🤎2024 ŞUBAT AYI GEBELİK PLANLAYANLAR🤎

Gebelik haberi alan tüm anne adaylarını gönülden tebrik ediyorum. İnşallah sağlıkla kucaklarınıza alırsınız evlatlarınızı Bizlere de dua etmeyi unutmayın ne olur…
Kızlar artık aşırı düşünmekten overthinking sendromuna kapılmışım kendime en son bu teşhisi koydum ve çarenin kadın doğum doktorundan ziyade psikologda olduğunu düşünür oldum. Bir insan bu kadar günlük hayatını etkileyecek biçimde bir meseleye takılır mı ya. Hayatımda ilk defa başıma geliyor böyle bir takıntı hali. Olmadıkça daha da üsteliyorum olduracağım diye. Hırsa dönüştü sanki. Durup durup bir ağlamalar, üzülmeler, umutsuzluğa kapılmalar, sonra yeniden umutlanmalar, bu adet belirtisi bu gebelik belirtisi diye kendi kendime teşhis koymalar çıldırmak üzereyim. Eşim diyor ki bebek sahibi olmaktan çok bebek sahibi olabildiğimizi kendine kanıtlamak istiyor gibisin

Ovulasyon kullan bence direk olur o zaman çoğunun ilkte olmuş bu testi yapan kadının sayfasi var Instagram'da hep yazanları paylaşıyor. sorularina da cevap verir takip et istersen @
Evet insan artık günlük hayatına adapte olamıyor vücudunu dinlemekten günleri kaçırma korkusundan. Unutup aklından çıkarsa birinin hamilelik haberini alıp tekrar başa dönüyorsun. Aslında bu ruh halinde olan kişilere bu gruplar da iyi gelmiyor onu söylemeliyim (gebe arkadaşlara seviniyoruz Allah kucaklarına almayı nasip) ama yine de girip duruyoruz bir umut bir şey duyarız bir şey uygularız diye.

Katılıyorum. Hele de benim gibi günde 50 Topic okuyan biri için. Artık yeryüzündeki bütün ihtimaller zihnimde döner oldu. Bilinçli olacağız derken çok bilmiş olduk ya. Sanki bunca ecdad yumurtlama günü biliyordu hormon biliyordu. Tıbben bir engel yoksa ki çok şükür yok birçoğumuzda, bu iş anam babam usulüdür arkadaşlar. Artık bundan emin oldum. Aksi takdirde bu konuda hiçbir bilgi birikimine sahip olmayan insanların çocuğu olmazdı bizim olurdu. Adet olunca adetimi bildirip hesabımı kapatacağım bir sonraki ay. Ne araştırma ne soruşturma bundan sonra. İyi gelmiyor bana.

Geçen aylarda bir arkadaşıma dedim ki çocuk dediğin öyle hemen olmuyor zaten kendine bir 6 ay bir sene süre vereceksin dedim. Kızcağız istemiyordu eşi bir gün çok baskı yapmış. O da demiş nasılsa hemen olmaz kavga etmekten iyidir bu sebepten demiş. Aynı ay adeti 5 gün geçiyor yine bile ihtimal vermeyerek hem doğum kontrol hapı hem de adet söktürücü almak için doktora gidiyor. Doktor her ihtimale karşı gebelik testi yapıyor ve 5 haftalık hamilesiniz diyor. Kız hemen beni aradı 5 hafta önce ben adetliydim nasıl o gün hamile kalmış olabilirim bu mümkün mü diye. Geçirdiğim şok etkisini atlattıktan sona ona Gebeliğe Giriş 101 dersi anlatır gibi hamilelik başlangıcının son adetin ilk gününden hesaplandığını falan anlattım. Ama bana hemen olmuyor demiştin diyor. Yahu ben sana umutlanma üzülme diye dedim benim yaşadıklarımı yaşama diye dedim. Ne bileyim ben tek geceden hamile kalacağını. Valla inanılır gibi değil.

Aynen ben burda bile adet günü yapılan testleri yaptırdınız mı dedim ona bile onlar ne ben bilmiyorum dedi. Bilmemek gerçekten en iyisi bu yumurtlama günü vs bilmezdim ben keşke de bilmeseydim bildikçe çocuğum olmadı. Bildikçe aklımdan da çıkmadı. Telden uygulamaları filan kaldırdım adet günümü bile unutmak istiyorum. Bende kapatacağım canım hesabımı

Cahillik mutluluk dedikleri bu sanırm

Bir zamanlar bizim durumumuz işte “onlar ne, ben bilmiyorum..” Aynısını ben de söylüyorum şimdi keşke bilmeseydim diye. Benim başka bir arkadaşıma doktor demiş ki adetin bittikten sonraki birkaç gün düzenli ilişki olsun. Özellikle o günler çok önemli demiş. Daha çok yeni çocuk düşünen birisiydi bu da ne yapalım diye doktora gitmiş hani. Hatta bana dedi ki adetin 5 gün mü sürüyor, ondan sonraki 5 günü mutlaka değerlendir. Ben de dedim ki yok yahu saçmalamış doktor. Asıl 10. günden itibaren önemlidir. İkimiz de düzenli adet görüyoruz hani bir de. Senin yumurtlama tarihin 13-14. günlerdir bak yine de aklında olsun dedim. İnanabiliyor musun o da 2. aydan hamile kaldı. Ve hala bana diyor ki sen adet bitimini değerlendirmeyi ihmal etme, abdest aldığın gün ilişki olsun mutlaka İmdaat diyerek kaçmak istedim o an.

Valla kuzum dediğim gibi ben salmıştım bu ay yumurtlama takibi ve ilişki günlerimi tutmadım hiç ama hesaplamalarıma göre 17 ocakta çatlama olmuş 3 ocakta regl olmuştum regl döngüm 30-35 arası, ilişkide 2 veya 3 günde bir oldu hep

28 günde bir benim döndüm 11 ve 14. gün ilişki oldu uygulamaya göre 15. Günde yumurtlama günümdü yarında bat normalde

İnan hepimiz aynıyız bu yüzden bu ayda tutmazsa takviyedir şudur budur hatta buraya bile girmeye ara verecegim yoksa yakında siyiracagiz şaka bı yana inan butun hamilelik isteyen ksdinlsr aynı durumda Allah sonumuzu hayretsin biran önce hamiş olalim. İnşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…