2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kaçıncı haftadasınız?
32 haftalık
Canım kendin kilonuna takılma günde mutlaka kuruyemiş bol ceviz yoğurt kaşar peynir hatta muzlu süt aşırı kilo aldırıyor muz ye hep süt iç sabahları kahvaltıda günde 1 kase kaşar peynir yersin yulaflı yoğurt ıspanak kırmızı et yumurta
Aslında baktığima göre takvimine tam haftasına göre uyumlu çokta az degil kilosu yanii benimki 1765 mesela
Kaçıncı haftadasın acaba
Yemeye çalışıyorum ama işe yaramamış pek bende sanki 32 haftalık
Protein agirlikli beslenmeyi bu ara arttirsaniz fayda saglar mi acaba
Onu deneyeceğim okudum yazılanları not aldum hepsini 🙏
Kg çok kötü değil canım kefir muz kabak çekirdeği kaşar ile beslenmeye çalış. Yumurta süt et bunlar da önemli . Bir dahaki kontrolde daha iyi çıkacaktır kilosu inşallah 🤗
Kefire başladım iki gündür inşallah işe yarar eşim de çok üzüldü yoğun çalışıyor benimle ilgilenemiyor diye düşündü ne alakası varsa
Canım öncelikle sağlık olsun, sağlığın için hangi doğum şekli daha iyiyse o olsun. Kilo konusunda ise normalde çok zayıf biri misin bilmiyorum ama benim doktorum benim için ayda 1 kg almanın yeterli olacağını söylemişti, bence kendine böyle düşünüp de haksızlık etme
Sezeryan daha risksiz olur dedi doktorum direnmeyeceğim ben de 🙃 dimi yani bazı insanlwr 3-5 kilo alıyor bebek tosun gibi doğuyor ben 17 kilo almışım 46 ile başladı hamileliğim 63 kilo oldum daha ne alayım sadece bu ay az almışım
Sen hiç kilo almasan bile bebek beslenir canım onu kafana takma, doğum şekli de tamamen şans, biz normal diyoruz da sanki belli mi. Kızların yazdıkları şeylerden yemeye çalış bence yeterli olur canını sıkma 💕
Hepsini not aldım canım inşallah işe yarar.doğum şeklini kabullendim.daha önceki sezeryanlwrımda ağrım olmadı desem yeridir çok memnundum ama işte bir bebek daha istersek riskli olursa diye korkuyordum onda da doktor içimi rahatlattı 6-7 ye kadar yaparım ben dedi 😁

Bu arada kaburga ve mide ağrısı çekiyordum birkaç gündür bebek baş aşağı dönmüş sonunda ve o yüzdenmiş bu rahatsızlıklar da.

32 haftalık

Yemeye çalışıyorum ama işe yaramamış pek bende sanki 32 haftalık

Onu deneyeceğim okudum yazılanları not aldum hepsini 🙏

Kefire başladım iki gündür inşallah işe yarar eşim de çok üzüldü yoğun çalışıyor benimle ilgilenemiyor diye düşündü ne alakası varsa

Sezeryan daha risksiz olur dedi doktorum direnmeyeceğim ben de 🙃 dimi yani bazı insanlwr 3-5 kilo alıyor bebek tosun gibi doğuyor ben 17 kilo almışım 46 ile başladı hamileliğim 63 kilo oldum daha ne alayım sadece bu ay az almışım

Hepsini not aldım canım inşallah işe yarar.doğum şeklini kabullendim.daha önceki sezeryanlwrımda ağrım olmadı desem yeridir çok memnundum ama işte bir bebek daha istersek riskli olursa diye korkuyordum onda da doktor içimi rahatlattı 6-7 ye kadar yaparım ben dedi 😁
Ozaman genetikle.alakalı kuzum kilosu gayet iyi birsey yok

Bosver canım gelmesem daha iyi olur dünden beri üzgünüm bu meme süt muhabbeti için genede herkese kusura bakmayın dedim ama bi msjıma bile kale alınmadı baktım demekki gelmesem daha iyi olurmuş🥲

Heeepsi bende de var🥲 bazen inanilmaz korkuyorum bazen de cok heyecanlaniyorum bebisimiz olacak farkli bi macera diye. Gezmek, yuruyus yapmak, disarida kahve icmek en zevk aldigim seyler eger bebekle bunu yapamazsam hayattan zevk alamam mumkun degil… o yuzden 2. Haftadan itibaren evde durmamayi dusunuyorum bi sekilde bebegi de dahil etmem lazim🤷🏻‍♀️ bi de bi yandan hemen dogsun istiyorum bi yandan da biraz daha kalsin icerde istiyorum🤣🤣
Kesinlikle aynı şeyleri hissetmişim ve aynı şeyleri planlıyorum 😇🤣 korkuyorum ama o doğum anında duyacağım sesini düşününce korku da puff diye uçuyor 🤗 o uyum sağlanacak oğluşum anneyle baba çok iyi partnerler sende bize katıl oyun bozanlık yapma e mi diyorum 😀

Ben de tam 31-32. Haftamda cok duygusal oldum. 33 te ev islerini oda islerini duzenlemeye baslayinca duygusallasacak vakit olmadi :)) biz tup bebek surecinden gectik bu sebeple o surecte sanki hic cocugum olmayacakmis gibi yasadim ve cok uzuluyordum. Su an bazen zorluklar yasiyorum ama tek dusundugum “allahim cok sukur bize nasip etti. Ya olmasaydi? “ diye dusunuyorum nedense. O zaman bu kisimlar bana kolay gelmeye basladi. Iste herkes simdi guzel zamanlarin uyu gez ne guzel diyor. tek istedigim sey saglikla zamaninda ona kavusmak. Uyuyamadigim zamanlarda da boyle dusunmeye calisacagim. Hastanelerde o kadar kavusmayi bekleyen insan varken , ve anne olmayi ben tercih ediyorken ; eski zamanlari, rahat uyuyup ,gezdigim zamanlari dusunmeden kendimi psikolojik olarak yormamaya istekliyim. Umarim basarabilirim. Her “zaman” ayri guzel. Bence evlenmeden once anne baba evi de cok guzeldi. Ama su an ona da alistik kendi evimizi daha cok seviyoruz. Her sey bir surec :) saglik olsun yeter ki. Allah bize de kimseye de evlat yoklugunu gostermesinn🙏
Canım benim çok doğru herkes anne oluyor herkesin yavrusu biricik ama biz çok zorlandık benimde 3. Tüp bebeğim Rabbim herkese sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin isteyen herkese versin mahrum etmesin inşallah 🥰 Benim de daha önce tüp bebekle iki defa pozitif oldu ama hep kaybettim hiç bu evreye kadar gelemedim 3. Tüp Bebek de bebişimizle yola devam ediyriuz Rabbimin izniyle 🤩 şimdi bana bol bol gez keyfine bak doğunca göreceksin dediklerinde göreyim ne göreceğim sağlıkla sıhhatle doğsun ağlaması mızıldanması başımın üstüne diyorum anlayan anlar işte 😇🤗

Ya şimdi birşey diyicem.
Ben kaç gündür kusmuyordum. Bugün saat 10:30 gibi kahvaltı yaptım ilacımı felan içtim. Sonra annemler bana geldi onlarla biraz daha yedim ve az uyuyayım dedim tam uyucaktım ki midem tekrar ağzıma geldi ve ne varsa ama herşeyi bir güzel çıkardım. Birşeyim yoktur dimi mide sindirmediği için olmuştur dimi. Korkuyorum artık
Bende de oluyor sabah kahvaltıdan sonra bi kaç defa yaşadım bence bebişlerimiz mideye baskı yapıyor 😇

Ya şimdi birşey diyicem.
Ben kaç gündür kusmuyordum. Bugün saat 10:30 gibi kahvaltı yaptım ilacımı felan içtim. Sonra annemler bana geldi onlarla biraz daha yedim ve az uyuyayım dedim tam uyucaktım ki midem tekrar ağzıma geldi ve ne varsa ama herşeyi bir güzel çıkardım. Birşeyim yoktur dimi mide sindirmediği için olmuştur dimi. Korkuyorum artık
Benim de bulantılarım geri geldi mevsim bazen çok bulanıyor midem. Normal🤗

X