2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Bende 22 mayısta transfer oldım hayırlı sonuçlar alırız inşallah hepimiz valla ben 5. 6. Ve 7. Gün kasık bel ağrısı uykudan uyandırdı sonra geçti hiçbir şey kalmadı ne göğüs hassssiyeti ne bir şey
Bende 23 mayısta transfer oldum 5. Gün embriyosu. Bende de ilk günden beri belirtiler aynıydı 2 gündür rahattım bugün biraz yürüdüm şimdi yine ağrılarım başladı.

Yaa kızlar progestron fitil kullanırken yanma oluyor mu sizde de
Şu süreçte en zorlandığım şey fitil onun yüzünden kaşıntı kızarıklık yanma sürekli rahatsızım eczacı bir krem verdi ama bir süre sonra o da etkisini yitirdi travazol sürüyorum bazen ama o da etki etmiyor beni mahvediyor

Bende de oluyor hafif yanma dün başladı bol su içiyorum sık idrara çıkıyorum. Bol su ile yıkamakta fayda var bugün daha iyiyim. Su tüketiminize de dikkat edin
Doktorum da bol su tüket şimdilik dedi bende öyle yapıcam geçer inş hemen
Şu süreçte en zorlandığım şey fitil onun yüzünden kaşıntı kızarıklık yanma sürekli rahatsızım eczacı bir krem verdi ama bir süre sonra o da etkisini yitirdi travazol sürüyorum bazen ama o da etki etmiyor beni mahvediyor
Benimde bugün başladı yanma acı gerçekten çok zor süreç birde böyle şeyler çıkınca can sıkıyor ama bakalım inş hepsi geçecek sonu güzel olacak 🌸🧡

benim hiç kanamam lekelenmem olmadı 5+3 teyim acaba bebek yerleşmedi mi
Canım benimde 5+5 de oldu ilk lekem çok ufaktı sonra 6+4 de doktora gittim kontrolum vardı alttan baktı o günde kahverengi lekem geldi doktor devam etmediyse kontrole gelmeene gerek yok dedi, seni anlıyorum leke gelmese neden gelmedi diyoruz ama gelincede çok korkuyorum o yüzden gelmesin inşallah sana öyle güzelce yerleşsin🥰

Canım benimde 5+5 de oldu ilk lekem çok ufaktı sonra 6+4 de doktora gittim kontrolum vardı alttan baktı o günde kahverengi lekem geldi doktor devam etmediyse kontrole gelmeene gerek yok dedi, seni anlıyorum leke gelmese neden gelmedi diyoruz ama gelincede çok korkuyorum o yüzden gelmesin inşallah sana öyle güzelce yerleşsin🥰
Sanırım bu vajinal muayene riskli alttan muayene ettirmekten korkuyorum bende😀

Leke gelmemesi bence daha güzel birşey benim için farklı herhangi bir renk korku yaratıyor. Bende kızımda leke gördüm ama bunda olmadı henüz umrumda olmaz.

Bugün kasıklarım da baya sızı var bu arada okuyan arkadaşlar bende 93 kg civarıyım ilaçlar beni hiç şişirmedi neyse o şekilde devam ediyor sadece biraz iştahım kapandı benim bir anda acıkıp biraz yiyip doyuyorum kalkıyorum.

Embriyo kalitesi soran arkadaşımız içinde 5.gün 4bc kalitede embriyo trasferi oldum. 34 yaşındayım.

Fitil bende kaşıntı yapmıyor fitili atarken eldiven kullanıyorum çıplak elle asla ellemiyorum temizliğini taharet hariç duşta bol su sadece dışını temizliyorum fitili atıp 15 dk uzanıyorum ve 1 saatlim duracak kadar günlük ped koyuyorum.

Belirti bende olmadı hatta yukarıdakş msjları da okursunuz önce negatif bir gün sonra pozitif gören biriyim. Şuanda belirtim kasık ağrısı hafifi sırt ağrısı göğüste hassasiyet bu şekilde.

Tek tek etiket yapamadım yorumu cevapla kısmına basınca etiket dışında bütün yazıyı kopyalıyor anlamış değilim o yüzden aklıma gelen konu için yazmış bulundum.

Alttan muayene zararlı değil kızlar eğer gerek görülürse yapılması faydalı bile benim önceki transferimde kese içindeki bozulmayı alttan muayene ile gördük. Karından yapılan bazen net olmayabiliyor. Ve o cihaz o kadar derine gitmiyor zaten rahme veya bebeğe zararı yok yani

Alttan muayene zararlı değil kızlar eğer gerek görülürse yapılması faydalı bile benim önceki transferimde kese içindeki bozulmayı alttan muayene ile gördük. Karından yapılan bazen net olmayabiliyor. Ve o cihaz o kadar derine gitmiyor zaten rahme veya bebeğe zararı yok yani
Bu konuda biraz onyargilarim var bakalım kontrolümde alttan bakmaz diye düşünüyorum doktorum🥰

aynen ya baktm herkesn gelmiş benm dha leke yok muayeneye de cagrmadı taa 6+2 de gidicez keseyi görmeye dha 😀 hepinzi okuytm keseyi gören yolk sac gören herkes var ben dha yatıyrm😀😀

Bu konuda biraz onyargilarim var bakalım kontrolümde alttan bakmaz diye düşünüyorum doktorum🥰
İstemezseniz yapmaz ama bence rahat olun ön yargılı olmayın. Doktorlar da bebeğinize veya size zarar vermeyi göze alamazlar. Ben cuma günü kese içini net göremezsek kendim teklif edeceğim açıkçası aklımda kalacağına 🙈🫣

Evet arkadaşlar herkese merhabalar 🌸 tüp bebek sürecine bu ay sonu itibariyle başlayacağım. Tek başlık altında, bu süreçte olanların merak edip, soru sorup, paylaşım yapabileceği bi topik açmak istedim. Herkes için güzel hayırlı haberler diliyorum 🤍

ÜYE ADI TRANSFER GÜNÜEMBRİYO SAYISITEST GÜNÜSONUÇ:anneadayı:
belki2903 belki2903 13 Mayıs223 Mayıs:KK43:
@skacir1 Mayıs211 Mayıs:anneadayı:
@Kubra Avci27 Mayıs16 haziran
A Asli47 21 Mayıs131 Mayıs:anneadayı:
@Neptunnn2 Mayıs212 Mayıs:KK43:
@hopebaby11 Mayıs212 Mayıs:anneadayı:
@mercan606510 Mayıs221 Mayıs
Kivirbas95 Kivirbas95 7 Mayıs217 Mayıs:anneadayı:
@Zeynep35458 Mayıs118 Mayıs
@acitatlisos14 Mayıs122 Mayıs:anneadayı:
@aycicegix8 Mayıs120 Mayıs:KK43: