2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Tam emekleme zamanına denk getirelim de temiz olsun her yerl yalayacaklar🤣🤣 bir de ben halı örtüsü alayım dedim devamlı yıkarım temiz kalır
Ayyy oda per perişan olur da yikayamam diye bulaşmam sanirim. Koltukların örtüsünü sericem 2 aya yanaştı. Hala yapamadjm. Bi supurup silmem lazım. Suan temizlemeden seremem ona bile zaman yok. 😭 bide benim kız emeklemez galiba yüz üstü hiç sevmiyo. ama yerlerin Tdini bi alırsa emekleyebilirde 🤣🤣🤣🤣

kızlar bu buharlı pişirme makinaları tamamen mi püre yapıyor biraz pütürlü de yapabiliyor mu ? Nelerde kullanacağız bu buharda pişirme makinasını alıp almama konusunda kararsız kaldım.Gereksiz bir şeyleri almayı çok sevmiyorum yer kaplıyor dşye ama sürekli aparat tencere kullanılacak mı

kızlar bu buharlı pişirme makinaları tamamen mi püre yapıyor biraz pütürlü de yapabiliyor mu ? Nelerde kullanacağız bu buharda pişirme makinasını alıp almama konusunda kararsız kaldım.Gereksiz bir şeyleri almayı çok sevmiyorum yer kaplıyor dşye ama sürekli aparat tencere kullanılacak mı
Bende gerek yok almayım diyordum ama tencere de yapmak zor gelmeye başladı biri yanımda yokken çocuğa bişey de hazırlayamıyorum kiwininkini aldım blendırı ayarlıyorsun tam püre yapmayabilirsin

Kızlar benim kızın da kulakları kepçe olma yolunda ne yapacak bilmiyorum bu konuda
Bandana takmaya çalıştım ama yok asla sevmiyo. Suan maddi manevi kendimi hazırlama düşüncem var. Bi 15 inden sonra bakım onarım isteyecek. Yaş itibari ile kulaktan başlanır sanirim. 😩

Bende gerek yok almayım diyordum ama tencere de yapmak zor gelmeye başladı biri yanımda yokken çocuğa bişey de hazırlayamıyorum kiwininkini aldım blendırı ayarlıyorsun tam püre yapmayabilirsin
Ben su ek gıda olayını hala çok kavrayamadım üç gün kuralıyla tadım gidiyoruz ama çok az şey kaldı denemediğimiz. Üç öğüne ne zaman geçeceğiz nasıl olacak geçişler adapte olamadım hala.Simdi buharda pişiriyoruz ama sonra da her şeyi buharda mı pişecek neler yapacağız bu alet ne zamana kadar lazım gerekli mi gereksiz mi kavrayamadım

Ya benimki de oğlumun ki de hala dökülüyor. Ama sanırım demir eksikliğinden öyle düşünmeye başladım oğlumda demir ilacını kullandığım da dökülme azalıyor bi ara kabız oldu demir ilacını bir hafta vermedim inanılmaz dökülmeye başladı tekrar verince azaldı dökülmesi. Bence bizimki de ondan bizde demir ve d vitamini kullanalım gerçi ben hep unutuyorum içmeyi
7.aydan sonra annenin saç dökülmeleri duruyor diyorşar ama bilmiyorum inşallah öyledir ben sadece vitamin ilacı içiyorum içerisinde vardır herşey diye ama genede avuç avuç dökülüyor ya

Kesinlikle öyle benimki bugün de beni sinir etti. Çocuğu 3 ay boyu tutamadı ben yapamıyorum dedi hep yapıyorsun bak ne güzel tutuyorsun dedim güven vermeye çalıştım kendisinin annesi babası kardeşi aa tutuşa bak daha çocuğu tutmayı bilmiyorsun bak sende ağlıyor derken ben hayır ya ne alaka dedim. Beni sevmiyor bak bende ağlıyor diyordu üzülüyordu yok öyle bişey denk gelmiştir niye ağlasın sende derdim. Tutmayı ben öğrettim yapamıyordu. Bugün gelmiş bana öyle tutma öyle tutmayı sevmiyor bak böyle tut diyor benim kendisine gösterdiğim şeyi sanki kendi fikriymiş gibi bana söylüyor. Birde baktım çocuğa diyor ki ilk baba diyeceksin bak baba hep seni güldürüyor anne de gülmüyorsun baba da gülüyorsun diyor. Daha bir hafta önce sende gülüyor bu çocuk bende ağlıyor diyordu gene ben hayır öyle bişey yok denk geliyor sende de gülüyor diyordum kendisi böyle yapıyor ama. Gerçekten ben mi abartıyorum bazen düşünüyorum yoksa bu adam gerçekten tuhaf mı. Ben hep özgüven vermeye çalışıyorum kendisi tam tersini yapıyor bana
Aşağı çekiyolar böyle böyle yaptığın bişeyi gözlerine sokmak lazım biraz kafaları kalın bir arkadaş demişti sürekli söliceksin diye :KK70:

Ya benimki de oğlumun ki de hala dökülüyor. Ama sanırım demir eksikliğinden öyle düşünmeye başladım oğlumda demir ilacını kullandığım da dökülme azalıyor bi ara kabız oldu demir ilacını bir hafta vermedim inanılmaz dökülmeye başladı tekrar verince azaldı dökülmesi. Bence bizimki de ondan bizde demir ve d vitamini kullanalım gerçi ben hep unutuyorum içmeyi
Ben demiri bıraktım doğumdan sonra d vitamini içiyorum ama bende unutuyorum çoğu zaman dahiliye gidip vitaminlsre baktırmak lazım b vitamini eksikliği de dökülme yapıyor aynen bende oğlumda demiri bir ara bıraktım kabız oldu ama dökülme azaldı mı ona dikkat etmemiştim benimki bir de kafasını kalıyor sizde de var mı bilmiyorum saçını çekiyor sanıyordum başlarda ama kafasını kaşıyor eline yapışıyor saçlar sonra eller ağzına hayırlı işler🤣🤣

Ayyy oda per perişan olur da yikayamam diye bulaşmam sanirim. Koltukların örtüsünü sericem 2 aya yanaştı. Hala yapamadjm. Bi supurup silmem lazım. Suan temizlemeden seremem ona bile zaman yok. 😭 bide benim kız emeklemez galiba yüz üstü hiç sevmiyo. ama yerlerin Tdini bi alırsa emekleyebilirde 🤣🤣🤣🤣
Temizlemediysen kesin yemej ister bu bebeler pis olan ne varsa mıknatıs gibi buluyor🤣🤣

Ben su ek gıda olayını hala çok kavrayamadım üç gün kuralıyla tadım gidiyoruz ama çok az şey kaldı denemediğimiz. Üç öğüne ne zaman geçeceğiz nasıl olacak geçişler adapte olamadım hala.Simdi buharda pişiriyoruz ama sonra da her şeyi buharda mı pişecek neler yapacağız bu alet ne zamana kadar lazım gerekli mi gereksiz mi kavrayamadım
Doktor geçen gittiğimde ilk tadıma başladığında tek öğün 15 gün sonra 2 öğün 1 ay olunca da 3 öğüne çıkar demişti. Gerçi ben fırsat bulamıyorum gerçekten hazırlamaya çoğu zaman tek öğün gidiyorum. Valla ne zamana kadar kullanılır bilmiyorum ama ben 1 yaştan sonra kendi yemeklerimizi yediririm diye düşünüyorum yani en azından tuzu az baharatı az şekilde bizden yer.

7.aydan sonra annenin saç dökülmeleri duruyor diyorşar ama bilmiyorum inşallah öyledir ben sadece vitamin ilacı içiyorum içerisinde vardır herşey diye ama genede avuç avuç dökülüyor ya
Multivitamin bende kullanıyorum ama sanırım o yeterli olmuyor demir ve d vitamini ayrı kullansak nasıl olur acaba. Umarım durur çünkü saç kalmadı 😂

Aşağı çekiyolar böyle böyle yaptığın bişeyi gözlerine sokmak lazım biraz kafaları kalın bir arkadaş demişti sürekli söliceksin diye :KK70:
Aynen bende dedim herşeyi gözüne sokup gösteriyorum artık dedim çok konuşuyorsun diyor sonra da ne yapacam bu adamla şaşırdım 🤦🏼‍♀️

Ben demiri bıraktım doğumdan sonra d vitamini içiyorum ama bende unutuyorum çoğu zaman dahiliye gidip vitaminlsre baktırmak lazım b vitamini eksikliği de dökülme yapıyor aynen bende oğlumda demiri bir ara bıraktım kabız oldu ama dökülme azaldı mı ona dikkat etmemiştim benimki bir de kafasını kalıyor sizde de var mı bilmiyorum saçını çekiyor sanıyordum başlarda ama kafasını kaşıyor eline yapışıyor saçlar sonra eller ağzına hayırlı işler🤣🤣
Kafa kaşıma bizde yok ama genelde saç yutuyor benim saçımı felan çok ağzından çıkarıyorum kaç kere kakasında saç çıktı. Aynen bizim vitaminlere baktırmak lazım gerçekten

Kızlar biz 5 ay 20 gunluguz ve gece uykularimiz bir haftadir kisalmaya basladi.araliksiz 4-5 saat uyuyan cocuk simdi 3 saati gormeden uyaniyor ve agliyor.mama ile beslendgi icin ben hazirlayana kadar kiyametler kopuyor.yine atak haftasimiyiz yardim😭

Bandana takmaya çalıştım ama yok asla sevmiyo. Suan maddi manevi kendimi hazırlama düşüncem var. Bi 15 inden sonra bakım onarım isteyecek. Yaş itibari ile kulaktan başlanır sanirim. 😩
benim arkadaşım da yaptırdı kızına ilkokul da galiba çok basit bir işlem diye biliyorum kulakları duysun da bu hiç önemli değil

Kızlar bebeğimin ağzı aşırı akmaya başladı bildiğiniz su gibi şıp şıp damlıyor. Diş çıkaran bebişlerin çıkarmadan önce sizin de böyle miydi? Valla hergün diş var mı diye bakıyorum hala ortada bişey yok😂 annemde bakma hep bakarsan geç çıkar diyor 😂

benim arkadaşım da yaptırdı kızına ilkokul da galiba çok basit bir işlem diye biliyorum kulakları duysun da bu hiç önemli değil
Evet çok basit bi operasyon. Lise zamaninda okulda bi kızda zorbaliktan yaptirmisti. Bizimkinde tam kepcelik durum yok kucagin üst kısmı hafif dışarıya çıkıyor gibi. Ama büyüdükçe daha da açılabilir belki. Keza şaşılık da duzeltiliyor. Çok eskilerden arkadaşım vardı. Ünite geçerken yaptirmisti. Bu tarz şeylerden korkmuyorum ya elhamdülillah tedavisi oluyo. Ama işte okul dönemi zorbalığı had safhada.. zorbalığın alasını yaşamış biri olarak bunu yaşama ihtimalinden canım sıkılıyor şimdiden. 😞

Kızlar biz 5 ay 20 gunluguz ve gece uykularimiz bir haftadir kisalmaya basladi.araliksiz 4-5 saat uyuyan cocuk simdi 3 saati gormeden uyaniyor ve agliyor.mama ile beslendgi icin ben hazirlayana kadar kiyametler kopuyor.yine atak haftasimiyiz yardim😭
Kaynar suyu termosa koysan bir köşede de kaynattığın soğuttuğun suyun olsun hemen karıştırıp içebileceği kıvama getirirsin gece başka türlü işin zor olur soğuyana kadar

Kaynar suyu termosa koysan bir köşede de kaynattığın soğuttuğun suyun olsun hemen karıştırıp içebileceği kıvama getirirsin gece başka türlü işin zor olur soğuyana kadar
Ole yapiyorum zaten.havalarda sicak oldugu icin kaynattigim su termosa bile koymadan isiticiyla aliyorum yanima hic sogumuyor.ama uykulari cok kisaldi o garip grlmeye basladi.sicaklardan huzursuz dicem alakasi yok ev serin ya da diş🥲

X