 37 den sonra istiyorlar genetiği

Yok degisebilir o gunler erken.. o zaman yaparken zaten olumsuz ciksada yelkenleri indirmem..🥰 ama 5.gun embriyosu 8. Gun cikmadiysa . Gecmis olsun bence... drlar garantici tabi . Bizim gibi test tecrubeleri yok :) ben biraz gercekciyim. Kotu yorum yapmiyorum umut ediyor herkes iyi bisey duymak icin ama.. belli basli yasanmis denenmisler var... maaalesef benim.tecrubem cok :KK43: kotu tecrubeler.
Anladım canım hayırlısı olsun inşallah olumlu olur hepimizin,bugün kandil dua edelim🤲

Bende de aynı o bekleme çok stresli. Kendi günümde kan vermeden önce kendim önden testler yaparak öğrenmek istiyorum ki o an kötü bi şeyle karşılaşırsam şok olmayım. Mesela 5.günden yapmaya başlarsam testi ve her gün negatif görürsem alışırım bu duruma biraz. Kendi test günümde sonucu tahmin ederek kan veririm. Pozitif çıkarsa sevinirim negatif de çok üzmez belliydi zaten derim. Beklediğin her gün umudun ve heyecanın artıyor ve o anki sonuç seni çok yıkıyor

X