2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Beslenmeyi reddiyo resmen. Günde 450 ml falan içiyordu 350-400 arası diyim. Dün 275 anca içirdimm. Bugün 290 içti eşim uğraşıyo şu an bakalım ne kadar daha içircek. Gece göğsüm doluyor ama gündüz öyle değil.
Çocuk doktoruna gıdın çok az cc yenı doğan bebekler bıle daha fazla cc ile doguyorlar

Uyku düzenimiz baya bozuldu ilk uykusu 3 saat sürüyordu artık 1.5 2 saat sonra kalkıyor sonrası da hep saatte bir kalkıyor. Öyle olunca bende ha uyanacak diye diye uyuyamıyorum 🥱 çok uykum var tahmini ne zaman uyuruz 😂
Eveli gece bana da öyle oldu saatte bir uyandi. Dün gece kipirdadigi gibi yarim kundak yaptm yanima yatrdim. Bir elim gögsünde uyuttum. Bir de zifiri karanlıkta uyuyoruz basindan beri. Bakmam gerektiginde telefonun isigini kullaniyorum

Eveli gece bana da öyle oldu saatte bir uyandi. Dün gece kipirdadigi gibi yarim kundak yaptm yanima yatrdim. Bir elim gögsünde uyuttum. Bir de zifiri karanlıkta uyuyoruz basindan beri. Bakmam gerektiginde telefonun isigini kullaniyorum
Karanlıkta uyutamıyorum tedirgin oluyorum görmediğim de. Loş ışıkta uyutuyorum. Gündüz uykumuz sıfırlandı zaten

Kızlar selam öncelikle geçmiş anneler günümüz kutlu olsun cogumuzun ilk anneler günüydü belki Allah'ım tekrarlarına nasip etsin ve çocuklarımıza sağlık huzur versin 🙏🏻😍

Uzun süredir yazamıyorum çünkü bebeğimi sünnet ettirdim. Ama bu kadar zor olduğunu bilseydim ettirmezdim dedim çocuğum çok ağladı 3 aylık ağlamasının toplamını da geçti yarım saatte ağladı eve geldik tekrar ağladı sünnet ettirenler belki bilir o her aşamada dikiş atılırken çocuk çığlık çığlığa daha çok ağladı sanki uyuşmamış gibi hissediyormuş gibi tepkiler verdi eşimle bana resmen travma oldu. En son evde kremini sürdük ağrı kesici o zaman biraz sakinleşti ama ilk gün çok sordu hem kanaması vardı hem ağrısı ağlaması vesaire derken çok zorlandık 2 gün daha iyi geçti bizim için biraz daha normal sakin haline bürünmüştü ama pipisi biraz daha inmişti yine de kanlıydı siyah siyah bugün de doktor kontrolüne gittik her şey gayet normal gayet güzeldi yani İlk iki gün çok zor geçti şu an biraz daha normaliz İnşallah birkaç güne tamamen geçecek diye düşünüyoruz ama çok yıprandım bu süreçte 😓😓

Rota virüs aşısına da son bir haftaymış ben de dedim bu hafta yaptıramayız pipisi en az 3-4 gün daha iyileşsin 3-4 gün sonra yaptıracağım burada okuduğum kadarıyla ishal karin ağrısı yapıyormuş ya o yüzden bebeğim 3,5 aylık göz doktoruna da götürün dedi onu da götüreceğiz.

Kızlar bn bişey merak ediyorum, tamamlayıcı sağlık sigortam var bebeğin de var her ay Dr kontrolünde ordan düşüyor sizler nasıl yapıyorsunuz rutin kontrollere gidersem böyle bu sefer Allah korusun hastalandığında veya acil bişey olduğunda hakkım kalmaz diye düşünüyorum

Yada sadece sağlık ocağının takip etmesi yeterli mi illa her ay çocuk doktoruna götürmek gerekiyor mu?

Bezin içindeki parçaları olabilir mi çok çiş yaptığında patlsmistir belki. Biz küçükken kardeşimin beziyle voleybol oynamıştık bı patladi her yer küçük top top dediğin gibi sanki tipi yagmis gibi olmuştu🤣🤣
İnternette böyle bir kaç yorum okudum en son dün akşam yatarken değiştirmiştim inşallah bezin içindeki parçadır ya

Kızlar bn bişey merak ediyorum, tamamlayıcı sağlık sigortam var bebeğin de var her ay Dr kontrolünde ordan düşüyor sizler nasıl yapıyorsunuz rutin kontrollere gidersem böyle bu sefer Allah korusun hastalandığında veya acil bişey olduğunda hakkım kalmaz diye düşünüyorum

Yada sadece sağlık ocağının takip etmesi yeterli mi illa her ay çocuk doktoruna götürmek gerekiyor mu?
İlk 1 yıl her ay doktora gözükmemiz gerekiyor ebet bizimle öyle tamamlayıcı sigortamız var 3 aylığız ama 4 muayene hakkını kullandık bile 😂

X