2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ben de yanıma almaya korkuyorum ezerim falan diye
Ezmiyorsun hatta öyle bir yatıyosun ki put givi sabah kalktığımda aynı yerde hareketsiz yatmaktan nir süre hareket edemiyorum ama kocama güvenmiyorum deli gibi yatıyor oğlumda aynı onda çekmiş koyduğum yrrde asla durmuyor

Biz de neredeyse 1,5 ay tadım yaptık çorbayı üç gündür yapıyorum yutmayı bile beceremiyordu şimdi çok yol katettik

Biz de neredeyse 1,5 ay tadım yaptık çorbayı üç gündür yapıyorum yutmayı bile beceremiyordu şimdi çok yol katettik
3 ay Bile yapın diyen var benim de 1 ay olacak 3 haftadır tadım yapıyorum haşa denemediğim şeyler var ama dah takılmıcam o kadar yemeği öğrendi givi hissediyorum ufaktan başlıcam baktım zorlanıyor biraz azaltırım yine tadım gibi

Çorba dene istersen tadımdan daha güzel yiyorlar gibi geliyor bana.

Tez canlıyım ben

Maşallah kuzuya annesi beslenmesi nasıl peki kaç saatte kaç CC içiyor ?
Anne sütü alıyor canım ve ben hiç bir bebede saatli emzirmeye başaramadım ne zaman vikleseler, huzursuz olsalar, ağlasalar önce memeyi teklif ediyorum sinirleri yatıştıktqn sonra önümüze bakıyoruz. Sütümü de hiç sağmadım kaç cc dir.büyük kızımda 1 göğsümü gece hiç vermedim, sabah sağdım 30cc çıkmıştı. Ve kızım çok ağlayan bir bebekte ve ben doymadığına emin olmuştum. O günde doktor kontrolu vardı. Ben hemen söylenmeye başladım bu çocuk çok ağlıyor, sütüm de az 30cc çıktı nasıl doysun, aç dedim. Doktor tarttı ölçtü biçti... Benim kız 1 kg almış, bir önceki ayda öyle almış. Doktor dedi ki nasıl aç, maşallahı var. Sonra benim göğüslerimin muayene etti evet sütün az görünüyor söylediğin cc ile doymasıda mümkün değil ama aldığı kilolarda ortada... Demekki sütün yağlı ve besleyici... Anne olmak öyle bişey dedi yoksa heryer bırakılmış bebekle çocukla dolardı dedi... Ortancada da aynıydı göğüslerimin hiç taşmadı kıyafetlerim ıslanmadı ama o bu ikisinden daha tosundu ama o tam emzir yatır bebesiydi sıfır hareket sıfır enerji tasarrufu
İçlerinde bu bebem daha normal kilo alarak gitti. Ve ikisine göre bu hareketli. Benim diğer ikisi 6 aydan önce sağdan sola dönememişlerdi. Bu 4. Aydan beri dönüyor.
Ayyy çok yazdım kusura bakma, demem o ki canınızı hiç sıkmayın her bebeğin kısmeti ayrı ve kilo alışı büyüme hızı farklı. 3 nün emdiği gögüs aynı ama kilo alımları farklı...
Benim kuzenlerim vardı. Anneleri 5 ay emzirebiliyordu sonra pirinç unu ile besliyordu büyüğü topaç gibiydi. İkincisi zayıf ufak tefekti. Ama şimdi ikisi de çok güzel birer genç hanımlar.

Biz 2 hafta memlekette bebe ile yattık. Öncesi de evde sabaha karşı alıyordum yanıma saat başı kaldığı ve benim pilim bittiği için...
Eve dönünce yatağında yatmadı 40 dakikada bir kalkmaya başladı. Bende yanıma aldım. Yatağa yanlamasına yatmaya başladık benim koca 1.90 adam iki büklüm birde ezicem korkusuna yatağın başlığına yapışıyordu.
Geçen gece dönmüş ayaklarını babasına dayamış eşim korkusuna bana yaklaştırır bana çevirmiş bu yien dönmüş ayakları dayamış eşim tekrar değiştirmiş bir daha olmuş eşim cevirince kızmış ağlamış artık sonuç eşim salonda yatıyor
Yanımda daha rahat ettik gece ağlayınca memeyi ağzına veriyorum uyumaya devam ediyoruz
Sonra yatağına yatma konusunda da tamamen bebenin kadar ndi karakteri... Biz ortanca ile neredeyse 3 sene koyun koyuna yattık ama yatağına geçmeden ve uykuya sorunsuz geçmeden hiç sıkıntı yaşamadık darısı bu bebeye ama arkadaşımın oğlu ayrılmadı ilkokula giderken bile gelip anne babasının arasında yatmak istiyormuş

Son düzenleme:
Ben bunu hiç yanıma almıyorum uyutuyirum beşiği ama yinede adam salonda çünkü horladigi için bebek uyanıyor çık şükür gece çok kalkması yok ama sabaha kadar ninni çalıyor ilk çocuğum benle yattı hep essek olana kadar zorla ayırdık

Maşallah maşallah. Ne güzel uzun yaz keyifle okudum. Sağlıklı olsunlar. Hayırlı evlat olsunlar anneleri. Kaç yaşlarında şimdi abi abla. Sen de 3 bebe var şimdi ay ev ne şenliktir

Philips avent hariç biberon kullanıl memnun kalan anneler hangi markaları kullanıyor artık ben bu biberondan da ucundan da bıktım. Sürekli gaz yutuyo hafif dil bağı vardı omu bilmiyorum kontrole bı goturcem nasipse yada biberon değiştirmek istiyorum siz ce ,?

Eskiden tadım mi varmış biz çok pinpirikliyiz bence v3 doktorlar köyde sütü olmayan kadın ne yapıyordu veriyordu inek sütü durmayan bebeye ne yapıyorlardı pekmezi batır 3mzigi daya gayette sağlıklı bebeler büyüdü biz bokunda inci arıyoruz 13 yıl öncede ek gida meselesinde inanın 3 kaşık tadımı yok bilmem ne yoktu bile ben ne yediysem salçalı domatesli tuzlu hepsini yedi 13 yaşında maşallah mamaya ile büyüdü oda hiç anne sütü görmedi yavrum yasitlarindwn boylu poslu hatlı maşallah hiç yemek ayrımı yapmaz

Babytime diye bisi aldım eczaneden kulplu 150 mlik onla kendi içiyor

Ya şu uyku düzenleri ne olacak çok merak ediyorum benim oğlum yanıma alınca yine biraz daha iyi uyuyor ama uyutup yatağına koyunca ağlayarak kalkıyor artık yatağına alıştırmak istiyorum ama çok zor
Doktorum bana yanımda yatırmam gerektiğini şu an ayrılık kaygısı yaşadıkları dönem olduğunu söyledi. Uyurken yanındasın sonra bir gözünü açıyor yoksun annem beni uyutup uyutup bırakıyor diye düşünüyor dedi. Hatta 2 sene boyunca aynı yatakta yatmamız gerektiğini uykuya geçtikten sonra da en az yarım saat yanında yatmam gerektiğini söyledi. Cidden beraber yattığımızdan beri çok iyi uyuyor beşiğinde 20 dkda bir uyanıyordu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…