2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

benim de işte şöyle mi böyle mi, ağrı var ensie, ağrı yok endişe şeklinde gidiyor😂 tüp bebek doktorum 9+4'e İzmir'e yine randevu verdi ama bu sıcakta gelemem sanırım artık İzmir'e burada bir doktor bulup daha erken gideceğim hem de bekleyemeyiz. maddi olarak da tarama testleri, DNA testleri (yaparsak) ekstra bir süreç olabilir zaten, neyse hepsi olsun, derdimiz bu olsun, rahat ve az ağrılı bir bayram dilerim sana tatlım🐞🍀🤞💈
Evet ağrı yok neden yok, ağrı var neden var😂 ilerde bu zamanlarımıza çok gülcez eminim 🥰 sağlıkla gelmesi için ne gerekiyorsa maddi manevi herşey su gibi aksın yolunu bulsun🙏 teşekkür ederim canım hepimize rahat, sakin ve mümkünse serin bir bayram diliyorum 💛🥳

Kızlar merhaba bir şey soracağım. Benim kanım da bir sorun olmamasına rağmen transferden sonra kan sulandırıcı öğle ve hap verdi doktorum hala kullanmaya da devam ediyorum. Pozitifi gördük: bu kan sulandırıcıları doktorlar ne kadar süre kullandırıyor bıraktırıyor bilginiz var mı
Bana hiç vermedi doktorum kan sulandırıcı bende ona çok takılmıştım ya kan da pıhtılaşma varsa diye ama bi bildikleri vardır heralde diye boşverdim sonra

Kızlar 7+5 de kontrole gittim gebe takibi için artık başka hekime geçtim kontrol sonrası 12.hafta ikili tarama zamanı görüşürüz tekrar dedi 4 hafta sonra yani çok değil mi 🥺

Kızlar 7+5 de kontrole gittim gebe takibi için artık başka hekime geçtim kontrol sonrası 12.hafta ikili tarama zamanı görüşürüz tekrar dedi 4 hafta sonra yani çok değil mi 🥺
ya hepimize öyle diyorlar artık kalp atışı duyulunca, sanırım tedavi süresince sürekli gitmeye alıştık, bir de şimdiden hamileyken az geliyor gözümüze, bilemedim, bu arada iyi bir hekime devam etmemiz lazimmis bizim, bana devlette doktor bu tüp bebek kıymetli bir gebelik, tek ve iyi bir doktor bulup devam edin dedi araştırıyoruz hala

ayy maşallah 8+4 oldun mu sen?🥹zaman geçiyor bile yaşasın! ne yapıyorsunuz kizlar, nasılsınız? doktorlar Salı'dan itibaren var mi? sonraki haftaya mi artık?
Büyüdük 🥲🥲 zaman çabuk geçiyor ilk test anlarımızdan şimdiye kadar 🥲🥲 benim doktorum izine gitti 24 ünde gelecek o gün gideceğim on gün sonra yani 🥲

Evet ağrı yok neden yok, ağrı var neden var😂 ilerde bu zamanlarımıza çok gülcez eminim 🥰 sağlıkla gelmesi için ne gerekiyorsa maddi manevi herşey su gibi aksın yolunu bulsun🙏 teşekkür ederim canım hepimize rahat, sakin ve mümkünse serin bir bayram diliyorum 💛🥳
Ayy sorma canım ya sağlıkla kucağımıza alalım poposuna bir şaplak atarız yaşadığımız stresler yüzünden gerçekten hiç bitmiyor bu süreç pozitifi alma telaşı aldık kese var mı yok mu keseden sonrası içi dolu mu değil mi kalp atışı şimdide de büyüdükçe testler vs onları endişeyle bekliyoruz rabbim yardımcımız olsun beni de bugün sağlık ocağından aradılar tetanoz aşısı için açıkçası yaptırmayı düşünmüyorum aşılara karşı covidden sonra çok kafam karıştı covid hem daha önce gebelere böyle bir uygulama yapılmıyormuş bilemedim şaibeli konular olunca içim rahat etmiyor yaptırmayı istemiyorum 🙄

Ayy sorma canım ya sağlıkla kucağımıza alalım poposuna bir şaplak atarız yaşadığımız stresler yüzünden gerçekten hiç bitmiyor bu süreç pozitifi alma telaşı aldık kese var mı yok mu keseden sonrası içi dolu mu değil mi kalp atışı şimdide de büyüdükçe testler vs onları endişeyle bekliyoruz rabbim yardımcımız olsun beni de bugün sağlık ocağından aradılar tetanoz aşısı için açıkçası yaptırmayı düşünmüyorum aşılara karşı covidden sonra çok kafam karıştı covid hem daha önce gebelere böyle bir uygulama yapılmıyormuş bilemedim şaibeli konular olunca içim rahat etmiyor yaptırmayı istemiyorum 🙄
Ben de dün aile hekimine bildirdim gebelik durumunu. Aşılar için arıcam dedi ama hangi aşı ne zaman arayacaklar pek sormadım. Ama çoğu yerde okudum çocuk bağışıklıkla doğuyomuş iyi bişey sanırım ama dediğin gibi ben de aşılardan korkar oldum. İyice araştırcaz bakalım daha neler öğrencez🥰

Kızımda yuvarlak ve kocamandı daha bunh görmedik 😄 ama bu sene erkek senesi diyorlar bende inanıyorum 🤣🤣 çevremde 10 kişi hamile var hepsi erkek
Kızlar size sorum olucak benim 7 Haziran'da test günümde tek emriyo transferi oldum bilenler bilir malesef olumsuz çıktı .Fakat dün çok ağrım vardı karnimda usuttum sandım ama kasıklarıma da vurdu ağrı karnım ağrıyor o günden beri zaten bütün ilaçlarımı bıraktım 3 gündür cyloco adet ilacımı kullanmaya başladım eşimle iliskiye girdik dün gece çok minik bir şekilde parça gibi bişey gördüm ondan öncesinde kanamam cok az denecek kadar leke gibi oldu adet mi oldum sizce düşük mü yapiyorum tutmadı anlamadım yardımcı olabilir misiniz ne yapacağımı bilemedim ?

Kızlar size sorum olucak benim 7 Haziran'da test günümde tek emriyo transferi oldum bilenler bilir malesef olumsuz çıktı .Fakat dün çok ağrım vardı karnimda usuttum sandım ama kasıklarıma da vurdu ağrı karnım ağrıyor o günden beri zaten bütün ilaçlarımı bıraktım 3 gündür cyloco adet ilacımı kullanmaya başladım eşimle iliskiye girdik dün gece çok minik bir şekilde parça gibi bişey gördüm ondan öncesinde kanamam cok az denecek kadar leke gibi oldu adet mi oldum sizce düşük mü yapiyorum tutmadı anlamadım yardımcı olabilir misiniz ne yapacağımı bilemedim ?
Kan vermiş miydiniz net yoktu yani değil mi

Ben de dün aile hekimine bildirdim gebelik durumunu. Aşılar için arıcam dedi ama hangi aşı ne zaman arayacaklar pek sormadım. Ama çoğu yerde okudum çocuk bağışıklıkla doğuyomuş iyi bişey sanırım ama dediğin gibi ben de aşılardan korkar oldum. İyice araştırcaz bakalım daha neler öğrencez🥰
Bende bugün bildirdim bana doktorun ile görüş uygun görürse yaparsın dedi ama bağışıklik için dedi yani iyi bişey olmadı gerekiyor

ya hepimize öyle diyorlar artık kalp atışı duyulunca, sanırım tedavi süresince sürekli gitmeye alıştık, bir de şimdiden hamileyken az geliyor gözümüze, bilemedim, bu arada iyi bir hekime devam etmemiz lazimmis bizim, bana devlette doktor bu tüp bebek kıymetli bir gebelik, tek ve iyi bir doktor bulup devam edin dedi araştırıyoruz hala
Kızlar bnde ankaradayim artık gerçekten özele para vercek gücümüz klamdi zaten her şeyi ticarete dokmişler develer hastanesine gitmek istiyorum Ankara da sizin bildiginiz devlet hastesinde iyi bir doktor varmı gebelik takibi için

Kızlar bnde ankaradayim artık gerçekten özele para vercek gücümüz klamdi zaten her şeyi ticarete dokmişler develer hastanesine gitmek istiyorum Ankara da sizin bildiginiz devlet hastesinde iyi bir doktor varmı gebelik takibi için
Ankara'da yakın zamanda bu dokto mfk var belki bilirsin, o kendi karısını etlik şehir Hastanesi'nde doğuma götürdü, tam teşekküllü, doktorlari da iyi diye, bir de artık muayene değil zaten iyi hastane doktoru bulmamız lazım, hastanede de yeni doğan yoğun bakım ünitesi gibi faktörleri göz önünde bulundurmak lazım, etlik'i bir düşün istersen orada her şey var.

Evet kan verdim netti Sonucum 01 çıktı 😪 doktora demiştim bana döndü dediki tutmadığı için dedi Leke leke olabilir korkma dedi pis kanı geride kalan rahim icindekini atıyor dedi ilaca devam et dedi 3 ay sonra konuşalım dedi
Benim de ilk negatif denememde ilaçları kestikten sonra dediğin gibi oldu. Ama doktor ilk adet bitene kadar ilişki yasak demişti bana. Muhtemelen rahim bu süreçte kalınlaşıyor ilaçları bırakınca da vücut atıyor fazlalığı. Düşük gibi düşünme. Düşük olması için bebeğin tutunması lazımdı. Normal yani küçük pıhtılar ve kanama ama dayanamayacak kadar ağrın varsa istersen bi doktorunla görüş canım

Hamile iken tetanoz aşısı oldum sanırım 4 yada 5 aylık hamileydim tam hatırlamıyorum daha sorna 3 doz covid aşısı oldum doğumdan sonra da tetenoz aşısı oldum 2.dozu sanırım böyleydi.kızıma da devletin verdiği bütün aşıları yaptırdım özel olan menenjit aşılarını da 6 doz olacak şekilde vurdurdum( ben 6 yaşındayken menenjit geçirdim) şunu söyleyebilirim ki aşılarla alakası var mı bilemem ama kızım 2.5 yaşında toplasan 3 kez grip olmuştur diş çıkarma evrelerinde asla ateş olmadı hastalık dönemlerin de asla olmadı bağışıklığı güçlü bir çocuk yemeside güzel çok şükür onunda etkiside var tabiki de🤗
covid zamanı hamileydim babam 10 gün entübe şekilde yoğun bakımda yattı Mardinden İzmir e gelemedim uçak yoktu ölseydi onu asla göremeyecektim cenazeye gidemeyecektim şükürler olsun hepsini atlattık birdaha yaşatmasın Rabbim o yüzden bende aşılarımı oldum 😔 şuanda herhangi bir zararını görmedim ileri dönemde bir problem olur mu bilemem ama bende aşı geçmişi böyle işte sen yazınca bende yazmak istedim 🤗 kimseye aşı vurulun çocuğunuza vurun demem hakkım zaten yok vurana da asla karışmam😉

Vallahi çok yoruldum bugün kocam süpürdü ben sildim evi dip temel temizledik şükür bitti duş aldım uzandım msjLrı okuyorum 🤗

X