2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar size tuhaf gelebilir ama bebeğimin bir uyku halleri beni çok etkiliyor çok yoruluyorum gece sarf ettiğim efordan dolayı eşime söylediğimde hepimiz yoruluyoruz geçecek bilmem ne deyip savuşturuyor beni psikolojik olarak da biraz çökmüş durumdayım dün bebeğime çok sinirlendimyatirdim 20 dk uyudu hayır uykusu da var, kızdım bağırdım çağırdım yüzüne yüzüne ağladım sonra o da benim ağladığımı görünce o da ağladı birlikte ağladık karşılıklı evde sakinleştim bayağı dolu hissediyorum kendimi bilmiyorum kimseye de bir şey diyemiyorum eşim bile basite alıyor anneme desem biz de öyleydik diyorlar geceleri sürekli uyanmak çok sinirime dokunuyor bir şikayeti bir hastalığı hiçbir şey yok yani olağanüstü bir şey istemiyorum sonuçta nasıl milletin bebeğe uyuyorsa benimki de ortalama uyusun yani çok böyle uykucu olsun demiyorum ortalama uyusun yani onun için çabalıyorum ediyorum Bir sürü saatlerde sonuç en fazla yarım saat 40 dakika sonra bir daha uyanıyor çok koyuyo çok yoruyor beni bu durum, gün içinde konuşmamı enerjimi herşeyimi etkiliyor bu durum amma da abarttın diyebilirsiniz saygı duyarım

İşte benim eşimde sıcak diyordu şimdi havalar da iyi eğer bahaneyle bahanesi yok artık salonda yatmakta rahatbdeğil ya onlar uykuları bölünüyor ondan rahatsız oluyorlar bende bu durumdan rahatsızım eski düzene dönmek istiyorum çocuk olmadan önceki gibi yatağında yatsın alıştı şimdi het fırsatta hemen yastığı alıp salona gidiyor

Ne avartması kendim yazdım sandım valla dertleşecek kimsem yok hamile kaldıktan sonra arkadaş çevrem azalmıştır limdi hiç arkadaşım yok neredeyse derdimi eşime anlatsam anlamıyor anneme söylesem ee siz kolay mı büyüdünüz öpcuk bakmak zor diyip kendi yaşadığı zorlukları anlatıyor hatta tek annem değil birisi bana nasıl gidiyor diye sorsa iyi desem nazar değer söyleme diyorlar kötğ desek kendi kötü hikayelerini anlatıp daha da kötü hissetmemi sağlıyolsr sanki beniö hayatın öok iyi de ben hiç şükretmiyorum gibi benimde iyi ya da kötü günlerim oluyor şuan yeni anneitiz ve zorlanıyoruz niye böyle tepki görüyorum anlamıyıeuk sırf kimseden biley duymamak için herkesle iletişimimi kestim arada çocuk parkına gidiyorum oğlum izlesin diye artık ayaklanınca krda kendime anne arkadaş bulurum diyorum inşallah

Maşallah maşallah. Ne güzel uzun yaz keyifle okudum. Sağlıklı olsunlar. Hayırlı evlat olsunlar anneleri. Kaç yaşlarında şimdi abi abla. Sen de 3 bebe var şimdi ay ev ne şenliktir
Tüm evlatlarımız sağlıkla huzurla büyüsün Hunilik şenlik var bendeee abla 12, abi 6 yaşında koca da evden çalışıyor... Her köşeden biri çıkıyor, biri bir şey diyor evin her metrekaresi hakkıyla kullanılıyor canım kışa birde kw kp geliyor, İngiliz kraliyet ailesi gibi eniğimizle cücüğümüzle yaşayıp gidiyoruz

Yok canım bizde aynıyız yani 2-3 aylıkken gece uykularımız iyiydi ama son 2 aydır berbat . Gece en az 6-7 kez uyanıyor en az o da normal böyle hissetmen . Ben akşam 10 gibi yatıyorum uykumu alabilmek için ona rağmen bugün 5 saat uyumuşum(akıllı saat öyle diyor) sende bebiş yatar yatmaz yatıyor musun

Ben de öyleyim işte mahallede zaten tanıdık kimsem yok kardeşim var köyden gelecek o da evine tatilden ama o da bana stres yaratıyor çünkü 5 yaşında oğlu var hiç söz dinlemiyor ancak çikolata yiyor yaramaz bi tip Bir de benimkinden 3 ay küçük bir bebesi var ikimiz bir araya gelsek bile küçükler bu sefer nasıl anlaşır ne yapar onu düşünüyorum hadi küçükleri geçtim büyük küçüklere ne yapar onu da düşünüyorum oyuncak kavgası bilmem ne şu bu deyip aramız kötü olur mu kardeşimle onu düşünüyorum şimdiden yani saçma sapan bir hayatım var şimdi böyle yalnızlıktan şikayet ediyorum kimse yok mahallede tanıdığım bir Allah'ın kulu yok gene taşındım zaten kız kardeşim de gelince onun da çocukları hakkında düşüncelerim var yani iki ucu ne desem anlayın yani

Ben ilk üç buçuk 4 ay boyunca kendi yatağında yatırdım daha sonra şu lanet Afrika sıcakları geldiği için kendi yanıma almak zorunda kaldın hem kilolu haline denk geldi hem de uyumayan ağlak o uyku gerilemesi denen haline denk geldi bütün düzenimiz şaştı gitti onun dışında eşimle de işte ilk üç buçuk 4 ay boyunca hep yan yana yattık oğlum yatağında yattı şimdi de dediğiniz gibi kendi uyanıyormuş yok işte kaliteli uyku uyuyamıyormuş kaliteli uyku ne ya unuttum ben onu çalışıyormuş işte bir sürü insanla uğraşıyormuş ben en azından evdeymişim kafamı istediğim gibi koyup uyuyabiliyormuşum dinlenebiliyormuşum çocuk uyunca sen de uyu diyor bana evet uyuyorum yapıyorum ama önceki gibi de olmuyor yani

Yenidoğan süreci hariç 3 ay ile 4 ay arasında çok güzel uyuyordu oğlum yani 5-6 saat aralıksız uyuyup ilk uzun uykusunu sonra 2 saatte bir ya da saatte bir kalkıyordu ama o bile bana yetiyordu ama şimdi saat başı kalkmak Bir de ağlayarak uyanmak mahvediyor beni bütün vücudum ağrıyor bu da psikolojime yansıyor

Doğdu doğalı o uyuyunca bende uyuyorum, şimdi mesela 8'de yatırdım diyelim kesin biliyorum ki 8.30'da uyanacak o yüzden yatmıyorum 8.30'da hadi pış pışla zar zor yatırıyorum dokuza doğru tam böyle 9.00'da falan yatıyorum bu sefer 9.30'da kesin uyanıyor yatıp uyanınca o zaman daha çok sinir geliyor bu sefer ben 9.30'da falan yatıyorum neyse 9.30'da yatırıp böyle 10.00'a doğru yatırınca uyuyunca 11.00'de uyanıyor sonra 12.30 gibi sonra 1,5 2.30 ya böyle gidiyor sürekli burada yanlış bir şeyler var yanlış bir şeyler yapıyorum o yüzden şu uyku eğitimi şeyini çok merak ediyorum kadına da soracağım zaten çok mu normal bunun böyle olması ya da biz mi bir şeyleri yanlış yaptığımız için böyle oluyor önceden emerek uyuyordu şimdi emerek ağlayarak ayakta fış fışla ayakta gezerek ortaya karışık bir şey çıktı saçma sapan bir şey oldu önceden emiyordu uyuyordu gazını çıkarıyordum o şekilde rahatlıkla koyuyordum yerine sızıp kalıyordu 5 saat ama şimdi beni dövüyor resmen saçlarımı çekiyor falan böyle sürekli ağlıyor sonra eşim geliyor bir derdimi var diyor derdi uyku uyuyamıyor uyku uyumayı bilmiyor sürekli beni arıyor tamam ayrılık kaygısı da olabilir hep yanındayım zaten hiçbir eksiğini koymadım ihtiyaçlarını hep karşıladım öyle bir derdimiz de yok öyle bir dakikalarca ağlasa da gitmesem öyle bir şeyimiz de yok güvenli bağlanmanız var ben şu an sadece destekle uyuduğu için kendi uykuya nasıl geri dalacağını bilmediğini düşünüyorum Bir de diş ağrısı olabilir

Acaba babası mı uyutmayı denese birkaç gün.hem fiziken hem psikolojik olarak yorgunuz zaten.Babalar daha stressiz daha kolay basa çıkabilirler bu durumla diye düşünüyorum.

Bizde de durum aynı 9da uyuyor 10,11,1 de uyanıyor sonra saat başı dediği. Gibi bende diş mi diye düşünüyorum bilmiyorum neyi yanlış yapıyoruz

Benimki de uykuya ağlayarak geçiyor özellikle istemediği bi yatırma yapınca ayağımda sallayınca asla istemiyor yada oturarak kucakta yatağında hiç istemiyor. Bende artık ağlatmamak için istediği gibi uyutucam kucakta gezdirerek istiyor ben pert oluyorum ama o öyle istiyor diye ağlamasın sakin geçsin uykuya diye artık istediği gibi uyutacağım

Bende kardeşim olsa daha mi iyi olurdum diyordum tam yaramazlık yaşı 5 yaş durdan da anlamaz ama kardeşinde şimdi kafa olarakçok iyi değildir o da yeni anne olmuş

Asla abartma değil aynı şeyler. Beni de sürekli uykusu gelince ağlaması ayakta gezdirerek uyutmak inanılmaz yoruyor gece 2 saate bir kalkıyor. Anneme söyleyince şikayet etme evet zor bir çocuk ama çok şikayet ediyorsun diyor eşime söyleyince abartma herkes doğurup büyütüyor diyor bi tek burda sizinle güç buluyorum. Bende bi kaç kere sesimi yükseltip ne istiyorsun felan dedim ağladım sonra vicdanım sızlıyor ama bizde insanız robot değiliz

Kesinlikle dün gece uyusa bile ben hemen uyuyamadım üzüntüden eşime de anlatamadım böyle böyle ağladık diye gülerdi kesin akşam geldi noldu neyin var diyor çok yoruldum diyip geçiştirdim.

Bende çoğu zaman sohbet etmeye o kadar ihtiyaç duyuyorum ki dün misafirim geldi Çocuğumun düzeni bozuldu 12 ye kadar onlar gidene kadar uyumadı ama bana iyi geldi sohbet etmek sohbete hasretim

Bende kardeşim olsa daha mi iyi olurdum diyordum tam yaramazlık yaşı 5 yaş durdan da anlamaz ama kardeşinde şimdi kafa olarakçok iyi değildir o da yeni anne olmuş
Yok zaten kafa olarak da pek uyumlu değiliz kız kardeşimle o fazla takıntılı ve rahat bı tip tarzlarimiz çok farklı zaten önümüz kış gidip gelemeyiz arabayla 10 dk yürüyerek de gitmem zaten haftada 1 yeter görüşmek

Ben de öyleyim işte inat ettim kendi yatağında yatıracağım diye alışsın diye aslında o konuda sıkıntı yok kendi yatağında yatınca yatıyor ama uyanınca tekrar uykuya dalma konusunda sıkıntımız var onu da şu pazartesi günü doktora gideyim geleyim bir de şarj olayım kadının hem seminerini hem de uyku eğitim kitabını alacağım iyice özümseyeceğim dinleyeceğim ve sabırla uygulayacağım inşallah inşallah işe yarar size de tavsiye ederim

Bende çoğu zaman sohbet etmeye o kadar ihtiyaç duyuyorum ki dün misafirim geldi Çocuğumun düzeni bozuldu 12 ye kadar onlar gidene kadar uyumadı ama bana iyi geldi sohbet etmek sohbete hasretim
Ben de tatildeyken bir akşam çocuk kucağımda uyudu odaya çıkarıp yatırmak yerine öyle kucağımda uyurken ben sandalyede oturdum sohbet ettim 11'e kadar bana da o iyi gelmişti sonra illaki yukarı götürüp yatırınca uyanacaktı falan filan kucağımda öyle uyuyakaldı hiçbir yere de koymadım çok iyi gelmişti burada konuşmak da çok iyi geliyor ama bazen yazamıyorum ya da dertlerimi küçümsüyorum bu da yazılır mı bu da sorulur mu bu da konuşulur mu diyorum kendi kendime ket vuruyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…