2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Yaaa kaç kiloydu ben kaçırdım galiba kuzum kaçhaftalıktın
30 haftalıktım canım doktor bebek 32 haftalık gibi dedi 2 kgye yakın çıkmıştı boyunu hatırlamıyorum tam 🤭 şeker olmadığı için kötü değil ama biraz yediklerine dikkat et dedi iri olması normal doğum şansını azaltır demişti 🥹 ben aslında çok yiyemiyorum ama yediklerim bebişe yarıyor demekki ya da genetik işte bilmiyorum

• Beğen
Reactions: Jou
Heeepsi bende de var🥲 bazen inanilmaz korkuyorum bazen de cok heyecanlaniyorum bebisimiz olacak farkli bi macera diye. Gezmek, yuruyus yapmak, disarida kahve icmek en zevk aldigim seyler eger bebekle bunu yapamazsam hayattan zevk alamam mumkun degil… o yuzden 2. Haftadan itibaren evde durmamayi dusunuyorum bi sekilde bebegi de dahil etmem lazim🤷🏻‍♀️ bi de bi yandan hemen dogsun istiyorum bi yandan da biraz daha kalsin icerde istiyorum🤣🤣
Ben de hemen çıkmak istiyorum dışarıya zaten yaza denk gelecek evde durulmaz benim bulunduğum yer aşırı sıcak birdee😂

Ya konudan bağımsız bir şey diyeceğim, hep fiziksel konuları konuşuyoruz ya psikolojik olarak nasıl hissediyorsunuz kızlar, biz 31 haftalık olduk bugün ve böyle değişik hissediyorum benden daha ileride olanlar var mesela siz de gezmek için son şanslarınızmış gibi, sanki hayatınız şimdi olduğundan çok farklı olacakmış gibi hissediyor musunuz? Bende bir tık kaygı var ama doğumla alakalı değil ilk gebeliğim bu ve acaba 3 senelik baş başa evlilik hayatımızı özler miyim diyorum bazen, özlerim tabi ama hani anlarsınız ya yeni bir sürece başlamanın heyecanı, kaygısını yaşıyorum muhtemelen. Yalnız değilim değil mi 🥹
Ben de tam 31-32. Haftamda cok duygusal oldum. 33 te ev islerini oda islerini duzenlemeye baslayinca duygusallasacak vakit olmadi :)) biz tup bebek surecinden gectik bu sebeple o surecte sanki hic cocugum olmayacakmis gibi yasadim ve cok uzuluyordum. Su an bazen zorluklar yasiyorum ama tek dusundugum “allahim cok sukur bize nasip etti. Ya olmasaydi? “ diye dusunuyorum nedense. O zaman bu kisimlar bana kolay gelmeye basladi. Iste herkes simdi guzel zamanlarin uyu gez ne guzel diyor. tek istedigim sey saglikla zamaninda ona kavusmak. Uyuyamadigim zamanlarda da boyle dusunmeye calisacagim. Hastanelerde o kadar kavusmayi bekleyen insan varken , ve anne olmayi ben tercih ediyorken ; eski zamanlari, rahat uyuyup ,gezdigim zamanlari dusunmeden kendimi psikolojik olarak yormamaya istekliyim. Umarim basarabilirim. Her “zaman” ayri guzel. Bence evlenmeden once anne baba evi de cok guzeldi. Ama su an ona da alistik kendi evimizi daha cok seviyoruz. Her sey bir surec :) saglik olsun yeter ki. Allah bize de kimseye de evlat yoklugunu gostermesinn🙏

30 haftalıktım canım doktor bebek 32 haftalık gibi dedi 2 kgye yakın çıkmıştı boyunu hatırlamıyorum tam 🤭 şeker olmadığı için kötü değil ama biraz yediklerine dikkat et dedi iri olması normal doğum şansını azaltır demişti 🥹 ben aslında çok yiyemiyorum ama yediklerim bebişe yarıyor demekki ya da genetik işte bilmiyorum
Heeee doguran vallaha iyi doğuruyo yaniii 5kg da olsa 😀😀 bende yiyorum ama hep sebze turlu seyler bende baktım gene kilo alıyorum benimkide 30+5 ve 1765 mış 2kiloya yakın olmuşuz 🥲

Benim bebek de kilolu olunca doktorum direk bana kaç kg doğduğumu sordu , anneden genetik geçebiliyormuş bu durum seyyahcım , ben kendim de 3800 kg doğmuşum , doktor normal o zaman dedi.

Onlar taburcu olsa da ziyaret saatleri disinda gelebiliyorlar miymis🙄🙄
Bizim hastanede 10-19 arasıymış ziyaret saatleri, eğer oda boş olursa odada takılmak için bu saatler arası rahat oluruz ama onun dışında koridorda ya da hava güzel olursa bahçede görüşebilirsiniz dedi ebe 🙄 oda dolu olursa muhtemelen odada daha kısa durulur ☹️ ziyaret saatleri dışında belki oda boş olursa baba için izin verirler ya bilmiyorum gerçi bunların kuralcılıklarına belli de olmaz ama keşke olsaa

Belkide. Çünkü bana soruyor bana söyleyeceğim şikayetin felan var mı diyor bende olanları söylüyorum mesela o kadar.
Yaseminn vee cidden patron beni bırakmıyor🤦‍♀️
patron delirdi hahahah :) e sen yokken kim bakacak işlere ? bende 20 mayısa kadar izin aldım ama her an rapora çıkabilirim, zorlanmaya başladım

Bizim hastanede 10-19 arasıymış ziyaret saatleri, eğer oda boş olursa odada takılmak için bu saatler arası rahat oluruz ama onun dışında koridorda ya da hava güzel olursa bahçede görüşebilirsiniz dedi ebe 🙄 oda dolu olursa muhtemelen odada daha kısa durulur ☹️ ziyaret saatleri dışında belki oda boş olursa baba için izin verirler ya bilmiyorum gerçi bunların kuralcılıklarına belli de olmaz ama keşke olsaa
Keskee🙁 ay tutsak gibi yaa bizi salin o zaman evimize gidelim🤣 en az 2 gece kalmadan taburcu etmiyorlarmis… sen sordun mu kac gun kalinmasi gerektigini

patron delirdi hahahah :) e sen yokken kim bakacak işlere ? bende 20 mayısa kadar izin aldım ama her an rapora çıkabilirim, zorlanmaya başladım
Ayy hiç sorma kız
Yeni eleman aldılar mı bilmiyorum ki o kişi bakacak normalde.
Beni her gördüğünde gitmek yok yasak seni gebertirim diyo. Sanada dua ettik hemen kabul oldu 1 sene dayanamadın mı diye dalga geçiyor benle😂
Ayy insan gerçekten zorlanıyor. Ben zaten haftaya gidip çalışamaz raporu alıcam ama işe gelirsem gelicem benim maaşımı şahsiden yatırcaklar

Keskee🙁 ay tutsak gibi yaa bizi salin o zaman evimize gidelim🤣 en az 2 gece kalmadan taburcu etmiyorlarmis… sen sordun mu kac gun kalinmasi gerektigini
Yok onu sormadım ama okuduğuma göre 1 gün sonra da çıkabiliyormuşuz sadece bebeğin ilk kontrollerini kendimiz yaptırmak şartıylaa, işitme testi topuk kanı vs, 3. Günde yapılıyormuş U2 deniyormuş ona, ama tam emin değilimm. Doktor kontrollerini aksatmak çok sıkıntıymış onu biliyorum ama. Ya ben kalmak istiyorum açıkçası, göbek bağı bakımı sarılık falan korkutuyor beni ☹️ emzirmesi beslemesi, kursa gidemedim en azından bir şeyler öğrenirim diye ☹️ görüntülü konuşmaya güveniyorum yapacak bir şey yok 😬😬

Kızlar biraz alakasız ve konu dışı olacak ama lütfen yardım edebilecek biri varsa yardım etsin kafayi yicem artik. Eşim yurtdisinda Eylül'de gelmişti birlikteliğimiz oldu gitti ben gidemiyorum. 23 Eylül'de birlikte olduk 6 ay düzenli adet oldum geçen ay yerleşme kanaması gibi bi kanama yaşadım Aralık'ta kan testi verdim negatif çıktı ama karnımın sistigini hissediyorum ve sizin şikayetleri resmen yaşıyorum. Karın doguma randevu aldım bayramdan sonra gidecektim doktorum yurtdışına çıkmış. Başka doktora da bir hafta sonra gidicem. Sizden ricam nolur biriniz erken gebelik ya da kaset test yapıp çift çizgi olup olmadigini bana atabilir misiniz 😌 her gün idrar testi yapıyorum negatif, kan testine de guvenemedim kafayı yicem. Nolur biri yardım etsin çok dua alırsınız valla

Kızlar biraz alakasız ve konu dışı olacak ama lütfen yardım edebilecek biri varsa yardım etsin kafayi yicem artik. Eşim yurtdisinda Eylül'de gelmişti birlikteliğimiz oldu gitti ben gidemiyorum. 23 Eylül'de birlikte olduk 6 ay düzenli adet oldum geçen ay yerleşme kanaması gibi bi kanama yaşadım Aralık'ta kan testi verdim negatif çıktı ama karnımın sistigini hissediyorum ve sizin şikayetleri resmen yaşıyorum. Karın doguma randevu aldım bayramdan sonra gidecektim doktorum yurtdışına çıkmış. Başka doktora da bir hafta sonra gidicem. Sizden ricam nolur biriniz erken gebelik ya da kaset test yapıp çift çizgi olup olmadigini bana atabilir misiniz 😌 her gün idrar testi yapıyorum negatif, kan testine de guvenemedim kafayı yicem. Nolur biri yardım etsin çok dua alırsınız valla
Merhaba zaten son beraberliğiniz eylülde olmuş aralıkta kan testi vermişsiniz çıkmamış. Hamile değilsinizdir. İçinize sinmezse tekrar beta hcg verin ama hergün test yapıyormuşsunuz zaten negatifmiş. Kaset testi ne için atalım onu anlayamadım?

• Beğen
Merhaba zaten son beraberliğiniz eylülde olmuş aralıkta kan testi vermişsiniz çıkmamış. Hamile değilsinizdir. İçinize sinmezse tekrar beta hcg verin ama hergün test yapıyormuşsunuz zaten negatifmiş. Kaset testi ne için atalım onu anlayamadım?
İlk gebeligimde de kanda çıkmamıştı o yüzden suohede kaldım. Sizde de negatif mi gorunuyo ya da çift çizgi olacak mı diye merak ettim. Biliyorum saçma bı istek ama arkadaşım yüksek HCG idrar testinde negatif görünebilir demişti 😔

İlk gebeligimde de kanda çıkmamıştı o yüzden suohede kaldım. Sizde de negatif mi gorunuyo ya da çift çizgi olacak mı diye merak ettim. Biliyorum saçma bı istek ama arkadaşım yüksek HCG idrar testinde negatif görünebilir demişti 😔
Bence beta vs uğraşmayın kadın doğuma gidin ultrasona girin. 7-8 aylık bebek görünür ultrasonda di mi. Kafanızda soru işareti kalmaz

• Beğen
Bence beta vs uğraşmayın kadın doğuma gidin ultrasona girin. 7-8 aylık bebek görünür ultrasonda di mi. Kafanızda soru işareti kalmaz
Kesinlikle öyle yapicam zaten. Köyde yaşadığım için ve iki yaşında bir kızım olduğu için biraz erteledim gitme işini ve ilk aylarda belirti de yoktu ama eşimin aldatmasini duyunca şu an boşanma davamız var zaten bı şüpheye düştüm, bir hafta sonra randevum var ve gidicem inşallah. Yine de teşekkür ederim. Rabbim evlatlarinizi size bağışlasın hayırlı evlat etsin inşallah 🤲🏻 sağlıkla huzurla büyütün inşallah 🤲🏻

Canım ben de anlayamadım 6 ay düzenli adet gördükten sonra döllenme olması gibi bir ihtimal olamaz, 23 eylülde gebe kalmış olsan 7-8 aylık hamile olman gerekmiyor mu? Ben mi okuduğumu anlayamıyorum 😂🙈

Canım ben de anlayamadım 6 ay düzenli adet gördükten sonra döllenme olması gibi bir ihtimal olamaz, 23 eylülde gebe kalmış olsan 7-8 aylık hamile olman gerekmiyor mu? Ben mi okuduğumu anlayamıyorum 😂🙈
Saçma olduğunu biliyorum ama inanın yaşadıklarım çok ağır, iki yaşında kızım, eşimle yurtdisi hayalimiz vardı o gitti ben oturum alamadım gidemedim başkasını sevdiğini söylemesi ne yapacağımı bilemem. Saçma sapan düşüncelere sokuyo insanı.

X