2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar benim bebeğim 6 ay olacak 10 gün sonra. Normalde 9 da yatırırdım sabah 7-8 e kadar uyurdu. Emmeye kalkardı 2-3 kez sadece sonra tekrar uyurdu. Ama üç gündür sürekli uyanıyor. Gecenin 3 ünde çipil çipil suratıma bakıp gülüyor, bazen 5 te uyanıyor kahkaha atıyor bakıp bakıp . Diş çıkarıyor acaba ondan mı bozuldu uykusu diyorum ama dişten olsa böyle mutlu uyanır mı? Gayet uykusunu almış şekilde gülerek uyanıyor gecenin bir vakti. Başına böyle bşşey gelen var mı? 3. Aydan bu yana 9 da uyurdu. İstisnalar dışında hiç bozulmazdı uykusu bana son 3 gündür perişan olduk.

Ah ah sık emzirmeyle olsaydı🤣🤣 6 aylık bebek saat başı emzirilir mi gece bile 2saatte bir emziriyorum yok çok kusuyor babasına çekmiş sanırım kaynanam diyor oğlum 7 aya kadar kustu. Aşırı hareketli ayakları hiç durmuyor ben o kadar hareket etsem dopum kilolarım giderdi 🤣🤣🤣
Ben ilk 2 ay saatte bir 40 dk emziriyordum. Kusması hiç olmuyordu belki de ondan öı. Ay me bileyim genetik herhalde 😂 ama kocam da ben de zayıfız . Amaan kiloya takılmayalım ya. Tombiklik de zor. Popoyu kaldıramıyor 😂😂

Ben ilk 2 ay saatte bir 40 dk emziriyordum. Kusması hiç olmuyordu belki de ondan öı. Ay me bileyim genetik herhalde 😂 ama kocam da ben de zayıfız . Amaan kiloya takılmayalım ya. Tombiklik de zor. Popoyu kaldıramıyor 😂😂
Hahaha aynen her şeyim fazlası zarar ama şuan bebek onlar illaki boy atacaklar gidecek o kilolar zamanla tombik bebek güzel oluyor tadını çıkar 🤣🤣

Uyutma şekliniz nasıl? Nasıl uyutuyorsunuz
Canm kuveste yattı çocuğum 72gun. Orda alışmış Uyku düzeni bozulmadı.mamasi veriyorum hemen uyur. Uyansada poposuna hafif vururum hemen uyuyor. Sırt üstü yada yan döner yatar.uykusu geldiği halde kendine eee ses çıkar alırım yatağa koyarım 5dk içinde uyur uzakta takip ediyorum.zorlastirmiyor beni.gunduzde toplam 3saat uyuyor.

Eklentiler

• IMG_20240802_163245.jpg
    IMG_20240802_163245.jpg
    134,5 KB · Görüntüleme: 45
Kızlar benim bebeğim 6 ay olacak 10 gün sonra. Normalde 9 da yatırırdım sabah 7-8 e kadar uyurdu. Emmeye kalkardı 2-3 kez sadece sonra tekrar uyurdu. Ama üç gündür sürekli uyanıyor. Gecenin 3 ünde çipil çipil suratıma bakıp gülüyor, bazen 5 te uyanıyor kahkaha atıyor bakıp bakıp . Diş çıkarıyor acaba ondan mı bozuldu uykusu diyorum ama dişten olsa böyle mutlu uyanır mı? Gayet uykusunu almış şekilde gülerek uyanıyor gecenin bir vakti. Başına böyle bşşey gelen var mı? 3. Aydan bu yana 9 da uyurdu. İstisnalar dışında hiç bozulmazdı uykusu bana son 3 gündür perişan olduk.
Aramıza hosgeldin seninki gene geç başlamış bnimki 4. Aydan beri öyle 😓

Gerçekten bu uyku çok zor dün doktora söyledim dedi ki bütün gün yorun rahat uykuya geçer dedi. Dedim yorulunca daha zor geçmez mi öyle okumuştum zorlanır daha zor uyur dedim yok dedi rahat uyur. 2 3 saate bir kalkıyor dedim olabilir normal kendisi öyle istiyor felan dedi bu konuda pek açıklama yapmadı. Uyku eğitimi almayı düşünüyorum ama geçen biriyle konuştum Instagram da aşırı pahalı geldi geri bir durdum. Bilemiyorum böyle bize de yazık. Doktor bana sen de bol bol dinlen rahat ol diyor ne mümkün gece kaç kere kalkıyoruz. Artık her kalkmaya emzirmemeye çalışıyorum acaba alıştığı için mi diye düşünüyorum.
Bende destekle uyuduğu için böyle olduğunu düşünmeye başladım. Dr neye dayanarak öyle dedi acaba bildiği ne? Yani bı AVM gezsek yorulsak ya da temizlik yaptım smdi yoruldum mesela daha rahat uyumuyorum ki bütün eklemlerim ağrıyor mesela. Çocuğa da öyle olmaz mi

Anlasalar keşke de dertlerimizi paylaşsak. Ben eşime bir çok şeyi anlatmaz oldum beni hiç anlamıyor diye.
Bende yavaş yavaş susmaya başladım sanırım dün akşam hiç konuşmak istemedim bide önceki gece kapısı bile kapatıp yatmıştı ya içime oturdu, dün de sarılıp öpmeye calisiyo çocuk uyuttum gel yanıma uzan diyo bu gece kapısı açıktı mesela normalde gidip öperdim ben WC kalkınca o da ayağa kalktı öyle geçtim yattım. Bugün de temizlik yaptım bilincaltim yaptırdı belki de çok saldın demesin diye

Desteksiz mi uyutuyorsun yatağında ?
Uykusu gelince şimdi uyucaz birlikte ben kendi yatağımda sen kendi yatağında uyucaksin tatli rüyalar annecim.ben. Burdayım diyip emziriyorum o ara agliyo emiyo bırakıyor agliyopispis yapıyorum sonra yine meme istiyor veriyorum bir iki cekiyo bırakıyor agliyo omuza alıp pispis yapıyorum dalacak gibi oluyo yine agliyo o ara belim kopuyo yerine yatır aglarsa kaldir en az 3 4 tekrar yapıyoruz sonra sızıp uyuyo Max yarım saat çok az olmuştur beni yaniltip kendi kendine 1 saat uyuduğu

Hiçte öyle düşünme canım, günlüğe yazar gibi yaz illaki seni anlayan senle aynı durumda olan biri sana cevap verecektir. Cevap vermesine bile gerek yok, sen içini dökmüş olursun... Bak benim 3., yaş desen 40 belki annelerimizin babalarımızın dede nine oldukları yaştayım ama bende hala öğreniyorum ve hala işin içinden çıkamıyorum.
Mesela ek gıdaya bir türlü gecemedim... Neden kocam doktora gidelim öyle diyor, amenna aldım kabul ettim, Eeee randevu al doktora "tamam alırım ne var, doktor kaçmıyor ya" eee sonuç... Doktorumuz kaçmış🤣🤣muayenehane açmış🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ pazartesi hasta kabul edecekmiş. Gelde sinir olmaaaaaaaaa. Yoruldum mm merkezzzz
Çok sağol canım arada sadece okuyup geçiyorum, bazen benim yazacağımı başkası yazmış oluyo begenil geciyorum öyle

Kötü olmuş Dr işi ya fıkra gibi neyse sakin kal daha iyisi gelir inşallah 🙏🏻

İlk aylar bende de vardı o baya şimdş azaldı yine ara ara ruhum daralır ama nedense artık ağlayamıyorum nazen bağırıp çağırıyorum baya öyle kavga anında ağlarsam ağlayamamak çok kötü içim çok sıkılıyor o yüzden
Ben dün kendimi ağlattım rahatladım valla çocuk da benle birlikte ağladı ama olsun. Kötü anne miyim ben seni uyutamıyorum, bakamıyorum sana diye söylene söylene ağladım valla çok ağlak bı tiptim çocukken büyüyünce kayboldu

Merhaba 5te sonra uyutuyormusun. Ben 5te sonra uyutmuyorum,akşam 9a doğru kendi uyuyor bidaha kalkmıyor.sabah 6da kalkıyor tekrar uyutuyorum 8de kalkiyor.
Canım uyku penceresine dikkat ediyorum 2 saate 1 uyuyo genelde ama 3 te yuyduysa yarım saat uyuyor daha da uyumuyo mesela ikindiyi uyuyamıyorum akşam da 7 de gidiyorim odaya öyle olunca.

Ama bazen 4 buçukta uyandı diyelim daha uyutmuyorum 5 ten sonra, mesela sabah 6 da uyandiysa 7 ye kadar uyutmaya çalışıyorum uyumazsa kalkıyorum
.
Ama iki gecedir 4.50 de kalkıyor enerjik bı şekilde 1 saat sonra uyuyo o ara hiç ışık acmiyorum hep uyutmaya yönelik davranıyorum konusmuyorim hep kalkacagjkmkz zaman gunaydin bebeğim diye mutlu sesle kosullamaya calisiyrium bak sabah oldu güneş doğdu perdelerimizi açalım diyorum

X