2024 Eylül tüp bebek yaptıracak olanlar

Benim de cumartesi kontrol haftaya yumurta toplanacak. Hepimize bol şans 🌺🙏🏼 sizin tedavi ne zaman başladı?
Benimde cumartesi kontrolüm sonrasında yumurta toplama günüm belli olacak biz aynı anda başlamışız sanırsam :) ek olarak folik asit hariç vitamin kullanıyor musunuz

Benimde cumartesi kontrolüm sonrasında yumurta toplama günüm belli olacak biz aynı anda başlamışız sanırsam :) ek olarak folik asit hariç vitamin kullanıyor musunuz
Biz spontane başladık tedaviye normalde. Adetin 4. Günü pazartesiydi gittim bi sonraki ay başlamaktı niyetim dr hazırsın dedi başlamak istersen pat diye başladık 🙄🙄 belki böylesi hayırlısıdır 🙏🏼
Hiçbir takviye vermedi. Gonal-f 75 ve pergoveris 150 ve omnitrope 10 şeklinde tedavi başladı. 3 gün oldu ilaca başlayalı 😊
Sizin tedavi protokolü nasıl?
Ayyyy çok heyecanlı ☺️

Doktor bana ilk gittiğimden itibaren decavit protonal verdi vitamin olarak sonra reglle birlikte tedaviye basladik iğne olarak fostimon verdi şimdide 2 gündür oxotide ekledi devamı nasıl olacak bilmiyorum gittikçe merkez veriyor bize ilaçları biz ödemeyi onlara yapıyoruz

Bilmiyorum ki doktorum onu söylemedi henüz sadece güzel gelişiyor dedi okadar heyecanlıyım ki sebepsiz infettlite denildi bize iki yıldır tüm değerlerimiz herşeyimize bakıldı herşey normal ama yinede olmadı. Bir aşılama denedik oda tutmadı artık tüp bebek deneyelim dedik hem cok korkuyorum hemde heyecanliyim ne hissettigimi de bilmiyorum

Bilmiyorum ki doktorum onu söylemedi henüz sadece güzel gelişiyor dedi okadar heyecanlıyım ki sebepsiz infettlite denildi bize iki yıldır tüm değerlerimiz herşeyimize bakıldı herşey normal ama yinede olmadı. Bir aşılama denedik oda tutmadı artık tüp bebek deneyelim dedik hem cok korkuyorum hemde heyecanliyim ne hissettigimi de bilmiyorum
Bizim de öyle.. değerlerimiz çok iyiydi ama doğal yolla olmadı maalesef 😒
Sebepsiz infertilite tüp bebek tedavisinde gebe ihtimali daha yüksek. Transferin birinde tutunur mutlaka 🙏🏼 aşırı aşırı pozitif düşünmek lazım en önemlisi moral motivasyon. Embriyo da kaliteliyse allahın izniyle tutunur.

Merhabalar, ben de dün başladım tedaviye. Benim kilom var ve yaşım 40, doktor gonal-f verdi 600 birim kullanıyorum. Cuma günü kontrole gideceğim.
Bende bu ay baslayacağım benimde yas 39 bitti 40ın içindeyim yaştan dolayı korkuyorum tutmazsa diye,Allah hepimizin tedavilerini olumlu sonuçlandırsın inşallah 🙏

Yazdıklarınızı okuyunca,benimde öyle 2 yıldır evliyiz sebebsiz infertilite herşey normal çıkıyor aşılama denedik tutmadı bu ay tüp bebek deneyeceğiz inşallah,benim yaş da var 39 um şuan

Bizim de öyle.. değerlerimiz çok iyiydi ama doğal yolla olmadı maalesef 😒
Sebepsiz infertilite tüp bebek tedavisinde gebe ihtimali daha yüksek. Transferin birinde tutunur mutlaka 🙏🏼 aşırı aşırı pozitif düşünmek lazım en önemlisi moral motivasyon. Embriyo da kaliteliyse allahın izniyle tutunur.
Sebepsiz infertilite de tutma ihtimali daha yüksek yazmışsınız duyunca cok mutlu oldum inşallah öyle olur,bu ay bende başlayacağım tedaviye

Bende bu ay baslayacağım benimde yas 39 bitti 40ın içindeyim yaştan dolayı korkuyorum tutmazsa diye,Allah hepimizin tedavilerini olumlu sonuçlandırsın inşallah 🙏
Benim de yaş 38. Evet kadının yaşı en önemli faktör ama her şey değil adet olana kadar doğurma şansımız var yaşımız kaç olursa olsun 🙏🏼 ben geçen sene ilk bebeğimi doğurdum 😀 37 yaşında.

Sebepsiz infertilite de tutma ihtimali daha yüksek yazmışsınız duyunca cok mutlu oldum inşallah öyle olur,bu ay bende başlayacağım tedaviye
Yani teknik bir sorun olsa örneğin rahim yatağı kalınlığı ne bileyim yumurta üretimi veya sperm kalitesi ya da tüp tıkanıklığı vs gibi zaten gebe kalma ihtimalin olmuyor. Ama bizim gibi sebepsiz infertilitede çoğunlukla psikoloji etkiliyor gebe kalmamayı. Vücut reddediyor, gebe kalmayı bir tehlike olarak görüyor.. hele kaygılı bir insan için aşırı zor. Ben o kadar zorlanmıştım ki her ay adet olmak ve keyif almak için bir zorunluluk olarak saatli gelince ilişki kurmak 😒 Ya düşünsenize insanlar barda alkol ve uyuşturucu altında ilişki yaşayıp hamile kalıyor veya arabada bir yerde böyle şeyler duymuşuzdur. Neden? Çünkü sıfır kaygı var..

tüp bebek tedavi dönemi mental olarak çok iyi idare edilmeli. Evet asla kolay değil kaygısız, stressiz ve umutsuz hissetmemek ama bize hiçbir faydası yok olumsuz düşünmenin. Zaten öyle kısa bir dönemki.. ruha bedene iyi gelen ne varsa, sevdiğin müzikler, kitaplar, videolar, güzel yürüyüşler, meditasyonlar artık her ne ise yapılıp olumlu konsantre olmak lazım. Hepimizin pozitif olsun inşallah 🙏🏼 🌺🥹

Biz spontane başladık tedaviye normalde. Adetin 4. Günü pazartesiydi gittim bi sonraki ay başlamaktı niyetim dr hazırsın dedi başlamak istersen pat diye başladık 🙄🙄 belki böylesi hayırlısıdır 🙏🏼
Hiçbir takviye vermedi. Gonal-f 75 ve pergoveris 150 ve omnitrope 10 şeklinde tedavi başladı. 3 gün oldu ilaca başlayalı 😊
Sizin tedavi protokolü nasıl?
Ayyyy çok heyecanlı ☺️
Evet hem heyecan hem kaygı her şeyi yaşıyoruz💞ben gonal f 300 le başladım tedaviye 3 gün kullandım sonrasında da gonal f dozunu düşürdü ek olarak menapur ve citrotide verdi onları kullanıyorum.Bizde bir buçuk yıldır deniyoruz olmuyor bende hiçbir sorun çıkmadı eşimde de morfoloji 1 çıktı ama kime gitsek morfolojinin 1 olması gebeliğe engel değil dendi.Tüp bebek doktorumda doğal yolla kalabilirsiniz dedi ama yok bir buçuk sene oldu.Kıskançlıktan değil söylediğim inan ki insanlar 1 ayda 2 ayda hamile kalabiliyor bizde niye olmuyor diye kafayı ye dur .Bu arada biz aşılama tutma olasılığı düşük diye ve dahada çok yıpranmamak için direk tüp bebeğe başladık

Evet hem heyecan hem kaygı her şeyi yaşıyoruz💞ben gonal f 300 le başladım tedaviye 3 gün kullandım sonrasında da gonal f dozunu düşürdü ek olarak menapur ve citrotide verdi onları kullanıyorum.Bizde bir buçuk yıldır deniyoruz olmuyor bende hiçbir sorun çıkmadı eşimde de morfoloji 1 çıktı ama kime gitsek morfolojinin 1 olması gebeliğe engel değil dendi.Tüp bebek doktorumda doğal yolla kalabilirsiniz dedi ama yok bir buçuk sene oldu.Kıskançlıktan değil söylediğim inan ki insanlar 1 ayda 2 ayda hamile kalabiliyor bizde niye olmuyor diye kafayı ye dur .Bu arada biz aşılama tutma olasılığı düşük diye ve dahada çok yıpranmamak için direk tüp bebeğe başladık
Ya işte gebelik öyle değişik bir şey nasip kader ne dersen de hepsi var içinde.
Çok tebrik ederim aşılama gibi yöntemleri kullanmayıp direkt tedaviye başladığın için 👏🏻 vücudu yıpratmanın bi manası yok.
İnşallah pozitif alacağız hep beraber güzel enerji ve motivasyonla 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Genetik tarama yaptıracak mısın embriyolara?

Ya işte gebelik öyle değişik bir şey nasip kader ne dersen de hepsi var içinde.
Çok tebrik ederim aşılama gibi yöntemleri kullanmayıp direkt tedaviye başladığın için 👏🏻 vücudu yıpratmanın bi manası yok.
İnşallah pozitif alacağız hep beraber güzel enerji ve motivasyonla 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Genetik tarama yaptıracak mısın embriyolara?
Çok teşekkür ederimmm çok sağ ol💞inşallah hepimiz hayırlısıyla pozitif haberini alırız💖ben hep doktorumu dinleyerek hareket ediyorum.Genetik tarama için bir şey söylemedi ama gerekli görülürse yaptırırım sana yapalım mı dedi doktorun kendin mi istiyorsun

Çok teşekkür ederimmm çok sağ ol💞inşallah hepimiz hayırlısıyla pozitif haberini alırız💖ben hep doktorumu dinleyerek hareket ediyorum.Genetik tarama için bir şey söylemedi ama gerekli görülürse yaptırırım sana yapalım mı dedi doktorun kendin mi istiyorsun
Bi önceki toplamamda gerek yok dedi. Ne ailede öykü var ne de düşüğün var dedi yaptırmamıştım. Bu tedavimde henüz bir şey demedi cumartesi kontrolde konuşuruz
Ben de saldım dr ne derse öyle ilerleriz. Sadece 2 embriyo mu tek embriyo mu transfer edicez ona karar vermem lazım çok korkuyorum :KK43:(( ikiz olursa vs diye

Bi önceki toplamamda gerek yok dedi. Ne ailede öykü var ne de düşüğün var dedi yaptırmamıştım. Bu tedavimde henüz bir şey demedi cumartesi kontrolde konuşuruz
Ben de saldım dr ne derse öyle ilerleriz. Sadece 2 embriyo mu tek embriyo mu transfer edicez ona karar vermem lazım çok korkuyorum :KK43:(( ikiz olursa vs
Doktor tek embriyo koyuldugunu söylese bile ikiz ihtimali varmı 😱
ikiz konusu hakkında benimde hiç bilgim yok hatta sormadım bile doktoruma ama bende tek gebelik olsun istiyorumm bi yandan da diyorum çift embriyo konması gebeliğin olma ihtimalini daha da arttırıyo biri tutunmasa diğeri tutunur diye ama buna cesaret edemem ya ikisi de tutunursa

Hayırlısı olsun inşallah,bende izmir funda göde hastasıyım nerdeyse sebebsiz inferlite hastasıyım testlerim.normal çıkıyor temmuzda opu oldum 6.gün 4bc orta kalite 3.gün orta kalite bence kötü kalite diye üzüldüğüm toplam 3 embriyom donduruldu...miyom tutunmaya etki edebilir diye miyom ameliyatındada yumurta kalitesini düşürme riskine karşı ameliyat öncesi funda hnm bi opu daha yapalım daha kaliteli embiriyolar için dedi ve iğnelerime tekrar başladım ve yarın opum var bu 1 ay ara verme sürecimde hacamat akupunktur arı sütü polen vitamin ne varsa yaptım gerisi takdir allahtan...yarın yumurtalarım toplanacak bana dua edin lütfen kaliteli güzel minnoş embriyolarım olsun inşllah🤲
2 sene önce 42 yaşında Funda’ya tedavi oldum. kızım şuan 2 yaşına girmek üzere🫶 funda’ya ve ekibine güven. gerçekten işini biliyorlar. sen ne kadar rahat teslim olursan o kadar sağlıklı devam ediyor. benim kızımı 24 saat dolduğunda transfer etmişlerdi. kalitesini ilk günden bile anlıyorlar.

X